Derby z nienawiścią w tle

Derby z nienawiścią w tle 09.02.2018, 17:56, Kamil Garczorz 1155 komentarzy

Są w sezonie mecze, na które czeka się z zapartym tchem, derbowe spotkania, gdy każdy chce pokazać wyższość nad odwiecznym rywalem. Starcia Arsenalu z Tottenhamem są zawsze naładowane dodatkowymi emocjami, a stawka o jaką toczy się gra nie ma tutaj znaczenia, a kibice zwycięskiej ekipy przez kilka tygodni chodzą z podniesionymi głowami. Thierry Henry powiedział kiedyś, że w Arsenalu nauczył się nienawiści do Tottenhamu. Bycie kibicem Kanonierów wiąże się z czuciem odrazy do Spurs.

W ostatnim meczu z Evertonem nadzieje kibiców Arsenalu odżyły, głównie za sprawą nowych zawodników w zespole- Henricha Mchitariana i Pierre-Emericka Aubameyanga. Ormianin w tamtym meczu zanotował trzy asysty, a Gabończyk w swoim debiucie wpisał się na listę strzelców, ale oczywiście cała drużyna spisała się bardzo dobrze. Forma Kanonierów w ostatnim czasie to istna sinusoida, potrafią wygrywać w dobrym stylu, jak na przykład z Chelsea, Crystal Palace czy wspomnianym wyżej Evertonem. Ale te mecze przeplatane są porażkami z niżej notowanymi rywalami.

Kibice Tottenhamu mogą być trochę pewniej nastawieni przed tym starciem, bo ich ulubieńcy w tym roku jeszcze nie przegrali, ale to nie oznacza, że są w najlepszej formie- w ostatnich pięciu meczach zanotowali trzy remisy. Od początku roku ich bilans jest wyrównany, 5 wygranych oraz 4 remisy. Nasi rywale zza miedzy również mają problemy ze stabilizacją formy, co pokazuje ostatni szczęśliwie zremisowany mecz z Liverpoolem.

Meczu z Evertonem z powodu urazów nie ukończyło dwóch graczy The Gunners, ale Nacho Monreal, który tamto spotkanie zakończył po pierwszej połowie powinien być do dyspozycji Arsene'a Wengera. Niepewny występu jest Petr Cech, który również przez kontuzję przedwcześnie zakończył mecz z The Toffees. Problemów z kontuzjami nie ma Mauricio Pochettino, a jedyny znak zapytania można postawić przy Lucasie Mourze, który jest nowym zawodnikiem w jego drużynie.

Ostatnimi laty walka o prym w północnym Londynie jest dość wyrównana. Licząc od roku 2010 bilans wskazuje 8-5 na korzyść Arsenalu. Ogólna historia spotkań również przemawia za Kanonierami 76-49-56, ale uczciwie trzeba przyznać, że Tottenham dogonił swoich rywali i nawet w ligowej tabeli zajmują wyższą lokatę.

Próba przewidzenia rezultatu nadchodzącej bitwy to jak wróżenie z fusów. Oba zespoły przystępują do derbów, które rządzą się swoimi prawami, w niestabilnej formie. Arsenal tydzień temu zdecydowanie zdominował Everton, ale kilka dni przed tym meczem zostali upokorzeni przez Swansea. Czy to nowi zawodnicy wpłynęli na zespół czy chodzi o własny stadion i kibiców, bo nie trudno zauważyć, że piłkarze The Gunners nie lubią grać na obcych terenach, ale przecież z Wembley, na którym Koguty rozgrywają domowe mecze, mamy tylko dobre wspomnienia.

Rozgrywki: 27. kolejka Premier League

Miejsce: Anglia, Londyn, Wembley

Data: Sobota, 10 lutego 2018 roku, godzina 13:30 czasu polskiego

Przewidywany skład: Ospina - Bellerin, Koscielny, Mustafi, Monreal - Xhaka, Ramsey - Mchitarian, Özil, Iwobi - Aubameyang.

Ogi35 komentarzy: 20610.02.2018, 14:29

@darek250s: Mi tam nie brakuje tego Pana jak na razie,ale pewno by strzelił z dwie jakby tylko był na boisku ;)!

Alonso komentarzy: 1282410.02.2018, 14:29

@kamilo_oo: on kopie te wrzutki na trzecie piętro, co do tego ma klasa rywala

@lays

Właśnie o tym pisałem.
Elneny co chwilę macha rękami, że jest sam a czołgista robi wyjazd!

Kysio2607 komentarzy: 1336010.02.2018, 14:28

FInowie kiedys potega, dzis pewnie zaden w finalowej 30stce. To sie nazywa kleska sportu.

kamilo_oo komentarzy: 2356710.02.2018, 14:28

@new_star:

Czyli tak jak pisałem. Jeszcze tylko wiatr niech ucichnie.

pumeks komentarzy: 2080810.02.2018, 14:28

Niech wenger posłucha innych, a nie upiera się przy swojej taktyce.
Ustawi zawodników porządnie, a nie wymyśla dla nich nowe pozycje w ważnym meczu.

new_star komentarzy: 6853 newsów: 910.02.2018, 14:28

@Simpllemann:
Daleko stoi to może nie wszystko dokładnie widzi.

lays komentarzy: 3987110.02.2018, 14:28

Petr Cech has lost possession 12 times from the 16 times he’s been on the ball. [@jamesbenge] #afc

Jak z nim przedluza kontrakt i bedzie 1 bramkarzem to ja dziekuje.

marimoshi komentarzy: 472810.02.2018, 14:28

Za drwala z Szwajcarii wpuściłbym Iwobiego

Już belkę obniżyli

AtheneWins komentarzy: 6442 newsów: 210.02.2018, 14:27

Ten co prowadzi studio w C+ to jakaś nieudana podróbka Twarowskiego. Być może i nawet syn Strasburgera XDD

Simpllemann komentarzy: 52843 newsów: 52410.02.2018, 14:27

A Cech chyba dalej widzi Girouda na połowie rywali i dlatego takie piłki posyła.

