Do przerwy: Aston Villa 0 - 2 Arsenal

Do przerwy: Aston Villa 0 - 2 Arsenal 26.11.2010, 23:58, Sebastian Czarnecki 864 komentarzy

Już jutro o godzinie 13:45 czasu polskiego, Aston Villa podejmie na stadionie Villa Park w Birmingham londyński Arsenal. Spotkanie to odbędzie się w ramach piętnastej kolejki Premier League.

Jutrzejszy pojedynek zapowiada się bardzo emocjonująco, bowiem obie drużyny mają bardzo dużą renomę na wyspach brytyjskich. The Villans jednak zaliczyli w obecnym sezonie spory falstart, bowiem po czternastu kolejkach zgromadzili na swoim koncie zaledwie siedemnaście oczek, dzięki którym znajdują się dopiero na trzynastym miejscu w tabeli. Angielska Premier League słynie jednak z tego, że jest jedną z najbardziej wyrównanych lig na świecie, więc w najbliższych kilku kolejkach tabela może zmienić się jak w kalejdoskopie, bowiem różnice punktowe są naprawdę niewielkie. Ostatnie spotkanie lwów w Premier League zakończyło się wyjazdową porażką z Blackburn, 0:2. Podopieczni Gerarda Houlliera na pewno marzą o tym, żeby jak najszybciej powrócić do walki o jak najwyższe cele, w związku z tym na pewno jutro dadzą z siebie wszystko, żeby pokrzyżować mistrzowskie aspiracje ekipie z północnego Londynu.

Przechodząc do drużyny Arsenalu warto przyznać, że Ci również ostatnimi czasy znajdują się w poważnym dołku. Kiedy po dwóch porażkach (z Szachtarem i Newcastle), Kanonierzy powrócili na właściwą drogę, pokonując na wyjeździe Wolverhampton i Everton, nikt nie spodziewał się, że spadek formy nawróci się w domowej potyczce z odwiecznym rywalem - Tottenhamem Hotspur. Śmiało można tutaj stwierdzić, że podopieczni Arsene Wengera zagrali w tym spotkaniu bardzo nieodpowiedzialnie, bowiem nikt nie spodziewał się, że prowadząc 2:0 do przerwy, Kanonierzy ostatecznie polegną 2:3. Wszyscy w klubie mieli nadzieję, że mecz w lidze mistrzów z portugalską Bragą okaże się przełamaniem. Niestety, v-ce mistrzowie Portugalii pokonali londyńczyków 2:0 i mocno namieszali w swojej grupie w Lidze Mistrzów.

Co do bezpośrednich spotkań pomiędzy Arsenalem i Aston Villą, to obie drużyny zmierzyły się dotychczas 179. razy. W 71. spotkaniach zwycięsko wychodzili Kanonierzy, w 64. The Villans, a w pozostałych 44. potyczkach wynik pozostał nierozstrzygnięty. Ostatni raz obie ekipy spotkały się w sezonie 2009/2010, w którym to zmierzyły się dwa razy. Na Emirates Stadium gracze Arsenalu gładko uporali się ze swoimi rywalami, pokonując ich 3:0 po dwóch bramkach Cesca Fabregasa i jednej Abou Diaby'ego. Na Villa Park w Birmingham wynik zaś nie został rozstrzygnięty, a żadnej ze stron nie udało się umieścić piłki w siatce.

Przejdźmy teraz do braków kadrowych obu zespołów. Bardzo ciężki orzech do zgryzienia będzie miał menadżer gospodarzy - Gerard Houllier - bowiem nie będzie mógł skorzystać z usług wielu kluczowych zawodników. Z powodu kontuzji nie będzie mógł zagrać na pewno Marc Albrighton (wyrostek robaczkowy), Carlos Cuellar (łydka), Fabian Delph, Emile Heskey, Stiliyan Petrov, Nigel Reo-Coker (wszyscy kolano), Steve Sidwell (ścięgno Achillesa), Weimann (kostka), a wciąż pod znakiem zapytania stoi występ Gabby'ego Agbonlahora (choroba), Habiba Beye i Jonathana Hogga (obaj kostka).

