Dyrektorzy Arsenalu o odejściach Ramseya i Welbecka

Dyrektorzy Arsenalu o odejściach Ramseya i Welbecka 24.05.2019, 18:31, Bartek Romanowski 22 komentarzy

Laura Woods poruszyła wiele ciekawych kwestii dotyczących sytuacji w Arsenalu po odejściu Wengera, na jej pytania odpowiadali Raul Sanllehi – dyrektor sportowy oraz Vinai Venkatesham – dyrektor zarządzający. Rozjaśnili oni między innymi kulisy odejścia z końcem kontraktu Aarona Ramseya oraz Danny’ego Welbecka.

LW: Myślę, że warto naświetlić nieco kibicom, co tak naprawdę stało się z kontraktem Aarona Ramseya. Mówimy, że w klubie chcemy odpowiednio inwestować pieniądze, podpisywać możliwie najkorzystniejsze umowy z piłkarzami, z którymi wiążemy plany na przyszłość lub odzyskiwać część pieniędzy ze sprzedaży zawodników, którzy nie są brani pod uwagę w koncepcjach na kolejne lata. Co zatem stało się z Aaronem Ramseyem i dlaczego dostał pozwolenie na odejście za darmo?

RS: To bardzo dobre pytanie. Cieszę się, że o to zapytałaś. Zazwyczaj nie lubię mówić o indywidualnych sprawach kontraktowych, ale zacznijmy od tego, że mamy do niego nie tylko najwyższy szacunek, ale uważamy również, że Aaron jest prawdziwym profesjonalistą i wielkim piłkarzem. Jakiekolwiek nie byłyby okoliczności, weszliśmy w ostatni rok kontraktu Ramseya. To stanowi problem. Ustanowione zasady rynku umożliwiają innym klubom rozpoczynanie rozmów z piłkarzem już w trakcie trwania ostatnich 12 miesięcy, przez co po wypełnieniu umowy zawodnik może odejść za darmo do innego klubu. Taki zawodnik ma wartość rynkową. W przypadku Aarona jest ona wysoka. Każdy może się po niego zgłosić. Na całkowitą inwestycję w piłkarza składają się 2 czynniki: pensja, jaką ma dostawać oraz kwota transferowa, jaką trzeba za niego zapłacić. Jeśli zabierzemy któryś z nich, a w przypadku Ramseya, wchodzącego w ostatni rok swojego kontraktu, jeden czynnik był równy 0, możesz zwiększyć drugi faktor. My jesteśmy odpowiedzialni za to, jak zarządzany jest klub. Jedną z najważniejszych rzeczy jest utrzymywanie racjonalnej polityki płacowej w zespole. Widziałem w innych drużynach, jak łatwo jest zachwiać odpowiedni balans pensji piłkarzy. Z powodu zaistniałych okoliczności, przez to, że nie odnowiliśmy kontraktu Aarona na czas, znaleźliśmy się w sytuacji, gdzie Walijczyk dostawał niezwykle wysokie oferty w aspekcie płacowym. Bardzo chciał zostać z nami i dalej grać dla tego klubu, jednak na końcu zdaliśmy sobie sprawę, że musimy być odpowiedzialni, podejmując decyzje, chroniące interesy Arsenalu. Doszliśmy do wniosku, że w ten sposób moglibyśmy spowodować powstanie komina płacowego, co byłoby bardzo szkodliwe dla dobra zespołu w przyszłości.

LW: Myślisz zatem, że Arsenal może zaakceptować fakt, że popełniono błąd, już jakiś czas temu, pozwalając na zaistnienie sytuacji, w której jego kontrakt był zbyt blisko wygaśnięcia?

RS: Tak, ostatecznie istotą problemu stało się pozwolenie na wejście w ostatni rok jego kontraktu. Jednym z naszych priorytetów jest unikniecie powtarzania tej sytuacji, nie chcemy żeby piłkarze wchodzili w ostatni rok swoich kontraktów. To niestety jest jej przykład, myślę, że widać, dlaczego taki mamy cel. Jedynym wyjątkiem może być zawodnik kończący karierę. Jeśli chcesz zatrzymać piłkarza w klubie, musisz odnowić jego umowę zanim wejdzie on w okres ostatnich 12 miesięcy kontraktu, ponieważ w przeciwnym wypadku stawiasz się w bardzo słabej pozycji do negocjacji. Jeśli nie jesteśmy w stanie przedłużyć umowy z zawodnikiem przed tym, wtedy musimy rozważyć sprzedanie go. Chcemy unikać podobnych sytuacji, szczególnie, że tracimy piłkarza o nie tylko niezwykłych umiejętnościach, ale również wielkiego człowieka, który identyfikuje się z tym klubem. To nie jest droga, którą chcemy podążać.

