Dwie bramki Vermaelena, Arsenal 1:1 Fulham

Dwie bramki Vermaelena, Arsenal 1:1 Fulham 26.11.2011, 19:23, Sebastian Czarnecki 1704 komentarzy

Dobiegło końca spotkanie pomiędzy Arsenalem a Fulham. Kanonierzy nie potrafili wygrać z przeciętnym przeciwnikiem i ostatecznie zremisowali 1:1. Obie bramki zdobył obrońca Arsenalu, Thomas Vermaelen, który najpierw umieścił piłkę we własnej bramce, a kilkanaście minut zrehabilitował się i doprowadził do wyrównania.

Kanonierzy przystąpili do tego meczu w następującym składzie: Szczęsny - Andre Santos, Vermaelen, Mertesacker, Djourou - Song, Arteta, Ramsey - Arszawin, Van Persie, Walcott.

Już w 3. minucie kibice zgromadzeni na The Emirates mieli przyjemność obejrzeć pierwszą bramkę. Piłkę w bramce rywali umieścił Andriej Arszawin, ale arbiter był zdania, że Rosjanin znajdował się na pozycji spalonej. Cztery minuty później Kanonierzy mogli już zdobyć prawidłową bramkę, jednak strzał Aarona Ramsey'a w bardzo dobrym stylu zatrzymał Mark Schwarzer.

Kolejne minuty to głównie gra w środku pola. Żadna ze stron nie przeprowadziła zdecydowanego ataku, który mógłby stworzyć odpowiednie zagrożenie.W 20. minucie goście mogli pierwsi wyjść na prowadzenie, ale strzał Bobby'ego Zamory nie trafił w światło bramki.

Trzy minuty później świetnie prawym skrzydłem ruszył Walcott, który zwiódł Johna Arne Riise, a następnie wyłożył piłkę na dostawienie nogi do Ramsey'a. Zadanie to przerosło Walijczyka, który nie potrafił wykorzystać idealnej sytuacji do zdobycia bramki i strzelił wysoko ponad bramką. Kilkadziesiąt sekund później ponownie prawym skrzydłem uruchomiony został Walcott. Ten zszedł do środka i oddał strzał na bramkę, ale kolejny raz dobrze interweniował Schwarzer.

Kanonierzy całkowicie zdominowali swoich rywali, częściej utrzymywali się przy piłce i wyprowadzali więcej akcji. W 34. minucie kolejne wypuszczenie Walcotta mogło przynieść skutek. Anglik dośrodkował na głowę Van Persiego, jednak ten nie był dobrze ustawiony, więc wycofał futbolówkę do Andrieja Arszawina. Rosjanin oddał strzał z woleja, jednak zabrakło mu trochę szczęścia i nie znalazł drogi do bramki.

Niewykorzystane sytuacje lubią się mścić, jednak Wojciech Szczęsny do tego nie dopuścił. W 41. minucie bardzo groźny strzał oddał Dembele, ale polski golkiper stanął na wysokości zadania i fantastycznie sparował futbolówkę na rzut rożny.

Tuż przed końcem pierwszej połowy pierwszą bramkę w barwach Arsenalu mógł zdobyć Mertesacker. Arteta dośrodkował z rzutu wolnego prosto na głowę wysokiego Niemca, jednak temu nie udało się skierować futbolówki w światło bramki. Po tej akcji arbiter zaprosił obie strony na przerwę.

Po przerwie widowisko nie nabrało większego kolorytu. Gra ponownie opierała się głównie w środkowej części boiska, chociaż to gospodarze częściej utrzymywali się przy piłce i wyprowadzali więcej akcji. W 59. minucie Robin van Persie oddał bardzo groźny strzał na bramkę, który zmylił Schwarzera, jednak w bramce czyhał dobrze ustawiony Baird, który wybił futbolówkę z linii bramkowej.

Niewykorzystane sytuacje lubią się mścić - zasada ta sprawdziła się w 65. minucie spotkania. Po nieudanych atakach Arsenalu, do głosu doszła drużyna gości. John Arne Riise znalazł się w polu karnym Szczęsnego, a interweniujący Vermaelen umieścił piłkę we własnej bramce. 1:0 dla gości

Stracona bramka spowodowała, że Arsene Wenger został zmuszony do zmian. I tak w 68. minucie Gervinho zajął miejsce Ramsey'a, a Diaby pojawił się w miejsce Mertesackera. Francuski menedżer postawił wszystko na jedną kartę.

W 74. minucie Kanonierzy mieli wspaniałą szansę na doprowadzenie do wyrównania. Z rzutu rożnego dośrodkował Van Persie, a soczysty strzał głową oddał Johan Djourou. Świetne uderzenie Szwajcara w jeszcze lepszym stylu wybronił Mark Schwarzer. Fulham wciąż na prowadzeniu. Dwie minuty później Marouane Chamakh zastąpił na boisku Arszawina.

