Dwa światy. Aston Villa 0-2 Arsenal

Dwa światy. Aston Villa 0-2 Arsenal 13.12.2015, 15:23, Sebastian Czarnecki 1096 komentarzy

W ostatnich latach mecze z Aston Villą nie stanowiły żadnego problemu dla podopiecznych Arsene'a Wengera, co można zaobserwować po rezultatach. Podobnie było po pierwszej połowie na Villa Park, gdzie Kanonierzy zdobyli bardzo łatwe dwie bramki. Po piętnastominutowej przerwie to jednak drużyna gospodarzy przeważała na murawie i częściej dochodziła do głosu. Mimo wielu błędów popełnianych przez defensywę londyńczycy zdołali zachować czyste konto i zdobyć trzy punkty, co pozwoliło im wskoczyć na pierwsze miejsce w tabeli.

Na naganę zasługuje fakt, że Kanonierzy rozegrali dwie zupełnie różne połowy i po pewnej, spokojnej grze w pierwszej części, po którym zapewnili sobie dwubramkowe prowadzenie, po przerwie byli nieskuteczni, niedokładni i rozleniwieni. Masa strat, dużo błędów indywidualnych i... mnóstwo szczęścia. Podopieczni Arsene'a Wengera mieli szczęście, że ich przeciwnikiem była drużyna w rozsypce, która nie potrafiła wykorzystać żadnej z nadarzających się sytuacji.

Aston Villa: Guzan - Hutton, Okore, Lescott, Bacuna - Gueye, Veretout, Sanchez - Ayew, Gestede, Sinclair

Arsenal: Čech - Bellerin, Mertesacker, Koscielny, Monreal - Flamini, Arsenal - Campbell, Özil, Walcott - Giroud

Początek spotkania nie zapowiadał wielkiego widowiska. Obie drużyny prezentowały się dość statycznie i nie chciały od pierwszych minut rzucić się do ataku. Dominowała głównie wymiana podań w środku pola.

W 6. minucie ostrzegawczy strzał oddał Scott Sinclair, jednak piłka była uderzona za lekko, by mogła sprawić problemy dobrze ustawionemu Čechowi.

Dwie minuty później Kanonierzy wyprowadzili groźną kontrę, a z lewego skrzydła w pole karne sprytnie przedarł się Theo Walcott. Anglik został jednak nieprzepisowo powstrzymany przez Alana Huttona, a arbiter po konsultacji z sędzią bocznym podyktował rzut karny.

Do piłki ustawionej na jedenastym metrze podszedł Olivier Giroud i choć jego uderzenie było lekkie i nie do końca precyzyjne, Brad Guzan nie wyczuł jego intencji i rzucił się w przeciwną stronę. 1-0 dla Arsenalu.

Kanonierzy na moment przejęli inicjatywę w spotkaniu, jednak nie potrafili w żaden sposób stworzyć sobie kolejnej dogodnej sytuacji do zdobycia gola. Defensywa gospodarzy spisywała się poprawnie i skutecznie blokowała i wybijała piłki posyłane w pole karne przez londyńczyków.

Choć Aston Villa nie miała kontroli nad przebiegiem meczu i rzadziej utrzymywała się przy piłce, w dalszym ciągu próbowała przedostać się pod strefę obronną Arsenalu. Aktywny byli zwłaszcza skrzydłowi The Villans, ale ich próby były skutecznie blokowane przez Monreal i Flaminiego, którzy zademonstrowali umiejętności obronne na najwyższym poziomie.

W 31. minucie groźny strzał z dystansu oddał Idrissa Gueye, jednak piłka przeleciała obok bramki strzeżonej przez Čecha.

W 38. minucie Kanonierzy podwyższają prowadzenie. Walcott świetnie wypuścił Özila na wolne pole, który znalazł się w sytuacji sam na sam z Guzanem. I choć Niemiec mógł samemu wykończyć sytuację, dograł na pustą bramkę do jeszcze lepiej ustawionego Ramseya i zanotował swoją 13. asystę w tym sezonie ligowym. 2-0!