VV: Chciałbym tylko powtórzyć to, co powiedział wcześniej Raul. Aaron opuszcza nas z naszymi najlepszymi życzeniami na kolejne lata kariery. Niezwykle przyczynił się do sukcesów Arsenalu w latach, w których tu grał. Był ważną częścią naszych sukcesów w FA Cup. Wszyscy widzieliśmy jakim typem człowieka jest Ramsey na boisku, dając z siebie 100% do ostatniej minuty tutaj. Szacunek, jakim go darzymy tylko urósł przez ostatni rok.

LW: Danny Welbeck jest jednym z tych zawodników, którzy wypełnili swój kontrakt i któremu powalacie odejść. Jakie są kulisy tej decyzji?

RS: W wielu aspektach to bardzo podobna sytuacja do tej Aarona. Tego lata rozmawialiśmy z nim o przyszłości, czy chce zostać, czy odejść. Miał kilka ofert, jednak zdecydował się kontynuować przygodę z klubem do końca swojego kontraktu. Uszanowaliśmy jego decyzję. Wiedzieliśmy, że doda wiele jakości w tym sezonie, jednak on również wszedł w ostatni rok swojej umowy, a więc to podobny problem.

LW: Trzeba również wspomnieć o jego kontuzji – nie można wykluczyć wystąpienia poważnego urazu w czasie ostatnich 12 miesięcy kontraktu…

RS: Z perspektywy zawodnika to największe ryzyko wejścia w ostatni rok umowy. Masz wszelkie możliwości, żeby negocjować nowy kontrakt gdzieś indziej, ale zawsze pozostaje niebezpieczeństwo doznania kontuzji. Wtedy jest dużo trudniej o dobrą ofertę.

Aaron RamseyDanny WelbeckRaul Sanllehi autor: Bartek Romanowski źrodło: Arsenal.com
Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany. Załóż konto lub zaloguj się w serwisie.
poprzednia1 następna
Rosomak komentarzy: 246725.05.2019, 14:50

@lordoftheboard: Niektórzy tu mają krótką pamięć. Przecież większość czasu jaki Ramsey spędził w Arsenalu to irytował i grał słabo, Ramsey zawsze miał tylko przebłyski dobrej formy, po za tym miał często kontuzje, a mega formę osiągał raz na 3-4 lata. Nawet na początku tego sezonu grał bardzo słabo więc biorąc to pod uwagę nie się co dziwić że dyrektorzy wskazali na niego jako zawodnika, któremu kontrakt nie zostanie przedłużony.

Kowal96 komentarzy: 1756925.05.2019, 11:58

Być może było tak, że Ramsey chciał tygodniówkę np. porównywalną do Ozila i najlepiej kontrakt na 5 lat.

Najwidoczniej zarząd nie chciał zrobić błędu jak za Wengera, kiedy przedłużali kontrakt z Ozilem. A co, jeśli miałby 5-letni kontrakt, pograłby jeszcze np. 2 lata na dobrym poziomie i później stoczyłby się jak aktualnie Ozil? Pewnie też chciałby wypełnić kontrakt i hajs były zamrożony, podobnie jak z Ozilem, a jak wszyscy wiemy, Arsenal bardzo bogatym klubem nie jest, porównując inne zespoły z top6.

NIKEy komentarzy: 80725.05.2019, 09:54

Ja mam taką terię. Gdy przychodził Emery, to widział Ramseya jako gracza, na którym można budować skład. I na początku tak było kiedy Ozil musiał grać na skrzydle, bo Aaron mimo słabej formy miał większy kredyt zaufania u Emerego.

Po czasie, kiedy Ramsey nie był w stanie ustabilizować formy, a negocjacje w sprawie kontraktu nadal trwały, Emery z zarządem doszli do wniosku, że Aaron ma za bardzo niestabilną formę i już nie będzie centralną częścią planów na przyszłość. Więc następuje wycofanie kontraktu Ramseya ze stołu.

Ta teoria miałaby sens, gdyby było wiadomo, ile Aaron chciał podwyżki. Jeżeli tak jak mówi Raul, że wysoką, to dobrze się stało- że odchodzi- Aaron najwięcej dawał nam wchodząc z ławki (nie licząc paru meczy), więc rezerwowy nie powinien zarabiać prawie najwięcej w klubie.
Z drugiej strony jeśli Aaron chciał podwyżkę do kwoty, którą podawał Ornstein, to uważam nie przedłużenie kontraktu za błąd, ponieważ przy w miarę niskiej tygodniówce po podpisaniu nowego kontraktu, można byloby Ramseya sprzedać, jeżeli nie znajdowałby się w planach Emerego.

