Dwie twarze Kanonierów i tylko remis na The Emirates

Dwie twarze Kanonierów i tylko remis na The Emirates 30.01.2013, 21:36, Łukasz Szabłowski 2867 komentarzy

Kolejny raz Arsenal pokazał, że ma potencjał, ale brakuje zimnej krwi pod bramką przeciwnika. Praktycznie przez cały mecz to gospodarze przeważali, jednak kreatywność i polot w ataku zaprzepaściła niepewna i popełniająca błędy formacja obronna. Goście z Liverpoolu osiągnęli cel, z jakim przyjechali na The Emirates. Spotkanie stało na wysokim poziomie, głównie dzięki wielu ciekawym akcjom podopiecznych Arsene’a Wengera. Końcowy wynik jest jednak jak najbardziej sprawiedliwy: 2-2.

Na początek składy obu drużyn:

Arsenal: Szczęsny - Sagna, Mertesacker, Vermaelen, Gibbs (37. Santos) - Ramsey, Wilshere – Walcott, Cazorla, Podolski - Giroud.

Liverpool: Reina - Johnson, Agger, Carragher, Wisdom - Lucas, Gerrard, Henderson - Downing, Suarez, Sturridge (71. Jose Enrique).

Wynik meczu szybko został otwarty. Już w piątej minucie po serii fatalnych błędów obrony Kanonierów, goście obejmują prowadzenie. Zaczęło się od Sagny, który stracił równowagę i padł na ziemię, w wyniku czego do piłki dopadł Johnson i zagrał piłkę do Sturridge’a. Co prawda Wojciech Szczęsny pierwsze uderzenie instynktownie obronił, jednak z dobitką Suareza nie miał szans. 0-1.

Pięć minut później Liverpool stanął przed kolejną szansą. Na własnej połowie piłkę przejął Suarez i wspaniałym, kilkudziesięciometrowym podaniem uruchomił Sturridge’a, który bez namysłu oddał strzał. Tym razem nie zmusił Szczęsnego do interwencji.

W dwunastej minucie wreszcie zaatakował Arsenal. Lewą stroną popędził Podolski i zagrał do nabiegającego Giroud, który z pierwszej piłki oddał strzał, jednak nie trafił w światło bramki.

Arsenal mocno wziął się do pracy. W 18. minucie po serii rzutów rożnych, piłkę w polu karnym otrzymał Vermaelen, który mógł zdobyć gola, jednak jego uderzenie zostało zablokowane. Do odbitej futbolówki doszedł Walcott, który z narożnika pola karnego oddał techniczny strzał, czym zmusił Reinę do efektownej interwencji. Napór gospodarzy trwa.

24. minuta. Świetne zagranie Ramsaya, piłkę przejął aktywny Cazorla, wydawało się, że niepotrzebnie zwolnił akcję, jednak zauważył szarżującego Podolskiego, który od razu zacentrował w pole karne. Niestety Giroud nie zdołał oddać strzału.

Trzy minuty później Gerrard bił rzut rożny. Dośrodkowanie spadło na głowę Aggera, który oddał idealny strzał głową, Podolski wybił jednak piłkę z linii bramkowej. Po kilku ciekawych atakach Kanonierów, znowu groźniej atakowali goście z miasta Beatlesów.

Na dziesięć minut przed końcem pierwszej połowy Liverpool miał rzut wolny w odległości 30 metrów od bramki. Do piłki tradycyjnie podszedł Steven Gerrard i zacentrował w pole karne. Najwyżej wyskoczył Agger i oddał strzał zmuszając Szczęsnego do pięknej robinsonady. Sędzia liniowy słusznie zasygnalizował jednak pozycję spaloną duńskiego obrońcy.

W 40. minucie kolejny raz zaatakowali gospodarze. Po wymianie kilku celnych podań piłkę zacentrował Podolski, jednak było to na tyle niedokładne zagranie, że akcja straciła na tempie. Do futbolówki dopadł jednak Theo Walcott i zagrał idealnie na głowę Giroud, który uderzył prosto w Reinę.

