Dwie bramki Vermaelena, Arsenal 1:1 Fulham

Dwie bramki Vermaelena, Arsenal 1:1 Fulham 26.11.2011, 19:23, Sebastian Czarnecki 1704 komentarzy

Dobiegło końca spotkanie pomiędzy Arsenalem a Fulham. Kanonierzy nie potrafili wygrać z przeciętnym przeciwnikiem i ostatecznie zremisowali 1:1. Obie bramki zdobył obrońca Arsenalu, Thomas Vermaelen, który najpierw umieścił piłkę we własnej bramce, a kilkanaście minut zrehabilitował się i doprowadził do wyrównania.

Kanonierzy przystąpili do tego meczu w następującym składzie: Szczęsny - Andre Santos, Vermaelen, Mertesacker, Djourou - Song, Arteta, Ramsey - Arszawin, Van Persie, Walcott.

Już w 3. minucie kibice zgromadzeni na The Emirates mieli przyjemność obejrzeć pierwszą bramkę. Piłkę w bramce rywali umieścił Andriej Arszawin, ale arbiter był zdania, że Rosjanin znajdował się na pozycji spalonej. Cztery minuty później Kanonierzy mogli już zdobyć prawidłową bramkę, jednak strzał Aarona Ramsey'a w bardzo dobrym stylu zatrzymał Mark Schwarzer.

Kolejne minuty to głównie gra w środku pola. Żadna ze stron nie przeprowadziła zdecydowanego ataku, który mógłby stworzyć odpowiednie zagrożenie.W 20. minucie goście mogli pierwsi wyjść na prowadzenie, ale strzał Bobby'ego Zamory nie trafił w światło bramki.

Trzy minuty później świetnie prawym skrzydłem ruszył Walcott, który zwiódł Johna Arne Riise, a następnie wyłożył piłkę na dostawienie nogi do Ramsey'a. Zadanie to przerosło Walijczyka, który nie potrafił wykorzystać idealnej sytuacji do zdobycia bramki i strzelił wysoko ponad bramką. Kilkadziesiąt sekund później ponownie prawym skrzydłem uruchomiony został Walcott. Ten zszedł do środka i oddał strzał na bramkę, ale kolejny raz dobrze interweniował Schwarzer.

Kanonierzy całkowicie zdominowali swoich rywali, częściej utrzymywali się przy piłce i wyprowadzali więcej akcji. W 34. minucie kolejne wypuszczenie Walcotta mogło przynieść skutek. Anglik dośrodkował na głowę Van Persiego, jednak ten nie był dobrze ustawiony, więc wycofał futbolówkę do Andrieja Arszawina. Rosjanin oddał strzał z woleja, jednak zabrakło mu trochę szczęścia i nie znalazł drogi do bramki.

Niewykorzystane sytuacje lubią się mścić, jednak Wojciech Szczęsny do tego nie dopuścił. W 41. minucie bardzo groźny strzał oddał Dembele, ale polski golkiper stanął na wysokości zadania i fantastycznie sparował futbolówkę na rzut rożny.

Tuż przed końcem pierwszej połowy pierwszą bramkę w barwach Arsenalu mógł zdobyć Mertesacker. Arteta dośrodkował z rzutu wolnego prosto na głowę wysokiego Niemca, jednak temu nie udało się skierować futbolówki w światło bramki. Po tej akcji arbiter zaprosił obie strony na przerwę.

Po przerwie widowisko nie nabrało większego kolorytu. Gra ponownie opierała się głównie w środkowej części boiska, chociaż to gospodarze częściej utrzymywali się przy piłce i wyprowadzali więcej akcji. W 59. minucie Robin van Persie oddał bardzo groźny strzał na bramkę, który zmylił Schwarzera, jednak w bramce czyhał dobrze ustawiony Baird, który wybił futbolówkę z linii bramkowej.

Niewykorzystane sytuacje lubią się mścić - zasada ta sprawdziła się w 65. minucie spotkania. Po nieudanych atakach Arsenalu, do głosu doszła drużyna gości. John Arne Riise znalazł się w polu karnym Szczęsnego, a interweniujący Vermaelen umieścił piłkę we własnej bramce. 1:0 dla gości

Stracona bramka spowodowała, że Arsene Wenger został zmuszony do zmian. I tak w 68. minucie Gervinho zajął miejsce Ramsey'a, a Diaby pojawił się w miejsce Mertesackera. Francuski menedżer postawił wszystko na jedną kartę.

