Dramat Ramseya. Stoke 1-3 Arsenal

Dramat Ramseya. Stoke 1-3 Arsenal 27.02.2010, 19:30, Szymon Ortyl 649 komentarzy

Po wysokiej przegranej Chelsea z Manchesterem City wszyscy kibice Arsenalu liczyli na zwycięstwo nad Stoke City i zredukowanie straty dzielącej Kanonierów z The Blues. Jednak zawodnicy ze Stoke-on-Trent nie zamierzali oddać punktów za darmo.

Kilkadziesiąt sekund po rozpoczęciu spotkania Bacary Sagna nie zdołał przeskoczyć nad interweniującym Almunią i nabawił się niegroźnego na szczęście urazu.

W 7. minucie piłkę z autu w pole karne Arsenalu wrzucił Delap. Robert Huth wyskoczył wyżej niż Nicklas Bendtner i zdołał strącić piłkę do czekającego na długim słupku Pugh, który umieścił piłkę w siatce.

Po bramce dla Stoke nastąpił okres bardzo chaotycznej gry. Gospodarze bronili się wszystkimi siłami, a Kanonierzy nie potrafili skonstruować żadnej składnej akcji.

W 25. minucie niezły strzał na bramkę Sorensena oddał Fabregas. Piłka nie zmierzała w światło bramki, jednak Duńczyk wybił ją na rzut rożny.

6 minut później po dośrodkowaniu Ceska Fabregasa do piłki wyskoczył Nicklas Bendtner i pięknym strzałem pokonał Sorensena.

W 40. minucie po olbrzymim zamieszaniu pod bramką Manuela Almunii świetnie zachował się Gael Clichy, który zdołał wybić piłkę na połowę przeciwnika.

Kilka minut później sędzia zakończył pierwszą połowę spotkania. 3 minuty po wznowieniu gry dobry strzał na bramkę Sorensena oddał Clichy, jednak Duńczyk zdołał złapać piłkę. 10 minut później Eboue powtórzył wyczyn kolegi z drużyny a Sorensen wybił piłkę za bramkę.

W 60. minucie w miejsce Fayea na boisku pojawił się Collins. Minutę później żółtą kartką ukarany został Song. Warto dodać, że Kameruńczyk nie faulował Delapa, jednak sędzia zinterpretował całe zajście inaczej.

W 65. minucie Shawcross w brutalny sposób sfaulował Aarona Ramseya, który doznał złamania kości piszczelowej. Anglik otrzymał za to zagranie czerwoną kartkę, a Walijczyk został odwieziony do szpitala.

W 74. minucie Emmanuel Eboue zszedł z boiska. Zastąpił go Theo Walcott. 3 minuty później w miejsce Whiteheada na placu gry pojawił się Lawrence, a w miejsce Fullera wszedł Sanli.

W 83. minucie Samir Nasri został zastąpiony przez Eduardo da Silvę. 3 minuty później Chorwat był bliski strzelenia bramki, jednak nie zdołał celnie uderzyć piłki.

W 90. minucie Pugh zatrzymał piłkę ręką w polu karnym Stoke. Sędzia podyktował rzut karny, który na bramkę zamienił Cesc Fabregas.

W 92. minucie sędzia powinien podyktować rzut karny za faul na Bendtnerze, jednak nie zdecydował się na użycie gwizdka.

Minutę później po świetnym strzale Rosicky'ego piłkę do boku sparował Tomas Sorensen. Czekał tam już Cesc Fabregas, który podał piłkę do Tomasa Vermaelena, a ten umieścił ją w siatce.

Kilka sekund później sędzia zakończył spotkanie. Niewątpliwie najważniejszą i najbardziej dramatyczną jego częścią był brutalny faul Shawcrossa na Aaronie Ramseyu. Świetny mecz rozegrali Cesc Fabregas, który zaliczył 2 asysty i strzelił bramkę oraz Nicklas Bendtner. Nieźle zaprezentowali się również Samir Nasri, Emmanuel Eboue i Gael Clichy.

