Eksperymentalny skład Arsenalu żegna się z Pucharem Ligi

Eksperymentalny skład Arsenalu żegna się z Pucharem Ligi 23.09.2014, 21:35, Sebastian Czarnecki 1695 komentarzy

Eksperymentalny skład Arsenalu nie zdołał rozprawić się z lepiej dysponowanym pierwszym zespołem Southampton i musiał pożegnać się z rozgrywkami Pucharu Ligi. Arsene Wenger desygnował do gry głównie piłkarzy rezerwowych i młodych, a z wyjściowej jedenastki ujrzeliśmy raptem trzech zawodników. Po niektórych graczach widać było spory brak ogrania i/lub umiejętności, a błyski Sancheza nie były wystarczające do odniesienia zwycięstwa w tym spotkaniu. Żalu nie ma, bo kiedyś rezerwowi musieli wybiec na boisko i kiedyś trzeba było przetestować różne warianty w defensywie. Lepiej było to zrobić w najmniej istotnym pucharze krajowym, aniżeli w starciu z ekipami z Big Four.

Arsenal: Ospina - Bellerin (86. Akpom), Chambers, Hayden, Coquelin - Diaby (67. Cazorla), Wilshere - Alexis, Rosicky, Campbell (71. Chamberlain) - Podolski.

Southampton: Forster - Clyne, Fonte, Gardos, Targett (84. Bertrand) - Wanyama, Schneiderlin, S. Davis - Tadić, Pellè, Mané (71. Long).

Już w ósmej minucie spotkania zawodnicy z Southampton przetestowali, jak w akcji spisuje się nowy bramkarz Arsenalu, który debiutował dzisiaj w nowych barwach. Dusan Tadić świetnym podaniem uruchomił wybiegającego z głębi pola Stevena Daviesa, który stanął oko w oko z kolumbijskim bramkarzem, ale ten świetnie się zachował w tej sytuacji i wygarnął Szkotowi piłkę spod nóg.

Dwie minuty później swoją pierwszą akcję w meczu mieli gospodarze tego pojedynku. Dobre dośrodkowanie na głowę otrzymał Tomas Rosicky, ale reprezentant Czech nie jest asem przestworzy i Forster bezproblemowo złapał piłkę po jego strzale.

W trzynastej minucie Arsenal wychodzi na prowadzenie! Do rzutu wolnego z 25. metra podszedł Alexis Sanchez, który precyzyjnie umieścił piłkę w samym okienku bramki Forstera. Golkiper Southampton nawet nie próbował interweniować.

W 19. minucie fatalnie w polu karnym Arsenalu zachował się Tomas Rosicky, który w tej akcji niczym nie przypominał futbolowego weterana i jak junior sfaulował Senegalczyka Mane. Sędzia bez wahania podyktował rzut karny dla Świętych.

Wapno na gola bezproblemowo zamienił Dusan Tadić, który strzałem w sam środek bramki całkowicie zmylił Ospinę. 1-1.

Po wyrównującym trafieniu Tadicia, mecz rozgrywał się przeważnie w środkowej części boiska. Żadna ze stron wyraźnie nie dominowała i nie próbowała narzucić rywalowi swojego tempa gry.

W 30. minucie w polu karnym Arsenalu odnalazł się Graziano Pelle, który nie potrafił jednak zrobić użytku z dobrej piłki i posłał ją obok bramki.

Po dobrym okresie gry Arsenalu, nieoczekiwanie na prowadzenie wyszła drużyna gości. Nathaniel Clyne oddał strzał życia z okolicy trzydziestego metra, a David Ospina nie miał nic do powiedzenia. Potężne uderzenie i przepiękna bramka Anglika. 2-1 dla Soton.

W 42. minucie Kanonierzy stworzyli sobie świetną okazję do wyrównania. Jack Wilshere posłał dobre podanie do wybiegającego Lukasa Podolskiego, ale ten nie potrafił zakończyć akcji, mając przed sobą dobrze dysponowanego Forstera.