Pewnie nigdy się nie dowiemy, jak wysoką ofertę Aaron miał na stole i dlaczego tyle zwlekał w tym sezonie na podpisanie nowego kontraktu.

jarod77 komentarzy: 30025.05.2019, 09:30

Dyrektor Lyonu dał pozwolenie na odejście Fekirowi jak byśmy go skubneli to by zastąpił obydwu

Damianfc komentarzy: 6725.05.2019, 05:55

I dobrze za welbecka nawet ayoze Perez i będzie spory skok a za ramseya no niewiem ale chociaż kogoś będą musieli kupić nie ma opcji że się zarząd wyslizgnie.

Pukawka komentarzy: 80424.05.2019, 22:39

@fabregas1987: we Francji piszą że to był ostatni sezon Kościelnego u nas

metjuAFC komentarzy: 5494 newsów: 124.05.2019, 22:31

Aron był solidnym zawodnikiem, ale też często bardzo nieregularnym. Welbeck z kolei nie grzeszył skutecznością ale zmiennikiem był bardzo dobrym. Pozostaje życzyć obu panom powodzenia. Nie jestem zbyt sentymentalny więc czekam juz na to co przyniesie najpierw finał LE, potem okno transferowe i nowy sezon.

Patriko komentarzy: 512724.05.2019, 22:03

Ciekawe czy Welbeck podpisze kontrakt z jakimś klubem, z ambicjami pokroju Evertonu, WHU, Wolves czy jednak pójdzie do średniaka który da mu 100% pierwszy skład gdy jest zdrowy i walkę o utrzymanie?

lordoftheboard komentarzy: 810424.05.2019, 21:41

@Rosomak: akurat Ramsey zasłużył na lepsze traktowanie niż większość kadry.

Na jego poziomie jeżeli chodzi o zaangażowanie jest Laca i Torreira, może Auba.

Dodatkowo to on miał ogromny udział w 3 FA Cup i 3 Tarczach

fabregas1987 komentarzy: 2557824.05.2019, 21:14

No ciekaw jestem jakie decyzje podejmą w sprawie Monreala i Koscielnego, bo im się kończą kontrakty w odpowiednio 2019 i 2020 roku. Już nie będą mogli zepchnac winy na poprzedni zarząd

losnumeros komentarzy: 1309224.05.2019, 20:56

Nie chcę bronić Ozila, ale gość musiał zostać w klubie, bo inaczej odszedł by razem z Sanchezem. Byliśmy pod ścianą i Mesut to wykorzystał, a prawda jest taka, że klubowi zawsze potrzebna jest jakaś gwiazda którą każdy zna. Kto miałby być tą gwiazdą gdyby Ozil odszedł? Tygodniówkę ma za dużą, na to co prezentuje, jednak i tak jest najbardziej medialnym zawodnikiem w naszej kadrze. Jeżeli ktoś mi napisze, że taki zawodnik nie jest potrzebny to się z nim nie zgodzę.

Co do Aarona, nie wiemy jak było. Jeśli na początku chciał dużo kasy, to dobrze, że nie przedłużyli. Jednak jeśli później sam chciał dostać minimalną podwyżkę, to trzeba było odnowić kontrakt. Jeżeli został zaoferowany podobny kontrakt do obecnego, a Juve zaproponowało wyższy, to jak by mu zależało to został by u nas a nie poszedł do Juve, bo dzięki Wengerowi dostał tyle szans na grę. Najlepiej jak by sam Ramsey wypowiedział się jak było, bez żadnego kręcenia.

Rosomak komentarzy: 246724.05.2019, 20:42

Sanllehi zrobił z Aarona przykład dla innych zawodników że takie taktyki negocjacyjne z klubem za jego panowanie nie będą tolerowane, ktoś musiał takim przykładem zostać bo inaczej każdy by z nami tak robił. Za taki stan rzeczy należy podziękować tylko Gazidisowi i Wengerowi, którzy dopuszczali do takiej patologi.

lukasz845 komentarzy: 452324.05.2019, 20:13

@Marioht: rzecz w tym, że nie wchodziło w grę odejście z Arsenalu w podobnym czasie Alexisa i Ozila. Ozil został, sukces, ale ta jego tygodniówka to jakiś żart, tym bardziej skoro Kroenke nie zamierza inwestować w Arsenal. Sytuacja z Ramseyem to już następstwo powyższego, a jego sprzedaż sezon temu też by nie była mile widziana, jeszcze przy naszym zdolnościach negocjacyjnych... :D

