Dobry wynik po słabej grze. Fulham 0-1 Arsenal.

Dobry wynik po słabej grze. Fulham 0-1 Arsenal. 20.04.2013, 17:00, Marcin Stefaniak 7634 komentarzy

Po wtorkowym bezbramkowym remisie z Evertonem Kanonierzy wrócili na zwycięską ścieżkę, pokonując Fulham 1-0. Nie była to jednak wygrana, z której podopieczni Wengera mogliby być dumni. Mimo gry w przewadze Arsenal nie radził sobie z grą w ofensywie i stworzył niewiele klarownych szans. Do tego w drugiej połowie ku zaskoczeniu wszystkich to gospodarze przejęli inicjatywę i zepchnęli Kanonierów do głębokiej defensywy. Ostatecznie jednak The Gunners zdołali utrzymać jednobramkowe prowadzenie i zgarnęli komplet punktów, który może okazać się kluczowy na koniec sezonu.

Arsenal: Szczęsny, Sagna, Mertesacker, Koscielny, Monreal, Arteta, Ramsey, Rosicky (71' Podolski), Cazorla (92' Vermaelen), Walcott (71' Wilshere), Giroud.

Fulham: Schwarzer; Manoliew, Senderos, Hangeland, Richardson; Enoh, Sidwell; Ruiz, Emanuelson (87' Frei), Kacaniklić (85' Petrić); Berbatow.

Gospodarze rozpoczęli to spotkanie z wysokiego "c" i już w 2. minucie stworzyli pierwszą dogodną okazję do strzelenia gola. Udaną akcję prawym skrzydłem przeprowadził Urby Emanuelson, jednak jego dośrodkowanie zostało wybite przez zawodników Arsenalu.

Minutę później piłkę z bramki musiał wyciągać Mark Schwarzer. Podanie Oliviera Girouda na gola zamienił Theo Walcott, jednak Anglik znalazł się na spalonym i bramka nie została uznana.

W 10. minucie świetną szansę na zdobycie gola zmarnował Laurent Koscielny, który nie był w stanie wykorzystać dobrego dośrodkowania Theo Walcotta.

W 12. minucie czerwoną kartkę ujrzał Steve Sidwell. Anglik zaatakował Mikela Artetę wyprostowaną nogą i słusznie został wyrzucony z boiska przez Andre Marrinera.

Wydawać by się mogło, że grający w przewadze Arsenal ruszy do szturmowych ataków, jednak wyglądało to inaczej. Kanonierzy rzeczywiście prowadzili grę, ale nie stwarzali większego zagrożenia pod bramką przeciwnika. Groźniejsze były natomiast kontrataki graczy Fulham. W 21. minucie po indywidualnej akcji Emanuelsona groźny strzał oddał Dimitar Berbatow, jednak na posterunku znalazł się Wojciech Szczęsny.

Dopiero w 35. minucie podopieczni Wengera zagrozili Schwarzerowi. Podanie z głębi pola otrzymał Giroud. Francuz szybko obrócił się z piłką, ale ta trafiła tylko w słupek.

W 40. minucie Nacho Monreal stracił piłkę przed polem karnym na rzecz Emanuelsona. Holender po raz kolejny dał o sobie znać oddając groźny strzał, który i tym razem nie był w stanie zaskoczyć Szczęsnego.

Wreszcie w 43. minucie Arsenal wyszedł na prowadzenie. Rzut wolny po raz kolejny wykonywał Walcott, który popisał się dobrym dośrodkowaniem. Strzał głową oddał Laurent Koscielny, a futbolówkę z najbliższej odległości do bramki wpakował Per Mertesacker.

Kilka minut później Andre Marriner zakończył pierwszą część spotkania.

Nie lada rozrywkę zapewnił kibicom Arsene Wenger, który spóźniony na drugą połowę musiał przebiec się przez murawę. Spotkało się to z aplauzem fanów zgromadzonych na Craven Cottage.

Wszyscy spodziewaliby się, że grający lepiej w drugich połowach Arsenal szybko podwyższy prowadzenie i uspokoi grę. Nic bardziej mylnego, Kanonierzy nie wyrażali chęci do gry i szybko oddali pole przeciwnikowi.

Aktywny od samego początku był Stanisław Manoliew. W 58. minucie Bułgar wdarł się w pole karne Arsenalu, ale w ostatniej chwili interweniował Mertesacker. Po raz kolejny Manoliew dał o sobie znać 12 minut później, kiedy to po dobrej indywidualnej akcji próbował dośrodkować do Berbatowa, jednak oddał groźny strzał, z którym niemałe problemy miał Wojciech Szczęsny.

