Dobry wynik po słabej grze. Fulham 0-1 Arsenal.

Dobry wynik po słabej grze. Fulham 0-1 Arsenal. 20.04.2013, 17:00, Marcin Stefaniak 7634 komentarzy

Po wtorkowym bezbramkowym remisie z Evertonem Kanonierzy wrócili na zwycięską ścieżkę, pokonując Fulham 1-0. Nie była to jednak wygrana, z której podopieczni Wengera mogliby być dumni. Mimo gry w przewadze Arsenal nie radził sobie z grą w ofensywie i stworzył niewiele klarownych szans. Do tego w drugiej połowie ku zaskoczeniu wszystkich to gospodarze przejęli inicjatywę i zepchnęli Kanonierów do głębokiej defensywy. Ostatecznie jednak The Gunners zdołali utrzymać jednobramkowe prowadzenie i zgarnęli komplet punktów, który może okazać się kluczowy na koniec sezonu.

Arsenal: Szczęsny, Sagna, Mertesacker, Koscielny, Monreal, Arteta, Ramsey, Rosicky (71' Podolski), Cazorla (92' Vermaelen), Walcott (71' Wilshere), Giroud.

Fulham: Schwarzer; Manoliew, Senderos, Hangeland, Richardson; Enoh, Sidwell; Ruiz, Emanuelson (87' Frei), Kacaniklić (85' Petrić); Berbatow.

Gospodarze rozpoczęli to spotkanie z wysokiego "c" i już w 2. minucie stworzyli pierwszą dogodną okazję do strzelenia gola. Udaną akcję prawym skrzydłem przeprowadził Urby Emanuelson, jednak jego dośrodkowanie zostało wybite przez zawodników Arsenalu.

Minutę później piłkę z bramki musiał wyciągać Mark Schwarzer. Podanie Oliviera Girouda na gola zamienił Theo Walcott, jednak Anglik znalazł się na spalonym i bramka nie została uznana.

W 10. minucie świetną szansę na zdobycie gola zmarnował Laurent Koscielny, który nie był w stanie wykorzystać dobrego dośrodkowania Theo Walcotta.

W 12. minucie czerwoną kartkę ujrzał Steve Sidwell. Anglik zaatakował Mikela Artetę wyprostowaną nogą i słusznie został wyrzucony z boiska przez Andre Marrinera.

Wydawać by się mogło, że grający w przewadze Arsenal ruszy do szturmowych ataków, jednak wyglądało to inaczej. Kanonierzy rzeczywiście prowadzili grę, ale nie stwarzali większego zagrożenia pod bramką przeciwnika. Groźniejsze były natomiast kontrataki graczy Fulham. W 21. minucie po indywidualnej akcji Emanuelsona groźny strzał oddał Dimitar Berbatow, jednak na posterunku znalazł się Wojciech Szczęsny.

Dopiero w 35. minucie podopieczni Wengera zagrozili Schwarzerowi. Podanie z głębi pola otrzymał Giroud. Francuz szybko obrócił się z piłką, ale ta trafiła tylko w słupek.

W 40. minucie Nacho Monreal stracił piłkę przed polem karnym na rzecz Emanuelsona. Holender po raz kolejny dał o sobie znać oddając groźny strzał, który i tym razem nie był w stanie zaskoczyć Szczęsnego.

Wreszcie w 43. minucie Arsenal wyszedł na prowadzenie. Rzut wolny po raz kolejny wykonywał Walcott, który popisał się dobrym dośrodkowaniem. Strzał głową oddał Laurent Koscielny, a futbolówkę z najbliższej odległości do bramki wpakował Per Mertesacker.

Kilka minut później Andre Marriner zakończył pierwszą część spotkania.

Nie lada rozrywkę zapewnił kibicom Arsene Wenger, który spóźniony na drugą połowę musiał przebiec się przez murawę. Spotkało się to z aplauzem fanów zgromadzonych na Craven Cottage.

Wszyscy spodziewaliby się, że grający lepiej w drugich połowach Arsenal szybko podwyższy prowadzenie i uspokoi grę. Nic bardziej mylnego, Kanonierzy nie wyrażali chęci do gry i szybko oddali pole przeciwnikowi.