W 74. minucie Kanonierzy mieli wspaniałą szansę na doprowadzenie do wyrównania. Z rzutu rożnego dośrodkował Van Persie, a soczysty strzał głową oddał Johan Djourou. Świetne uderzenie Szwajcara w jeszcze lepszym stylu wybronił Mark Schwarzer. Fulham wciąż na prowadzeniu. Dwie minuty później Marouane Chamakh zastąpił na boisku Arszawina.

W 77. minucie groźny strzał z rzutu wolnego oddał Robin van Persie, ale i tym razem graczom Arsenalu zabrakło szczęścia.

Zawodnicy Fulham coraz lepiej wykonywali plan pt. Obrona Częstochowy.

Kanonierzy wciąż atakowali. W 81. minucie kolejny raz spróbował Van Persie, ale i tym razem chybił.

Kanonierzy doprowadzają do wyrównania! Z prawej skrzydła dośrodkował Theo Walcott, a w polu karnym Fulham świetnie odnalazł się Thomas Vermaelen, który naprawił swój poprzedni błąd i zdobył bramkę na 1:1!

Podopieczni Arsene'a Wengera nie zaprzestali ataków i wciąż liczyli na trzy punkty w tym trudnym meczu. W 84. minucie groźny strzał oddał Van Persie, jednak dzisiejszego dnia krążyło nad nim chyba jakieś widmo, bo Holender kolejny raz nie potrafił znaleźć sposobu na wepchnięcie futbolówki do siatki rywala.

Do końca meczu wynik nie uległ już zmianie. Kanonierzy przerwali passę dziewięciu zwycięstw z rzędu, chociaż powinni ten mecz wygrać. Zawodnicy Fulham nie stworzyli sobie wielu sytuacji podbramkowych, a na przestrzeni całych 90 minut bardzo dobrze się bronili.

FulhamPremier LeagueThomas Vermaelen autor: Sebastian Czarnecki źrodło: własne
concrete13 komentarzy: 869827.11.2011, 23:55

Charles - > powinieneś się cieszyć ..dostaniesz szanse na napisanie zapowiedzi ..wygryziesz IceMan'a :P

Charles komentarzy: 9759 newsów: 3027.11.2011, 23:51

Wy podli nędznicy, przestańcie lizać tyłek Aleksowi bo popadnie w samozachwyt i nic już nie napisze!

A tak poza tym, jakie składy i wynik typujecie na wtorek?

Arsenal1994 komentarzy: 749727.11.2011, 23:07

Co tam Marsylia. Dobrze, że wygrywa moja ukochana Sevilla :) Chociaż jeszcze trochę czasu. Może się pozmieniać...

Czeczenia komentarzy: 1248927.11.2011, 22:59

We Francji bez zmiany - Marsylia pany! Bardzo dobry mecz, niech żałuje ten kto nie obejrzał ;-).

klinka12 komentarzy: 4912 newsów: 127.11.2011, 22:54

ehh. Postawilam dzis na PSG ;)

_Dennis_Bergkamp_ komentarzy: 997327.11.2011, 22:53

oj dzis w Marsylii swieto, moze jednak warto bardziej docenic AW i AFC, za gre w tej grupie LM...

Czeczenia komentarzy: 1248927.11.2011, 22:47

Andre Ayew i 3:0! Po meczu praktycznie. Amalfitano man of the match.

damian199656 komentarzy: 762627.11.2011, 22:38

kamil_9414-> wtedy odpisałem mcdarks9 który napisał "Jeesssttt 7- 2!! dzieki Wenger to są piekne chwile! "

NoComent komentarzy: 77327.11.2011, 22:37

Mid@
Ja Ciebie kojarze z zarzucania tysiecy linkow.

Czeczenia komentarzy: 1248927.11.2011, 22:32

Amalfitano i 2:0! PSG na kolanach, Allez L'OM !
Łączeni z Arsenalem Sakho i Matuidi się nie popisali. Lucho Gonzalez w kiepskiej dyspozycji, Pastore jeszcze w gorszej, został zmieniony kilkanaście minut temu.

