Dramat Ramseya. Stoke 1-3 Arsenal

Dramat Ramseya. Stoke 1-3 Arsenal 27.02.2010, 19:30, Szymon Ortyl 649 komentarzy

Po wysokiej przegranej Chelsea z Manchesterem City wszyscy kibice Arsenalu liczyli na zwycięstwo nad Stoke City i zredukowanie straty dzielącej Kanonierów z The Blues. Jednak zawodnicy ze Stoke-on-Trent nie zamierzali oddać punktów za darmo.

Kilkadziesiąt sekund po rozpoczęciu spotkania Bacary Sagna nie zdołał przeskoczyć nad interweniującym Almunią i nabawił się niegroźnego na szczęście urazu.

W 7. minucie piłkę z autu w pole karne Arsenalu wrzucił Delap. Robert Huth wyskoczył wyżej niż Nicklas Bendtner i zdołał strącić piłkę do czekającego na długim słupku Pugh, który umieścił piłkę w siatce.

Po bramce dla Stoke nastąpił okres bardzo chaotycznej gry. Gospodarze bronili się wszystkimi siłami, a Kanonierzy nie potrafili skonstruować żadnej składnej akcji.

W 25. minucie niezły strzał na bramkę Sorensena oddał Fabregas. Piłka nie zmierzała w światło bramki, jednak Duńczyk wybił ją na rzut rożny.

6 minut później po dośrodkowaniu Ceska Fabregasa do piłki wyskoczył Nicklas Bendtner i pięknym strzałem pokonał Sorensena.

W 40. minucie po olbrzymim zamieszaniu pod bramką Manuela Almunii świetnie zachował się Gael Clichy, który zdołał wybić piłkę na połowę przeciwnika.

Kilka minut później sędzia zakończył pierwszą połowę spotkania. 3 minuty po wznowieniu gry dobry strzał na bramkę Sorensena oddał Clichy, jednak Duńczyk zdołał złapać piłkę. 10 minut później Eboue powtórzył wyczyn kolegi z drużyny a Sorensen wybił piłkę za bramkę.

W 60. minucie w miejsce Fayea na boisku pojawił się Collins. Minutę później żółtą kartką ukarany został Song. Warto dodać, że Kameruńczyk nie faulował Delapa, jednak sędzia zinterpretował całe zajście inaczej.

W 65. minucie Shawcross w brutalny sposób sfaulował Aarona Ramseya, który doznał złamania kości piszczelowej. Anglik otrzymał za to zagranie czerwoną kartkę, a Walijczyk został odwieziony do szpitala.

W 74. minucie Emmanuel Eboue zszedł z boiska. Zastąpił go Theo Walcott. 3 minuty później w miejsce Whiteheada na placu gry pojawił się Lawrence, a w miejsce Fullera wszedł Sanli.

W 83. minucie Samir Nasri został zastąpiony przez Eduardo da Silvę. 3 minuty później Chorwat był bliski strzelenia bramki, jednak nie zdołał celnie uderzyć piłki.

W 90. minucie Pugh zatrzymał piłkę ręką w polu karnym Stoke. Sędzia podyktował rzut karny, który na bramkę zamienił Cesc Fabregas.

W 92. minucie sędzia powinien podyktować rzut karny za faul na Bendtnerze, jednak nie zdecydował się na użycie gwizdka.

Minutę później po świetnym strzale Rosicky'ego piłkę do boku sparował Tomas Sorensen. Czekał tam już Cesc Fabregas, który podał piłkę do Tomasa Vermaelena, a ten umieścił ją w siatce.

Kilka sekund później sędzia zakończył spotkanie. Niewątpliwie najważniejszą i najbardziej dramatyczną jego częścią był brutalny faul Shawcrossa na Aaronie Ramseyu. Świetny mecz rozegrali Cesc Fabregas, który zaliczył 2 asysty i strzelił bramkę oraz Nicklas Bendtner. Nieźle zaprezentowali się również Samir Nasri, Emmanuel Eboue i Gael Clichy.

Stoke City: Sorensen, Huth, Shawcross, Faye, Wilkinson, Pugh, Whitehead, Whelan, Delap, Fuller, Sidibe

Ławka rezerwowych: Begovic, Collins, Lawrence, Diao, Sanli, Beattie, Kitson

Arsenal: Almunia, Sagna, Vermaelen, Campbell, Clichy, Eboue, Nasri, Ramsey, Song, Fabregas, Bendtner

Ławka rezerwowych: Fabiański, Silvestre, Traore, Walcott, Rosicky, Vela, Eduardo.

Premier LeagueStoke City autor: Szymon Ortyl źrodło: własne
PatrolFr komentarzy: 54127.02.2010, 20:31

malina110xd > Ballack od razu po meczu z chelsea tak mówił... ciekawe jak teraz sie czuje nie ?

aRamsey komentarzy: 948627.02.2010, 20:31

to było piękne jak się cieszyli po meczu :) normalnie jakby już mistrzostwo zdobyli :)

yatq komentarzy: 146727.02.2010, 20:31

niemal sie poplakalem jak zobaczylem faul na ramseyu, drugi sie prawie poplakalem po bramce Cesca z karnego - tym razem z radości... szczęscie w nieszczesciu w tym meczu

Yaiba komentarzy: 20227.02.2010, 20:31

Zwycięstwo cieszy, ale cały czas w mojej głowie jest Aaron, czekam z niecierpliwością na wiadomości co z jego nogą.

