Dwie czerwone kartki, Wolverhampton 2-1 Arsenal

Dwie czerwone kartki, Wolverhampton 2-1 Arsenal 02.02.2021, 19:55, Łukasz Wandzel 1994 komentarzy

Ledwie kilka dni minęło od zremisowanego meczu Arsenalu z Manchesterem United. Dzisiejszego wieczora Kanonierzy przystąpili do kolejnego starcia w angielskiej ekstraklasie, udając się na Molineux Stadium, by zmierzyć z Wolverhamptonem. Piłkarze Mikela Artety zaliczyli udany początek spotkania. Błyszczał Bukayo Saka, a gola dającego prowadzenie zdobył Nicolas Pepe. Goście kontrolowali w pełni kontrolowali przebieg spotkania przez 45. minut, by w doliczonym czasie pierwszej połowy stracić nie tylko przewagę bramkową, ale i jednego zawodnika.

W drugiej połowie szanse na jakiekolwiek punkty zmalały po fantastycznym golu Joao Moutinho oraz... kolejnej czerwonej kartce, tym razem dla Bernda Leno. Tym samym Arsenal nie tylko stracił punkty w meczu, w którym miał duże szanse na zwycięstwo, ale także skomplikował swoją sytuację w kontekście kolejnego spotkania. Poza podstawowym bramkarzem Mikel Arteta dysponuje jedynie dwoma niesprawdzonymi jeszcze golkiperami.

Arsenal: Leno – Bellerin, David Luiz, Holding, Cedric – Thomas (75' Runarsson), Xhaka – Pepe (61' Aubameyang), Smith-Rowe, Saka – Lacazette (46' Gabriel).

Wolves: Patricio – Semedo, Coady, Boly, Kilman – Podence (62' Vitinha), Neves (74' Dendoncker), Moutinho – Traore, Willian Jose (90+1' F. Silva), Neto.

Jeszcze przed upływem 1. minuty spotkania na Molineux Stadium Bukaya Saka wyprzedził linię defensywy po długim podaniu od Thomasa Parteya. Młody Anglik trafił wtedy w słupek, a chwilę później zmusił Rui Patricio do interwencji, uderzając prosto w portugalskiego golkipera. Mocny początek nakreślił przewagę Arsenalu, a Bukayo Saka w 9. minucie trafił do bramki po zgraniu Alexandre'a Laazette'a. Londyńczycy już cieszyli się z otwarcia wyniku, a gol nie został uznany po weryfikacji VAR-u ze względu na pozycję spaloną Francuza.

Co się odwlecze, to nie uciecze. W 32. minucie Nicolas Pepe ośmieszył portugalskie trio. Najpierw zabawił się na lewym skrzydle z Nelsonem Semedo, następnie założył siatkę Rubenovi Nevesowi, po czym prawą nogą pokonał Rui Patricio. Wyraźną przewagę Arsenalu zaprzepaścił David Luiz, który tuż przed końcem pierwszej połowy faulował w polu karnym Williana Jose. Napastnik Wolves wychodził na czystą pozycję po podaniu Daniela Podence'a. Brazylijski stoper obejrzał czerwoną kartkę, a Ruben Neves zamienił karnego na bramkę, 1-1!

W związku z tym, że Arsenal rozpoczął drugą połowę w osłabieniu, można było spodziewać się przejęcia inicjatywy przez Wolverhampton. Nikt natomiast nie mógł przewidzieć kapitalnego strzału z dużej odległości w wykonaniu Joao Moutinho. Pomocnik gospodarzy fenomenalnie przymierzył i dał swojemu zespołowi prowadzenie. Kanonierzy bez jednego zawodnika wciąż starali się kreować akcje ofensywne, ale z każdym niepowodzeniem ich duch walki słabł.

Do niecodziennej sytuacji doszło w 72. minucie. Bernd Leno wybiegł do futbolówki poza pole karne i dotknął ją ręką. Sędzia się nie zawahał i po raz drugi w tym meczu sięgnął po czerwony kartonik. Mikel Arteta zdecydował się ściągnąć z murawy Thomasa Parteya, żeby na murawie mógł zameldować się Alex Runarsson. Arsenal kończył mecz w dziewiątkę, rozbijając obóz we własnym polu karnym. Mimo to wynik nie uległ już zmianie, a mecz zakończył się zwycięstwem Wolverhamptonu 2-1.

