Dobry wynik po słabej grze. Fulham 0-1 Arsenal.

Dobry wynik po słabej grze. Fulham 0-1 Arsenal. 20.04.2013, 17:00, Marcin Stefaniak 7634 komentarzy

Po wtorkowym bezbramkowym remisie z Evertonem Kanonierzy wrócili na zwycięską ścieżkę, pokonując Fulham 1-0. Nie była to jednak wygrana, z której podopieczni Wengera mogliby być dumni. Mimo gry w przewadze Arsenal nie radził sobie z grą w ofensywie i stworzył niewiele klarownych szans. Do tego w drugiej połowie ku zaskoczeniu wszystkich to gospodarze przejęli inicjatywę i zepchnęli Kanonierów do głębokiej defensywy. Ostatecznie jednak The Gunners zdołali utrzymać jednobramkowe prowadzenie i zgarnęli komplet punktów, który może okazać się kluczowy na koniec sezonu.

Arsenal: Szczęsny, Sagna, Mertesacker, Koscielny, Monreal, Arteta, Ramsey, Rosicky (71' Podolski), Cazorla (92' Vermaelen), Walcott (71' Wilshere), Giroud.

Fulham: Schwarzer; Manoliew, Senderos, Hangeland, Richardson; Enoh, Sidwell; Ruiz, Emanuelson (87' Frei), Kacaniklić (85' Petrić); Berbatow.

Gospodarze rozpoczęli to spotkanie z wysokiego "c" i już w 2. minucie stworzyli pierwszą dogodną okazję do strzelenia gola. Udaną akcję prawym skrzydłem przeprowadził Urby Emanuelson, jednak jego dośrodkowanie zostało wybite przez zawodników Arsenalu.

Minutę później piłkę z bramki musiał wyciągać Mark Schwarzer. Podanie Oliviera Girouda na gola zamienił Theo Walcott, jednak Anglik znalazł się na spalonym i bramka nie została uznana.

W 10. minucie świetną szansę na zdobycie gola zmarnował Laurent Koscielny, który nie był w stanie wykorzystać dobrego dośrodkowania Theo Walcotta.

W 12. minucie czerwoną kartkę ujrzał Steve Sidwell. Anglik zaatakował Mikela Artetę wyprostowaną nogą i słusznie został wyrzucony z boiska przez Andre Marrinera.

Wydawać by się mogło, że grający w przewadze Arsenal ruszy do szturmowych ataków, jednak wyglądało to inaczej. Kanonierzy rzeczywiście prowadzili grę, ale nie stwarzali większego zagrożenia pod bramką przeciwnika. Groźniejsze były natomiast kontrataki graczy Fulham. W 21. minucie po indywidualnej akcji Emanuelsona groźny strzał oddał Dimitar Berbatow, jednak na posterunku znalazł się Wojciech Szczęsny.

Dopiero w 35. minucie podopieczni Wengera zagrozili Schwarzerowi. Podanie z głębi pola otrzymał Giroud. Francuz szybko obrócił się z piłką, ale ta trafiła tylko w słupek.

W 40. minucie Nacho Monreal stracił piłkę przed polem karnym na rzecz Emanuelsona. Holender po raz kolejny dał o sobie znać oddając groźny strzał, który i tym razem nie był w stanie zaskoczyć Szczęsnego.

Wreszcie w 43. minucie Arsenal wyszedł na prowadzenie. Rzut wolny po raz kolejny wykonywał Walcott, który popisał się dobrym dośrodkowaniem. Strzał głową oddał Laurent Koscielny, a futbolówkę z najbliższej odległości do bramki wpakował Per Mertesacker.

Kilka minut później Andre Marriner zakończył pierwszą część spotkania.

Nie lada rozrywkę zapewnił kibicom Arsene Wenger, który spóźniony na drugą połowę musiał przebiec się przez murawę. Spotkało się to z aplauzem fanów zgromadzonych na Craven Cottage.

Wszyscy spodziewaliby się, że grający lepiej w drugich połowach Arsenal szybko podwyższy prowadzenie i uspokoi grę. Nic bardziej mylnego, Kanonierzy nie wyrażali chęci do gry i szybko oddali pole przeciwnikowi.