Gunerxxx komentarzy: 236327.02.2010, 20:30

co pokazał Cesc trenerowi Stoke bo mi samo zacieło ?

PlacioAFC komentarzy: 16527.02.2010, 20:30

Jakoś nie mogę się cieszyć, ale brawo dla naszych za wynik i za ten gest jak to nazwał xano16 po ostatnim gwizdku... brawo!!!

Gunner_995 komentarzy: 655027.02.2010, 20:30

Przez dłuższą część pierwszej połowy byłem wściekły,gdy Aaron został kontuzjowany ,prawie płakałem ....
Ale WYGRALIŚMY!!!!!I JEDZIEMY PO MAJSTRA!!!!
Aaron to zwycięstwo jest dla ciebie!!!
Go!Go!Gunners!!!!

Bziemek komentarzy: 353 newsów: 1027.02.2010, 20:30

Brawo panowie za zachowanie po meczu!!Tego brakowało 2 lata temu

Kto mowil, ze nie mamy szans na zwyciestwo w Premier Lague ?:)))

lisek komentarzy: 125127.02.2010, 20:29

zmienił się fabregas, więcej charyzmy teraz ma

Danielo_Gunners komentarzy: 264327.02.2010, 20:29

Cesc uciszał tym gestem trenera Stoke bo sie pultał a po faulu na Aronie cicho siedział..

Axxxe komentarzy: 5599 newsów: 11527.02.2010, 20:29

Ładne zachowanie jako drużyna :)

Habiwin komentarzy: 41027.02.2010, 20:29

szkoda mi Ramseya ;/ Gdybym spotkał tychzawodników ze Stoke to nie wiem co bym im zrobił :D

Aaarsenal komentarzy: 305727.02.2010, 20:29

Hmmmm, przykro z powodu tej kontuzji Ramsey'a, ale (wiem że to co mówie jest złe) gorzej byłoby gdyby to Cesc mial taką kontuzje..

Caroline komentarzy: 48527.02.2010, 20:29

piotr7--> w tej chwili bardziej bym się martwiła o Manchester United. Chelsea gra w tej chwili słabo, Hilario w bramce jest straszny. A Manchester ma np. Rooneya i myślę że to oni będą głównymi rywalami w walce o mistrzostwo.

fabri04 komentarzy: 338527.02.2010, 20:28

Powiem tyle, Cesc uciszył Britania Stadium!!!

Laffer77 komentarzy: 32027.02.2010, 20:28

lol ja wylaczylem w 90 minucie i poszedlem otworzyc piwo bo sie zdenerwowałem, wracam z kuchni a tutaj 3-1 hahahahah :D

xano16 komentarzy: 25427.02.2010, 20:28

jaki gest

Arnold14 komentarzy: 130727.02.2010, 20:28

To jest to.... Pieknie stare czasy sie przypominaja , tylko szkoda Ramseya...

polandblood komentarzy: 12006 newsów: 127.02.2010, 20:28

Widać, że te bramki dla Aarona!!!Kontuzja Walijczyka podziałała motywująco.

gooner80 komentarzy: 129327.02.2010, 20:28

Hehe, ale Fabregas zagrał na nosie Pullisowi, aż burakowi sie krew zagotowala:)

sebo656 komentarzy: 182527.02.2010, 20:28

xGun > przyda sie troche chumoru ;P na ten smutny wieczór, sedzia powinien zakonczyc mecz, walic te 7 minut, tu sie juz nic nie stanie

Kondzior12 komentarzy: 490027.02.2010, 20:27

Ciekawe co z Aaronem ?? :(
To wyglądało bardzo groźnie i komentatorzy mówili o złamaniu nogi i może nie zagrać przez kilka ładnych miesięcy :(
Ważne zwycięstwo Arsenalu mieliśmy szczęscie ale lepszy musi mieć szczęscie.
Vermaelen bardzo skuteczny jak na obronce :P

jacobthegunner7 komentarzy: 35127.02.2010, 20:27

Koniec

sauerson komentarzy: 47927.02.2010, 20:27

panowie mysle ze niektorzy z nas sie mylili ... Arsenal naprawde dorósł to nie jest ta sama druzyna co sezon lub tez 2 sezony temu ! po takiej tragedi tak sie podbudowac ! naprawde mi zaimponowali bardziej niz zwykle ! GO GO THE GUNNERS !! MISTRZEM KRAJU LONDYŃSKIII ARSENAAAL !

jacob83 komentarzy: 59327.02.2010, 20:27

ciekawe czy wogole rambo przytomny jest...

`matt komentarzy: 8527.02.2010, 20:27