Premier LeagueRaport pomeczowyWolverhampton Wanderers autor: Łukasz Wandzel źrodło: własne
Sandbead komentarzy: 342803.02.2021, 10:16

Clattenburg, który chyba raczej zna przepisy lepiej niż my wszyscy razem wzięci, po przeanalizowaniu na spokojnie kilku powtórek z kilku różnych kątow stwierdza jednoznacznie że powinna być 11 i żółta kartka maksymalnie, a tutaj i tak wbije Sebek z Matim i będą twierdzić swoje, że oczywista czerwona xD

Gunerxxx komentarzy: 236403.02.2021, 10:10

@Kleberson: ty z bratem, ojcem czy kim?

matikanonier komentarzy: 207603.02.2021, 10:10

@Kleberson napisał: "Kurczę
Jaka szkoda, że my nie potrafimy grać w piłkę"

Uwaga! Debil

GenzoArs komentarzy: 1982 newsów: 903.02.2021, 10:10

@Matelko napisał: "W sensie Twoja klasa w szkole?"
grupa... w przedszkolu są grupy ;)

Simpllemann komentarzy: 52855 newsów: 52403.02.2021, 10:09

@losnumeros
Walton, były sędzia PL, obecnie ekspert telewizyjny.

ziom komentarzy: 190003.02.2021, 10:09

@Kiepomen: Pepe z Saką udowodnili,że obaj muszą być na boisku nawet kosztem Auby który jest kompletnie bez formy.Nasi obaj skrzydłowi są w gazie a Pepe zrobił postęp zwłaszcza w grze defensywnej.Przecież jego fantastyczna bramka wzięła się z jego odbioru piłki.On często wraca na gazie aby pomóc kolegom w grze defensywnej a on wcześniej tego nie robił.Widać po nim,że coraz lepiej mu się gra zwłaszcza z ESR.Wczoraj do momentu z karnym byłem pewny,że wygramy ten mecz minimum różnicą dwóch bramek.Laca musi grać w podstawie kosztem Auby ponieważ on jest w lepszej formie i potrafi lepiej grać tyłem do bramki od Gabończyka.

DB10Bergkamp komentarzy: 47903.02.2021, 10:08

@vanader: również to samo zauważyłem i niestety wg mnie powinna być czerwona przez błąd Luiza. Po jakiego bata on wbiegał do środka? jak już nie było szans nic zrobić. Przecież zawodnik wybiegający przed obrońców często szuka nawet przypadkowego kontaktu i tak było tutaj... wielki fart że Luiz musnął korkami

Nie można oceniać tej sytuacji przez jedno zdjęcie (wiekszosc tu skupia sie na minimalnym kontakcie). Zobaczcie na chłodno cała akcje i zachowanie doświadczonego Luiza. To musiało sie tak skonczyć...

Stało sie. Trudno. Boli. Takie porażki musza boleć.

Ja tam jednak widzę że idziemy w dobrą stronę a porażki na pewno bedą sie trafiać. Pozbylismy sie wielu zawodników czas latem dokonczyć budowe Arsenalu Artety i za rok powalczyć o mistrza Anglii. W tym roku skupić sie na walce o TOP5. Przeciez jeszcze 16(!) meczyków przed nami. A na deser wjechać do finału Ligi Europy.

Kanonierzy! Armaty do góry!

GenzoArs komentarzy: 1982 newsów: 903.02.2021, 10:08

@call_me: ja bym aż tak nie krytykował ESRa. Przyznam, że miałem nadzieję na Odegaarda wczoraj, bo ESR gra za dużo. boje się, że Arteta zrobi z nim to co Klop robi ze swoją ekipą.
Niemniej uważam, że to głównie dzięki instynktowi ESRa gra Xhaki się poprawiła. ile było narzekań, że Xhaka ciągle gra do tyłu. z resztą jak cała pomoc. A to dlatego, że nie było do kogo grać do przodu.
ESR, jak tylko któryś z DMów ma piłkę, porusza się tak, żeby dało się do niego zagrać. zawsze pokazuje się do gry. Brakowało kogoś właśnie takiego w środku. wcześniej pokazywali się tylko skrzydłowi, teraz dołączył do nich ESR i stąd uważam, że jest dla nas bardzo ważny. oby Odegaard też potrafił brać na siebie rozgrywanie.