W 77. minucie z rzutu wolnego uderzał Kieran Richardson, Wojciech Szczęsny wybił piłkę przed siebie, a do tej jako pierwszy dopadł Manoliew i umieścił ją w siatce. Wcześniej jednak w górę powędrowała chorągiewka Pani arbiter i gol nie został uznany.

W 90. minucie siły na boisku się wyrównały, bowiem czerwoną kartkę za wejście prostą nogą obejrzał Olivier Giroud.

Zawodnicy Fulham postanowili rzucić wszystkie siły do ataku i to pozwoliło wyprowadzić Kanonierom groźny kontratak. Od połowy boiska z piłką popędził Aaron Ramsey, jednak w sytuacji sam na sam z Markiem Schwarzerem strzelił obok bramki. Chwilę później sędzia zakończył mecz.

Raport pomeczowy autor: Marcin Stefaniak źrodło: własne
Simpllemann komentarzy: 52843 newsów: 52426.04.2013, 22:33

A ja muzyki podawać nie będę. Hehe.

Pinguite komentarzy: 1502026.04.2013, 22:33

JanikK ;O No, nuta aż zaparła mi dech, chyba praktycznie jeden z najlepszych coverów jakie słyszałem ;O

@Marzag;

W Southampton było kilko wyróżniających się zawodników w Cardiff nie ma nikogo, przynajmniej ja nikogo nie zauważyłem. Oni musza wzmocnić skład a Kuyt, mimo swojego wieku, może jeszcze pokazać na co go stać. Nie chodzi mi o to, żeby kupowali nie wiadomo kogo i za ile, ale po prostu Kuyt IMO im się przyda.

Marzag komentarzy: 41271 newsów: 126.04.2013, 22:28

youtube.com/watch?v=Zr0XNPMdmW4
ogarnijcie sobie, ja bym nie wiedzial co zrobic na jego miejcu

JanikK komentarzy: 16816 newsów: 226.04.2013, 22:28

dostrzegam, że występuje wymiana linków :D.
Ja mogę zaproponowac taką muzykę :D

youtube.com/watch?v=gj0Rz-uP4Mk

a teraz do Pinguite, cos takiego może być?

youtube.com/watch?v=RxWEvV9zYj4

Marzag komentarzy: 41271 newsów: 126.04.2013, 22:27

Pinguite, ojciec tiffany (jakiejs zwyklej amerykanki ktora wlasnie znalazla sobie prace i ojciec chce jej kawal zrobic)

MrWhite komentarzy: 74226.04.2013, 22:27

arsenalfann

A na luzie juz ogarniam :D ale jeszcze cos dzis zrobie :D wlasnie szukam filmu :D zostalo mi do wyboru "I'm Sam" , "Duza ryba" i "Buntownik z wyboru" :D z czego 1 i 3 widzialem juz ale dawno ;p

Topek

haha po pierwsze dobry nick :D a po drugie no to widze taka dosyc fantasy film ale widze pochlebne opinie ze bardzo mila historia

Kredens komentarzy: 369826.04.2013, 22:27

więcej którego? :D

Zombi jest spoko kawałek, albo Dym. W ogóle ta całą nowa płyta jest odjechana

ares765 komentarzy: 9508 newsów: 10326.04.2013, 22:27

Pinguite

Tutaj masz fortepian, spokojna i mam sentyment do niej.

youtube.com/watch?v=FKi125iqnFg&list=LL5Yw1ay5kTPhG1z9fdQIsVw

Pinguite komentarzy: 1502026.04.2013, 22:26

A kto to jest 'tata Tiffany'?

Belzebub666 komentarzy: 280126.04.2013, 22:26

co za mecz w Lillie, gospodarze prowadzili już 3-0 aby ostatecznuie podzielic się punktami z Sochaux

Marzag komentarzy: 41271 newsów: 126.04.2013, 22:26

widzieliscie kiedys nieudany radiowy kawal taty tiffany?

Pinguite komentarzy: 1502026.04.2013, 22:24

Marzag, ee, to dziwny jesteś ;p btw, nie szopenowskie ani mozartowskie, po prostu współczesne ;p

Kredens, ożesz kuźwa, więcej poproszę :P

ares765 komentarzy: 9508 newsów: 10326.04.2013, 22:24

Kredens

To był żart ;)

Topek komentarzy: 13943 newsów: 12626.04.2013, 22:24

Bez sensu ściągać takich gości jak Kuyt. Wypalony stary gościu, który będzie zgarniał bardzo dużą tygodniówkę za samo nazwisko. Tym mniejszym klubom się we łbach przewraca jak dostają trochę kasy i od razu chcą znanych nazwisk zamiast zainwestować dobrze w graczy z potencjałem.

