Dwa stracone punkty z Hull, 2-2 na The Emirates

Dwa stracone punkty z Hull, 2-2 na The Emirates 18.10.2014, 17:00, Sebastian Czarnecki 3888 komentarzy

Powiedzieć, że Arsenal był dzisiaj drużyną lepszą to o wiele za mało. Trzeba jednak zauważyć o wiele ważniejszą rzecz, a mianowicie fakt, że Arsenal był również drużyną o wiele głupszą, mniej odpowiedzialną i całkowicie źle zorganizowaną. Dwa celne strzały na bramkę Szczęsnego przyniosły dwie bramki dla Tygrysów i to wystarczyło, by gospodarze do ostatniego gwizdka sędziego musieli drżeć o wynik.

Kanonierom udało się szczęśliwie zremisować to spotkanie, jednak gra pozostawiała wiele do życzenia. Po fantastycznych piętnastu minutach, kiedy londyńczycy byli pełni polotu i finezji, przyszedł czas na 70 minut całkowitej żenady, która nastała po nieprawidłowo zdobytej bramce przez Mohameda Diame. Nie ma co jednak zwalać winy na niedoświadczonego jeszcze arbitra, ponieważ to nie on, a właśnie piłkarze Arsenalu nie potrafili pokonać słabo dysponowanego, ale dobrze poukładanego zwłaszcza pod względem defensywnym rywala.

Arsenal: Szczęsny - Bellerin, Mertesacker, Monreal, Gibbs - Flamini (63. Ramsey), Wilshere (68. Campbell) - Sanchez, Cazorla, Chamberlain - Welbeck

Hull: Harper (43. Jakupović) - Chester, Dawson (84. Bruce), Davies - Elmohammady, Diame, Huddlestone, Robertson - Livermore, Ben Arfa - Hernandez (63. Ramirez)

Początek spotkania był wyrównany. Obie drużyny wyrażały spore chęci do walki i szukały swoich sytuacji do wyjścia na prowadzenie. Piłkarze Hull już w piątej minucie przetestowali dyspozycję Wojciecha Szczęsnego, ale Polak nie miał żadnego problemu z uderzeniem w środek bramki.

W siódmej minucie przed kapitalną sytuacją do strzelenia bramki stanął Daniel Welbeck, który otrzymał górne podanie z głębi pola i stanął w sytuacji sam na sam z Harperem. Doświadczony golkiper poradził sobie w dobrym stylu zarówno z uderzeniem Anglika, jak i z późniejszą dobitką Alexisa Sancheza.

Zaledwie minutę później Kanonierzy stanęli przed kolejną dobrą sytuacją. Santiago Cazorla popisał się wyśmienitym podaniem pomiędzy nogami Chestera, czym dał Chamberlainowi możliwość wyjścia na wolną pozycję. Dośrodkowanie skrzydłowego zostało jednak przechwycone przez Harpera.

W 10. minucie Santiago Cazorla posłał fantastyczne uderzenie z dystansu na bramkę Harpera, ale angielski weteran końcówkami palców strącił piłkę na rzut rożny, wyciągając ją prosto z okienka swojej bramki.

Akcje Arsenalu przyniosły wyczekiwany skutek w 13. minucie, kiedy to solową akcją popisał się Alexis Sanchez. Chilijczyk najpierw bez problemu minął Daviesa, a potem oddał plasowany strzał w długi róg bramki. Harper w końcu skapitulował i 1-0 dla gospodarzy!

Zaledwie cztery minuty musieliśmy czekać na odpowiedź Tygrysów. Mohamed Diame wpadł jak czołg w pole karne Arsenalu, faulując przy tym Mathieu Flaminiego, a następnie finezyjną podcinką przerzucił piłkę nad Wojtkiem Szczęsnym. Nie ma żadnych wątpliwości, że Senegalczyk faulował gracza gospodarzy przy tej akcje, ale arbiter był niewzruszony. 1-1.

