Drogba z nominacją do Oscara, Galatasaray wygrywa EC

Drogba z nominacją do Oscara, Galatasaray wygrywa EC 04.08.2013, 18:09, Sebastian Czarnecki 4164 komentarzy

Dzisiejszy mecz był całkowitą odwrotnością wczorajszego spotkania z Napoli. Jak wczoraj widzieliśmy fatalną pierwszą połowę i świetną drugą w wykonaniu Arsenalu, tak dzisiaj mieliśmy całkiem niezłą pierwszą i beznadziejne ostatnie dziesięć minut meczu. Galatasaray dzięki dwóm bramkom Drogby pokonał Arsenal 2:1 i dzięki dwóm zwycięstwom w turnieju zapewnił sobie wygraną w Emirates Cup. Były napastnik Chelsea opuści więc Londyn z dwoma trofeami - do symbolicznego trofeum w turnieju zapewnił sobie nominację do Oscara za wzorową grę aktorską.

Arsenal: Szczęsny - Jenkinson, Sagna, Mertesacker, Gibbs (68. Miquel) - Arteta, Ramsey (81. Akpom) - Walcott (81. Podolski), Cazorla (61. Zelalem), Chamberlain - Sanogo (61. Giroud)

Jakże wspaniale mógł się wprowadzi do zespołu debiutujący dzisiaj Yaya Sanogo! Już w pierwszej minucie Felipe Melo popełnił spory błąd przed własnym polem karnym i stracił piłkę na rzecz Santiago Cazorli. Do futbolówki dopadł właśnie młodzieżowy reprezentant Francji, który samotnie popędził na bramkę strzeżoną przez Fernando Muslerę i oddał strzał. Urugwajski bramkarz nia miał jednak problemów z zatrzymaniem tego uderzenia.

Kolejne minuty to głównie gra w środku pola. Mimo że przy posiadaniu piłki cały czas był Arsenal, który całkowicie zdominował swojego rywala, to jednak nie potrafił wykorzystać tej przewagi, by strzelić gola.

W 16. minucie Galatasaray dał sygnał, że nie zamierza w tym meczu tylko się bronić. Co prawda strzał Elmandera pewnie wyłapał Szczęsny, jednak Szwed miał dobry pomysł, który przy nieco lepszym wykonaniu mógł przynieść mistrzom Turcji prowadzenie.

Trzy minuty później Kanonierzy przeprowadzili świetną akcję, która mogła dać im prowadzenie. Świetne podanie od Ramseya otrzymał Theo Walcott, który wymanewrował obrońcę i znalazł się w dogodnej sytuacji strzeleckiej, jednak nie potrafił umieścić piłki w bramce i skierował ją obok lewego słupka.

Na kolejną groźną akcję musieliśmy czekać do 39. minuty. Chamberlain dobrze dograł do Yayi Sanogo, a ten mógł skierować piłkę do bramki. Piłka wyszła jednak na rzut rożny.

Minutę później Kanonierzy wyszli na prowadzenie. Theo Walcott kąśliwie wrzucił piłkę ze skrzydła w pole karne, jednak nikt do niej nie doszedł - ani piłkarze Arsenalu, ani obrońcy Galatasarayu, ani nawet Fernando Muslera. Piłka nieoczekiwanie znalazła drogę do bramki i Arsenal prowadził 1-0.

Do końca pierwszej połowy wynik nie uległ już zmianie - Kanonierzy prowadzili z Galatasarayem 1-0.

Drugą połowę z wysokiego C zaczęli podopieczni Fatiha Termina. W 48. minucie groźny strzał z ostrego kąta oddał Nordin Amrabat, jednak Wojciech Szczęsny nie dał się zaskoczyć i strącił futbolówkę na rzut rożny.

W następnych minutach nie działo się nic wartego uwagi. Cały czas grę kontrolował Arsenal, ale przy piłce utrzymywał się głównie w środkowym sektorze boiska.

W 60. minucie groźny strzał zza pola karnego oddał Didier Drogba, ale jako że uderzył prosto w środek bramki, Wojciech Szczęsny nie miał żadnych problemów z obroną.

Na odpowiedź ze strony Arsenalu musieliśmy czekać aż jedenaście minut. Wtedy to dobry strzał głową oddał Olivier Giroud, ale na posterunku czekał dobrze ustawiony Muslera, który nie miał problemów z interwencją.

Trzy minuty później na mocne uderzenie z dystansu zdecydował się Wesley Sneijder. Mocno bita piłka mogła zaskoczyć Wojciecha Szczęsnego, ale ten na szczęście był dobrze ustawiony, wyczuł intencję Holendra i sparował piłkę na bok.

W 77. minucie Jonathan Moss podjął zupełnie niezrozumiałą decyzję, po tym jak podyktował rzut karny na Didierze Drogbie, który sam odbił się od Ignasiego Miquela i przewrócił w polu karnym Arsenalu.

Do wykonania jedenastki Galatasaray podszedł sam poszkodowany, który nie dał żadnych szans Wojciechowi Szczęsnemu.

