Drogba z nominacją do Oscara, Galatasaray wygrywa EC

Drogba z nominacją do Oscara, Galatasaray wygrywa EC 04.08.2013, 18:09, Sebastian Czarnecki 4164 komentarzy

Dzisiejszy mecz był całkowitą odwrotnością wczorajszego spotkania z Napoli. Jak wczoraj widzieliśmy fatalną pierwszą połowę i świetną drugą w wykonaniu Arsenalu, tak dzisiaj mieliśmy całkiem niezłą pierwszą i beznadziejne ostatnie dziesięć minut meczu. Galatasaray dzięki dwóm bramkom Drogby pokonał Arsenal 2:1 i dzięki dwóm zwycięstwom w turnieju zapewnił sobie wygraną w Emirates Cup. Były napastnik Chelsea opuści więc Londyn z dwoma trofeami - do symbolicznego trofeum w turnieju zapewnił sobie nominację do Oscara za wzorową grę aktorską.

Arsenal: Szczęsny - Jenkinson, Sagna, Mertesacker, Gibbs (68. Miquel) - Arteta, Ramsey (81. Akpom) - Walcott (81. Podolski), Cazorla (61. Zelalem), Chamberlain - Sanogo (61. Giroud)

Jakże wspaniale mógł się wprowadzi do zespołu debiutujący dzisiaj Yaya Sanogo! Już w pierwszej minucie Felipe Melo popełnił spory błąd przed własnym polem karnym i stracił piłkę na rzecz Santiago Cazorli. Do futbolówki dopadł właśnie młodzieżowy reprezentant Francji, który samotnie popędził na bramkę strzeżoną przez Fernando Muslerę i oddał strzał. Urugwajski bramkarz nia miał jednak problemów z zatrzymaniem tego uderzenia.

Kolejne minuty to głównie gra w środku pola. Mimo że przy posiadaniu piłki cały czas był Arsenal, który całkowicie zdominował swojego rywala, to jednak nie potrafił wykorzystać tej przewagi, by strzelić gola.

W 16. minucie Galatasaray dał sygnał, że nie zamierza w tym meczu tylko się bronić. Co prawda strzał Elmandera pewnie wyłapał Szczęsny, jednak Szwed miał dobry pomysł, który przy nieco lepszym wykonaniu mógł przynieść mistrzom Turcji prowadzenie.

Trzy minuty później Kanonierzy przeprowadzili świetną akcję, która mogła dać im prowadzenie. Świetne podanie od Ramseya otrzymał Theo Walcott, który wymanewrował obrońcę i znalazł się w dogodnej sytuacji strzeleckiej, jednak nie potrafił umieścić piłki w bramce i skierował ją obok lewego słupka.

Na kolejną groźną akcję musieliśmy czekać do 39. minuty. Chamberlain dobrze dograł do Yayi Sanogo, a ten mógł skierować piłkę do bramki. Piłka wyszła jednak na rzut rożny.

Minutę później Kanonierzy wyszli na prowadzenie. Theo Walcott kąśliwie wrzucił piłkę ze skrzydła w pole karne, jednak nikt do niej nie doszedł - ani piłkarze Arsenalu, ani obrońcy Galatasarayu, ani nawet Fernando Muslera. Piłka nieoczekiwanie znalazła drogę do bramki i Arsenal prowadził 1-0.

Do końca pierwszej połowy wynik nie uległ już zmianie - Kanonierzy prowadzili z Galatasarayem 1-0.

Drugą połowę z wysokiego C zaczęli podopieczni Fatiha Termina. W 48. minucie groźny strzał z ostrego kąta oddał Nordin Amrabat, jednak Wojciech Szczęsny nie dał się zaskoczyć i strącił futbolówkę na rzut rożny.

W następnych minutach nie działo się nic wartego uwagi. Cały czas grę kontrolował Arsenal, ale przy piłce utrzymywał się głównie w środkowym sektorze boiska.

W 60. minucie groźny strzał zza pola karnego oddał Didier Drogba, ale jako że uderzył prosto w środek bramki, Wojciech Szczęsny nie miał żadnych problemów z obroną.

Na odpowiedź ze strony Arsenalu musieliśmy czekać aż jedenaście minut. Wtedy to dobry strzał głową oddał Olivier Giroud, ale na posterunku czekał dobrze ustawiony Muslera, który nie miał problemów z interwencją.

Trzy minuty później na mocne uderzenie z dystansu zdecydował się Wesley Sneijder. Mocno bita piłka mogła zaskoczyć Wojciecha Szczęsnego, ale ten na szczęście był dobrze ustawiony, wyczuł intencję Holendra i sparował piłkę na bok.

