Drogba z nominacją do Oscara, Galatasaray wygrywa EC

Drogba z nominacją do Oscara, Galatasaray wygrywa EC 04.08.2013, 18:09, Sebastian Czarnecki 4164 komentarzy

Dzisiejszy mecz był całkowitą odwrotnością wczorajszego spotkania z Napoli. Jak wczoraj widzieliśmy fatalną pierwszą połowę i świetną drugą w wykonaniu Arsenalu, tak dzisiaj mieliśmy całkiem niezłą pierwszą i beznadziejne ostatnie dziesięć minut meczu. Galatasaray dzięki dwóm bramkom Drogby pokonał Arsenal 2:1 i dzięki dwóm zwycięstwom w turnieju zapewnił sobie wygraną w Emirates Cup. Były napastnik Chelsea opuści więc Londyn z dwoma trofeami - do symbolicznego trofeum w turnieju zapewnił sobie nominację do Oscara za wzorową grę aktorską.

Arsenal: Szczęsny - Jenkinson, Sagna, Mertesacker, Gibbs (68. Miquel) - Arteta, Ramsey (81. Akpom) - Walcott (81. Podolski), Cazorla (61. Zelalem), Chamberlain - Sanogo (61. Giroud)

Jakże wspaniale mógł się wprowadzi do zespołu debiutujący dzisiaj Yaya Sanogo! Już w pierwszej minucie Felipe Melo popełnił spory błąd przed własnym polem karnym i stracił piłkę na rzecz Santiago Cazorli. Do futbolówki dopadł właśnie młodzieżowy reprezentant Francji, który samotnie popędził na bramkę strzeżoną przez Fernando Muslerę i oddał strzał. Urugwajski bramkarz nia miał jednak problemów z zatrzymaniem tego uderzenia.

Kolejne minuty to głównie gra w środku pola. Mimo że przy posiadaniu piłki cały czas był Arsenal, który całkowicie zdominował swojego rywala, to jednak nie potrafił wykorzystać tej przewagi, by strzelić gola.

W 16. minucie Galatasaray dał sygnał, że nie zamierza w tym meczu tylko się bronić. Co prawda strzał Elmandera pewnie wyłapał Szczęsny, jednak Szwed miał dobry pomysł, który przy nieco lepszym wykonaniu mógł przynieść mistrzom Turcji prowadzenie.

Trzy minuty później Kanonierzy przeprowadzili świetną akcję, która mogła dać im prowadzenie. Świetne podanie od Ramseya otrzymał Theo Walcott, który wymanewrował obrońcę i znalazł się w dogodnej sytuacji strzeleckiej, jednak nie potrafił umieścić piłki w bramce i skierował ją obok lewego słupka.

Na kolejną groźną akcję musieliśmy czekać do 39. minuty. Chamberlain dobrze dograł do Yayi Sanogo, a ten mógł skierować piłkę do bramki. Piłka wyszła jednak na rzut rożny.

Minutę później Kanonierzy wyszli na prowadzenie. Theo Walcott kąśliwie wrzucił piłkę ze skrzydła w pole karne, jednak nikt do niej nie doszedł - ani piłkarze Arsenalu, ani obrońcy Galatasarayu, ani nawet Fernando Muslera. Piłka nieoczekiwanie znalazła drogę do bramki i Arsenal prowadził 1-0.

Do końca pierwszej połowy wynik nie uległ już zmianie - Kanonierzy prowadzili z Galatasarayem 1-0.

Drugą połowę z wysokiego C zaczęli podopieczni Fatiha Termina. W 48. minucie groźny strzał z ostrego kąta oddał Nordin Amrabat, jednak Wojciech Szczęsny nie dał się zaskoczyć i strącił futbolówkę na rzut rożny.

W następnych minutach nie działo się nic wartego uwagi. Cały czas grę kontrolował Arsenal, ale przy piłce utrzymywał się głównie w środkowym sektorze boiska.

W 60. minucie groźny strzał zza pola karnego oddał Didier Drogba, ale jako że uderzył prosto w środek bramki, Wojciech Szczęsny nie miał żadnych problemów z obroną.

Na odpowiedź ze strony Arsenalu musieliśmy czekać aż jedenaście minut. Wtedy to dobry strzał głową oddał Olivier Giroud, ale na posterunku czekał dobrze ustawiony Muslera, który nie miał problemów z interwencją.

Trzy minuty później na mocne uderzenie z dystansu zdecydował się Wesley Sneijder. Mocno bita piłka mogła zaskoczyć Wojciecha Szczęsnego, ale ten na szczęście był dobrze ustawiony, wyczuł intencję Holendra i sparował piłkę na bok.

W 77. minucie Jonathan Moss podjął zupełnie niezrozumiałą decyzję, po tym jak podyktował rzut karny na Didierze Drogbie, który sam odbił się od Ignasiego Miquela i przewrócił w polu karnym Arsenalu.

Do wykonania jedenastki Galatasaray podszedł sam poszkodowany, który nie dał żadnych szans Wojciechowi Szczęsnemu.