Dziesięć minut później Drogba strzelił kolejną bramkę, tym samym wyprowadzając Galatasaray na prowadzenie. Iworyjczyk wykorzystał słabe ustawienie linii defensywnej i mocnym strzałem pokonał Szczęsnego

Wynik do końca meczu nie uległ już zmianie. Galatasaray dzięki dwóm bramkom Didiera Drogby pokonał Arsenal i wygrał Emirates Cup. Iworyjczykowi pozostaje jedynie zadać ważne pytanie: po co nurkować, kiedy jest się tak dobrym?

Emirates CupGalatasaray StambułRaport pomeczowy autor: Sebastian Czarnecki źrodło: własne
youngboy komentarzy: 198206.08.2013, 22:00

Begović - Baines, Ivanovic,Mertesacker - Cazorla, Wanyama, Mirallas,Hazard, Mata - Lambert, Bony

Zastanawiam się jeszcze nad wymianą Lamberta na Remyego
Co sądzicie?

Klama komentarzy: 3971 newsów: 206.08.2013, 21:59

Jak Bale zostanie to cały misterny plan w pizdu.

ja8pl komentarzy: 296606.08.2013, 21:59

@lays

masz pewnosc ze miral bedzie gral?

Arsenalfcfan komentarzy: 1320706.08.2013, 21:58

Shinev,

ja to i bez Bale i bez Robina skład robię ;) liczę, że nowe nabytki w niektórych klubach wystrzelą, a Ci co mają zapunktować to zapunktują.

Shinev komentarzy: 11405 newsów: 106.08.2013, 21:57

@Arsenalfcfan

Pjona, zniszczymy ich.

Właśnie zaczynam montować skład bez Bejla, jak nie odejdzie to się wkurzę.

A23
Chciałem go już rok temu, ale był napastnikiem i szkoda mi było napasnitka, który jest skrzydłowym :p

Paniu76 komentarzy: 1246406.08.2013, 21:53

Myślałem sobie 'dam Mirallasa nikt go pewnie nie weźmie do składu' a tu ryp prawie każdy go ma... moje fpl straciło sens :)

Arsenal23 komentarzy: 21312 newsów: 206.08.2013, 21:52

Powiedzieć ,że Mirallas zabija w presezonie to każdy się rzuca.

Benteke, Berbatov, van Wolfswinkel
rez: Boruc, Brayford, Carr, Whittingham.

Jestem miszczem.
Whittingham to mój mega dżoker.

lays komentarzy: 3987106.08.2013, 21:49

Dobra dokonalem dwoch maginczych zmian ! Mirralas + Baines IN / David Luiz - Yaya Tourek OUT

Klama komentarzy: 3971 newsów: 206.08.2013, 21:47

Czy wam też ZAWSZE brakuje 0,5 do zawodnika, którego chcecie?

Arsenalfcfan komentarzy: 1320706.08.2013, 21:45

ArseneAl,

a Twój skład jak wygląda :P ?

LoveTheGunners komentarzy: 914006.08.2013, 21:44

jak myslicie kto bedzie gral na stoperze w MU?

ArseneAl komentarzy: 2341706.08.2013, 21:43

@A23
No nie zgadłem 3 z 15 ale pewnie nikim ciekawym nie zaskoczyłeś z tej trójki.

Marzag komentarzy: 41310 newsów: 106.08.2013, 21:43

afcfan, pewnie nie, ale pewnie juz sie guardiola zastanawia kogo by tu zmarnowac

@A23
No to muszę ci powiedzieć, że strasznie lipny ten twój skład.

Marzag komentarzy: 41310 newsów: 106.08.2013, 21:37

moze guardiola mate na napad kupi, to by bylo w jego stylu

Arsenalfcfan komentarzy: 1320706.08.2013, 21:34

Najważniejsze to dobrego kapitana wybrać.

shark31 komentarzy: 601306.08.2013, 21:27

A w obronie pewnie ktos z Cardiff bo mieli najlepsza w Chapionship.

arsenallord komentarzy: 29749 newsów: 11706.08.2013, 21:22

Takie pytanie z czystej ciekawości. Kogo byście woleli w Arsenalu - Suareza czy Rooneya?

Arsenal23 komentarzy: 21312 newsów: 206.08.2013, 21:22

To nie jest kwestia jednego zawodnika, a nawet trzech.

@ArseneAl
Pomoc i atak są na 100% dobrze. Tylko ta obrona i bramka.

Arsenalfcfan komentarzy: 1320706.08.2013, 21:20

NineBiteWolf,

Zobacz w jakich klubach był Mourinho...
Chelsea - Roman, który robi co chce
Inter - Moratti, również co sezon nowego trenera zatrudnia.
Real - Perez, taki jak Moratti.

Wielu doświadczonych trenerów poległo w tych klubach i to nie tylko Mou.

Prawda jest taka, że gdyby dostał klub mający mieć stabilizacje i nie oczekiwać co roku wygrania wszystkiego, to spokojnie posiedziałby tyle ile chciałby...

Marzag komentarzy: 41310 newsów: 106.08.2013, 21:20

tomo, od cwiercfinalow :-D nie, nie ma cwiercfinalow w pl :-D

Arsenal23 komentarzy: 21312 newsów: 206.08.2013, 21:20