W samej końcówce przed kolejną szansą stanął Liverpool. Świetne podanie dotarło pod nogi Hendersona, który miał mnóstwo miejsca i tylko Szczęsnego przed sobą. Polak odważnie wyszedł do rywala, dzięki czemu pomocnik gości nieskutecznie próbował przelobować bramkarza Arsenalu.

W doliczonym czasie gry jeszcze raz zawodnik The Reds stanął oko w oko ze Szczęsnym, jednak tym razem Sturridge nie zdołał nawet oddać strzału zanim piłka trafiła do rąk polskiego bramkarza.

Oba zespoły niemrawo zaczęły drugą połowę, ale pierwsze pięć minut po przerwie przyniosło nam dwie sporne sytuacje. Najpierw piłkarze Liverpoolu domagali się rzutu karnego po przypadkowym zagraniu ręką przez Vermaelena, a później po drugiej stronie boiska po kombinacyjnej akcji Podolski wychodził na pozycję do strzału, jednak został powalony przez defensorów drużyny gości. Nie było jednak mowy o jedenastce.

W 54. minucie przed szansą stanął Walcott, jednak zupełnie nie przygotował się do strzału głową i piłka poleciała wysoko nad poprzeczką.

Mijała godzina gry, gdy na tablicy wyników mieliśmy już wynik 0-2. Z głębi pola zagranie Sturridge’a przejął Jordan Henderson. Anglik przedrylował trzech obrońców Arsenalu i umieścił piłkę w siatce. Kolejny błąd defensywy, który kosztował Kanonierów gola.

Podopieczni Wengera chcieli szybko odpowiedzieć na drugi cios Liverpoolu. Po dwójkowej akcji Giroud-Podolski, ten drugi oddał atomowy strzał zza pola karnego. Piłka jednak nieznacznie minęła lewy słupek bramki.

zegar wskazywał 65. minutę, gdy wreszcie bramkę zdobyli gospodarze. Rzut wolny wykonywał Jack Wilshere, miękko zagrał w pole karne, gdzie właśnie na takie zagranie czekał Olivier Giroud. Francuz nie miał problemu z umieszczeniem piłki w siatce.

Fantastyczna akcja Arsenalu! Cazorla przejął piłkę na skraju pola karnego, zagrał prostopadle do Giroud, który sprytnie przekazał piłkę do Theo Walcotta, a ten od razu, z całej siły, uderzył w długi róg bramki Pepe Reiny. 2-2 i mecz zaczyna się na nowo!

W 71. minucie niezwykle aktywny Walcott zdecydował się na indywidualną akcję, dynamicznie zszedł z piłką na swoją lewą nogę i oddał strzał. Niewiele zabrakło do szczęścia.

Kanonierzy nie zwalniają tempa. Na dwanaście minut przed końcem przed szansą stanął Mertesacker. Z lewej strony boiska Cazorla wykonywał rzut wolny, zacentrował idealnie na głowę rosłego Niemca, jednak defensor Arsenalu nie zdołał skierować piłki w światło bramki.

82. minuta i znowu świetna akcja Arsenalu. Przed własnym polem karnym piłkę przejął Santi Cazorla, przytomnie rozciągnął do Walcotta. Anglik popędził prawą flanką i znalazł zwrotnym podaniem właśnie Hiszpana, a ten zdecydował się na mocne zagranie wzdłuż bramki, jednak Giroud nie zdołał oddać strzału.

Dwie minuty później Francuz miał już piłkę na nodze! Kolejny kontratak londyńskiej drużyny i kolejne zagranie niezwykle aktywnego Walcotta. Anglik zagrał do Giroud, a napastnik Kanonierów oddał mocny strzał zza pola karnego. Tym razem jednak Reina stanął na wysokości zadania.

