Dominacja na wyjeździe: Stoke 1-4 Arsenal

Dominacja na wyjeździe: Stoke 1-4 Arsenal 13.05.2017, 19:36, Łukasz Wandzel 1284 komentarzy

Po dzisiejszym starciu na stadionie The Potters można powiedzieć, że Arsenal wciąż jest w grze o czwarte miejsce w tabeli, choć nie zależy to tylko od niego i jego wygrywania, ale także od potknięć Liverpoolu lub Manchesteru City. Jednak o tym wiedzą wszyscy fani. Dzisiaj należałoby zaznaczyć, że ekipa The Gunners odniosła naprawdę przekonujące zwycięstwo, co nie zdarzało się w tym sezonie często, tym bardziej w ostatnim czasie.

Podopieczni Arsene'a Wengera zaczynali mieć kłopoty w ogrywaniu ekip ze środka tabeli, właśnie takich jak Stoke City. Dodatkowo, biorąc pod uwagę, z jakim typem rywala zmierzył się zespół Kanonierów, można śmiało być zadowolonym z jego występu. Stoke to drużyna znana z murowania własnej bramki. Podczas meczu jej dodatkowym atutem była gra na własnym boisku. Tym bardziej chwała londyńczykom, że już do drugiej części meczu podchodzili z jednobramkowym prowadzeniem, a po niedługim czasie, kiedy to gospodarze zdobyli gola kontaktowego na 2-1, zdominowali przeciwnika.

Składy obu zespołów:

Arsenal: Cech - Holding, Mustafi, Koscielny - Bellerin, Coquelin, Xhaka, Monreal - Sanchez (77' Ramsey, Giroud (83' Walcott), Ozil (83' Welbeck).

Stoke City: Butland - Johnson, Shawcross, Martins Indi, Pieters - Whelan, Cameron, Allen (60' Crouch) - Arnautovic (82' Sobhi), Diouf (61' Berahino), Shaqiri.

Zanim zabrzmiał ostatni gwizdek arbitra i dało się zachwalać Kanonierów za ich dzisiejszą grę, miała też miejsce pierwsza połowa, która, oprócz bardzo ważnej bramki w kontekście całego meczu, nie przyniosła wiele emocji. Trzeba wspomnieć, że było to usypiające 45 minut, choć bez wątpienia pod kontrolą londyńczyków. Przyjezdni nie dali żadnej okazji rywalom na zagrożenie bramce Cecha. Z drugiej strony sami nie kwapili się, aby bombardować strzałami Butlanda. Do groźnych sytuacji dochodziło bardzo rzadko, ale w 17. minucie ogromną szansę na gola miał Nacho Monreal. Niestety, piłka po główce hiszpańskiego defensora uderzyła w słupek.

Wydawało się, że bezbramkowy rezultat utrzyma się do przerwy i nie byłoby w tym nic zaskakującego. W końcu to defensywa Stoke ścierała się z nie tak skutecznym ostatnio atakiem Arsenalu. Jednak w 42. minucie udało się zdobyć bardzo ważnego gola. Futbolówkę w siatce umieścił Oliver Giroud po podaniu Hectora Bellerina. Francuski napastnik kierował piłkę praktycznie do pustej bramki. Dzięki temu trafieniu Kanonierzy zbudowali przewagę psychiczną nad rywalem, a dobra gra w drugiej połowie była tego skutkiem, ponieważ Sanchez i spółka nie grali pod presją czasu.

Kiedy Alexis świetnym podaniem znalazł Özila, a ten strzelił gola na 2-0, wydawało się, że jest po meczu. Jednak trochę później zaczęły się chwilowe problemy Arsenalu. Przebłysk Arnautovicia sprawił, że Diouf dostał na głowę najlepsze dośrodkowanie tego meczu, a mimo to spudłował. Może to sportowa złość, bo drużyna Stoke ruszyła do ataku, a na boisku panował chaos, jeżeli opisać grę The Gunners w tamtych minutach. Na szczęście skończyło się tylko na jednej bramce dla gospodarzy, a zdobył ją Peter Crouch - a jakże, głową.