Nieoczekiwana i niezasłużona bramka Tygrysów nieco ostudziła zapały rozpędzonych w pierwszej części meczu londyńczyków. Gra uspokoiła się w środkowej części boiska, a żadna ze stron nie wychylała się z akcjami ofensywnymi.

Na kolejną groźną akcję Arsenalu musieliśmy czekać do 30. minuty, kiedy to strzał z dystansu oddał Santiago Cazorla, ale tym razem nie zaskoczył Harpera w takim stylu, jak zrobił to 20 minut wcześniej. Anglik spokojnie złapał piłkę.

W 42. minucie Steve Bruce zmuszony został do przeprowadzenia zmiany wskutek nieoczekiwanego skurczu w ręce Steve'a Harpera. Anglik nie mógł dokończyć meczu, a w jego miejsce wszedł Eldin Jakupović.

Do końca pierwszej połowy wynik nie uległ zmianie, Arsenal remisuje z Hull 1-1.

Hull wznawia piłkę ze środka boiska, przeprowadza pierwszą akcję w drugiej połowie i... wychodzi na prowadzenie! Tom Huddlestone dośrodkował z prawej strony boiska, a osamotniony w polu karnym Abel Hernandez wygrał pojedynek z wszystkim czterema defensorami Arsenalu i strzałem głową pokonał Szczęsnego.

Kolejne minuty to całkowity chaos w wykonaniu piłkarzy Arsenalu. Londyńczycy bardzo chcieli doprowadzić do wyrównania, ale nie mieli pomysłu, by zrealizować swój plan. Bezradność londyńczyków obrazuje sytuacja z 60. minuty, kiedy Cazorla dostał świetne podanie od Chamberlaina na wolne pole i zamiast wykorzystać je, niedokładnie podał do wbiegającego Bellerina.

W 63. minucie Arsene Wenger przeprowadził pierwszą zmianę w meczu, decydując się na grę bez defensywnego pomocnika. Za Flaminiego na boisku pojawił się Aaron Ramsey. Równolegle w zespole Hull Gaston Ramirez zastąpił Abela Hernandeza. Pięć minut później Campbell zajął miejsce Jacka Wilshere'a, który doznał jakiegoś urazu.

Wejście Kostarykanina wprowadziło sporo zamieszania w poczynaniach ofensywnych Arsenalu. Campbell dał nową jakość i dryg na bramkę Tygrysów, których brakowało londyńczykom w ostatnich 50 minutach. Mimo wszystko wciąż obyło się bez bramek.

W 86. minucie Ignacio Monreal zszedł na lewe skrzydło, by przejąć bezpańską futbolówkę, po czym posłał perfekcyjne dośrodkowanie w pole karne Tygrysów, gdzie czaił się Alexis Sanchez. Chilijczyk oddał dobry strzał głową, ale Jakupović świetnie przerzucił piłkę nad poprzeczką.

Trzy minuty później londyńczycy mogli nawet stracić kolejną bramkę. Przez swoją niesubordynację Tygrysy wyszły z groźnym kontratakiem, który zakończył się jednak strzałem Gastona Ramireza w środek bramki.

W 91. minucie Arsenal w końcu doprowadza do wyrównania! Solową akcją popisał się Alexis Sanchez, który minął trzech rywali i podał do Daniela Welbecka, a ten z okolicy jedenastego metra pokonał Jakupovicia.

Londyńczycy w doliczonym czasie gry jeszcze kilkukrotnie próbowali zaskoczyć Eldina Jakupovicia, ale im się ta sztuka nie udała. Najbliżej do wyjścia na prowadzenie byli na minutę przed końcem, kiedy Sanchez posłał fantastyczne podanie na wolne pole do Gibbsa, ale angielski defensor miał za mało wolnego miejsca, by wygrać pojedynek ze szwajcarskim bramkarzem. Do końca spotkania wynik nie uległ już zmianie, a Kanonierzy zremisowali na Emirates Stadium z Hull 2-2.