Na trzy minuty przed końcem Giroud miał na nodze piłkę meczową! Jack Wilshere świetnie zabrał się z piłką, odegrał do Cazorli, a ten znalazł Giroud. Francuz odegrał do Podolskiego, który od razu z powrotem przekazał ją do napastnika z dwunastką na koszulce. Giroud jednak nie potrafił skierować piłki do bramki z odległości zaledwie dwóch metrów!

Szalona końcówka meczu! Po kolejnym błędzie obrony Arsenalu, przed szansą stanął Suarez. Strzelił mocno, w długi róg, jednak na posterunku stanął Szczęsny, który zdołał sparować piłkę i zapobiec utracie kolejnego gola. Chwilę później sędzia gwizdnął po raz ostatni.

Premier League autor: Łukasz Szabłowski źrodło: własne
veron komentarzy: 460131.01.2013, 04:06

Nie jestem fanem kosza ale oglądanie Miami Heat to czysta przyjemność, nawet o 4:00 w nocy :p
Postawiłem na nich, niezły kurs nawet był, 1.70 a prowadzą 22 punktami przed ostatnia kwartą

*wymazało mi kawałek zdania z poprzedniej wypowiedzi :D

veron komentarzy: 460131.01.2013, 04:04

Nie jestem fanem kosza ale oglądanie Miami Heat Postawiłem na nich, niezły kurs nawet był, 1.70 a prowadzą 22 punktami przed ostatnia kwartą

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 131.01.2013, 03:39

j.ebac sesje :p

Marzag komentarzy: 41417 newsów: 131.01.2013, 03:16

Rvp, kilka bledow ale poza tym nie ma sie do czego przczepic? Mogl zafundowac lfc 2 gole, zaliczyl asyste przy golu hendersona a sagna z kolei bronil tak ze najpierw sprokurowal akcje po ktorej gral pierwszy gol, w tej samej akcji gdyby nie rykoszet sagni to by szczesny pilke zlapal, ani 1 pozytywu w ofensywie, czekal az ktos zdejmie z niego odpowiedzialnosc, tracil pilki i lipnie dosrodkowywal. Sagna gra jak 17 latek ktory u nas zadebiutowal wlasnie, a santos jakby mial nadzieje ze ktos pojdzie bronic za niego zeby on mogl sobie podryblowac. Ta dwojka bardziej nam szkodzi niz pomaga, jestem pewien ze gdyby caly mecz gral gibbs i jakis ogarniety po(nawet carl) to by lfc wracali do domu na tarczy, bo to przez nich gubila sie nasza obrona.

RVP87 komentarzy: 116431.01.2013, 02:55

Marzag @

jak dla mnie boczni obrońcy mogą zostać bo sa naprawde dobrzy Gibbs i Sagna, ale środkowi obrońcy to żenada ani jednego godnego gry w PL. a przynajmniej w drużynie która chce grać w top4, Vermaelen jedyny może grać na poziomie al tylko jak ma formę ale jak narazie w tym sezonie jej nie ma,

RVP87 komentarzy: 116431.01.2013, 02:53

no miał kilka ładnych interwencji i kilka błędów, ale ogólnie nie można się do niego przyczepić po tym meczu,

ale za to nasza obrona to jak napisał jeden kibic Liverpoolu że klaunów dziś grało w obronie Arsenalu a my ledwo zremisowaliśmy, i trzeba przyznać racje temu kibicowi że nasz obrona to jakaś wielka porażka

mrsomebody komentarzy: 602131.01.2013, 02:51

no i polecial ;d

Marzag komentarzy: 41417 newsów: 131.01.2013, 02:51

Rvp, tak wypadl zle, santos zagral gorzej od pera i vermy, a nasze najgorsze pozycje w defie to obecnie po i lo. Sagna i santos to obecnie 2 swietne przyklady jak nie byc bocznymi obroncami

ares765 komentarzy: 9508 newsów: 10331.01.2013, 02:50

No i poleciała, misja wykonana. Dobranoc ;-)