Tuż przed przerwą londyńczycy przeprowadzili jeszcze jedną akcję, która zakończyła się uderzeniem Wilshere'a z pierwszej piłki, ale Anglik uderzył w sam środek bramki, gdzie czekał dobrze ustawiony Forster.

Do końca pierwszej połowy wynik nie uległ już zmianie, Arsenal zszedł do szatni z jedną bramką straty do swojego rywala.

Druga cześć meczu rozpoczęła się od dobrego ataku ze strony Southampton. Dusan Tadić dobrze dograł do wybiegającego Davisa, ale jego uderzenie z pierwszej piłki nie sprawiło Ospinie większego problemu. Dobra interwencja Kolumbijczyka.

W 63. minucie Southampton wywalczyło sobie rzut wolny z groźnej pozycji. Do strzału podszedł Dusan Tadić, który mocno i precyzyjnie kopnął futbolówkę, ale kolejny raz na wysokości zadania stanął David Ospina, który świetnie sparował piłkę.

W 66. minucie Arsene Wenger przeprowadził pierwszą zmianę. Za rozgrywającego dobre spotkanie Abou Diaby pojawił się Santiago Cazorla.

Trzy minuty później londyńczycy wypracowali sobie dobrą okazję do wyrównania. Z prawego skrzydła dogrywał Bellerin, a Alexis Sanchez z najbliższej odległości został zatrzymany przez Frasera Forstera.

W 75. minucie strzał z dystansu oddał Isaac Hayden, ale nie była to dobra próba angielskiego stopera.

Do końca meczu nie wydarzyło się już nic godnego uwagi. Kanonierzy pożegnali się z Pucharem Ligi w przeciętnym stylu, przegrywając na własnym podwórku z Southampton 1-2.

Capital One CupRaport pomeczowySouthampton autor: Sebastian Czarnecki źrodło: własne
DzejCoop komentarzy: 326426.09.2014, 00:13

Hehe przynajmniej wiesz kiedy po bilet isc. Jaki koszt nie wiesz?

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 326.09.2014, 00:00

Stadion Fiolkow rzecz jasna ; )
Bylem 15 wrzesnia w kolejce po bilety ale okazalo sie ze kibice Anderlechtu brali na BvB 1 pazdziernika a ja musialem obejsc sie smakiem. Babka w kasie powiedziala ze przyszedlem za wczesnie bo biletow jeszcze nie ma i po meczu Anderlechtu z BvB mam przyjsc ;p

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 325.09.2014, 23:55

DzejCoop
Poki co na stale jak sie sprawy potocza czas pokaze.

shrobinho
Wybieram sie na mecz Ligi Mistrzow Anderlecht v Arsenal 22 pazdziernika.

DzejCoop komentarzy: 326425.09.2014, 23:43

Btw. w Belgii jestes na stałe? Bo znajomy mojej mamy pracuje w Brukseli i chyba tam pojadę a jak by ten znajomy okazał się spoko to mize nawet na mecz lm ale nie gadalem obtym xd

skrobinho komentarzy: 3810 newsów: 225.09.2014, 23:42

@Kanonier204
A na jaki mecz idziesz? Na ES?

Ja byłem ostatnio na City-Arsenal :D Super przeżycie, duże emocje, no i trafiłem na bardzo dobry mecz :D

Tylko, trochę kosztowna przyjemność ;)

DzejCoop komentarzy: 326425.09.2014, 23:41

Kaziu
No nawet ;) po za tym przypomniałem sobie o moim koncie bankowym na ktorym bylo 500 zl bylo bo jest 491 (co miesiac 3zl) xd
Takze mysle czy zostawic ten hajs czy poleciec w melanż i kupic i7 4790k lub dysk ssd ale 200gb :D
Chyba zostawie.