Garfield_pl komentarzy: 2833603.02.2021, 10:07

@mel75 napisał: "Odbijemy z City u siebie ;) Myslę, że po takim meczu sportowa złość w drużynie kipi."
Dokładnie, widać że jest coraz lepsza forma, i w meczu z AV zobaczymy grę jak w pierwszej połowie. Zdarzyło się, ale na szczęście taki mecz, jedynie może budować morale a nie je burzyć, bo nikt nie zawinił tak jak to było w pierwszej połowie sezonu. Chłopaki walczyli, i gdyby nie strzał życia, który podciął skrzydła, mogliśmy to wygrać w 10. Potem to już pech i podjęte ryzyko, a wilki nawet przeciw 9 wiele nie zagroziły, ba przy odrobinie szczęścia mogliśmy to zremisować w doliczonym czasie. Na AV wyjdzie znów mocny skład, i nawet gdyby Runnarson był na bramce będzie dobrze, wczoraj mimo że wszedł niespodziewanie, to miał kilka dobrych interwencji, które na pewno ciut go podbudowały. Przy wolnym nie bardzo wiedział co ma zrobić, ale to ostatnie sekundy, kluczowa piłka, i presja, gdyby źle zagrał i kontra, zjedliby go znowu " kibice". Jedziemy dalej, człowiek wkur..., ale trzeba się skupić na następnym meczu, a wygrana szybko podbuduje drużynę na nowo.

Kleberson (zawieszony) komentarzy: 803.02.2021, 10:04

Kurczę
Jaka szkoda, że my nie potrafimy grać w piłkę

radzio_TRN komentarzy: 2726 newsów: 1303.02.2021, 10:03

Ale czuję się mentalnie skacowany po tym meczu... Niewiarygodne co tam się stało. Pierwsza połowa jak z bajki, jak ekipa idąca na mistrza, a później najczarniejszy koszmar. Najbardziej się boję upadku morale w szatni.

call_me komentarzy: 272703.02.2021, 10:01

Tak jak ktoś niżej napisał. Nie ma co płakać nad rozlanym mlekiem. Stało się, a może być tak, że jeszcze nie raz się stanie.:)
W mojej opinii pociąg pod nazwą "puchary" odjeżdża coraz szybciej i ciężko uwierzyć, że go dogonimy. Nie wiem jaka jest Wasza opinia, ale ja uważam, że potwierdziły się moje słowa co do ESR. Jest nieregularny i chaotyczny, a kreowanie go na "zbawienie" środka pola Arsenalu jest mocno na wyrost. Wczoraj po za przebłyskiem lub dwoma niewidoczny i bezproduktywny.
Ciekaw jestem gdzie ten krzykacz, który gdy Arsenal był w dołku zakładał się ze mną, że spadniemy z ligi.

Kiepomen komentarzy: 435003.02.2021, 10:00

Ja coś czuję, że Martinelli pójdzie w lecie na wypożyczenie. Myślę, że byłoby to najlepsze dla niego i dla nas, gdyby grał cały sezon. Musi się odbudować po kontuzji i niestety widać, że trochę odstaje od pierwszej 11 gdy wychodzi na boisko.

Kiepomen komentarzy: 435003.02.2021, 09:58

Ja bym się aż tak po tym meczu Auby nie czepiał, bo graliśmy w 10 i już było ciężko. Jednak niepokojące, że znowu go nie było widać i wejście na minus. Pepe-laca-saka to na dziś nasza najlepsza ofensywa. Auba nas niestety ogranicza.

mel75 komentarzy: 71103.02.2021, 09:55

Wczoraj na fali koorwicy chciałem trochę pohejtowac i znalazłem taka grupę iksde. https://www.facebook.com/search/top?q=craig%20pawson%20is%20a%20fukcing%20kunt

losnumeros komentarzy: 1319003.02.2021, 09:54

Najlepiej, to zmienić wszystkie zasady tak, żeby to przepisy określały wyraźnie, w jakiej sytuacji dać żółtą czy czerwoną kartkę. Aktualnie to wszystko zależy od interpretacji sędziego, a ile ludzi tyle opinii i kontrowersji. Mafia działa jawnie i w białych rękawiczkach.