Aktywny od samego początku był Stanisław Manoliew. W 58. minucie Bułgar wdarł się w pole karne Arsenalu, ale w ostatniej chwili interweniował Mertesacker. Po raz kolejny Manoliew dał o sobie znać 12 minut później, kiedy to po dobrej indywidualnej akcji próbował dośrodkować do Berbatowa, jednak oddał groźny strzał, z którym niemałe problemy miał Wojciech Szczęsny.

W 77. minucie z rzutu wolnego uderzał Kieran Richardson, Wojciech Szczęsny wybił piłkę przed siebie, a do tej jako pierwszy dopadł Manoliew i umieścił ją w siatce. Wcześniej jednak w górę powędrowała chorągiewka Pani arbiter i gol nie został uznany.

W 90. minucie siły na boisku się wyrównały, bowiem czerwoną kartkę za wejście prostą nogą obejrzał Olivier Giroud.

Zawodnicy Fulham postanowili rzucić wszystkie siły do ataku i to pozwoliło wyprowadzić Kanonierom groźny kontratak. Od połowy boiska z piłką popędził Aaron Ramsey, jednak w sytuacji sam na sam z Markiem Schwarzerem strzelił obok bramki. Chwilę później sędzia zakończył mecz.

Raport pomeczowy autor: Marcin Stefaniak źrodło: własne
Marzag komentarzy: 41271 newsów: 127.04.2013, 01:08

shinev, leee, to pewnie bzdura, on swoje info bierze tez z twittera zapewne. Ok lece spac :-Pdobranoc

pawlo1k komentarzy: 99327.04.2013, 00:06

Siemka, Polecicie jakis ciekawy horror? ale jakis z sensem nie tylko krew itd. taki zeby dało do myslenia ;D

yeni komentarzy: 163926.04.2013, 23:54

It is reported that De Gea has caught a flu, And wont be available for the game against Arsenal.

LOL just kidding he can't catch anything.

DeptaGUNNER komentarzy: 209926.04.2013, 23:31

OMG właśnie dopiero się skapnąłem, że mecz jest w niedzielę...

MrWhite komentarzy: 74226.04.2013, 23:30

Waskitcz komentarzy: 448826.04.2013, 23:30

@mrssomebody

bardziej mi o Boston vs Knicks chodziło :(

ArseneAl komentarzy: 2341726.04.2013, 23:30

@mrsomebody
Coś co jest arcydziełem nigdy się nie zestarzeje :)
Taki Kashmir czy Stairway to Heaven są ponadczasowe. No ale LZ to przecież jeden z najlepszych zespołów w historii.

arsenallord komentarzy: 29724 newsów: 11726.04.2013, 23:30

Radiohead - Karma police to najlepsza piosenka na świecie!

Waskitcz komentarzy: 448826.04.2013, 23:26

Panowie leci na jakimś polskim kanale dzisiaj NBA?

Marzag komentarzy: 41271 newsów: 126.04.2013, 23:25

JaniKK, ile ludzi, tyle opinii ;p

JanikK komentarzy: 16816 newsów: 226.04.2013, 23:24

Marzag, oj tam :p

JanikK komentarzy: 16816 newsów: 226.04.2013, 23:23

Dobra ja idę spróbować zasnąć bo wczoraj/dzisiaj nic nie spalem:P narazie; )

Marzag komentarzy: 41271 newsów: 126.04.2013, 23:22

JanikK, wlasnie przesluchalem ten cover i imo nie umywa sie do oryginalu, niepotrzebny popis umiejetnosci, nie ma w tym takich emocji jak w oryginale, ten gosc od fun to lalus, ale jego piosenki lubie ;p fajne melodie pod nie ma

Marzag komentarzy: 41271 newsów: 126.04.2013, 23:19

Shinev, to jest takie pieprzenie, bo to czysty subiektywizm, ale slychac podczas spiewania jaka ktos ma skale glosu, barwe itd przeciez ;p

Simpllemann komentarzy: 52843 newsów: 52426.04.2013, 23:19

Marzag
No jeśli chodzi o taki rodzaj muzyki to prawda.

mrsomebody komentarzy: 602126.04.2013, 23:19

Kashmir Led Zepplin
Creep - Radiohead
;)

Shinev komentarzy: 11405 newsów: 126.04.2013, 23:18

Tak się zastanawiam jak Wy porównujecie głosy... skąd niby wiadomo kto ma lepszy? Nie czuję tego ^^

JanikK komentarzy: 16816 newsów: 226.04.2013, 23:18

A zapomniałem. Camillo z boyce chyba najbardziej lubię We are young. Zdecydowanie lepsze od oryginału

DeptaGUNNER komentarzy: 209926.04.2013, 23:17

vine.co/v/bUIOvABUBZ9
hahhaha...