Tuż przed przerwą ładnym uderzeniem, po którym piłka wpadła do bramki, popisał się jeszcze Theo Walcott, jednak Anglik znajdował się na pozycji spalonej.

Do przerwy wynik nie uległ zmianie, Arsenal po pierwszej połowie pewnie prowadzi 2-0.

Druga część meczu zaczęła się od mocnego uderzenia ze strony Veretouta, jednak Francuz przeniósł piłkę wysoko ponad bramką.

Gospodarze zaczęli coraz częściej atakować bramkę strzeżoną przez Petra Čecha, ale byli bardzo niedokładni w swoich poczynaniach. Rudy Gestede oddał niecelny strzał głową obok bramki, z kolei Carlos Sanchez posłał piłkę ponad poprzeczką.

Nad stadionem w Birmingham zaczęły się gromadzić czarne chmury, ponieważ ostatnia drużyna w tabeli Premier League potrzebuje jak najszybciej zacząć zdobywać punkty, by jeszcze powalczyć o utrzymanie. Chęci i zapał były, Aston Villa przejęła inicjatywę w meczu z wyżej notowanym Arsenalem, ale na tym się skończyło - zabrakło przede wszystkim pomysłu i wykończenia. I choć defensywa londyńskiej drużyny zaczęła popełniać coraz więcej błędów, gospodarze nie potrafili tego w żaden sposób wykorzystać.

W 57. minucie Remi Garde posłał do boju Charlesa Gila w miejsce nieskutecznego do bólu Rudy'ego Gestede'a.

W 60. minucie Veretout spróbował szczęścia strzałem z woleja, jednak przeniósł piłkę ponad poprzeczką. W o wiele groźniejszej sytuacji znalazł się 3 minuty później Leandro Bacuna, który zszedł z lewego skrzydła do środka i huknął minimalnie ponad bramką. Przez te 3 minuty zrobiło się bardzo gorąco w polu karnym Arsenalu.

Arsene Wenger zareagował i postanowił zmienić lekko przemęczonych skrzydłowych. Miejsca Walcotta i Campbella zajęli Chamberlain i Gibbs.

Drużyna gospodarzy nie potrafiła dojść do stuprocentowej sytuacji strzeleckiej w polu karnym, stąd największe zagrożenie stwarzała poprzez strzały z dystansu. W 71. minucie kolejną próbę podjął Idrissa Gueye, jednak był tak samo daleko od zdobycia gola, jak w pierwszej połowie.

W 78. minucie w miejsce Gueye wszedł Grealish.

W ostatnich dziesięciu minutach meczu uaktywnił się Alex Oxlade-Chamberlain, który w krótkim czasie przeprowadził dwie groźne sytuacje. Pierwszy strzał Anglika został zablokowany przez obrońcę i wylądował w rękawicach Guzana, z kolei późniejszy rajd, w czasie którego minął czterech defensorów, został zatrzymany przez Okore.

W 85. minucie ostatnia zmiana Arsene'a Wengera. Calum Chambers zastąpił Mesuta Özila. Dwie minuty później Adama Traore zmienił Scotta Sinclaira w zespole gospodarzy.

Wychowanek Barcelony nie potrzebował dużo czasu, by ożywić grę swojego zespołu. W doliczonym czasie gry przeprowadził groźny rajd, jednak przy asyście Koscielnego zdołał jedynie strzelić w boczną siatkę.

Do końca meczu wynik nie uległ już zmianie. Arsenal wygrał 2-0 i chwilowo zajął miejsce lidera Premier League.