Dziesięć minut później Drogba strzelił kolejną bramkę, tym samym wyprowadzając Galatasaray na prowadzenie. Iworyjczyk wykorzystał słabe ustawienie linii defensywnej i mocnym strzałem pokonał Szczęsnego

Wynik do końca meczu nie uległ już zmianie. Galatasaray dzięki dwóm bramkom Didiera Drogby pokonał Arsenal i wygrał Emirates Cup. Iworyjczykowi pozostaje jedynie zadać ważne pytanie: po co nurkować, kiedy jest się tak dobrym?

Emirates CupGalatasaray StambułRaport pomeczowy autor: Sebastian Czarnecki źrodło: własne
DiabySzklanka komentarzy: 2906.08.2013, 23:00

dzieki.

szymoniq97 komentarzy: 166806.08.2013, 23:00

Panowie może ktoś poratować linkiem do artykułu z zasadami gry w FPL? Albo chociaż hasło do naszej ligi?

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747406.08.2013, 22:58

BR: "We will not sell Luis Suarez to one of our rivals."

a rodgers na konfie znow ten slogan walnal.

Daniho komentarzy: 9765 newsów: 106.08.2013, 22:58

arsenalfann
kiedys mi podawales ale nie bylem pewny :D mowisz ze nowy filmik wrzucasz? to lookne tez

arsenalfann
aa wiec o to chodzi ;p dzieki. btw. ty miales nick dragonzzz cos tam ?

Klama komentarzy: 3971 newsów: 206.08.2013, 22:57

ArseneAl
Pierwszy raz od dosyć dawna się z Tobą zgadzam!

lucasnoline komentarzy: 541606.08.2013, 22:56

@ArseneAl

Za 5 dni startuje :)

arsenalfann komentarzy: 1024306.08.2013, 22:56

Najlepszy serial to Dr Hałs! A miniseriale - Pacyfik i Kompania Braci.

mskafc komentarzy: 579606.08.2013, 22:55

klama

jak bedziesz ogladal kolejny sezon za kolejnym, to bedziesz zalowal, ze nie ma 20 sezonow Dextera :)

ArseneAl komentarzy: 2341706.08.2013, 22:55

I tak najlepszy serial to Breaking Bad..

arsenalfann komentarzy: 1024306.08.2013, 22:54

@Diaby
Wyślę na pw.

@Daniho
Gdy zawierasz partnerstwo to wyświetlają ci reklamy. Im więcej wyświetleń to tym więcej osób obejrzy reklamy czyli więcej hajsu ;)

DiabySzklanka komentarzy: 2906.08.2013, 22:54

arsenalfann
Filmik jakis robisz? Bede mógl prosic o link?

lucasnoline komentarzy: 541606.08.2013, 22:54

@Daniho

Na pewno nie pożałujesz jak zaczniesz oglądać Dextera, więc śmiało. Szczególnie pierwsze sezony są świetne.

lucasonline
a co cie bardziej wciagnelo ? bo wlasnie nie wiem czy dextera nie obejrzec jak skoncze supernatural ;p

arsenalfann komentarzy: 1024306.08.2013, 22:52

@Daniho
Też. Zbyt rzadko i mają po 2 tyś/ 13 tyś/ 28 tyś wyświetleń. Najwięcej ma film Radioactive - 28 tyś wyświetleń. We Are ma 15 tyś, a Paradise 13 tyś i przegoni We Are. Mało bym zarabiał.

Klama komentarzy: 3971 newsów: 206.08.2013, 22:52

Chciałem zacząć oglądać Dextera, ale 8 sezonów mnie przeraziło. :P

lucasnoline komentarzy: 541606.08.2013, 22:51

@Daniho

Zbyt bardzo się różnią te seriale, by wybierać. Obydwa są świetnie, oraz obydwa mają spadek jakości przy najnowszych sezonach.

@Shinev
Wiem, ale wole topowe nazwiska, a nie jakość.

arsenalfann komentarzy: 1024306.08.2013, 22:49

@Verma
Już zapisuję w 1080p ;)

Shinev komentarzy: 11405 newsów: 106.08.2013, 22:48

@ToMo

Czemu nie masz? Spokojnie strzeli 15, a jest tani.

anty_pzpn_ komentarzy: 337006.08.2013, 22:48

lucasnoline

Nie wywoluj wilka z lasu

lucasnoline komentarzy: 541606.08.2013, 22:48

@amadeo

Nieee, Dexter ostatnio nie wypływał nigdzie łódką, jest święty jak aniołek w sprawie turysty.

@ lucasonline
Spytaj gościa z Twojego avka, pewno maczał w tym palce...

lucasnoline komentarzy: 541606.08.2013, 22:45

Coście zrobili turyście, że już nie niusuje ?

DiabySzklanka komentarzy: 2906.08.2013, 22:41

Niech Luiz i Bale odejda. Nie przepadam za nimi.

Waskitcz komentarzy: 449206.08.2013, 22:41

David Luiz is injured, Luis Suarez is injured, Wayne Rooney is injured, Gareth Bale is injured, Nicklas Bendtner is fully fit.

Przypadek? nie sondze! :D

ArseneAl komentarzy: 2341706.08.2013, 22:41

Boruc > Gazzaniga > Davis

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747406.08.2013, 22:40

z tych calych sag roo saurez luiz , bale

tych 2 ostatnich daje duze szanse na zmienienie klubu tym bardziej ze mowi sie Barca jest gotow wydac na Davida 40-45 mln