Dwie piękne bramki Wilshere'a i wygrana 2:0 z Marsylią

Dwie piękne bramki Wilshere'a i wygrana 2:0 z Marsylią 26.11.2013, 21:42, Łukasz Kęczkowski 1384 komentarzy

Wymarzone i błyskawiczne otwarcie meczu. Już w pierwszej minucie wynik spotkania otworzył Jack Wilshere, a dzięki niemu Kanonierzy wyszli na prowadzenie w meczu Ligi Mistrzów z Olympique Marsylią. Dzięki takiemu handicapowi gracze Arsenalu znaleźli się w wyjątkowo komfortowej sytuacji w boju o pierwsze miejsce w grupie F. Co prawda wynik mógł być jeszcze wyższy, jednak swoje okazje zmarnowali zarówno Ramsey, jak i Ozil. W drugiej połowie drugą bramkę dorzucił Anglik, dzięki czemu Kanonierzy odnieśli cenne zwycięstwo i zgarnęli pełną pulę punktową.

Obie drużyny przystąpiły do meczu w następujących składach:

Arsenal: Szczęsny, Sagna, Mertesacker, Koscielny, Monreal, Flamini, Ramsey, Wilshere, Rosicky, Ozil, Giroud.

Olympique Marsylia: Mandanda, Abdallah, Nkoulou, Mendes, Morel, Lemina, Romao, Imbula, J Ayew, Gignac, Khalifa.

Już w pierwszej minucie byliśmy świadkami gola! Wynik otworzył Jack Wilshere, który popędził prawym skrzydłem, ściął akcję do środka, minął obrońcę i strzelił lewą nogą w kierunku dalszego słupka. Wymarzone otwarcie meczu, 1-0 na Emirates!

W siódmej minucie bliski podwyższenia rezultatu był Aaron Ramsey. Walijczyk otrzymał idealną piłkę od Wilshere'a, jednak jego strzał trafił w nogę heroicznie interweniującego Mandandy.

Przez kolejnych kilkanaście minut gra się znacznie uspokoiła. Najdogodniejszą sytuację do strzelenia gola miał Gignac, jednak jego uderzenie minęło bramkę Szczęsnego.

Chwilę później po ładnej koronkowej akcji przed szansą stanął Olivier Giroud, jednak jego strzał trafił w bramkarza. Po tej sytuacji od razu poszła szybka kontra ze strony Francuzów, sam na sam ze Szczęsnym wyszedł Gignac, jednak nie udało mu się minąć Szczęsnego.

W 22. minucie na boisku doszło do nietypowej sytuacji. Główny sędzia miał pewne problemy ze swoim sprzętem komunikacyjnym i potrzebował pomocy z naprawieniem go, w czym pomógł mu arbiter techniczny.

W 30. minucie finezyjnym strzałem tyłem do bramki chciał popisać się Per Mertesacker, jednak sędzia chwilę wcześniej odgwizdał faul Oliviera Girouda.

W 37. minucie wyborną sztuczką techniczną Ramsey próbował minąć kryjącego go rywala, jednak ten przewrócił Walijczyka. Sędzia bez wahania wskazał na wapno. Do piłki podszedł Mesut Ozil. Niemiec strzelił jednak bardzo anemicznie, a jego uderzenie bez większego problemu sparował Mandanda.

Minutę później rzut wolny tuż przed polem karnym otrzymali Kanonierzy. Futbolówkę ustawił sobie Ramsey, jednak jego strzał trafił w obrońców.

Już kilka minut po przerwie w wybornej sytuacji znalazł się Olivier Giroud, jednak sędzia odgwizdał w tej akcji spalonego. Nic to jednak nie zmieniło, gdyż Francuz zdołał oddać strzał, który obronił Mandanda.

W 53. minucie bliski zdobycia drugiego gola był Wilshere. Anglik próbował oddać strzał po długim słupku bramki strzeżonej przez Mandandę, jednak futbolówka odbiła się rykoszetem od Abdallaha i minimalnie minęła krótszy słupek. Tym razem szczęście było po stronie przyjezdnych.

W 62. minucie przed szansą stanął Olivier Giroud, jednak piłka odbiła się od niego i wpadła wprost w ręce Mandandy.

W 65. minucie koronkową akcję przeprowadzili gracze Arsenalu. Prostopadłe podanie do Ozila wykonał Ramsey, Niemiec dośrodkował płasko do Wilshere'a, a ten załadował futbolówkę do bramki! 2:0 dla podopiecznych Wengera!

W 74. minucie Thauvin oddał strzał w kierunku bramki Szczęsnego, piłka przeszła, już miała wpaść do bramki, jednak w ostatniej chwili wybił ją Monreal.

Minutę później podwójną zmianę przeprowadził Wenger. W miejsce Wilshere'a i Rosicky'ego weszli Cazorla i Walcott.

Dwie minuty później kapitalną interwencją popisał się Szczęsny. Perfekcyjnie odbił strzał Thauvina, który później obrońcy wybili na rzut rożny.

W 81. minucie Mesuta Ozila zastąpił Mikel Arteta.