W równie ciężkiej sytuacji postawiony jest menadżer Arsenalu - Arsene Wenger - który również nie będzie mógł wziąć na mecz do Birmingham kilku podstawowych zawodników. W zespole Kanonierów na pewno nie zobaczymy jutro Adbou Diaby'ego (kostka), Emmanuela Eboue, Emmanuela Frimponga (obaj kolano), Francesca Fabregasa (ścięgno udowe) i Thomasa Vermaelena (ścięgno Achillesa). Ogromną niewiadomą jest natomiast jutrzejszy występ Gaela Clichy'ego, który jeszcze do niedawna zmagał się z kontuzją pleców. Arsene Wenger może jednak poniekąd odetchnąć z ulgą, bowiem do pełni zdrowia powrócił już Andriej Arszawin i Robin van Persie.

Sędzią prowadzącym jutrzejsze spotkanie będzie pan Mark Clattenburg.

Stochu komentarzy: 78627.11.2010, 14:48

No i pieknie, ale...to nie KONIEC MECZU! Wiemy to po meczu z kurczakami, teraz pełna koncentracja i cisniemy ich jak w pierwszej połowie...I 1 miejsce nasze, przynajmniej na razie :D Oby Czwelsi straciła pkt, w co wierze, i Muły sie poslizneły...

Vpr komentarzy: 8702 newsów: 56727.11.2010, 14:48

Maciekkk > właśnie tu się nie zgodzę ;) "Tamten" Arsenal strzelał gola czy dwa i spokojnie dowoził zwycięstwo do końca, grając swoje, ale bez wygłupów. Przeciwnicy wiedzieli, że jak stracą dwie bramki to już nie wrócą do gry. Poddawali się, a w efekcie kolejne szanse tworzyły się same, bez wysiłku Kanonierów :P

maras1995r komentarzy: 7227.11.2010, 14:48

Co mówicie gdyby Arboleda grał w jakimś klubie w lidze angielskiej. Dobrze zbudowany dość szybki

pavi28 komentarzy: 73227.11.2010, 14:48

Jak na razie najlepiej Arschavin i Koscielny.
Bardzo ładna główka Chamakha, szkoda, że bramkarz obronił.

mir4ek komentarzy: 100727.11.2010, 14:48

Ludzie, prawdziwa gra to nie Fifa czy PES, gdzie wasi zawodnicy strzelają co mecz.... Dajcie spokój Fabregasowi bo to jest nasz najlepszy gracz bez dwóch zdań.

pioafc komentarzy: 4398 newsów: 227.11.2010, 14:48

no i nareszcie Samir w środku pomocy, to jest to na co czekałem

helzing komentarzy: 327327.11.2010, 14:48

poszukaj tutaj

fabregas47 komentarzy: 988 newsów: 227.11.2010, 14:47

Maynard--->Ehhh....Fabs poprostu nie jest w formie a pozatym nie pałam do niego miłością tak jak Pique

Wajdos komentarzy: 163527.11.2010, 14:47

Mogę poprosić o jakiegoś dobrego linka :)?

helzing komentarzy: 327327.11.2010, 14:47

dobra pierwsza połowa, tak jak tydzień temu, przeciwnik bez akcji prawie, byle by sie nie powtórzył scenariusz z drugiej :/ I cieszy asysta Fabian :)) nie wiem ale chyba jego pierwsza w Arsenalu

Gunner_995 komentarzy: 655027.11.2010, 14:47

A jutro Kurczątka zostaną znokautowane przez Liverpool.
C'mon you The Reds !

You'll never walk alone ! :)

palka13 komentarzy: 29527.11.2010, 14:47

teraz koncentracja !!!!!!!!!!!!!

howareyou komentarzy: 6048 newsów: 727.11.2010, 14:46

@Bob_Marley
Ta "fatalna" gra Fabregasa to i tak we większości totalna nieprawda, tylko, że z nim jest jak z Arshavinem - nie trafi 2 bramek i nie zaliczy asysty to się nie stara, nie daje z siebie wszystkiego itd. Fabregas zawiódł w tym sezonie zawiódł mnie tylko tą ręką z Tottenhamem - to było faktycznie głupie. W reszcie spotkań starał się i wcale nie grał tak źle. Nie był zawsze najlepszy na boisku, ale ile można? To też człowiek. Im szybciej wróci, tym lepiej dla nas.