Aktywny od samego początku był Stanisław Manoliew. W 58. minucie Bułgar wdarł się w pole karne Arsenalu, ale w ostatniej chwili interweniował Mertesacker. Po raz kolejny Manoliew dał o sobie znać 12 minut później, kiedy to po dobrej indywidualnej akcji próbował dośrodkować do Berbatowa, jednak oddał groźny strzał, z którym niemałe problemy miał Wojciech Szczęsny.

W 77. minucie z rzutu wolnego uderzał Kieran Richardson, Wojciech Szczęsny wybił piłkę przed siebie, a do tej jako pierwszy dopadł Manoliew i umieścił ją w siatce. Wcześniej jednak w górę powędrowała chorągiewka Pani arbiter i gol nie został uznany.

W 90. minucie siły na boisku się wyrównały, bowiem czerwoną kartkę za wejście prostą nogą obejrzał Olivier Giroud.

Zawodnicy Fulham postanowili rzucić wszystkie siły do ataku i to pozwoliło wyprowadzić Kanonierom groźny kontratak. Od połowy boiska z piłką popędził Aaron Ramsey, jednak w sytuacji sam na sam z Markiem Schwarzerem strzelił obok bramki. Chwilę później sędzia zakończył mecz.

Raport pomeczowy autor: Marcin Stefaniak źrodło: własne
Pinguite komentarzy: 1502027.04.2013, 14:00

Hahah, ale co ma Tusk do Wengera?

Arsenal23 komentarzy: 21312 newsów: 227.04.2013, 13:58

Ci gracze już byli gotowi na mistrzostwo, nie byli dziećmi

ArseneAl komentarzy: 2341727.04.2013, 13:57

Polska też jest w budowie więc co się prujecie do Tuska?

ArseneAl komentarzy: 2341727.04.2013, 13:56

Na szpicy IMO:
Podolski > Gervinho > Walcott

Marzag komentarzy: 41271 newsów: 127.04.2013, 13:56

Arsenal23, nic nie wygrał, ale ten zespół był w trakcie budowy, oni dopiero mieli dojrzeć mentalnie do tego by być mistrzami, grali najlepszą piłkę na wyspach.

Pinguite komentarzy: 1502027.04.2013, 13:55

Żeby wam kopary nie opadły czasem jak hattricka jebnie.

Marzag komentarzy: 41271 newsów: 127.04.2013, 13:55

jeszcze za jakąś godzinę pójdę zszachować los do fortuny tak by albo chelsea, albo tottenham albo MU zaliczyli jakąś wpadkę ;p

Arsenal23 komentarzy: 21312 newsów: 227.04.2013, 13:55

W letnim okienku 2010 i 2009 nie wyprzedali mu kluczowych zawodników i wszystko wygrał, true story

Marzag komentarzy: 41271 newsów: 127.04.2013, 13:54

mam nadzieję że Wojtek się zepnie i zagra mecz życia, cała nadzieja w naszej defensywie, bo na old trafford to nasz obrona robiła wielbłądy.

Marzag komentarzy: 41271 newsów: 127.04.2013, 13:53

ArseneAl, jak na szpice wyjdzie podolski albo theo to tymbardziej przegramy, bo będziemy grać w 10

ArseneAl komentarzy: 2341727.04.2013, 13:51

Jak wyjdzie Gervinho to przegramy.
True story.

Vendeful komentarzy: 236827.04.2013, 13:48

tez licze na to ze to gervinho wyjdzie za oliego.

Marzag komentarzy: 41271 newsów: 127.04.2013, 13:45

A co do Gervaisa to to jest jedyny słuszny wybór na napad gdy nie ma Giroud, bo on jako jedyny z naszych skrzydłowych jako tako tam wygląda i dochodzi do sytuacji, ma szczęście do znajdowania się tam gdzie zaraz po rykoszecie znajdzie się piłka ;p

mrsomebody komentarzy: 602127.04.2013, 13:44

Ciamak znowu nawet na ławce nie zasiadł ;/

Marzag komentarzy: 41271 newsów: 127.04.2013, 13:41

ArseneAl, przedłuży ją ;p ani zarząd ani on nie mają powodu by tego nie robić ;p chyba że naprawdę źle będzie z Arsenalem

Marzag komentarzy: 41271 newsów: 127.04.2013, 13:40

_Dennis_Bergkamp_, na cale zlo nie jest, ale moglby pograc sobie na wyspach np w cardiff na wypozyczeniu. Potem by mogl do nas wejsc na skrzydlo bo Gervais to niestety fajny gosc ale kiepski pilkarz

_Dennis_Bergkamp_ komentarzy: 997327.04.2013, 13:36

tylko czy naprawde Joel jest lekiem na cale zlo w AFC?