Gunner48 komentarzy: 792927.11.2011, 22:31

Chciałem rozpocząć jakąś dyskusje, ale problemy osobiste nie dadzą mi spokoju. Każdy ma teraz "ważniejsze" sprawy na głowie aniżeli udzielanie się tutaj, a szkoda.

Midgardsorm komentarzy: 15336 newsów: 41227.11.2011, 22:31

Ciekaw jestem co o mnie będziecie gadać za jakiś czas i jakich wyzwisk używać w odniesieniu do mnie.

Mizzou komentarzy: 605327.11.2011, 22:30

ja też spadam, enjoy trolling :P

pelek komentarzy: 214627.11.2011, 22:30

Entschuldigung chłopaki, ale jak już tak wspominacie starych, na swój sposób szczególnych użytkowników, to powinien paść nick Afc. A kto nie zna ten newfag.

Ramsi komentarzy: 312927.11.2011, 22:30

Podrzucę wam nowe wieści których niestety nasi redaktorzy nie zdążyli przetłumaczyć ;0

mirrorfootball.co.uk/transfer-news/Borussia-Dortmund-star-Mario-Gotze-hints-at-Arsenal-move-report-article835453.html

mirrorfootball.co.uk/transfer-news/Arsenal-eye-January-move-for-Gabriel-Torje-Udinese-winger-dubbed-the-Romanian-Lionel-Messi-article835454.html

mirrorfootball.co.uk/transfer-news/Arsenal-striker-Marouane-Chamakh-set-to-be-target-of-10m-from-Paris-Saint-Germain-article835389.html

Taką zamianą bym nie pogardził :)

Dennis_Bergkamp komentarzy: 277027.11.2011, 22:29

to ja niestety ide juz spac, bo jutro (znow) monday...
dobranoc;)

Mizzou komentarzy: 605327.11.2011, 22:29

@Pingu
raczej nikomu się nie chciało czytać tych długich tekstów :P

Pinguite komentarzy: 1502027.11.2011, 22:27

Ahh tak, ten mądrala. Za bardzo się wymądrzał. Za mądrze gadał, dlatego go już tu nie ma... nikt nie ogarniał tego co on gadał. Jak naćpany.

Camillo144 komentarzy: 3356 newsów: 50327.11.2011, 22:26

Co wam się tak na wspomnienia zebrało ? ;)

@Gigi
wiem, że mówił mądrze, ale zawsze bawiło mnie, długość jego komentarzy :P żeby odpisać na proste pytanie poświęcał pół strony ;p

Gigi komentarzy: 7198 newsów: 4827.11.2011, 22:18

@Mizzou

Ja pamiętam, ale nie przeinaczaj faktów. Koleś wyraźnie pisał, że studiuje AWF i CHCIAŁBY być trenerem. Co jak co, pisał mądrze a i na taktyce też się znał. Nicku niestety nie pamiętam.

NoComent komentarzy: 77327.11.2011, 22:17

Pamieta ktos jeszcze stara strobe k.com?

Arsenal23 komentarzy: 21312 newsów: 227.11.2011, 22:17

kanonierzy.com/shownews_id-22231_Pokaz_news.shtml

Polecam niezły ubaw w okolicach 100 strony.

Ok, przestaję, bo robi się to dosyć przesadne :P
szkoda, że nie ma felietonów, taki Don Corleone, by się przydał.

kamil_9414 komentarzy: 282827.11.2011, 22:13

Majster LM---->
Poczytalem troche komentarzy z tego meczu, co teraz wyslales linka i najlepszy jeden:
Damian199656---"warto żyć dla takich pięknych chwil " kiedy dostajemy 7-2.

Mizzou komentarzy: 605327.11.2011, 22:08

Nikt nie pamięta tego "trenera" o mega długich komentach, co się tak spinał ;/;/

NoComent komentarzy: 77327.11.2011, 22:07

Ja pamietam. Mial cos napisac po polsku na Twicie.

NoComent komentarzy: 77327.11.2011, 22:05

Ja pamietam Aaarsenal i Kikko17 i Bacareg.

Dennis_Bergkamp komentarzy: 277027.11.2011, 22:05

a pamietacie goscia, ktory sie za szczesnego podawal?

Mizzou komentarzy: 605327.11.2011, 22:04

Wait! pamiętacie gościa co pisał meeega długie komentarze i podawał się za trenera, to dopiero był hardcore :P

Dennis_Bergkamp komentarzy: 277027.11.2011, 22:03