A teraz im szybciej wejdą RvP i Theo tym lepiej.

aguero10 komentarzy: 861227.11.2010, 14:46

Ja bym w przerwie zmienił Chamakha .....
I gra tak dalej to będzie 4:0.

wkret komentarzy: 20027.11.2010, 14:46

Zapodajcie jakąś pewną transmisję. Mam gdzieś jakość, byleby było płynnie ;D

pioafc komentarzy: 4398 newsów: 227.11.2010, 14:46

ja hurra optymistą po 2;0 do przerwy nie jestem z KFC też było mega, a jak się skończyło każdy pamięta

Biggestfan87 komentarzy: 129227.11.2010, 14:46

Gramy rewelacyjnie dużo gramy piłką, nie tracimy. Pewnie w obronie, groźnie w ataku. Naprawde świetny mecz. Każdy nas zawodnik gra świetne zawody szczególnie arshavin, nasri, song i kościelny. Tak grający arsenal chce oglądać zawsze a przecież gramy na wyjeździe. Moim zdaniem to jest nasz sezon, wszystko na to wskazuje, mamy mniej kontuzji w przeciwieństwie do głównych rywali, gramy fantastycznie na wyjazdach, jeszcze poprawmy skuteczność i ge u siebie no i w okienku ziomwym sprzydałoby się wzmocnienie defensywy za pauzującego vermalena i idziemy na mistrza. C'mon gunners!!!

Maynard komentarzy: 17827.11.2010, 14:45

fabregas47 ---> miłość do Hiszpana chyba ci umysł przesłoniła. Z Rosickym wygrywamy po 4:0 a z Fabregasem wymęczone zwycięstwa albo mega klęski. Fabregas won na lawę!

mir4ek komentarzy: 100727.11.2010, 14:45

Ludzie, tylko mi tu nie piszcie zaraz o tym, żeby Fabs uciekał do Barcy. Chłopak ma słabsze dni a wy już jak to na polaków przystało mieszacie go z błotem. Spokojnie, wróci po kontuzji to jeszcze nie raz będziecie płakać ze szczęścia że gra w Arsenalu.

Co do meczu - oby grali tak dalej :) I żeby RvP coś strzelił ;)

fabregas1987 komentarzy: 2583827.11.2010, 14:45

Rynkos7 -->
no oczywiscie, ze musza byc skupieni i spieci na 100%, ale chyba nikt nie chce zeby w 90 minucie rajd przeprowadzil taki A.Young przy przemeczonej obronie, c ? ?

niski93 komentarzy: 581627.11.2010, 14:45

Radziłbym z dystansem podchodzić do tego dwubramkowego prowadzenia. Przed oczami wciąż mam 2-0 z Tottenhamem, a skończyło się tragedią. Bardzo dobrze gramy, strzelmy kolejne bramki, to będzie wielki luz z tyłu. Po przerwie chcę zobaczyć van Persie'go i Walcott'a.

maras1995r komentarzy: 7227.11.2010, 14:45

KuBaJo komentarzy: 217427.11.2010, 14:45

Wszyscy bardzo dobrze tylko Song głupio traci...

sebasz komentarzy: 4984 newsów: 52027.11.2010, 14:44

howareyou Topek

Jestem tego samego zdania.

luq007 komentarzy: 289927.11.2010, 14:44

Arsha jak narazie swietny wystep.
~60 minuta, na skrzydlo Walcott, Nasri na srodek za Wilshere'a. I za Chamakha Robin.

Chapman komentarzy: 80827.11.2010, 14:44

A ja uważam, że przeciw tak dysponowanemu rywalowi nie da się źle grać ;p

Maciekkk10 komentarzy: 258327.11.2010, 14:44

Vpr -> Co do 4-0.. Brakuje mi tego Arsenalu, który dobijał wszystkich przy 2-0 strzelając kolejne bramki.. ;<

bacary komentarzy: 2294 newsów: 1127.11.2010, 14:44

Widzę, że już nie tylko ja mówię "Nie chwal dnia, przed zachodem słońca".

Gramy bardzo dobrze i niech Papcio Wenger tak powie i niech powie Songowi, żeby nie tracił piłki na własnej połowie, a już na pewno nie przed bramką.

KuBaJo komentarzy: 217427.11.2010, 14:44

nie ma szans byśmy to przegrali :D
Ja wale handicap 3:0 ... Mamy miażdzącą przewage

Cesku komentarzy: 106127.11.2010, 14:43

no pierwsza połowa ładna. co do Arshavina to on ogólnie zaczął normalnie biegać po boisku od kąd na 2 mecze na ławce wylądował. Ponadto gra bez Fabregasa w takiej dyspozycji wygląda o niebo lepiej, brakuje tylko Van Persiego, który wg mnie mimo wszystko prezentuje zupełnie inny poziom od Chamakha.