ziom komentarzy: 190003.02.2021, 09:51

@Simpllemann: Ja jestem ciekaw jak duży wpływ na jego formę ma sytuacja rodzinna.Byłby mecze w tym sezonie kiedy brakowało Aubie koncentracji i czasem sprawiał on zagubionego na boisku jakby myślami był gdzie indziej.Odnośnie naszych skrzydłowych to poza Saką i Pepe nie mamy bardzo dobrego piłkarza na tą pozycję.Jest Martinelli ale po tak ciężkiej kontuzji ciężko jest wrócić do formy.Zresztą ja Gabiego chciałbym zobaczyć na dziewiątce.Na pewno nie będzie gorzej grać niż Nkhetia a jest od niego zawodnikiem szybszym z lepszym uderzeniem.

losnumeros komentarzy: 1319003.02.2021, 09:51

@Simpllemann: A ten inny, to kto? Dla mnie Clattenburg, to jeden z najlepszych sędziów obecnie.

TW_Szczepan komentarzy: 188403.02.2021, 09:46

@Simpllemann: Polecam posłuchać argumentacji Waltona, która jest nie do obrony.

vanader komentarzy: 7503.02.2021, 09:45

U Luiza zasłużona. dlaczego bo nie próbował go wyprzedzić tylko zmienił stronę i z prawej przeszedł na lewą. popatrz powtórkę i zobacz ze gdyby chciał wyprzedzić i wybić piłkę a nie trafił by to dostał by max żółtą i karny a on nie robił tego na piłkę tylko żeby z rytmu wybić.

Jack_Herrer komentarzy: 6202 newsów: 19203.02.2021, 09:43

Ja myślę że nie ma co płakać nad rozlanym mlekiem. Płakać można tylko i wyłącznie dlatego, że musimy grać tak kiepskim obrońcą jak Luiz, który lata świetności ma już dawno za sobą. To typ obrońcy, który ma "babol" wypisane na czole i w każdej chwili można się spodziewać, że coś odwali. I nie chodzi mi o wczorajsza sytuację, tylko całokształt twórczości.

mel75 komentarzy: 71103.02.2021, 09:42

@songoku95: ktos tu wczoraj wspominał sytuacje kiedy Moutinho faulował wśrodku pola Xhake ( byłoby drugie żółtko) sędzia puścił grę , nawet powtórki nie pokazali.

Simpllemann komentarzy: 52855 newsów: 52403.02.2021, 09:41

@losnumeros napisał: "Clattenburg wyjaśnił wszystkich krzykaczy, co pisali, że czerwo zasłużone"

Inny były sędzia uznał, że decyzja o czerwonej kartce była słuszna. Zdania są podzielone.

Kub4 komentarzy: 42903.02.2021, 09:41

@call_me napisał: "Mnie niepokoi fakt, że o ile dobrze pamiętam Arsenal jest drużyną, która łapie najwięcej czerwonych kartek. Nie wiem jak jest z żółtymi."
Bellerin w statystyce indywidualnej dotyczącej YC jest pierwszy w całej lidze

losnumeros komentarzy: 1319003.02.2021, 09:41

Ogólnie to karny i czerwo, to złe ustawienie Holding'a i Luiza. Luiz pobiegł za gościem źle, nie pobiegłby za akcją, też byłby tutaj krytykowany, dlaczego nie ruszył tyłka, tylko stał jak kołek. Co by nie zrobił, to będzie jechany.

Kub4 komentarzy: 42903.02.2021, 09:40

Sędziowie mają nowe wytyczne czy co? Widzieliście faul Bediego? No z Luizem mamy sporną sytuację. Ale Bednarek za takiego karnego czerwo? Hassenhutl też powiedział co myśli, Bednarek rage, ale co mu się dziwić? Nie miał dnia, ale to jest Mike Dean on nie wie co to znaczy oszczędzić zawodnika. Choć w naszym meczu z MU w listopadzie Gabriela oszczędził.

call_me komentarzy: 272703.02.2021, 09:40

Cieszy dobra postawa w pierwszych 44 minutach. Nie zmienia to jednak faktu, że na tę chwilę szybciej zapowiada się na 12 miejsce w tabeli niż 5.