Aston VillaPremier LeagueRaport pomeczowy autor: Sebastian Czarnecki źrodło: własne
MarcinQT komentarzy: 260414.12.2015, 00:08

@lays

Dla Bellerina chyba nie obojętne :P

Doktor komentarzy: 770614.12.2015, 00:07

@Czeczenia

Tak w sumie... to masz rację, wszyscy Brytole poza Ramseyem bywają frustrujący. I z wszystkimi poza Walijczykiem pożegnałbym się bez żalu.

lays komentarzy: 3987114.12.2015, 00:07

Mecz Arsenalu teraz w MOTD

zoptv.com/live/bbc-one

DontCry komentarzy: 760814.12.2015, 00:07

Zagrać powinien Campbell i Alexis (o ile będzie zdrów) jak nie to Walcott, na szpicy oczywiście Żwirek.

Marcin

obojetne

Mnie nic tak nie denerwuje jak GIbbs wchodzący na boisko. Nasza gra odrazu psuje się o 50 %, a my gramy w 10.

Gibbs jest cholernie drewniany i przewidyywalny, do tego słaby technicznie. Typowy Angol.

Miał okres, gdzie świetnie gral w obronie, ale momenty...

OX rowniez irytuje i to jak... Dramat Ci nasi Anglicy. Ramsey i jego gra jest mało brytyjska, on i WIlshere są zbyt dobrzy technicznie na miano Brytyjczykow.

MarcinQT komentarzy: 260414.12.2015, 00:05

@lays

Może jednak Alexis na prawej a Walcott na lewej?

lays komentarzy: 3987114.12.2015, 00:01

R700

Piękno grze Liverpoolu nadaje Sturridge.// wrocil na chwilę, zachwycił i znow była mowa o pieknym Liverpoolu.

Ten cały Firmino narazie szału nie robi, strasznie chimeryczny i nie poznalem sie jakos na jego talencie.

Czeczenia komentarzy: 1249814.12.2015, 00:00

Walcott zagrał jak przez 100 lat swojej "kariery" CZY li musi dojść do siebie. Zacznie grać dobrze na pół roku przed końcem kontraktu.

Z tych brytoli to trzymałbym tylko Ramseya. Reszta jest frustrująca.

DontCry komentarzy: 760814.12.2015, 00:00

Walcott grał nieźle, wywalczył karniaka no i miał udział przy drugiej bramce, kiedy bardzo ładnie podał do Mesuta, który asystował.

Wyróżniał się Ramsey i dla mnie jak zwykle ostatnio Kosa - fenomenalnie gra, oby utrzymał formę.

afc4life komentarzy: 478313.12.2015, 23:59

Jak Walcott zagral i kto sie dzis wyroznial?

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747413.12.2015, 23:57

Lfc jest blisko top 4 , a szczerze dla mnie oprócz sturra , cou i lallany tam każdy gra tak dretwo , że moje oczy płaczą.

DontCry komentarzy: 760813.12.2015, 23:56

Jacek potrzebuje pod choinkę nowe kostki i pokaże niedowiarkom na co go stać. Z drugiej strony rację mogą mieć Ci którzy twierdzą że tak Wilshere dobry, ale co z tego jak nigdy nie gra i dlatego nic z niego nie będzie.

Ja wciąż naiwnie wierzę w jeden (prawie cały) zdrowy sezon dla Jacka i pokaz umiejętności.

Czeczenia komentarzy: 1249813.12.2015, 23:55

Chłopie mecz z Barceloną był jak jeszcze Nasri u nas grał. Miliard lat temu.

Nie skreśla go, bo trzy lata nie grał. No ludzie...

kubex komentarzy: 575513.12.2015, 23:53

Willshere ja bym jeszcze nie skreślał bo de facto od 3 lat nie grał dłużej niż parę tygodni - jak taki zawodnik ma dojść do formy...
Pamiętam go chyba w meczu z Barceloną jak potrafił nam ciągnąć drużynę. Kontuzje go wykończyły. Bardziej się martwie o Ox'a bo on niby gra a jego forma i umiejętności wyglądają gorzej niż 2 lata temu.