W 77. minucie groźny strzał z rzutu wolnego oddał Robin van Persie, ale i tym razem graczom Arsenalu zabrakło szczęścia.

Zawodnicy Fulham coraz lepiej wykonywali plan pt. Obrona Częstochowy.

Kanonierzy wciąż atakowali. W 81. minucie kolejny raz spróbował Van Persie, ale i tym razem chybił.

Kanonierzy doprowadzają do wyrównania! Z prawej skrzydła dośrodkował Theo Walcott, a w polu karnym Fulham świetnie odnalazł się Thomas Vermaelen, który naprawił swój poprzedni błąd i zdobył bramkę na 1:1!

Podopieczni Arsene'a Wengera nie zaprzestali ataków i wciąż liczyli na trzy punkty w tym trudnym meczu. W 84. minucie groźny strzał oddał Van Persie, jednak dzisiejszego dnia krążyło nad nim chyba jakieś widmo, bo Holender kolejny raz nie potrafił znaleźć sposobu na wepchnięcie futbolówki do siatki rywala.

Do końca meczu wynik nie uległ już zmianie. Kanonierzy przerwali passę dziewięciu zwycięstw z rzędu, chociaż powinni ten mecz wygrać. Zawodnicy Fulham nie stworzyli sobie wielu sytuacji podbramkowych, a na przestrzeni całych 90 minut bardzo dobrze się bronili.

FulhamPremier LeagueThomas Vermaelen autor: Sebastian Czarnecki źrodło: własne
Arsenal23 komentarzy: 21312 newsów: 228.11.2011, 20:52

"Za moich czasów to nie było transmisji trzebabyło słuchać jak nasi grają"

pelek komentarzy: 214628.11.2011, 20:49

@Mizzou
ładny z ciebie idealista

Kredens komentarzy: 369828.11.2011, 20:46

Przynajmniej jutro sobie meczyk obejrzymy, bo właśnie sprawdziłem i w necie na pewno będzie transmisja.

scKanonier94sc komentarzy: 318928.11.2011, 20:41

Kanonier
o SS , jezeli to prawda to lekkie zdziwienie, bo go dawno nie widzialem, ale to tylko przypuszczalne sklady

Mizzou komentarzy: 605328.11.2011, 20:40

@Dennis
tak przypuszczam, ale to tylko moje zdanie :P

Mizzou komentarzy: 605328.11.2011, 20:38

@Gigi
Oczywiście, że nie chce by City było The Invicibles... nie cierpię ich bardziej jak Farsy :P nienawidzę futbolu zbudowanych za pieniądze :P Poza tym oni nie grają piłki dla piłki tylko dla pięniędzy, radość z ich gry jest niewielka :P Mam nadzieję, że przegrają...
Porównywanie NU i Man City to gruba przesada ;/

Gigi komentarzy: 7198 newsów: 4828.11.2011, 20:38

argentyńskim, francuskim *

Te składy goal.com to jakaś kpina. Żaden Yaya w Man City (oni w przeciwieństwie do nas mają jeszcze arcyważny mecz z Bayernem, który muszą wygrać i liczyć na potknięcie Napoli) i żaden Arshavin u nas. Zagrają Kościelny i Gervinho, Miquel ma kontuzję bodajże.

Camillo144 komentarzy: 3356 newsów: 50328.11.2011, 20:37

A ja bym chciał jutro zobaczyć Serge Gnabry'ego i Oguzhana Ozyakupa ;)

Dennis_Bergkamp komentarzy: 277028.11.2011, 20:35

mizzou

czy wykorzystujesz te technike spamerska, ze zaraz przeprosisz, tematu nie bylo, a komenty nabite, czy na serio tak uwazasz???

ja tam wierze, ze wygramy.:)

KanonierChris komentarzy: 292428.11.2011, 20:34

Mizzou@

Też tak myślę, co do naszego składu również mam kilka wątpliwości, ale tam są "eksperci" w końcu:d

Gigi komentarzy: 7198 newsów: 4828.11.2011, 20:33

@Mizzou

O czym Ty w ogóle gadasz.. Do niedawana NU też nie przegrało meczu i co? Dopiero 1/3 meczów za nami a Ty już pierwszy lepszy, wyglądający na tę chwilę nieźle zespół ochrzciłeś mianem drugich The Invincibles. Twoim zdaniem w całej bogatej historii Ligi Angielskiej bez porażki w całym sezonie będą po tym sezonie dwa zespoły - Arsenal z sezonu 2003/04, z Henrym, Piresem, Bergkampem, Solem, Colem, Ljungbergiem, Vieirą i... Manchester City z domowym piromanem, Argentyńskim fochmistrzem, Francuskim sprzedawczykiem, bogatym Afrykaninem i innymi.. Nie czujesz absurdu? Jeżeli jakimś cudem miałbyś rację i by im się to udało, to futbol angielski i chyba nie tylko angielski zszedłby na psy. Okazałoby się, że można sobie kupić tytuły i historię, dlatego Ja w to osobiście nie wierzę.

