Dominacja na wyjeździe: Stoke 1-4 Arsenal

Dominacja na wyjeździe: Stoke 1-4 Arsenal 13.05.2017, 19:36, Łukasz Wandzel 1284 komentarzy

Po dzisiejszym starciu na stadionie The Potters można powiedzieć, że Arsenal wciąż jest w grze o czwarte miejsce w tabeli, choć nie zależy to tylko od niego i jego wygrywania, ale także od potknięć Liverpoolu lub Manchesteru City. Jednak o tym wiedzą wszyscy fani. Dzisiaj należałoby zaznaczyć, że ekipa The Gunners odniosła naprawdę przekonujące zwycięstwo, co nie zdarzało się w tym sezonie często, tym bardziej w ostatnim czasie.

Podopieczni Arsene'a Wengera zaczynali mieć kłopoty w ogrywaniu ekip ze środka tabeli, właśnie takich jak Stoke City. Dodatkowo, biorąc pod uwagę, z jakim typem rywala zmierzył się zespół Kanonierów, można śmiało być zadowolonym z jego występu. Stoke to drużyna znana z murowania własnej bramki. Podczas meczu jej dodatkowym atutem była gra na własnym boisku. Tym bardziej chwała londyńczykom, że już do drugiej części meczu podchodzili z jednobramkowym prowadzeniem, a po niedługim czasie, kiedy to gospodarze zdobyli gola kontaktowego na 2-1, zdominowali przeciwnika.

Składy obu zespołów:

Arsenal: Cech - Holding, Mustafi, Koscielny - Bellerin, Coquelin, Xhaka, Monreal - Sanchez (77' Ramsey, Giroud (83' Walcott), Ozil (83' Welbeck).

Stoke City: Butland - Johnson, Shawcross, Martins Indi, Pieters - Whelan, Cameron, Allen (60' Crouch) - Arnautovic (82' Sobhi), Diouf (61' Berahino), Shaqiri.

Zanim zabrzmiał ostatni gwizdek arbitra i dało się zachwalać Kanonierów za ich dzisiejszą grę, miała też miejsce pierwsza połowa, która, oprócz bardzo ważnej bramki w kontekście całego meczu, nie przyniosła wiele emocji. Trzeba wspomnieć, że było to usypiające 45 minut, choć bez wątpienia pod kontrolą londyńczyków. Przyjezdni nie dali żadnej okazji rywalom na zagrożenie bramce Cecha. Z drugiej strony sami nie kwapili się, aby bombardować strzałami Butlanda. Do groźnych sytuacji dochodziło bardzo rzadko, ale w 17. minucie ogromną szansę na gola miał Nacho Monreal. Niestety, piłka po główce hiszpańskiego defensora uderzyła w słupek.

Wydawało się, że bezbramkowy rezultat utrzyma się do przerwy i nie byłoby w tym nic zaskakującego. W końcu to defensywa Stoke ścierała się z nie tak skutecznym ostatnio atakiem Arsenalu. Jednak w 42. minucie udało się zdobyć bardzo ważnego gola. Futbolówkę w siatce umieścił Oliver Giroud po podaniu Hectora Bellerina. Francuski napastnik kierował piłkę praktycznie do pustej bramki. Dzięki temu trafieniu Kanonierzy zbudowali przewagę psychiczną nad rywalem, a dobra gra w drugiej połowie była tego skutkiem, ponieważ Sanchez i spółka nie grali pod presją czasu.

Kiedy Alexis świetnym podaniem znalazł Özila, a ten strzelił gola na 2-0, wydawało się, że jest po meczu. Jednak trochę później zaczęły się chwilowe problemy Arsenalu. Przebłysk Arnautovicia sprawił, że Diouf dostał na głowę najlepsze dośrodkowanie tego meczu, a mimo to spudłował. Może to sportowa złość, bo drużyna Stoke ruszyła do ataku, a na boisku panował chaos, jeżeli opisać grę The Gunners w tamtych minutach. Na szczęście skończyło się tylko na jednej bramce dla gospodarzy, a zdobył ją Peter Crouch - a jakże, głową.