Pięć minut później szansę na zakończenie meczu miał Santi Cazorla, jednak nie wykorzystał jej, lecz zdecydował się podać futbolówkę w kierunku kibiców siedzących w górnych rzędach Emirates. Chwilę potem jeszcze jedną szansę mieli Kanonierzy. Sam na sam wyszedł Theo Walcott, jednak jego strzał minimalnie minął słupek bramki strzeżonej przez Mandandę.

Olympique MarsyliaRaport pomeczowy autor: Łukasz Kęczkowski źrodło: własne
Pinguite komentarzy: 1502027.11.2013, 17:13

haxball.com/?roomid=~2c172dac5028cd3ea5d924b2b596dbd5a427a4365ef2eca8a3b7389da15513dc3

zapraszam. kto ma ochotę.

ArseneAl komentarzy: 2341727.11.2013, 17:12

@mistiqueAFC
Rozglądałem się za smartfonami i oprócz tego, że ten Galaxy jest w uj droższy niż Lumia to nie widzę większych różnic.

Kanyeast komentarzy: 315727.11.2013, 17:12

A ja wiem z pewnych wiarygodnych zrodel, ze Arsenal ciagle walczy o Rooneya. Juz na styczen. On juz nie chce byc w Man U.

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 127.11.2013, 17:12

Arsenal23; aleś wymyślił. PSG zniszczyłoby Napoli, a ile zdobyłby punktów Celtic w naszej grupie? -7? Skoro "OM>>Celtic"

mistiqueAFC komentarzy: 2676927.11.2013, 17:11

@ArseneAl

wpisz w google porównanie i ci wyskoczy.Za duzo pisania ;p

Co do MP i Androida np.To tutaj nie ma o czym gadac, bo to jest jak porównanie Windowsa z Macintoshem

Korss komentarzy: 234227.11.2013, 17:10

@AAl
Dobre:D

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 127.11.2013, 17:10

Mundo Deportivo: Arsenal clear favorites to sign Sanabria. His agent has sat down & considered all the options available for his client 1/2

MD: They believe that Arsenal have so far offered the best deal money wise & football wise; an offer that Barcelona will find hard to match.

Francuski kidnaper znów grasuje w Katalonii. Good :]

ArseneAl komentarzy: 2341727.11.2013, 17:10

Wolę WP niż gunwianego zamulonego Androida do którego potrzeba 4 rdzeniowego procesora żeby normalnie działał.

Niuchacz3 (zawieszony) komentarzy: 511627.11.2013, 17:10

@Dawid
Już postawione, więc teraz nic nie zmienię. Trzeba nawet za nich trzymać kciuki. ;D

Daniho komentarzy: 9765 newsów: 127.11.2013, 17:09

koroniarz
ja mialem 4 i 2 wykorzystalem. 10 teraz mam ;p

kanonierka1886 komentarzy: 29727.11.2013, 17:09

Jeśli mogę się wtrącić - mam Lumię 800, właśnie jest w naprawie ;p

ArseneAl komentarzy: 2341727.11.2013, 17:08

Szajsungi miałem 2 i oba się rozdupcyły po roku (nówki). Siostra miała Wave'a i też było coś z nim nie tak. Nigdy więcej tego szrotu.
A moja Ce trójeczka jest niezniszczalna

Dawid04111 komentarzy: 13301 newsów: 1427.11.2013, 17:07

Niuchacz3, Milan Ci nie wejdzie :D haha

Borekenema komentarzy: 7887 newsów: 127.11.2013, 17:06

Jestem ciekawy co jest takiego złego w WP...
Chyba tylko brak możliwości personalizacji wyglądu.

W domu mam działająca Nokię 5510.

Koroniarz komentarzy: 1031227.11.2013, 17:06

Daniho

To ile dostałeś ? Ja miałem 2- wykorzystałem 1 i teraz mam 8 :D

seba9196 komentarzy: 87427.11.2013, 17:06

mistiqueAFC, ale wytłumacz mi dokładnie co masz na myśli;). Używałem Andka i WP i szczerze wyżej stawiam ten produkt MIcrosoft. Telefony średnia półka.

Arsenal23 komentarzy: 21312 newsów: 227.11.2013, 17:05

OM>>Celtic, PSG w tym sezonie >/= Napoli

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 127.11.2013, 17:04

"Arsenal23, PSG i BVB w grupie i my wychodzimy? może jeszcze z pierwszego miejsca... a Celtic dałeś chyba, żeby poprzetrącali nogi kilku naszych piłkarzom."

Po prostu wyśmiałem Twoją grupę "marzeń", która dla mnie jest raczej grupą z koszmaru. PSG>Napoli, BVB=BVB, OM=Celtic tyle, że Celci pewnie by poprzetrącali nogi kilku naszym piłkarzom. Czyli mam rozumieć, że Twoim zdaniem Napoli jest lepsze od PSG?

Koroniarz komentarzy: 1031227.11.2013, 17:03

Jest ktoś kto dostał darmowe bilety od kipro.pl za wczorajsze usterki ?