Ogi35 komentarzy: 20610.02.2018, 14:27

Za dużo błędów,za dużo strat i czekanie na Totki na swojej połowie! Gdzie ta pewność siebie,gdzie ta chęć do gry z meczu z Evertonem?!! Słabo to wygląda na razie. Pozostaje liczyć na kontrę, bo inaczej tego nie widzę,niestety.

kamilo_oo komentarzy: 2356710.02.2018, 14:27

A może Mikiemu nie idzie, bo przeciwnik lepszy, co?

Papaciok komentarzy: 438710.02.2018, 14:26

@pumeks: mesuta nie ma na boisku Micki po 2 stronie Jacek sie kopie po czole wiec :P

@kamilo_oo:
Ale głowa bramki się nie liczą, więc nie powinni jej zaliczac do spalonego jak ręki.

D_S komentarzy: 106210.02.2018, 14:25

Zdjąłbym „faraona” i wpuścił Lace na lewe skrzydło, a mikiego przesunąłbym do środka, bo ta lewa strona mu dziś ewidentnie nie leży.

GKS_AFC komentarzy: 871810.02.2018, 14:24

Auba musi jeszcze zlapac rozegranie zanim zacznie strzrlac jak w BVB

Jacek1s komentarzy: 764610.02.2018, 14:24

@Papaciok: Jest wiele pytań bez odpowiedzi w tym spotkaniu.

MarcinMotyl komentarzy: 163710.02.2018, 14:24

Piszecie że gramy tragedię, może nie ogląda się tego przyjemnie, ale w defensywie nie ma tragedii, ile bramek strzeliły totki? ile sytuacji stworzyli? ile strzałów oddali? oby tak dalej z tyłu, a z przodu trzeba liczyć na Aube

Dominik11 komentarzy: 2017110.02.2018, 14:24

Największy minus dziś wykopy Cecha

mallen komentarzy: 2123910.02.2018, 14:24

Xhaka nie sprawdza się na swojej pozycji i Wenga go teraz na siłę upycha w składzie. Może krótka przerwa by mu dobrze zrobiła...

darek250s komentarzy: 10300 newsów: 510.02.2018, 14:24

Jednak brakuje tego Iwobiego co kanonierzy?

Mlk komentarzy: 17810.02.2018, 14:24

@MadMax14: grunt ze bramki nie stracilismy. Mecz dla oka malo widowiskowy, ale tu sie licza 3 pts.

DawidAFC komentarzy: 18095 newsów: 125110.02.2018, 14:24

Ale emocjonujące te skoki. A komentatorzy choćby po nocce byli.

Papaciok komentarzy: 438710.02.2018, 14:24

Czemu Micki gra na lewej skoro z evertonem wymiatal na prawej?

pumeks komentarzy: 2080810.02.2018, 14:24

I co?
Nie było spalonego Aubameyanga.

Rosomak komentarzy: 254210.02.2018, 14:24

Miki na prawo, Xhaka out, Laca/Iwobi in.

kamilo_oo komentarzy: 2356710.02.2018, 14:24

Monreal mnie strasznie denerwuje. Idzie akcja, a ten staje i podnosi rękę do góry.

Miki n Ps , Iwobi na Ls i Ozil na 10 i jedziemy

Woolwich komentarzy: 15710.02.2018, 14:24

dajcie jakis link proszę, sportslive nie działa :/

DontCry komentarzy: 760810.02.2018, 14:22

Gramy, żeby nie stracić, w drugiej pasuje też coś strzelić. Miki podaniami z pierwszej połowy przypomina swoją postawę z ManU, szkoda. Jeśli utrzyma taką "formę" to trzeba szybko go zmienić.

Papaciok komentarzy: 438710.02.2018, 14:22

I co pany? Auba mało widoczny... PODAN NIE DOSTAJE :D

Fanatic komentarzy: 599110.02.2018, 14:22

Mahomet elneny i te jego podania do najbliższego we własnym polu karnym pod dużą presją rywala są dla naszej drużyny niebezpieczne, miki na lewym skrzydle gra tragedię.
Piłka do Bellerina to piłka stracona/nic nie warte dośrodkowanie i najwyraźniej dobrze o tym wiedzą gracze Tottenhamu, bo robią mu miejsce gdy Hiszpan wyżej podchodzi.

Tevez komentarzy: 408710.02.2018, 14:22

Ciekawe jak wyglądałaby pierwsza połowa gdyby Cech wprowadzał piłkę do gry poprzez krótkie podania do naszych obrońców.

kamilo_oo komentarzy: 2356710.02.2018, 14:21