Stoke City: Sorensen, Huth, Shawcross, Faye, Wilkinson, Pugh, Whitehead, Whelan, Delap, Fuller, Sidibe

Ławka rezerwowych: Begovic, Collins, Lawrence, Diao, Sanli, Beattie, Kitson

Arsenal: Almunia, Sagna, Vermaelen, Campbell, Clichy, Eboue, Nasri, Ramsey, Song, Fabregas, Bendtner

Ławka rezerwowych: Fabiański, Silvestre, Traore, Walcott, Rosicky, Vela, Eduardo.

Premier LeagueStoke City autor: Szymon Ortyl źrodło: własne
rubl14 komentarzy: 36527.02.2010, 20:26

Jeszcze jeden xD

Paweloz komentarzy: 31827.02.2010, 20:26

Kocham te uderzenia z dystansu by Rosa ^^

pioafc komentarzy: 4390 newsów: 227.02.2010, 20:26

Cesc gol i 2 asysty, Ci co mowia, ze poradzimy sobie w razie jego odejscia sa w bledzie... w chwili obecnej jest niezastapiony, jest: sercem,plucami i silnikiem calego zespolu.

Nashein komentarzy: 13627.02.2010, 20:26

nareszcie szczęście nam dopisało :)

Axxxe komentarzy: 5599 newsów: 11527.02.2010, 20:26

Wreszcie mamy farta! To zwycięstwa dla Aarona.

sebo656
za te słowa wisisz mi pepsi - właśnie całą wyplułem na monitor...

maciek199022 komentarzy: 90227.02.2010, 20:25

Na pocieszenie to zwycięstwo. Wracając do łamania nóg. Witsela w Belgii nie zawiesili dożywotnio bo młody, bo obiecujący, a ja się pytam co powiedzą panowie przy korycie Ramseyowi?? Też młody, obiecujący, ale jeszcze do tego zdrowy psychicznie i nie kaleczy innych ludzi. Trzeba zawiesić takiego jednego dla przykładu, to może się innym odechce i się 1000 razy zastanowią zanim złamią komuś nie tylko nogę, ale też psychikę... W innym wypadku, to w końcu będzie tak, że nie będzielmy mieli kim grać

gawliq komentarzy: 112127.02.2010, 20:25

Myślę, że po takiej końcówce nasi jednak się nie załamią po tej kontuzji, a wręcz przeciwnie. Będzie dobrze!

Paweloz komentarzy: 31827.02.2010, 20:25

Teraz to oni graja jak na Arsenal przystało xD

Caroline komentarzy: 48527.02.2010, 20:25

Tym razem nie będzie tak jak po meczu z Birmingham, teraz jesteśmy silniejsi. To by było coś pięknego, gdyby udało się teraz zdobyć tytuł.

kubeusz95 komentarzy: 132127.02.2010, 20:25

Nie wierzę!!!!!!! 3:1 kolejny comeback w wielkim stylu, może Ramsey zadziałał motywująco i ogarnęli się w samej końcówce.

Kanonierka15 komentarzy: 2185 newsów: 527.02.2010, 20:24

Noo! I tak powinno być zawsze, musimy dobijać rywali ;).

pioafc komentarzy: 4390 newsów: 227.02.2010, 20:24

Tak jak ktorys z uzytkownikow napisal: rozjechac ich jak czolg.

lysy_msciciel komentarzy: 24527.02.2010, 20:24

vermaelen wymierza sprawiedliwość chamom ze stoke!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Sweetxhoney komentarzy: 21127.02.2010, 20:24

Ale sędzia tuman, jak Song lekko dotkną Delapa to żółta kartka a jak Bendtner odpychany na hama to nic hahaha

Kajtek komentarzy: 2027.02.2010, 20:24

Gunner4 - telewizje nie chciały pokazywać powtórek, ale podejrzewa się, że jest to złamanie podobne do Eduardo

Henry_14 komentarzy: 117727.02.2010, 20:24