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747413.12.2015, 23:52

Doktor

Ale po co ty się rozpisujesz , że liga jest cienka , myślę że kazdy rozsądny fan PL to wie , przecież ten wyscig o top 4 to jest kabaret w tym roku , jak i w poprzednim. Mamy prawie 20 kolejek ,a szczerze mi chyba nawet 5 meczów nie podobało się jakoś bardzo.

Czeczenia komentarzy: 1249813.12.2015, 23:51

Moja opinia?

Scholes>Lampard>milion grajków z kontynentu>Gerrard

mistiqueAFC komentarzy: 2676913.12.2015, 23:44

Willshere nadaje się tylko na rezerwowego.Jakos nie wyobrażam sobie jego grającego za Ramseya

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747413.12.2015, 23:44

IMO nowy Gerrard i lampard szybko nie wrócą na angielskie boiska , a szkoda bo brakuje tych bomb z polowy boiska. To były grajki które strzelaly aż milo , dziś w robieniu podobnych statystyk widzę tylko yaya Toure i może KDB i sterlinga w przyszłości , choć oni już takich ładnych goli nie będą strzelać tylko dobijac lub lekkie strzały.

Czeczenia komentarzy: 1249813.12.2015, 23:44

Wow, mówisz o "reszcie" z zagranicy, a tutaj wymienieni to głównie obcokrajowcy. Gerrard i Lampard? To Tony Adams osiągnął większe sukcesy z reprezentacją. Scholes? Wielki piłkarz, chociaż fuck United!

Ale to nie o to chodzi. Arsenal podobno interesuje się jakimś Nolito (kto to jest?), a czy Valencia ineresuje się Redmondem? Chamberlainem?

Albo taki Tottenham. Serio ktoś, kto nie interesuje się angielską i nie gra na komputerze, ten wie kim jest Dele Alli? Noble jeszcze pół biedy, ale gdzie gra Aaron Cresswell? Kto wie, czy jego żona wie?

Doktor komentarzy: 770613.12.2015, 23:37

@zuczek

Ja naprawdę nie wiem, co Ty masz z tym Wilsherem. Większość jego meczów jest najzwyczajniej w świecie przeciętna. Nawet gdy był zdrowy, to siadał na ławie.

Doktor komentarzy: 770613.12.2015, 23:36

@DontCry

Powtórzę, wyniki w LM są gorsze niż wtedy, a i liga jest słabsza, dlatego też Arsenal piastuje pierwszą lokatę. Śmiem twierdzić, że Arsenal 2008 rozniósłby tę ligę.

Doktor komentarzy: 770613.12.2015, 23:35

@Czeczenia

Słabość tej ligi tkwi w "podniecaniu" się Brytolami. Chcecie stworzyć piłkarskie NBA? To trzeba odejść od tego modelu. Wystarczy spojrzeć na najlepszych piłkarzy z pomocy i ataku ligi w ostatnich dziesięciu latach, tak z głowy: Henry, Drogba, Lampard, Gerrard, Fabregas, Suarez, Aguero, Rooney, Ronaldo, Bale, van Persie, Scholes, Giggs, Torres, Hazard czy tam nie wiadomo kto jeszcze, bo z pewnością kogoś pominąłem - Anglicy nie mają już takich kozaków, jak Ci tu wymienieni, a reszta pochodzi z zagranicy.

Czeczenia komentarzy: 1249813.12.2015, 23:34

zuczek1987

JW10 I magia? Raczej pitbull na 3 mecze i 3 miesiące kontuzji.

DontCry komentarzy: 760813.12.2015, 23:34

Doktor

Generalnie Flamini (póki co) gra dobrze, zobaczymy co pokaże z City. Liczę że da radę, bo od tego dużo zależy.

Wpadki zdarzają się każdemu (patrz dziś Real). Właśnie o to chodzi że kiedyś Arsenal starał się grać pięknie, nie patrząc koniecznie na wyniki czy tam sukcesy, to zaczęli się kibice buntować, że oni tyle płacą a sukcesów brak (poniekąd słusznie).