Marzag komentarzy: 41271 newsów: 126.04.2013, 23:16

simpllemann, szkoda, że już nikt takich piosenek nie pisze :)

Simpllemann komentarzy: 52843 newsów: 52426.04.2013, 23:15

Marzag
Czerwone Gitary też świetne. Byłem w 2004 roku na ich koncercie.

JanikK komentarzy: 16816 newsów: 226.04.2013, 23:15

MrWhite, Heh właśnie słuchałem tej piosenki przed momentem:p

Marzag komentarzy: 41271 newsów: 126.04.2013, 23:14

kiedys nawet lekkie piosenki pozwalaly odplynac wyobrazni ;p

MrWhite komentarzy: 74226.04.2013, 23:13

I tak nic nie pobije "Starway to heaven" Led Zeppelin :)

Marzag komentarzy: 41271 newsów: 126.04.2013, 23:13

youtube.com/watch?v=8XkpaXitquE a to ktoś zna? :D

Marzag komentarzy: 41271 newsów: 126.04.2013, 23:11

JanikK, grzeszczak jeszcze się sylabizować nie naumiała ;p

simpllemann, wiekszosc piosenek ktore widzialem z nia to piosenki przekrzyczane ;p

why
why can't it be, why can't it be mine..."

JanikK komentarzy: 16816 newsów: 226.04.2013, 23:10

Marzag,Farna lepsza niż Grzeszczak...

Simpllemann komentarzy: 52843 newsów: 52426.04.2013, 23:10

Marzag
Oj tam. Bez przesady.

JanikK komentarzy: 16816 newsów: 226.04.2013, 23:09

Camillo z takich spokojnych to najlepsza jest dla mnie plyta one republic - waking up i utwory m.in All this time, Fear

Marzag komentarzy: 41271 newsów: 126.04.2013, 23:07

Dla mnie to Farna się drze do mikrofonu a nie śpiewa ;p

DeptaGUNNER komentarzy: 209926.04.2013, 23:06

Gdzie news przed meczowy?!1

Czajnik17 komentarzy: 4688 newsów: 7226.04.2013, 23:06

AAl
właśnie powiedziałem, że jest to moja 100% subiektywna opinia bo mam zero pojęcia w temacie. po prostu ma fajny wokal i tyle. xd

_Dennis_Bergkamp_ komentarzy: 997326.04.2013, 23:06

aktualnie najs. polskie damskie glosy to Jopek i Miskiewicz...

Camillo144 komentarzy: 3356 newsów: 50326.04.2013, 23:05

Alive słyszałem. ;)

ArseneAl komentarzy: 2341726.04.2013, 23:05

@Czajnik17
Jak można w ogóle porównywać Bartosiewicz czy Nosowską do Farny? :o
Z resztą one nie śpiewają popowych g*wienek.

yeni komentarzy: 163926.04.2013, 23:04

po wiadrze mialem niezle wizje ;D gonily mnie mrowki z lukami xD

JanikK komentarzy: 16816 newsów: 226.04.2013, 23:04

Arseneal
Może przynajmniej Alive słyszał:D

Marzag komentarzy: 41271 newsów: 126.04.2013, 23:02

stare polskie wokalistki byly bardzo fajne, piosenki typu małe tęsknoty to mistrzostwo świata

ArseneAl komentarzy: 2341726.04.2013, 23:01

Phi. Jak można było nie słyszeć Jeremy'ego Pearl Jamu...

Simpllemann komentarzy: 52843 newsów: 52426.04.2013, 23:01

Szkoda, że tak długo czekać trzeba na płytę Bartosiewicz.