Hull CityPremier LeagueRaport pomeczowy autor: Sebastian Czarnecki źrodło: własne
Simpllemann komentarzy: 52841 newsów: 52421.10.2014, 22:38

Szachtar najlepszy. Będzie ciężko pobić ten rekord w obecnej edycji Ligi Mistrzów.

Witowo95 (zawieszony) komentarzy: 12773 newsów: 121.10.2014, 22:38

Cholercia Barca strzeliła :(
Nawet PSG strzeliło, konkretnie Cavani. Dzień bogaty w gole, oby środa była pod tym względem trochę podobny. Komentarz nr 3000 :)

Kowal96 komentarzy: 1758921.10.2014, 22:38

Shalke rzutem na taśme wygrywa, dzięki karnemu :D

mar12301 komentarzy: 2311721.10.2014, 22:38

Szalke i PSG w ostatniej chwili wygrają ;D

Simpllemann komentarzy: 52841 newsów: 52421.10.2014, 22:36

Kowal96
Co dziś napiszę to chwilę potem pada gol.

Simpllemann komentarzy: 52841 newsów: 52421.10.2014, 22:35

Ktoś tu pisał, że APOEL słaby. Na delegacjach może tak ale u siebie mogą napsuć najlepszym. Mimo straty gola.

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 321.10.2014, 22:31

Moze im sie uda ale szczerze w to watpie. Jutro Legia gra szkoda ze nie w Czwartek. Jutro wazny dzien i mam nadzieje ze wygramy te spotkanie z RSCA.

Simpllemann komentarzy: 52841 newsów: 52421.10.2014, 22:31

Witowo95
Potem nie ma się co dziwić, że ligę wygrywają nieprzerwanie już od 2006 roku.

polishbrigadesx komentarzy: 1020421.10.2014, 22:29

Ale dzisiaj bramek strzelają jak na wojnie.

Witowo95 (zawieszony) komentarzy: 12773 newsów: 121.10.2014, 22:28

@simpllemann: A jak dobrze pójdzie to jeszcze dorzucą jakieś drobniaki za Ligę Europy

anty_pzpn_ komentarzy: 337021.10.2014, 22:27

mrsomebody
Oku,jutro programy. Jakbyś się rozmyslil i chciał pograć dziś to daj znać :p

Simpllemann komentarzy: 52841 newsów: 52421.10.2014, 22:27

BATE obrywa ale co zarobią na LM to zarobią.

Simpllemann komentarzy: 52841 newsów: 52421.10.2014, 22:25

Shaqiri w 79 minucie wszedł i sekundy potem strzelił gola.

Kowal96 komentarzy: 1758921.10.2014, 22:25

Bayern znowu, 7-1 O.o 5 brama Luiza Adriano, Szahtar 7-0. Że się doczekałem takich meczów

schnor25 komentarzy: 1854621.10.2014, 22:24

Szachtar 7:0, nie no, tu idą jakieś wałki ;)

Kowal96 komentarzy: 1758921.10.2014, 22:23

Bayern znowu, 7-1 O.o

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 321.10.2014, 22:23

Wyniki dzis kosmiczne ale jutro to beda komiczne. Bankowo beda gorsze niz te z dzis. Swoja droga PSG ktos oglada?

anty
Raczej nie, ale z chęcią moge zagrać jutro.

Kowal96 komentarzy: 1758921.10.2014, 22:21

Łooo wchodzę teraz na livesports i jakie wyniki :o nieźle to wygląda, szczególniw 4 bramki Luiza Adriano w 15 minut. Co się dzieje :D

pauleta19
Myślę, że nie pogardzimy naszym minimalnym zwycięstwem.

mar12301 komentarzy: 2311721.10.2014, 22:13

No to Chelsea nie straci dziś gola znów. Maribor za wszelką cenę im pomaga w tym ;p

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 121.10.2014, 22:12