Mecz rozstrzygnął tak naprawdę Alexis. Na kwadrans przed końcem regulaminowego czasu gry Chilijczyk wtargnął z futbolówką w szesnastkę Butlanda i oddał strzał. Piłka odbita od obrońcy znalazła się w siatce. To pozwoliło Kanonierom się uspokoić i całkowicie przejąć inicjatywę.

Sanchez zszedł z boiska, ale zastąpił go Aaron Ramsey, który chwilę później zaliczył asystę przy drugim golu Girouda. Jednak tutaj trzeba docenić klasę Mesuta Özila. Niemiec zagrał wspaniałą długą piłkę do Walijczyka, który zdołał dograć ją w środek pola karnego. To trafienie ustaliło wynik meczu, 4-1.

Londyńczycy już dawno nie ograli swojego rywala w ten sposób. Nie tylko dosyć łatwo zabrali do domu komplet punktów, ale także odnieśli wysokie zwycięstwo. Chciałoby się powiedzieć, że to taki Arsenal pragnie się oglądać. Może na boisku oglądaliśmy zmęczony sezonem, nie mający o co grać zespół Stoke City, a może to Kanonierzy odnaleźli wreszcie swój właściwy rytm. Szkoda tylko, że mamy już końcówkę sezonu.

Premier LeagueRaport pomeczowyStoke City autor: Łukasz Wandzel źrodło: własne
Eustachy komentarzy: 77414.05.2017, 23:22

Szczęsny, Holding, Chambers, Ramsey, Oxlade, Iwobi, Maitland-Niles, Willock
I reszta u23, nie zabraknie :)
Popieram Dembele, ale ja mam inną propozycje na napastnika a mianowicie Sebastian Drucci z River Plate albo Icheanacho z City. Obaj nie kosztowali by milionów, a ten drugi mam potencjał na bycie drugim Lukaku.

Fanatic komentarzy: 599114.05.2017, 23:21

Czekamy na Mbappe a przyjdzie na atak jakiś noname Kolasic ;)

DontCry komentarzy: 760814.05.2017, 23:03

Moim zdaniem ściągnięcie Mbappe do Arsenalu to mrzonki, obym się mylił.

Mihex komentarzy: 2360414.05.2017, 22:58

Graty dla Monaco. Zasłużyli. W końcu ktoś zdetronizował PSG. I to nawet drużyna z fajną filozofią. Dobrze, że odeszli od pomysłu bycia drugim PSG. (nie do końca z własnej woli, bardziej dzięki uprzejmości pana Rybolovleva :P)

P_95 komentarzy: 66114.05.2017, 22:56

świetny troll rasfon, czapki
delphi
ja już raz przez to przechodziłem i również miałem rehabilitację. jakim cudem nie zeszło Ci to w 3miechy?

Argudo komentarzy: 10886 newsów: 614.05.2017, 22:56

Przecież wiadomo, że chodzi o Kolisanicia.

grzegorz1211 komentarzy: 1030214.05.2017, 22:55

Jak Alexis nie będzie chciał zostać, to Wenger podobno będzie chciał go wymienić na Cavaniego

Kyrtap komentarzy: 4860 newsów: 114.05.2017, 22:55

imprecis

Po co partner dla Xhaki? Przecież mówiłeś, że będzie takim kozakiem dzięki któremu będziemy dominować wszystkich?

Rafson95 komentarzy: 1054814.05.2017, 22:49

imprecis
W 2 ostatnich komentarzach napisałeś nazwisko Bośniaka na 2 różne sposoby. Ani razu prawidłowo ;/

Szogun komentarzy: 28655 newsów: 314.05.2017, 22:46

Lemar zrobił akcję na 4. Nieźle przyśpieszył.