Gramy teraz w ten sposób, jak dzisiejszy mecz, by mądrze rozłożyć siły, wygrać sezon, a nie w pięknym stylu jeden mecz.

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747413.12.2015, 23:32

Oglądam co kolejkę skróty medialnych teamów i szkoda , że Afc nie powalczyl o tego dybale , nie chodzi nawet o aspekt sportowy, ale biznesowy , grube ryby pewnie będą za niego dawać spokojnie 50-60 mln euro za jakis czas, facet ma idealna szybkosc na PL.

Doktor

Było bronienie się? Nasi nie mieli siły już za dużo, a zmiana Gibbsa to dla Wengera byla akurat zmiana ofensywna... nie ma po prostu na ławce wiecej graczy ofensywnych ,a Iwobiego bal sie wpuszczac.

zuczek1987 komentarzy: 640313.12.2015, 23:31

kondycje buduje sie bardzo długo a szybko ją można stracić i treningi nie zapewnią dobrej kondycji predyspozycje w tym aspekcie mają wielkie znaczenie. Cambell po prostu nie ma predyspozycji do tyrania przez 90 minut

DexteR_000 komentarzy: 764313.12.2015, 23:31

Doktor
Ale po co tracic sily na strzelenie 3 bramki, jesli nie mamy ławki rezerwowych, przy wyniku 2:0 z iloscia kontuzji w Arsenalu trzeba było tak zagrac.
Na lawce ofensywnych mielismy tylko Iwobiego oraz Oxa(ten zagral klape).

A Lampard i Gerrard to MLS :D

Mihex komentarzy: 2360413.12.2015, 23:31

Czeczenia
MłodyObama wyszedł z St. Etienne :P

Czeczenia komentarzy: 1249813.12.2015, 23:30

Liga angielska jest słaba, słabością brytyjskich graczy. Sorry, ale żadną tajemnicą nie jest, że średni Hiszpan, Niemiec czy ktoś tam jest lepiej wyszkolony niż nudny angol (vide Jake Livermore)

Ale FA jest prześmieszna, oni będą limitować liczbę brytyjskich (słabych i leniwych) graczy. Komuna.

Doktor komentarzy: 770613.12.2015, 23:28

@DontCry

Nie no, straszny nie jest, ale swoje za uszami ma. I to dość sporo. Porażki u siebie z Zagrzebiem czy Grekami to powód do wstydu. Tak samo Flamini w środku pola. Ma swoje zasługi, ale popełnia nieraz komiczne błędy. Mnie średnio cieszy ta pozycja w tabeli. Wolałem stary Arsenal. Niby pierwsze miejsce, ale... gdzie ta magia, dzięki której tu przyszedłem?

lays komentarzy: 3987113.12.2015, 23:27

Zaraz motd

Doktor komentarzy: 770613.12.2015, 23:26

Ogólnie tak średnio mnie to cieszy. Z jednej strony wszystko super i fajnie, pierwsze miejsce jest, ale jakoś tak to wszystko dziwnie ciułane. Wolałbym zobaczyć dziś trzecią bramkę, a nie bronienie się przeciw zespołowi, który zdobył 6 punktów w 16 meczach i jest prawdopodobnie najsłabszym zespołem w lidze od lat. Czuję po prostu niesmak, a to wszystko jest widoczne w LM, gdzie United odpada z takim PSV. Wstyd.

BPL straciła dla mnie trochę tej magii, co miała kiedyś. Niestety. Gdzie moje ulubione mecze typu 5:3 na SB. Czy wymiana ciosów w meczach z Tottenhamem. Gdzie Arsenal który stara się dogonić naprawdę silne United z Brbatovem, Ronaldo, Tevezem i Rooneyem. Gdzie takie trubokozaki typu Lampard i Gerrard. :(

DontCry komentarzy: 760813.12.2015, 23:26

Doktor

No dobrze, ale o czym to świadczy? Nie taki Wenger straszny jakim go malują, pewien poziom ten klub trzyma od dłuższego czasu. Jak ugramy mistrza bo Chelsea zawaliło sezon albo ManU jest słabe to i tak będę szczęśliwy.