Mecz rozstrzygnął tak naprawdę Alexis. Na kwadrans przed końcem regulaminowego czasu gry Chilijczyk wtargnął z futbolówką w szesnastkę Butlanda i oddał strzał. Piłka odbita od obrońcy znalazła się w siatce. To pozwoliło Kanonierom się uspokoić i całkowicie przejąć inicjatywę.

Sanchez zszedł z boiska, ale zastąpił go Aaron Ramsey, który chwilę później zaliczył asystę przy drugim golu Girouda. Jednak tutaj trzeba docenić klasę Mesuta Özila. Niemiec zagrał wspaniałą długą piłkę do Walijczyka, który zdołał dograć ją w środek pola karnego. To trafienie ustaliło wynik meczu, 4-1.

Londyńczycy już dawno nie ograli swojego rywala w ten sposób. Nie tylko dosyć łatwo zabrali do domu komplet punktów, ale także odnieśli wysokie zwycięstwo. Chciałoby się powiedzieć, że to taki Arsenal pragnie się oglądać. Może na boisku oglądaliśmy zmęczony sezonem, nie mający o co grać zespół Stoke City, a może to Kanonierzy odnaleźli wreszcie swój właściwy rytm. Szkoda tylko, że mamy już końcówkę sezonu.

Premier LeagueRaport pomeczowyStoke City autor: Łukasz Wandzel źrodło: własne
ToMo_18 komentarzy: 13140 newsów: 1514.05.2017, 16:40

@Marcinafc93
Jakie WBA? LFC gra u siebie z Middlesbrough, które właśnie w tym momencie gra o nic.

AFC1208 komentarzy: 137014.05.2017, 16:40

tomek_13

W przyszłym sezonie.

Gunerxxx komentarzy: 236414.05.2017, 16:40

City ma jeszcze West brom, może ich się uda przegonoc bilansem jak nastrzelamy Sunderlandowi😁

DontCry komentarzy: 760814.05.2017, 16:39

Gryzek

Jedno nie wyklucza drugiego. WHU dziś frajersko, tak jak Arsenal kilka razy w tym sezonie.

Theo44 komentarzy: 427814.05.2017, 16:39

Inna sprawa, ze pol Poola potrafi walnac zza pola karnego...u nas poza senchezem??? moze jeszcze Giroud, ale tez ma swoja klepke.

squarecube komentarzy: 74714.05.2017, 16:39

Jak oni teraz zrobią losowanie w lm skoro Bayern i Barca nie mogą na nas trafić? To się nie dodaje jakby to Max powiedział.

tomek_13 komentarzy: 243214.05.2017, 16:39

Marcinafc93
a kiedy grają z WBA?

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 314.05.2017, 16:38

Ayew zyebal, i sie zemscilo.

Moze wtedy by sie mecz inaczej ulozyl, a tak to coz.

Marcinafc93 komentarzy: 32843 newsów: 114.05.2017, 16:38

Może Wba zremisuje z Live przy naszych 2 wygranych? :d

Frytek komentarzy: 320314.05.2017, 16:38

W zasadzie to i faul i ręka w polu karnym ;) Szkoda, faktycznie ten sezon jest dziwny. Graliśmy bardzo kiepsko, ale nie mieliśmy z reguły szczęścia w decyzjach sędziowskich. Liverpool przeciwnie.

Mihex komentarzy: 2360414.05.2017, 16:37

Choć nie. Jak tak popatrzeć na nazwiska to mimo tylko kilku różnic formacja się różni. Mou też próbuje ustawienia na 3 z tyłu :P

Gryzek komentarzy: 379714.05.2017, 16:37

Macie pretensje do WHU? Lepiej miejcie pretensje do Arsenalu, że frajersko stracił ważne punkty z ogórkami.