Delphi87 komentarzy: 23614.05.2017, 22:42

P_95
Też mam podobny uraz - skręcenie stawu skokowego i niestety już 3 miesiąc na chorobowym siedzę w domu i stopa nadal napuchnięta w miejscu urazu. Ale to przez to że niewłaściwe leczyłem ten uraz, teraz od poniedziałku mam zabiegi rehabilitacyjne - laser, ultradźwięki, ćwiczenia wzmacniające staw.

Rafson95 komentarzy: 1054814.05.2017, 22:36

jak Arsenal wypadnie z grania w LM to to już będzie wytrącenie chyba ostatniego argumentu z rąk wengerstejów

Rafson95 komentarzy: 1054814.05.2017, 22:35

w krem nivea

P_95 komentarzy: 66114.05.2017, 22:27

panowie, skrecona torebka stawowa stawu skokowego + peknieta torebka. w jaką maść najlepiej się zaopatrzyć?

maciekbe komentarzy: 1245814.05.2017, 22:26

matko jaka koronka na 3:0 dla Monaco

Argudo komentarzy: 10886 newsów: 614.05.2017, 22:23

Real strzelił bramkę w 62 meczu z rzędu. To nowy rekord - poprzedni należał do Bayernu i wynosił 61 meczy. Ostatni raz Real nie trafił w spotkaniu z Manchesterem City, 26 kwietnia 2016 roku.

3rdpitch komentarzy: 454014.05.2017, 22:23

Dick Law to ten co puścił funta za Suareza? :D

Mihex komentarzy: 2360414.05.2017, 22:20

Ale ładne bramki w Rzymie. No może poza tą De Rossiego, bo ta raczej fartowna. Mi najbardziej zaimponował strzał El Shaarawyego. Wkręcił to jak jakiś skrzydłowy w piłce ręcznej.

mitmichael komentarzy: 4924314.05.2017, 22:11

Roma 3-1 ale gol

BarcArsenal komentarzy: 135314.05.2017, 22:09

Mam nadzieje ze Wenger sie interesuje Saviciem z Lazio i to on bedzie naszym nowym SP

TlicTlac komentarzy: 600914.05.2017, 22:02

@ lays

Holding popełnia sporo więcej błędów póki co niż Chambers(w barwach Arsenalu).
Obaj zostaną, bo są młodzi i są Anglikami, ewentualnie parę wypożyczeń i jak dojdzie do trenera, że jednak pewnego poziomu nie przeskoczą, to sprzedanie za parę/może paręnaście milionów.

Odejść powinien Gabriel - za często odcina mu prąd, nawet jak gra dobry mecz

i zapomniałeś o Merte - na emeryturę.

Craz komentarzy: 357714.05.2017, 21:57

Dick law negocjator po byku jak gosciowi odcielo prad bardziej niz Siwemu

maciekbe komentarzy: 1245814.05.2017, 21:57

@lays chłopie, że Tobie dalej się chce...szanuję, reprezentuj mnie bo mi się już nie gdybanierować

Hans_Zimmer komentarzy: 594514.05.2017, 21:55

Jakos inne kluby bez LM moga ściągać dobrych graczy wiec dlaczego nas mają omijac? Chociaz z drugiej strony pod Wengerem kazdy sezon bedzie wygladal tak samo czy w ronaldo czy z sagonaldo

lays komentarzy: 3987114.05.2017, 21:51

Dla mnie priorytet na napastnika to powinien być Dembele z Celticu bo będzie kotem, który jużpokazuje pazurki.

I tak nie sciagniemy żadnego top class, była szansa na Lacazette, ale bez LM - bez szans.

Dembele, Keita z Lazio(?), Werner(?)

A inne pozycje to Lemar/ Douglas Costa/ Lucas robi też out z PSG, w środku Tolisso moze jakis? Keita z Lipska hm

lays komentarzy: 3987114.05.2017, 21:48

TicTlac

Ja chciałbym żeby mnie Chambers zaskoczył. Na prawego obrońcę jest za wolny, za mało dynamiczny i za słaby. W środku robi sporo błędów. Za niego mozemy dostac 15 mln. Rozwijac Holdinga, po co nam tacy dwaj Angole? Nim ich mniej w klubie tym lepiej. Nie oszukujmy się angielska piłka to porażka. Byleby mieć w klubie tą liczbę obowiązkową - home grown i styka, nic na wyrost.