Marzag komentarzy: 41417 newsów: 131.01.2013, 02:48

Bledy szczesnego to drybling, nieudane piastkowanie po ktorym poldi wybijal pilke z linii, i wyjscie do hendersona tyle ze to wynikalo z braku zaufania do obroncow. Mial za to 2 swietne interwencje, ten pierwszy strzal wybity w strone ramseya ktory nie wybil i padl gol po rykoszecie sagny, i ostatnia sytuacja lfc gdy strzelal suarez

RVP87 komentarzy: 116431.01.2013, 02:46

połowa użytkowników tu to młodzież i nie wiedzą co piszą do tego co wybierają w ankiecie itd zapomnieli też jakiemu klubowi kibicują...

wszyscy napinka na Santosa aczy on zagrał źle? czy lepiej wypadli dziś Vermaelen Per? cała nasza obrona to kpina a najgorzej wyglądają stoperzy cała 3jca, Ramsey też gra słaby sezon do tego kilku innych graczy ale nasi użytkownicy winią zawsze tych samych...

ares765 komentarzy: 9508 newsów: 10331.01.2013, 02:45

4min do startu, ależ jestem podekscytowany ;P

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 131.01.2013, 02:44

on why his defenders are nervous…
AW: Because they want to do well and they want to win games. The games have massive importance for them and that’s why - because they want to do so well.

Złoty cytat

rayuuuu komentarzy: 313231.01.2013, 02:40

Panowie, jak dzisiejsze plotki transferowe dotyczące Arsenalu?

mrsomebody komentarzy: 602131.01.2013, 02:35

laskapp

spokojnie. To już z pewnościa ostatni raz. Dużo osób zwróciło na to uwagę. Teraz już większośc wie, że to nie smieszne i będą głośować bardzo poważnie.

laskapp komentarzy: 83331.01.2013, 02:30

czy uwazacie ze glosowanie na santosa jest az tak smieszne? to jest po prostu juz nudne i irytujace, jestem czlowiekiem z dosc duzym dystansem do siebie, szerokim wachlarzem humoru ale do ***** nedzy przestancie na niego glosowac, chcecie sobie ironicznie ulzyc wejdzcie sobie na strony utd city cfc albo kfc, nie robcie z kanonierzy.com smietniska opiniotworczego

mrsomebody komentarzy: 602131.01.2013, 02:25

I tak w tym sezonie Canal+ pokazuje większość naszych spotkań.

mrsomebody komentarzy: 602131.01.2013, 02:23

RVP87

No nie bardzo. Miał procz tego dryblingu jeszcze niepewną interwencję po rzucie rożnym i nie jestem dokonca przekonany co do wyjscia do Hendersona. Możliwe, że było jeszcze coś.

mar12301 komentarzy: 2317031.01.2013, 02:19

obiektywnie patrząc to oba spotkania są ciekawe, nie ma co się spinać. musieli coś wybrać, wypadło na mecz chelsea.

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747431.01.2013, 02:17

Obejrzalem 2 mecze , i mecz Arsenalu byl ciekawszy od el classico , szkoda tego meczu szczegolnie tego ze te 2 gole zawalila obrona

Sturr znow mi udowodnil ze na 6 set , strzeli jedna

nie liczac evertonu to praktycznie jakby tej kolejki nie bylo , wszystko tak samo, same remisy

jakby co Arsenal vs stoke niema w cyfrze , wybrali newcastle chelsea.

RVP87 komentarzy: 116431.01.2013, 02:15

emocje opadły ale ja sobie przypomniałem jak pisałem z 2 tygodnie temu że Artur Boruc to najlepszy bramkarz obecnie i zostałem zjechany strasznie, ale dalej to powiem Artur King.

a co do dziś to bd występ Wojtka po za jednym dryblingiem...

dranzer92 (zawieszony) komentarzy: 33231.01.2013, 02:12

Widzę tutaj już spokój, emocje opadły ;)

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 131.01.2013, 02:12

Jakiej Polski? Głupi słownik w telefonie.