SMTX komentarzy: 204903.02.2021, 09:38

Tutaj jest to najlepiej opisane. Wynika z tego, że sędzia oczywiście wybroni się ze swojej krzywdzącej decyzji, bo z łatwością podciągnie to pod to, że Luiz faulował, bez zainteresowania piłką. Reputacja Luiza i te jego faule w polu karnym poprzez szarpanie przeciwnika też pewnie zrobiły swoje. Pech Luiza, ale ten gość jest jak Mustafi i Xhaka. Innym taki pech zdarza się raz na sezon, im po kilka razy.

arsenallord komentarzy: 29759 newsów: 11703.02.2021, 09:37

Kaca mam po tym meczu jakbym tydzień pił

losnumeros komentarzy: 1319003.02.2021, 09:37

Leno popełnił bardzo duży błąd. Gracz takiego formatu, nie wie, że jak pada deszcz i jest ślizgo to piłka pod odbiciu od murawy bardziej idzie płasko niż w górę? Jednak ostatnio bronił bardzo dobrze, a błędów ostatnio nie popełniał, jeden błąd raz na bardzo dlugi czas, można wybaczyć.

Gofer999 komentarzy: 1473203.02.2021, 09:36

Ja jestem zdania że Luiz wiedział co robi i z premedytacją biegł tak żeby "przypadkiem" może zahaczyć gościa.

Ech0z komentarzy: 1043103.02.2021, 09:33

@mel75: ja myślę że teraz będzie depresja machanie rękami i odpuszczanie meczu po pierwszej czerwonej kartce . Bo przecież my czerwo co drugi mecz dostajemy

SMTX komentarzy: 204903.02.2021, 09:31

Nie, zasada ta dotyczyła właśnie głównie obrońców, żeby chronić ich przed otrzymywaniem czerwonych kartek w sytuacjach, w których po prostu chcieli odebrać piłkę, a niekoniecznie sfaulować.

mel75 komentarzy: 71103.02.2021, 09:30

losnumeros komentarzy: 1319003.02.2021, 09:30

@mallen napisał: "Sędzia popełnił duży błąd pokazując Davidowi Luizowi czerwoną kartkę. Zawodnicy Arsenalu mają prawo czuć się skrzywdzeni. Zgadza się, Brazylijczyk sfaulował przeciwnika w polu karnym i Wolves należała się jedenastka, a zasada braku podwójnego karania dotyczy jedynie sytuacji, kiedy piłkarz stara się odebrać rywalowi piłkę, ale w żadnym wypadku Luiz nie zrobił tego celowo i przepisy przewidują w takiej sytuacji pokazanie jedynie żółtej kartki oraz odgwizdanie karnego. Natomiast nikt nie powinien mieć wątpliwość, że Bernd Leno został słusznie wyrzucony z boiska za zagranie ręką.

/ Mark Clattenburg"

Clattenburg wyjaśnił wszystkich krzykaczy, co pisali, że czerwo zasłużone. Sędzia nas wydymał, ale pierwsze winny to Saka, sytuacje trzeba wykorzystać, bo później nie wiadomo, co może się wydarzyć.

GenzoArs komentarzy: 1982 newsów: 903.02.2021, 09:29

@Wojtek1988 napisał: "Moi chłopcy zawsze super, sędzia be sędzia niedobry. Choć ewidentny karny i odwołanie to pokaże."
skąd Ty spadłeś?
Czy ktoś tu napisał, że nie było karnego? To nie karny wypaczył wynik, tylko czerwona kartka. i wszyscy się z tym zgadzają z ekspertami tv włącznie.
za co ich opierniczać?
za to, że zagrali dobrą pierwszą połowę, ale pechowo strzelili tylko jedną bramkę?
za błąd indywidualny Leno?

TomekO komentarzy: 275003.02.2021, 09:28

@Forever4: no i co powiedział guru sędziowskie w Angli. Po prostu kolejny raz nas okradli i zgwałcił.