Dominik11 komentarzy: 2017014.05.2017, 21:48

W ostatnich miesiącach narasta krytyka menedżera Arsenalu, Arsene'a Wengera. Wsparcie dla Francuza wyraził Dick Law odpowiedzialny za negocjacje transferowe w klubie.

Law wyjawił, że szkoleniowiec ma mocne poparcie płynące zarówno ze strony działaczy, jak i... fanów Kanonierów. To ciekawa opinia, zwłaszcza w świetle coraz głośniejszych protestów domagających się zmiany na stołku menedżerskim. Wydaje się jednak, że pozycja Wengera jest mimo wszystko mocna:

- On ma silne poparcie ze strony zarządu i równie silne poparcie od kibiców - powiedział.

- Muszę podkreślić jedno: jego największym krytykiem jest on sam. Zawsze chce wygrywać i cierpi, gdy tak się nie dzieje - dodał.

- W tej chwili myślę, że przemawiają za niego wyniki. Zwycięstwo z Manchesterem United było kluczowe, teraz czeka nas kolejna ważna gra z Southampton. To będzie jeszcze jeden test - ocenił.

ArsenalChampion komentarzy: 803714.05.2017, 21:43

Arsenal tez się zaraz przełamie i nie zakwalfikuje się do ligi mistrzów 1 raz od 20 lat

mitmichael komentarzy: 4924314.05.2017, 21:41

@Kanonier204
Niestety nikt nie nagrywal chyba, ze z powtorki ale nie wiem czy dzisiaj jakas byla

Simpllemann komentarzy: 52843 newsów: 52414.05.2017, 21:39

maciekbe
Zgadza się. Zobaczymy kiedy i Arsenal będzie można wpisać.

Marioht komentarzy: 611414.05.2017, 21:38

Myślę, że Arsenalu nie stać by wyłożyć około 130 milionów euro na jednego zawodnika. Nawet jeśli mowa o napastniku.

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 314.05.2017, 21:36

mitmichael
Ale mecz w c+ byl tak? czyli nikt nie nagrywal?

maciekbe komentarzy: 1245814.05.2017, 21:36

@simpllemann Dodaj do tego Monaco po 17 latach :)

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747414.05.2017, 21:35

James przy zmianie wyglądał jakby sie zegnał z kibicami RM na Santiago. Mowi sie ze united nowym przystankiem.

Dominik11 komentarzy: 2017014.05.2017, 21:34

Ale bramka Ronaldo

Simpllemann komentarzy: 52843 newsów: 52414.05.2017, 21:34

Spartak Moskwa zdobył pierwszy tytuł od 16 lat, Feyenoord wygrał ligę po 18 latach przerwy, a w Chorwacji możliwe jest przerwanie 11-letniej hegemonii Dinama Zagrzeb.

maciekbe komentarzy: 1245814.05.2017, 21:09

Nie posłuchałem się, patrzę jak Monaco zgarnia majstra :)

Dominik11 komentarzy: 2017014.05.2017, 21:07

no na Eleven nie przeszkadza im pokazać Barce i Real o tej samej porze a w NC+ przeszkadza we wtorek Man city i Arsenal . też o tej samej ale pokażą tylko Man city .

kamilo_oo komentarzy: 2356714.05.2017, 21:06

ja nie mam odkodowanych Eleven

Dominik11 komentarzy: 2017014.05.2017, 21:01

Mirror/BN Televizijaj: Sead Kolasinac podpisał kontrakt (pensja 120 tys £ tygodniowo) z Arsenalem. Arsenal oficjalnie przedstawić go jak nowego zawodnika po finale Emirates F.A. Cup.