Topek komentarzy: 13943 newsów: 12627.04.2013, 13:34

Rafson95, ale bierzemy cały sezon pod uwagę.

yeni komentarzy: 163927.04.2013, 13:34

bardzo proszę co znalazłem :) Wjazd do London Colney.

ArseneAl komentarzy: 2341727.04.2013, 13:33

@Marzag
Odejdzie po przyszłym sezonie jak mu się umowa skończy.

Arsenalfcfan komentarzy: 1320727.04.2013, 13:32

Dennis,

oby Twoje info się sprawdziło :P

Marzag komentarzy: 41271 newsów: 127.04.2013, 13:31

wenger nie odejdzie, za duzo przezyl z afc

Topek komentarzy: 13943 newsów: 12627.04.2013, 13:30

Rafson95, w lidze zagrał 19 spotkań od pierwszej minuty. Liga zagrała już 32 mecze, więc nie tak 'każdy'.

NineBiteWolf, 75% tych o coś. Niby racja, że może się przez to załapać, ale nie jestem w stanie tego sprawdzić. Nawet jak dostawał powołania, to jeszcze Kostaryka musi być średnio w pierwszej 70 rankingu FIFA. Teraz jest, ale czy zawsze była?

ArseneAl komentarzy: 2341727.04.2013, 13:27

@mrsomebody
Znaczy się fugi?
@_Dennis_Bergkamp_
A niech odchodzi.

Arsenal23 komentarzy: 21312 newsów: 227.04.2013, 13:26

Wenger wygra Ligue 1 w PSG i będzie gadane "Wengerouty chyba żałują jego odejścia" phi phi phi

_Dennis_Bergkamp_ komentarzy: 997327.04.2013, 13:22

a w sumie why ma AW nie odejsc do innego klubu? skoro w AFC tak go szanuja...

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747427.04.2013, 13:21

fajna sprawa , jesli masz adres dokladny danego pilkarza mozesz luknac jego dom

mrsomebody komentarzy: 602127.04.2013, 13:19

No chyba nie myślicie, że Wenger odejdzie do innego klubu? ;x

_Dennis_Bergkamp_ komentarzy: 997327.04.2013, 13:18

Arsene Wenger is reportedly going to meet PSG representatives in Paris on the 6th May [Le Parisen]

;(

mrsomebody komentarzy: 602127.04.2013, 13:16

linie kostek brukowych ;p

Topek komentarzy: 13943 newsów: 12627.04.2013, 13:16

songoku95, właśnie nie gra aż tak regularnie. Nie robi też większego wrażenia w lidze (ile tych bramek strzelił, dwie?). Sytuacja wygląda bardzo podobnie jak sezon temu - pogrywał coś Lorient, pojawiał się w reprezentacji. I pozwolenia nie dostał. Pewnie spróbujemy z wnioskiem, ale nie sądzę, żeby przyznali. Chyba, że komuś posmarujemy.

Ryo dostał jako 'special talent', Joel przez ten sezon nie zrobił nic, co by wskazywało, że rok temu się ludzie pomylili nie przyznając mu tego. Myślę, że będzie musiał przejść standardową procedurą, czyli trzy sezony na europejskich boiskach.

ArseneAl komentarzy: 2341727.04.2013, 13:14

Co to jest linia kostek?

mrsomebody komentarzy: 602127.04.2013, 13:13

Pingu,
ja teraz dopiero zwrocilem uwage. Robią na mnie wrazenie te mapy

Pinguite komentarzy: 1502027.04.2013, 13:11

mrsomebody, co widać? :O Już od paru dni trąbią o tych mapach google, a Ty dopiero teraz się obudziłeś? :P Chyba ze znów zaktualizowali.

songoku95 komentarzy: 2348627.04.2013, 13:10

arsenal
;x ;x;x;x;x;x;x;x;x;x;x;x;x;x;x;x;x;x;x;x;x;x;x;x;x;x;xx;x;x;x;x;x;x;x;x;x;x;x;x;x;x;x;x;x;x;x;x;x;x;x;x;x;x;x;x;x;x;x;x;x;x;x;x;x;x;x;x;x;x;x;x;x;x;x;x;x;x;x;x;x;x;x;x;x;x;x;x;x;x;x;x;x;x;x;x;x;x;x;x;x;x;x;x;x;x;x;x;x;x;x;x;x;x;x;x;x;x;x;x;x;x;x;x;x;x;x;x;x;x;x;x;x;x;x;x;x;x;x;x;x;x;x;x;x;x;x;x;x;x;x;x;x;x!!!