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 131.01.2013, 02:10

Nath @nathan7woodard
1h
I'm told #Arsenal enquire over another Barca player not just Villa. (Song loan) I'm told Song more likely than Villa #AFC

Na koniec okienka na żebry do Polski Barcy. Ale wątpię żeby byli tak wspanialomyslni przy oddawaniu swoich piłkarzy jak my.

Marzag komentarzy: 41417 newsów: 131.01.2013, 01:46

Gdyby na emirates udalo sie wygrac 3-1 albo 2-0 to by bylo super, ale bardziej prawdopodobne wydaje sie 2-1 :-S a tak to bysmy strzelili na alianz arena i bysmy byli panami sytuacji, bayern musialby sie otworzyc i atakowac, a my moglibysmy ich kontrowac

adix1994 komentarzy: 256131.01.2013, 01:46

pajdek13
Mozna dac Walcotta na lewe skrzydlo wtedy a na prawe AOC :D juz w tamtym roku tak bylo :D tylko ze bez poldiego :D

pajdek13 komentarzy: 150731.01.2013, 01:43

Można Poldiego na lewą obronę od biedy będzie dać, tylko na skrzydłach to też u nas bieda :( No nic trzeba walczyć i wierzyć!

Marzag komentarzy: 41417 newsów: 131.01.2013, 01:43

Ares, to za rok bedzie co ogladac wieczorami na discovery :-D

adix1994 komentarzy: 256131.01.2013, 01:39

W sobote Mikel moze zagrac juz? :P

ares765 komentarzy: 9508 newsów: 10331.01.2013, 01:38

3 tygodnie, ale normalne czy "arsenalowskie" ?

adix1994 komentarzy: 256131.01.2013, 01:37

Wlasnie.Oby nie bylo jak z Mlanem :P

novak15 komentarzy: 26031.01.2013, 01:37

on Gibbs’ injury…
It is a thigh strain and that rules him out for the next three weeks. It’s a blow for us.

@Marzag

Coś w tym jest, co napisałeś. Znalazłem pełne wytłumaczenie o co chodzi w tym projekcie: "NASA's TDRS-K mission represents the dawn of the next generation of spacecraft in NASA's Tracking and Data Relay Satellite (TDRS) System, which provides a critical communications link to Earth for the International Space Station, the Hubble Space Telescope and many satellites. "

adix1994 komentarzy: 256131.01.2013, 01:26

Marzag
W pierwszym meczu 3-0 dla nas :D
A w drugim bd sie bronili :D hy

mrsomebody komentarzy: 602131.01.2013, 01:23

activestyle.pl/catalog/product/view/id/7908/s/nike-arsenal-hoody-mezczyzni/category/383/

warto?

Marzag komentarzy: 41417 newsów: 131.01.2013, 01:23

Ares, a juz myslalem ze to jakas satelita pozwalajaca nam lepiej badac uklady planetarne z planetami ziemiopodobnymi :-(

Leehu komentarzy: 1049631.01.2013, 01:21

'We have shown great quality and spirit' Piękny tytuł konferencji prasowej. ;P

ares765 komentarzy: 9508 newsów: 10331.01.2013, 01:21

Niestety start dopiero za ok.1h, ale poczekam ;-)

Marzag komentarzy: 41417 newsów: 131.01.2013, 01:20

Z bayernem trzeba nastrzelac goli w pierwszym meczu zebysmy na duzym handi tam jechali

DirtyMichael komentarzy: 8231.01.2013, 01:20

Nie zdziwie się jak Mancini trafi do chelsea. Pod warunkiem że nie uda im się pozyskać Mourinho.

arsenalfann komentarzy: 1024331.01.2013, 01:20

Ja to lecę w kimę. 3majta się kanonierzy :)