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 314.05.2017, 16:37

pauleta19
Rozdaja punkty :P

emelkan99 komentarzy: 1404 newsów: 10914.05.2017, 16:37

Może Chambers natchnie kolegów do walki

Swoją drogą nie mam pojęcia co ktoś widział w Callerim. Za każdym razem jak go oglądałem w tym sezonie wyglądał strasznie słabo

illpadrino komentarzy: 12030 newsów: 314.05.2017, 16:37

Raczej faul bo wjechał mu ręką w głowę. I tutaj nie ma znaczenia czy chciał czy nie.

Tevez komentarzy: 408714.05.2017, 16:36

Była beka że Arsenal zawsze czwarty to teraz będzie beka że Arsenal gra w czwartki.

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 114.05.2017, 16:36

Dziękuję WHU za zaangażowanie. Collins, Nordtveit ... jakie kołki. Co oni robią w EPL?

Mihex komentarzy: 2360414.05.2017, 16:36

Mou wychodzi na KFC praktycznie identycznym składem jak na nas. Ciekawe czy tym razem im się uda :P

ToMo_18 komentarzy: 13140 newsów: 1514.05.2017, 16:35

Pan sędzia dziś dał pokaz pełną gębą. Ewidentny karny dla WHU oraz żółta.

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 314.05.2017, 16:35

Mihex
Troche to tak wyglada, ale co zrobisz.

Coutinho ladnie, 3-0 ;p

Kowal96 komentarzy: 1759114.05.2017, 16:35

Czyli jednak zostaje LE :/ Miałem nadzieję, że nie dożyje faktu, iż Arsenal wypadnie poza top4 ;c

Dominik11 komentarzy: 2020714.05.2017, 16:35

Ale WHU odpuszcza i tu nie o to chodzi że jestem fanem AFC ale to jest widać aż za bardzo .

MarcinMotyl komentarzy: 163714.05.2017, 16:35

zresztą jeszcze ostatnia kolejka, spokojnie. Nie mówie że wejdziemy do czwórki, ale został im jeszcze jeden mecz do rozegrania i narazie go nie wygrali ( mówie o Live)

Tevez komentarzy: 408714.05.2017, 16:35

Kończy się pewna epoka.

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 114.05.2017, 16:34

Tylko Feghouli się stara. Reszta stoi jak kołki.

Moczyknur komentarzy: 184314.05.2017, 16:34

3

ToMo_18 komentarzy: 13140 newsów: 1514.05.2017, 16:34

O kurde, ale kryminał przez sędziego, ręka Wijnalduma ewidentna.

Witowo95 (zawieszony) komentarzy: 12773 newsów: 114.05.2017, 16:34

@TomekO: Jak Arsenal będzie w LE będzie miał największą ilość punktów rankingowych ze wszystkich drużyn w tych rozgrywkach.

Simpllemann komentarzy: 52854 newsów: 52414.05.2017, 16:34

Przecież wielu z Was chciało wypadnięcia z TOP 4.

Kanonier
Ostatnimi czasy mam wrażenie, że ty jesteś tu tylko z przyzwyczajenia i możliwości śmieszkoania, a nie z kibicowania Arsenalowi xD

hot995 komentarzy: 5997 newsów: 514.05.2017, 16:33

@ enrique:

Nie produkuj się, bo to nie ma sensu. Ponad połowa użytkowników tego portalu ma problemy z logicznym myśleniem. Chłop nie potrafi zrozumieć, że brak Ligi Mistrzów bardziej zaszkodzi klubowi niż pomoże, więc to jego sprawa. Pozwól mu żyć swoim świecie.

paw3u komentarzy: 563014.05.2017, 16:32

Nordveit pokazał jak nie powinien grać piłkarz na tym poziomie.

Kysio2607 komentarzy: 1336014.05.2017, 16:32