mrsomebody komentarzy: 602127.04.2013, 13:10

Widzieliście już zaktualizowane mapy google? Strasznie dokładne, dokładnie linie kostek widać. Polecam sprawdzic ;p

_Dennis_Bergkamp_ komentarzy: 997327.04.2013, 13:09

zainteresowanie Jo-Jo jest prawdziwe i jezeli nikt sie z new bogackich nie wmiesza to raczej goscia zobaczymy w AFC...

ArseneAl komentarzy: 2341727.04.2013, 13:08

@songoku95
;x ;x ;x ;x ;x ;x ;x ;x ;x ;x ;x ;x ;x ;x ;x ;x ;x ;x ;x ;x ;x ;x ;x ;x ;x ;x ;x ;x ;x ;x ;x ;x ;x ;x ;x ;x

songoku95 komentarzy: 2348627.04.2013, 13:08

pingu
pamiętam, że z Ryo się starał o pozwolenie w tym samym okresie i Ryo dostał a on nie, co było ogromnym zdziwieniem ;x jeżeli tak jest to troszkę kaszana, bo teraz nawet Joel do nas nie dojdzie ;x

Pinguite komentarzy: 1502027.04.2013, 13:06

songoku95, nie dostanie choćby i nie wiem co zrobił. Nie jeden talent nie dostał pozwolenia, więc dlaczego Joel miałby ot tak dostać? Nie dostanie, więc zostanie w Betisie. I tak Betis chce go zostawić na jeszcze kolejny sezon, a ja nie widzę, by Arsene się sprzeciwiał.

songoku95 komentarzy: 2348627.04.2013, 13:04

znaczy słyszałem o tej umowie, ma tam dojść Gnabry i jeszcze ktoś, ale to chyba z Joelem nie ma 100% pewności, albo przeoczyłem jakiś news ;x coś ostatnio nie jestem na bieżąco ze wszystkim

songoku95 komentarzy: 2348627.04.2013, 13:03

topek
czemu miałby nie dostać? Oczywiście, że dostanie gra w Hiszpanii reguralnie, strzela bramki, gra w swojej rep. FA(oni się tym chyba zajmują) dałoby dupy jakby mu nie dali pozwolenia...

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747427.04.2013, 13:02

Dzis derby Madrytu , bez Ronaldo i Ramosa taka ciekawostka

_Dennis_Bergkamp_ komentarzy: 997327.04.2013, 13:02

#Mourinho's agent set to meet #PSG president Al-Khelaifi on Sunday, Infosport report. L'Equipe said yday PSG will meet Wenger on May 6.

Pinguite komentarzy: 1502027.04.2013, 13:02

songoku95, nie przyjdzie i będzie znów grał kolejny sezon w Betisie. Tak jak Topek powiedział, nie dostał pozwolenia na pracę, a Arsenal ma współpracować z Betisem, więc w ramach tej umowy, Joel zostanie tam i prawdopodobnie Arsenal jeszcze kilku młodych tam wypożyczy.

fabik komentarzy: 2954 newsów: 2727.04.2013, 13:02

Z tym wciąganiem Artety nosem to bym nie przesadzał, Gundogan gra odważniej, ale też znacznie mniej odpowiedzialnie niż Mikel, zresztą to inne pozycje.

Topek komentarzy: 13943 newsów: 12627.04.2013, 13:00

songoku95, Joel nie ma pozwolenia i go nie dostanie.

adix1994 komentarzy: 256127.04.2013, 12:59

Bierzmy Reusa ;)

songoku95 komentarzy: 2348627.04.2013, 12:59

jezu widze, że wierzycie w Joveticia ;D Powiem wam tak, że przyjdzie Joel z Betisu i powoli Wenger go zacznie wprowadzać i to będzie nasze wzmocnienie na atak :>

Arsenal23 komentarzy: 21312 newsów: 227.04.2013, 12:57

Koleś wciąga Artete nosem, ale fakt mało potrzebna opcja bo to nie jest typowy DP.