Kredens komentarzy: 369826.04.2013, 22:22

@ ares

proszę cie, chcesz , żebyśmy się zarzygali na śmierć ;) na wymioty mi się zbiera od takich piosenek

Marzag komentarzy: 41271 newsów: 126.04.2013, 22:22

Pingu, tu masz fajna na fortepianie spokojna
youtube.com/watch?v=ikBD3DcSGFM

chopin - tristesse

Marzag komentarzy: 41271 newsów: 126.04.2013, 22:21

Camillo14, southampton żadnych dinozaurów nie kupiło i prowadzi zdrową politykę transferową i rozwoju klubu, QPR nakupowało gwiazd i zobacz jak to jest, 1 piłkrz niczego nie zmieni, cała drużyna musi dobrze do siebie pasować

Kredens komentarzy: 369826.04.2013, 22:20

sorry

youtube.com/watch?v=tR-qQcNT_fY

spokojne i fortepian mówisz ... prosze bardzo ;)

Camillo144 komentarzy: 3356 newsów: 50326.04.2013, 22:19

@Marzag;

Ale Cardiff będzie walczyło o utrzymanie a do tego Kuyt może wystarczyć. Nie jest to piłkarz do czołowych drużyn ale do drużyn z dolnej części tabeli jak najbardziej.

Marzag komentarzy: 41271 newsów: 126.04.2013, 22:19

Pinguite, ja ci powaznie odpisalem wlasnie tego w tym momencie sobie slucham i sie chillujue ;p

Pinguite komentarzy: 1502026.04.2013, 22:17

A konkretnie jakaś spokojna nuta, może byc pop. A zayebiście by było jakby ta nuta była grana na fortepianie.

Pinguite komentarzy: 1502026.04.2013, 22:16

Marzag, ale ja tu poważnie piszę, mam ochotę posłuchać muzy i nie wiem co... od paru chwil tak słucham i nie wiem czego szukam. Nie mogę zaspokoić mojego pragnienia muzycznego.

Belzebub666 komentarzy: 280126.04.2013, 22:16

kozacka nuta to wszystko od The Prodigy !!11

Marzag komentarzy: 41271 newsów: 126.04.2013, 22:15

Pingu, youtube.com/watch?v=774ke-bKIf4

masz tu coś słowiańskiego ;d

Marzag komentarzy: 41271 newsów: 126.04.2013, 22:14

Camillo144, tylko po co im kupowac emeryta ktory sie wypalil?

Camillo144 komentarzy: 3356 newsów: 50326.04.2013, 22:13

@Marzag;

IMO transfer Kuyta nie byłby bez sensu. Mógłby jeszcze sporo namieszać w PL.

Pinguite komentarzy: 1502026.04.2013, 22:12

Zapodajcie jakaś ciekawą nutę ;)

Czajnik17 komentarzy: 4688 newsów: 7226.04.2013, 22:08

Marzag
i mam nadzieję że skończą podobnie jak oni.

Marzag komentarzy: 41271 newsów: 126.04.2013, 22:07

Camillo144, Cardiff chce chyba isc w slady QPR, kupuja duzo, drogo i bez sensu :-)

arsenalfann komentarzy: 1024326.04.2013, 22:04

White i jak czerwone oczy ? :D

Camillo144 komentarzy: 3356 newsów: 50326.04.2013, 22:03

Dirk Kuyt moze wrocic do PL, zainteresowany Holendrem jest Cardiff.

Marzag komentarzy: 41271 newsów: 126.04.2013, 21:47

kozackie statystyki tam maja

Marzag komentarzy: 41271 newsów: 126.04.2013, 21:46

kurde, bundesliga.com jest w wersji polskiej nawet ;d

Topek komentarzy: 13943 newsów: 12626.04.2013, 21:30

MrWhite, ja oglądałem. Całkiem niezły, jeśli nie zraża Cię styl Burtona.

Simpllemann komentarzy: 52843 newsów: 52426.04.2013, 21:23

Marzag
Wiem. Ale i tak chętnie popatrzę sobie na ten pojedynek.

Qarol
Dla mnie obojętne czy rezerwy wyjdą czy nie. Musimy ten mecz wygrać. Nie ma innej opcji.

Belzebub666 komentarzy: 280126.04.2013, 21:22

@Quarol, a dobrze, dziękuję, właśnie kończe fapowac oglądając zdjęcia Pogby i Matuidiego

Qarol komentarzy: 1450226.04.2013, 21:19

Na niedzielę też czekam. Ale jakoś tak inaczej się czuje ten mecz, kiedy United ma już mistrzostwo i wyjdzie prawdopodobnie składem rezerwowym.

Tak czy inaczej - wygrać trzeba. No i ciekaw jestem jak się zachowają kibice ; ]

Marzag komentarzy: 41271 newsów: 126.04.2013, 21:17