Mizzou komentarzy: 605328.11.2011, 20:32

@Kanonier
Yaya raczej nie zagra ;P

KanonierChris komentarzy: 292428.11.2011, 20:30

Przypuszczalne składy (goal.com).

Arsenal: Fabianski Djourou, Squillaci, Miquel, Yennaris Coquelin, Benayoun, Rosicky Oxlade-Chamberlain, Park, Arshavin.

Manchester City: Pantilimon Zabaleta, Kolo Toure, Savic, Kolarov De Jong, Razak, Yaya Toure Johnson, Dzeko, Nasri.

Zobaczymy jak to się sprawdzi.

Mizzou komentarzy: 605328.11.2011, 20:25

@Gigi
wszystko się zgadza prócz jednego, jakim cudem ta zbieranina gwiazdek, która dostaje łomot w LM( co jest raczej wynikiem braku doświadczenia) nie przegrała żadnego meczu w PL, a co więcej w efektownym stylu odprawia rywali(5-1 ze Spursami)

Traitor komentarzy: 10308 newsów: 2428.11.2011, 20:24

#danielo_gunners

szkoda mi tego hemp gru, co plyte regress. Jest duzo wiecej raperow lepszych, jednak "gimbaza" promuje HG ktore teraz jest poprostu drewniane i slabe. Slabe teksty pancze i skillsy, ale po plycie zobaczymy wkoncu 7trakow bedzie ogien hihi:) Ja to czekam na plyte VNM`a

@Mizzou

Teraz to jeszcze większa zbieranina gwiazdek, której wyszedł mecz życia na Old Trafford, gdzie MUły miały posypaną obronę i ludzie nie znający się na piłce ochrzcili ich potęgą europejską. Bayern im pokazał gdzie ich miejsce, tak samo Napoli. W meczu z LFC MOTM był... Joe Hart. Myślę, że jak kontuzje nas oszczędzą, to też im pokażemy ich miejsce w szeregu. Jak nie 17 grudnia, to w rundzie wiosennej (z Jackiem, Sagną i oby bez nowych kontuzji)

concrete13 komentarzy: 869828.11.2011, 20:16

Mizzou - > ja myślę, że w 15 kolejce ze słabą Chelsea przegrają..

Mizzou komentarzy: 605328.11.2011, 20:15

@Gigi
Nie nazwałbym tego zbieraniną gwiazdek, taką może była rok temu, teraz to silna, mocna ekipa :P

scKanonier94sc komentarzy: 318928.11.2011, 20:13

Mizzou
Mc w trakcie sezonu moga przegrac doslownie z kazdym, czasem zdarza sie taki mecz ze im nic nie wychodzi a przeciwnicy moga miec jedna jedyna okazje i ja wykorzystac, ale racjonalnie myslac no tak MU my, Liverool, ale do tego bym jeszcze dodac w obecnej formie spurs i jak Chelsea wyjdzie z dolka to tez bedzie mocna

Gigi komentarzy: 7198 newsów: 4828.11.2011, 20:13

@Mizzou

Ja nie wiem jak kibic Arsenalu może twierdzić, że ta zbieranina gwiazdek z kiepskim trenerem bez autorytetu może powtórzyć wyczyn The Invincibles. Ja rozumiem obiektywizm, ale to nie jest obiektywizm, tylko sam nie wiem co.

Danielo_Gunners komentarzy: 264328.11.2011, 20:11

Panowie kto oczekuje na 3 grudnia na nowa plytke HG Lojalnosc ? :]

Mizzou komentarzy: 605328.11.2011, 20:08

City ledwo wywiozła punkt, ale jak na Liverpool to i tak przyzwoicie, obstawiam że Szejki nie przegrają żadnego meczu w tym sezonie:P Jedyni którzy mogą ich ograć to Muły, Live i właśnie my.