Borekenema komentarzy: 7887 newsów: 127.11.2013, 17:02

Samsungow nie polecam, ale i Nokia pozostawia wiele do życzenia

seba9196 komentarzy: 87427.11.2013, 17:02

mistiqueAFC, co bublowatego jest w WP?

mistiqueAFC komentarzy: 2676927.11.2013, 16:59

@monerica

Bo są najlepsze ;p Nokia na dodatek uzywa jeszcze tego bublowatego Windowsa.No ale, skoro sie sprzedali Gates'owi to muszą teraz na tym syfie dzialac ;p

monerica komentarzy: 60327.11.2013, 16:55

Ja mam swojego Samsunga już od prawie 4 lat i wszystko z nim w najlepszym porządku ;)

Berczi komentarzy: 125227.11.2013, 16:54

Jest dzisiaj jakiś ciekawie zapowiadający się mecz w LM?

mistiqueAFC komentarzy: 2676927.11.2013, 16:53

To nie kupuj uzywek ;p ja mam Galaxy S i lata jak zyleta.Pos kazdymn względem jest lepszy od kazdego modelu Lumii

Arsenal23 komentarzy: 21312 newsów: 227.11.2013, 16:53

pauleta

No tak, ale jeszcze wcześniej jak ja podałem swoją wymarzoną grupę to mnie wyśmiałeś bo napisałeś że maks drugie miejsce, a tu się okazuje że z jeszcze trudniejszej wychodzimy wyżej.

Alonso komentarzy: 1282427.11.2013, 16:52

Samsung to był jedyny telefon jaki mi się zepsuł, teraz mi służy za podstawkę pod monitor by mieć ekran pod odpowiednim kontem ;p

Niuchacz3 (zawieszony) komentarzy: 511627.11.2013, 16:52

Samsung? Blee. Mój pierwszy telefon. Kupiłem używkę w komisie, dwóch tygodni nie wytrzymał...

ArseneAl komentarzy: 2341727.11.2013, 16:50

Samungi to najgorszy szit. Nigdy w życiu już Samsunga nie kupię.

@mistique
Ja mam nokię. Starszy model - X2, ale jestem bardzo zadowolony, telefonik praktycznie niezniszczalny. ;D

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 127.11.2013, 16:48

A23: Obstawiałbym nas w takiej konfiguracji na drugim miejscu. Jak z takiej grupy nie wyjdziemy to raczej nie ma co się pokazywać dalej.

mistrz pauleta: Arsenal23, wyjdziemy do 1/8 z 2. miejsca i dostaniemy jakieś Reale, Barcy czy Bayerny.

A23: I co z tego ? To nie ma większego znaczenia w naszym przypadku. Z OM wyszliśmy na pierwszy i co ? Gówno, OM miało znacznie łatwiejszą drogę do finału niż my. Zresztą Barca bez Guardioli nie jest taka straszna, dalibyśmy radę.

ArseneAl komentarzy: 2341727.11.2013, 16:47

W sumie Bayer też mógłby być. No chyba, że awansuje Szachtar zamiast nich.
Nie chciałbym też z pozoru zbyt łatwego rywala (czyt. Basel) bo możemy go zlekceważyć i się skompromitować przez przypadek :P
No i nie chcę też rusków.

mistiqueAFC komentarzy: 2676927.11.2013, 16:46

Jak mozna Nokie kupowac

#facepalm

Niuchacz3 (zawieszony) komentarzy: 511627.11.2013, 16:46

@Dawid
Właśnie ktasiarzu! Przez Ciebie postawiłem na Rizespor-Kayeserispor na 1 i przegrałem, w innym wypadku by weszło. :D

Jaką Lumię?
Ja właśnie zamówiłem Lumię 520 :) w piątek ma mi przyjść. To będzie mój pierwszy smartfon ^^ zobaczymy czy ogarnę taką technologię.

Alonso komentarzy: 1282427.11.2013, 16:43

Milan zremisuje z Ajaxem ,a Barca przegra z Celticiem

#wymarzoneinfo.

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 127.11.2013, 16:43

Arsenal23, nonsens.

Napisałem, że liczy się walka tylko o I miejsce, bo wychodząc z II dostaniemy jakiś Bayern czy inną Barcelonę.

ArseneAl komentarzy: 2341727.11.2013, 16:42

@Niuchacz3
Nie wyjdzie? Dzisiaj pykną na lajcie Kopenhagę i już są na drugim miejscu (zakładam, że Real raczej nie przegra z Galatą).

Camillo144 komentarzy: 3356 newsów: 50327.11.2013, 16:41

Milan też nie wyjdzie, przegra z Ajaxem i to oni awansują.

pauleta

Ta, pisałeś że wyjdziemy z 2 miejsca albo 3 do LE, nie kłam...

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 127.11.2013, 16:40

Arsenal23;, a co źle powiedziałem? Wszystko się zgadza, Ty coś tam gadałeś, że nie ma znaczenia czy wyjdziemy z I czy z II miejsca. A ja odpisałem, że z II miejsca w chuy ciężko przejść do 1/4. A z I miejsca bułka z masłem.

Manchester City - Arsenal 22.09.2024 - godzina 17:30