W 77. minucie Jonathan Moss podjął zupełnie niezrozumiałą decyzję, po tym jak podyktował rzut karny na Didierze Drogbie, który sam odbił się od Ignasiego Miquela i przewrócił w polu karnym Arsenalu.

Do wykonania jedenastki Galatasaray podszedł sam poszkodowany, który nie dał żadnych szans Wojciechowi Szczęsnemu.

Dziesięć minut później Drogba strzelił kolejną bramkę, tym samym wyprowadzając Galatasaray na prowadzenie. Iworyjczyk wykorzystał słabe ustawienie linii defensywnej i mocnym strzałem pokonał Szczęsnego

Wynik do końca meczu nie uległ już zmianie. Galatasaray dzięki dwóm bramkom Didiera Drogby pokonał Arsenal i wygrał Emirates Cup. Iworyjczykowi pozostaje jedynie zadać ważne pytanie: po co nurkować, kiedy jest się tak dobrym?

Emirates CupGalatasaray StambułRaport pomeczowy autor: Sebastian Czarnecki źrodło: własne
ToMo_18 komentarzy: 13140 newsów: 1507.08.2013, 00:21

Jeszcze wstrzymajcie się, bo jak wleci Real to wszyscy będą latać z czarną opaską. Trochę pokory bro.

Najlepszy pocisk :
"I don't think the supporters are angry – I think they understand a player when he has the ambition to triumph at the highest level."

arsenalfann komentarzy: 1024307.08.2013, 00:20

@Robizg
To dawaj razem.

Verminator97 komentarzy: 1490007.08.2013, 00:20

Jak teraz Wenger nie kupi Suareza to poleci taki hejt, że masakra ;P

tradusio komentarzy: 458 newsów: 107.08.2013, 00:19

Co Ty w ogole oggy pieprzysz? Gdzie moja wypowiedz jest niezgodna logicznie z artykulem?

Robizg1 komentarzy: 8506 newsów: 107.08.2013, 00:19

Jak Suarez przyjdzie to ide po flache po oficjalce :)

Arsenalfcfan komentarzy: 1320707.08.2013, 00:19

Jedynym, który może wejść i zaszkodzić jest Bayern... ale skoro Lewan nie odchodzi do innego klubu, to zapewne jest dogadany z Bayernem, więc Ci raczej nie będą chcieli go kupić.

Ostatnim zawodnikiem jakiego Real sprowadzi jest Bale. Madryt w końcu ma stać się klubem nie tylko kupującym, również chcą dać szanse swoim młodym, Morata i Jese dostali słowo, że żaden napastnik nie zostanie sprowadzony i można tym słowom ufać, ponieważ nie podpisaliby oni kontraktów, gdyby nie mieli pewności gry.

mrsomebody komentarzy: 602107.08.2013, 00:19

Ciekawe kiedy pojawi się Turysta :D

hanzo88h komentarzy: 165907.08.2013, 00:18

Będzie beka jak nagle Real się po niego zgłosi ;P oby nie. Jak jeszcze Fellka kupią to idę się naje... ze szczęścia xD

Verminator97 komentarzy: 1490007.08.2013, 00:17

Czyli co Suarez już jedną nogą u nas? Oj Wenger nie spiernicz tego!

arsenalfann komentarzy: 1024307.08.2013, 00:17

My tu się jaramy ale nie wiemy co zrobi Wenger. Sprowadzi jeszcze 2-3 26 latków z Ligę DWA i po Suarezie.

Oggy komentarzy: 948907.08.2013, 00:17

arsenalfann- dokładnie zostajemy na łasce upartości LFC i Carlo. Lubię Ancelottiego ale jak nam zwinie Urusa to przestanę ;D

Robizg1 komentarzy: 8506 newsów: 107.08.2013, 00:17

Modlmy sie oby Perezowi sie nie odwidzialo. Ten requesta niech daje Wenga 43 mln Luis Suarez #11 zmieniam po 6 kolejce skład w FPL pod Gryzonia i jestem szczesliwym czlowiekiem

arsenalfann komentarzy: 1024307.08.2013, 00:16

@Oggy
Wcześniej już coś było o tym, że mówił, że jego pierwszym wyborem byłby Real jednak ten się po niego nie zgłasza więc wybiera Arsenal.

Oggy komentarzy: 948907.08.2013, 00:15

tradusio- czytaj początek dziennikarz wyjaśnia jaka jest sytuacja, jak nie rozumiesz to cóż. Może jakieś korki z angola?

Adu (zawieszony) komentarzy: 549807.08.2013, 00:14