Czeczenia komentarzy: 1249813.12.2015, 23:25

Rzecz w tym, że Di Maria też miał dobry (niezły?) start w PL? Ligue 1? Ludzie kochani. PSG i odpady, chociaż ich cenię.

Zobaczcie kto wyszedł do europy z nie wiem - Lille, OM, OL, St. Etienne czy bawet Montpellier i Monaco.

Doktor komentarzy: 770613.12.2015, 23:22

@DontCry

A tam, przesadzasz. Arsenal ma pierwsze miejsce w tabeli, ale nie dlatego, że jest lepszy niż w poprzednich sezonach. Po prostu reszta wali babole aż boli. United to strzela maksymalnie bramkę na mecz chociażby. A Chelsea jest daleko. Trudno tego nie wykorzystać. A i City jest słabsze, jeszcze niedawno na Etihad przyjeżdzało się dostawać cztery bramki i do domu.

DexteR_000 komentarzy: 764313.12.2015, 23:20

Catalonczyk
Popieram jest to zasługa Van Gaala(wielkiego filozofa) ale rowniez postury ciała Angela.
BPL była dla niego zbyt fizyczna powiedzmy sobie szczerze. Podobnie było z Mesutem az troche przypakował.

Mihex komentarzy: 2360413.12.2015, 23:19

Catalonczyk
Z tym, że Di Maria też nabijał staty w MU. Ta jego słaba gra to był raczej kontrast do genialnej połówki sezonu w Realu, słabej postawy MU ogólnie i chyba jego ogólnego niezadowolenia :P

Czeczenia komentarzy: 1249813.12.2015, 23:19

Arsenal dzisiaj nudny, nieciekawy, pragmatyczny. Słuchajcie, widziałem Arsenal genialny. Widziałem Arsenal beznadziejny i to za czasów "The Invincibles" I co? Liczy się jedno.

Mistrzostwo. COYG!

Aha, Tottenham jest w formie.

InArseneWeTrust123 komentarzy: 267213.12.2015, 23:18

RIVALDO
2 wychodzą a później najlepsze drużyny z 3 miejsc również wyjdą ze swoich grup.

Singularis komentarzy: 42613.12.2015, 23:14

@Maciek

Odczucia wizualne o kant dupy rozbić. Ile razy oglądałem strongmanów w dzieciństwie i byłem pewny (patrząc na wyraz twarzy) że nie podniesie, a podnosili jeszcze po 10 razy :D

Tak samo Arshavin, zawsze w 10 minucie był tyrany za brak kondycji, żeby później w 90 minucie zrobić sprint przez całe boisko, jako osoba do rozegrania kontrataku, żeby później piłki nawet nie dostać (autentyczna sytuacja!).

Wracając do Twojego przykładu - no właśnie, różnice są duże. Campbell to profesjonalny sportowiec, którego kondycja jest ukształtowana od lat i treningi ją spokojnie podtrzymują.

Nie da się szybko zbudować kondycji, tak samo jak nie da się jej szybko stracić.

Gdyby statystyki potwierdziły, że Campbell biega ostatnio więcej niż w pierwszych pełnych meczach, to przyznałbym się to błędu. Ale IMO wykręca podobne wyniki.

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747413.12.2015, 23:12

Przez te zmiany na euro już się zamotałem , ile druzyn wyjdzie z grupy Polaków , 2 czy 3 ? z góry dzięki za odpowiedz.

Catalonczyk komentarzy: 519813.12.2015, 23:09

Dzisiaj 3 asysty zanotował Angel Di Maria. W tym sezonie strzelił 7 goli dla PSG i zanotował już 10 asyst. To pokazuje że Van Gaal niszczy United...

DexteR_000 komentarzy: 764313.12.2015, 23:06