Reamoner komentarzy: 467803.02.2021, 09:25

@Fabri4: Naprawde to zaczyna być denerwujące, w meczu z united Bruno powinien wylecieć z boiska za faul na granicie, a teraz my dostajemy czerwo tak na prawde z dolnej części pleców. Od początku sezonu widać że każde przerwanie akcji brzez naszego zawodnika to jest żółtko z urzędu, a inne zespołu kopią nas po nogach i nie ma nic, chyba dlatego że oni maja taki styl grania i dla sędziów jest normalką że zespoły z dołu kopią wszystko tylko nie piłke :(

adikovski_ komentarzy: 31003.02.2021, 09:25

Dźwignąć Puchar UEFA, tylko tyle i aż tyle mi się marzy.
Styl drużyny jest świetny, bardzo miły dla oka, prześladuje Nas jedynie pech i niepewność, dzięki której przegrywamy.
W lidze będzie ciężko chociaż każdy gubi notorycznie punkty.
Zobaczymy co z tego będzie.
Nie mniej jednak gra zespołu i zarządzanie na duży plus.
Lecimy dalej, nie ma co się załamywać. COYG!

damianARSENAL komentarzy: 856703.02.2021, 09:24

Nie mogę się pogodzić z wczorajszą przegraną. Pierwsza połowa była jedną z najlepszych w tym sezonie...

GunnersFan9 komentarzy: 8707 newsów: 803.02.2021, 09:23

Dwa mecze pod rząd i dwa razy jesteśmy skrzywdzeni. W meczu z Manchesterem United, Bruno Fernandes powinien otrzymać bezpośrednią czerwoną kartkę po faulu na Granicie. Wspominał o tym sędzia Mark Clattenburg w programie Jej wysokość Premier League. Wczoraj natomiast czerwona Luiza również bardzo kontrowersyjna. To zawodnik Wolves uderza stopą o kolano Luzia powodując swój upadek jak i Davida. Ten VAR to jest nieporozumienie. Czemu oni sprawdzają spalonego milimetrowego przez 10 minut a taką sytuację puścili po 5 sekundach sprawdzania? niepojęte. Od tej kartki powinniśmy się odwołać i dać tam solidną adnotację na temat działania VARU i niektórych sędziów.

Wojtek1988 (zawieszony) komentarzy: 26703.02.2021, 09:19

Późny Wenger. Moi chłopcy zawsze super, sędzia be sędzia niedobry. Choć ewidentny karny i odwołanie to pokaże.
Dobry manager by ich publicznie opierniczył bo inaczej ciągle i ciągle będziemy przez głupotę tracić moc i punkty. Mamy rekord czerwonych kartek w ostatnich 12 miesiącach, rekord ligi i chyba klubu. Jak można jako manager pozwalać sobie na bycie taką ciepłą kluchą.

Ech0z komentarzy: 1043103.02.2021, 09:19

Prawda jest taka że my też powinniśmy bardziej się skupiać na meczu . Obydwie bramki to gapiostwo naszej obrony. 1 bramka to b klasa Luiza . Takie zostawienie napastnika na tym poziomie ? Nie wiem o czym myślał . A druga bramka. No miał tyle miejsca że mógł sobie jeszcze tam kawę wypić a co dopiero oddać taki strzał .

seeboq komentarzy: 17903.02.2021, 09:18

powiem szczerze, moja nienawisc do Wolves z meczu na mecz wzrasta

veron komentarzy: 459503.02.2021, 09:13

@songoku95: zasada podwójnego karania tyczy się tylko bramkarzy z tego co kojarzę, nie ma już czerwonych dla nich jak sfaulują w polu karnym

Simpllemann komentarzy: 52855 newsów: 52403.02.2021, 09:11

@ziom napisał: "Auba ma tragiczny sezon i nie jest on krytykowany ponieważ nie kosztował 80 mln"

To nie jest prawda. Gabończyk cały czas jest krytykowany. Ciągle można przeczytać, że w obecnej dyspozycji Saki i Pepe nie ma dla niego miejsca w podstawowym składzie.

matikanonier komentarzy: 207603.02.2021, 09:03

Chyba nie jestem gotowy na Synka Runara w bramce w meczu z AV.