Leehu komentarzy: 1049624.05.2019, 20:08

@hot995: Wiesz ostatni kontrakt Aarona nie był taki zły, pewnie Arsenal chciał dać tyle samo, albo i mniej, a do gry wszedł Juventus który zaoferował tyle ile zaoferował, Arsenal nie był w stanie wyrównać tej oferty i Ramsey stanął przed wyborem, albo bardzo lukratywnej oferty w Juventusie, albo grania dla Arsenalu za przyzwoite pieniądze pewnie 90% użytkowników wybrałoby podobnie do Ramseya... :) Podejrzewam że Juve to w ostatniej chwili weszło do gry bo przecież pojawiały się rok temu przecieki z klubu iż istnieje duże prawdopodobieństwo że Ramsey ten kontrakt podpisze. Teraz zarząd Arsenalu tłumaczy to wszystko niechęcią do stworzenia "komina płacowego", ale myślę że Sanlehi to najgorszą sytuację z tym kominem widział właśnie w Arsenalu, bo o ile różnica między zarobkami Ozila, Auby, Lacazette'a czy Mikitaryana nie jest jakaś kolosalna o tyle między tą czwórką a resztą drużyny różnicę już widać. :)

Marioht komentarzy: 611124.05.2019, 19:58

@lukasz845: Jak pisałem o tym, że znaczna część społeczności Kanonierów mnie skrytykowała, że to nie są moje pieniądze.
Lubię Ramseya, niemniej jednak dobrze, że w klubie wyciągają wnioski.
Przespali sprawę. Odchodzi za darmo. Trudno.
Ozila też należało sprzedać.

Mariusz28 komentarzy: 494924.05.2019, 19:34

W przypadku Ramseya to nie wiadomo do końca o co chodzi (czyli chodzi o pieniądze) natomiast w przypadku Welbecka to mam wrażenie, że decyzja o nieprzedłużaniu umowy leżała po naszej stronie i zwyczajnie mu podziękowaliśmy.

lukasz845 komentarzy: 452324.05.2019, 19:08

Skoro dali taką tygodniówkę Ozilowi nie dziwię się, że Ramsey oczekiwał podobną, tym bardziej patrząc na jego staż w klubie. Największym błędem była tygodniówka Ozila, trzeba mu podziękować.

hot995 komentarzy: 5997 newsów: 524.05.2019, 19:02

Ornstein podawał, że Ramsey wcale nie chciał bajońskiego kontraktu, ale słowa Sanllehiego zdają się mówić coś zupełnie innego.

Thierry_H komentarzy: 968 newsów: 124.05.2019, 18:54

@Marcinafc93: *"wszystkie osoby zarządzające tym klubem na przestrzeni ostatnich lat", uzupełniam wypowiedź.

Marcinafc93 komentarzy: 32827 newsów: 124.05.2019, 18:52

Nie ma to jak winić nowy zarząd, ze Ramsey odchodzi za darmo xd
Do Gazidisa te pretensje miejcie

Thierry_H komentarzy: 968 newsów: 124.05.2019, 18:49

Osoby zarządzające tym klubem to są komedianci i strzał z liścia wymierzony w twarz kibiców.

poprzednia1 następna
Następny mecz
Ostatni mecz
Arsenal - Brighton 17.12.2023 - godzina 15:00
? : ?
Aston Villa - Arsenal 9.12.2023 - godzina 18:30
:
Tabela ligowa
Tabela strzelcówStrzelcy
DrużynaMWRPPkt
1. Arsenal15113136
2. Liverpool15104134
3. Aston Villa15102332
4. Manchester City1593330
5. Tottenham1583427
6. Manchester United1590627
7. Newcastle1582526
8. Brighton1574425
9. West Ham1573524
10. Chelsea1554619
11. Brentford1554619
12. Fulham1553718
13. Wolves1553718
14. Crystal Palace1544716
15. Bournemouth1544716
16. Nottingham Forest1534813
17. Everton1562710
18. Luton1523109
19. Burnley1521127
20. Sheffield Utd1512125
ZawodnikBramkiAsysty
E. Haaland144
Mohamed Salah106
Son Heung-Min92
O. Watkins86
Hwang Hee-Chan82
J. Bowen81
B. Mbeumo73
D. Solanke71
A. Isak70
C. Wilson70
SondaMusisz być zalogowany, aby posiadać dostęp do ankiety.
0
Gracz listopada wybór redaktorów
6
Gracz listopada wybór użytkowników Kieran Tierney
Kieran Tierney
Publicystyka
Wywiady
Piłka nożna
Części samochodowe Ucando.pl
Probukmacher.pl
UdanaRandka.com kaloria.pl mojejamniki.pl