Ycu123 komentarzy: 30427.11.2010, 14:43

ja daje im 3

stefcio15 komentarzy: 13022 newsów: 223727.11.2010, 14:43

Vpr - dokładnie , haha :) Ale taka mam nadzieje , mysle ze jednak Houlier nie bedzie w stanie zrobic nam takiej krzywdy jaka wyrzadził nam Niedzwiedź Redknapp

itachi komentarzy: 1183 newsów: 2027.11.2010, 14:43

Zimowa aura, więc Jędrek szaleje. :F

fabregas47 komentarzy: 988 newsów: 227.11.2010, 14:43

Co wy pieprzycie że bez Cesca gramy lepiej??Zgadzam się z howareyou.
KanonierTH--->Song najlepiej??Śmieszne;/

Arsenal_1886 komentarzy: 1952127.11.2010, 14:43

Grace tacy jak Robin , Bendtner czy Theo są na ławce i raczej wejdą najszybciej dopiero po 65 minucie ,bo Wenger nie chce im dać tyle grać ,bo we wtorek oni grają od początku z Wigan .
Wenger mi mówił :P

Maynard komentarzy: 17827.11.2010, 14:43

walić polskich skoczków :) Arsenal rządzi dzisiaj!

speedman komentarzy: 37427.11.2010, 14:43

ja 4

Vpr komentarzy: 8702 newsów: 56727.11.2010, 14:43

Daleki jestem od hurraoptymizmu - dopiero przy 4-0 możemy odetchnąć z ulgą :P

Bob_Marley komentarzy: 43727.11.2010, 14:43

howareyou -> co jak co ale do gry Rosy dziś zastrzeżeń nie można mieć. A z tą forma Fabsa co prezentuje teraz to ciekawe czy nie byłoby gorzej.

arsenallord komentarzy: 29760 newsów: 11727.11.2010, 14:42

Kurde czemu skoki są o piętnastej jak gra Arsenal?! Ale walić to oglądamy Kanonierów.

Jak obstawiacie polskich skoczków dzisiaj? Ja daje im 5 miejsce.

Rynkos7 komentarzy: 690927.11.2010, 14:42

fabregas1987 - a pamiętasz co się stało jak kanonierzy "trochę" zwolnili w meczu z Tottenhamem. Dla mnie kanonierzy powinni cały czas myśleć jak by było 0:0. Mają atakować i strzelać gole, nawet jak by było 10:0. Nie chce aby przez odpuszczenie sobie meczu przegrali go po raz kolejny w głupi sposób.

Maynard komentarzy: 17827.11.2010, 14:42

@ Chamakh na razie średniawo, piłki mu odskakują ale się stara chłopak wychodzić do podań, to na plus

kwiatinho komentarzy: 1313327.11.2010, 14:42

Jest bardzo dobry mecz.Oprócz tego że zdecydowanie prowadzimy to mieliśmy 3 bardzo dobre sytuacje które mogły zakończyć rywalizacje w tej kolejce.Pierwsza miała miejsce już w 1 minucie po błędzie obrony the Villans jedną setke pechowo nie wykończył Samir Nasri który ewidentnie jest liderem zespołu nawet większym niż Cesc który jest poza formą a 3 setka to piękna główka wygrana przez Maruana Chamakha którą wybronił szczęśliwie bramkarz Aston Villa.Po przerwie oczekuje szybko podwyższenia wyniku i dowiezienie korzystnego wyniku na spokojnie.# pkt muszą wrócić do Londynu

Aaarsenal komentarzy: 305727.11.2010, 14:42

Koncentracja po przerwie jak do 60 minuty nie stracimy bramki to powinniśmy wygrac to !

stefcio15 komentarzy: 13022 newsów: 223727.11.2010, 14:42

Charlie - dokladnie , to najpozniej i mam nadzieje ze Andriej nie spusci z tonu bo wreszcie mu sie chce!

Topek komentarzy: 13974 newsów: 12627.11.2010, 14:42

howareyou, dokładnie. Wnioski tego typu po pierwszej połowie z młodzikami z AV są co najmniej śmieszne. Gdzie ta cudowna gra bez Fabsa z Liverpoolem, Chelsea, czy nawet WBA?

evivalarte komentarzy: 5127.11.2010, 14:42