Traitor komentarzy: 10308 newsów: 2428.11.2011, 20:02

jak chce podtrzymac pilkarzy, bym wystawil na fulham szamakow itd a na cc pelny sklad, zeby chociaz jakies trofeum zdobyc, chociaz zawodnicy by nie odchodzili, ale coz zobaczymy jutro

MiEvo komentarzy: 6163 newsów: 1428.11.2011, 19:57

@thegunner4life To mnie rozwaliłeś. W tym meczu City miało fuksa, że uratowało remis. W pewnym momencie było posiadanie piłki 80% dla Liverpoolu.

scKanonier94sc komentarzy: 318928.11.2011, 19:56

Ramsi
my czy tu bedziemy narzekac czy nie to nie zmieni nastawienia pilkarzy i Bossa bo chyba nie sledza tego portalu;p

Cudi komentarzy: 12754 newsów: 9828.11.2011, 19:55

@thegunner4life: Liverpool z trudem wyciągnął remis? Nie oglądałeś tego meczu, prawda?

Danielo_Gunners komentarzy: 264328.11.2011, 19:54

ramsi>> to takie sranie w banie :P ale trzeba troche ponarzekac,wymienic refleksje^^ bo co kazdy by napisal "trzymam kciuki za wygrana" "damy rade" to zero dyskusji :D

Ramsi komentarzy: 312928.11.2011, 19:51

LUDZIE Z TAKIM NASTAWIENIEM NIE WYGRAMY TEGO MECZU!
My jesteśmy ARSENAL!!!!!
User szala podał super filmik, który odzwierciedlał to, że możemy wygrać ten mecz.
Przed meczem z farcą nikt nam nie dawał szans, a my to wygraliśmy.
Czyżbyście zapomnieli nasze wielkie zwycięstwa w tym sezonie??
Nie tak dawno wygraliśmy z Chelsea!!!
Po tym zwycięstwie cieszyłem się jak małe dziecko gdy dostało rower ;)

Danielo_Gunners komentarzy: 264328.11.2011, 19:50

Traitor>> odpadamy i aliwererczi roma :P

Danielo_Gunners komentarzy: 264328.11.2011, 19:49

trzeba wszystko wykorzystac jutro co bedzie.ten mecz do wygrania jest.Tylko bez glupich bledow prosze.. :)

thegunner4life komentarzy: 899928.11.2011, 19:48

Prawdopodobnie jutro idę do szpitala trzymajcie za mnie kciuki ;/

scKanonier94sc komentarzy: 318928.11.2011, 19:46

Fabs
WAtpie zeby Wenger tak postapil, a przynajmniej mam taka nadzieje...

Fabs

kamil_9414 komentarzy: 282828.11.2011, 19:42

the gunner---- to zalezy gdzie chcesz stawiac!
Gigi---- pełna racja w Twojej wypowiedzi. Podpisuję się pod tym.

szala komentarzy: 539 newsów: 2528.11.2011, 19:41

youtube.com/watch?v=UhWIKsC2-7E&feature=related

piękne!

FabsAFC komentarzy: 6578 newsów: 17228.11.2011, 19:40

Ja rozumiem, że odpocząć pierwszemu składowi trzeba, ale żeby wychodzić na pewne odpadnięcie z CC rezerwowym składem to słaba opcja.

scKanonier94sc komentarzy: 318928.11.2011, 19:39

thegunnerforlife
nie zgodze sie ze z trudem , Liverpool tez mial wiele okazji, nie liczac poczatku pozniej bylo wyrownanie nawet z przewaga na Liverpool...

Oni tez beda mieli jakis rezerwowy sklad, jak nie zagra Silva to juz sa pozbawieni 30% sily zespolu;p a czy ich na pol rezerwowy sklad jest silniejszy od naszego przekonamy sie jutro na Emirates

Zaloguj komentarzy: 216628.11.2011, 19:37

@thegunner
Ale nie czaisz, że oni też nie wyjdą najmocniejszym składem?

Traitor komentarzy: 10308 newsów: 2428.11.2011, 19:36

jak przegramy ten mecz w carling to odpadamy? czy rewanz jest?

thegunner4life komentarzy: 899928.11.2011, 19:36

popeks dzięki za info

popekns komentarzy: 742028.11.2011, 19:35

Thegunner: 230 złotych ;)

thegunner4life komentarzy: 899928.11.2011, 19:35

scKanonierz94sc bo mnie denerwuje ten optymizm. Liverpool z trudem najlepszym składem wyciąga z nimi remis, a my chcemy ich pokonać rezerwami.

scKanonier94sc komentarzy: 318928.11.2011, 19:31

gunnerforlife
z takimi tekstami po co tu?...

Zaloguj komentarzy: 216628.11.2011, 19:29

@thegunner
Twoja sprawa, ja tam bym nie chciała stracić 100 złotych.

sWinny komentarzy: 783328.11.2011, 19:29

Jestem w 100% pewien, że jutro zobaczymy Fabiana, Aoca, Dj, Benayouna, Coquila. Do reszty nie mam pojęcia :(

thegunner4life komentarzy: 899928.11.2011, 19:26

Nie wierze w to, że nasze rezerwy wygrają z City, nasz podst. skład nie da rady.