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 325.09.2014, 23:39

Skrobinho
Wyjazdowka byla rowniez. Ba nawet byla jakas szara z logiem O2 ;o bluza jesli dobrze pamietam albo t-shirt. Wybralem jednak domowke a ze na stadionie Anderlechtu beda mieli pewnie zolte to co przeszkadza wazne ze koszulka juz na lata ;)

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 325.09.2014, 23:37

Skrobinho
Ja malo nie dalem no ale z czyms na mecz Ligi Mistrzow wypadaloby isc prawda? :P

DzejCoop
Wlasnie Underground ale II. W to tez zesmy pykali ale jednak malo. Cs mial wziecie. To super bo z takim zestawem to juz mozna poszalec ;D

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747425.09.2014, 23:34

Ktos nagral moja reakcje na porazki lfc, wiek tez podobny

youtube.com/watch?v=uEiVxaP8Hag

DzejCoop komentarzy: 326425.09.2014, 23:34

Kanonier
1 pazdziernika przewiduję, że kurier przyjdzie bo zamawiam za 3 dni ;)

Quake, ice tower, nfs Underground ktory tnie na low itp :D

skrobinho komentarzy: 3810 newsów: 225.09.2014, 23:33

Moja ma przyjść jutro/pojutrze, tylko wyjazdówka, nie mogę się doczekać :D Jeszcze fajne przeceny były to sobie kupiłem z Everlasta trochę rzeczy :D

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 325.09.2014, 23:31

DzejCoop
Bo znow zapomne. Kiedy dostaniesz ten zestaw? chodzi mi o skrzynke z montazem po 1 pazdziernika?

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 325.09.2014, 23:29

DzejCoop
Uuu to niezle (spaslak przed pc :D) . Ja mialem goscia ktory byl super. Wszyscy robili co chcieli poza jednym ktory oczywiscie byl kujonem. Jak facet zaczal opierdzielac 10 minut notatki i bylo z glowy. I pogadales z nim na przerwie czy na lekcji nie bylo roznicy gosc naprawde w pozadku. Gracie tylko w cs czy w cos jeszcze? u nas tibia,cs i ice tower to szlo ciagle ;p

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 325.09.2014, 23:26

fbcdn-sphotos-b-a.akamaihd.net/hphotos-ak-xpa1/v/t1.0-9/10645052_455624217909805_2609360761272286875_n.jpg?oh=f77b49a7595bc3337f0cbe8b1f7512cc&oe=5483E499&__gda__=1421995297_073ed7e4c4a1aca2fde0a6e48645fa78

Moje cudenko z directsport

Moze na ich stronie te kolory wygladajo slabo to na zywo polecam. Macie wglad jak to wyglada naprawde.

Jesli ktos nie widzial oczywiscie..

DzejCoop komentarzy: 326425.09.2014, 23:25

Kanonier
U nas na sys. op. gosc każe przepisywac wszystko z podrecznika a cyce ma wieksze niz Pamela Anderson :')

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 325.09.2014, 23:23

DzejCoop
O to to! a nie wirowalo ci jak patrzysz w gore? u nas to norma byla :D

DzejCoop komentarzy: 326425.09.2014, 23:22

Cs 1.6 mam na swoim klasowym kompie wlasnie ale myszka sie tnie i jak gralismy LAN to gowno sie dalo zrobic xd

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 325.09.2014, 23:19

kaziu
Moze nie majatek ale ja dzis dalem 55 euro za koszulke AFC pumy wiec kazdy pieniadz sie liczy.
Zobacze i opiertole!

Drzemor komentarzy: 93025.09.2014, 23:17

Ktoś może posiada Forda Pumę? Jakieś opinie? :D

kaziu874 komentarzy: 673025.09.2014, 23:16

Kanonier204 --> wejdź w moje komentarze i zobaczysz kto :d co prawda 86 funtów to nie jest jakiś majątek tutaj, ale jednak kasa w błoto by była. Nie wygrali wiec nie ma tematu, w weekend sobie wygram :p

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 325.09.2014, 23:16

Najgorsze moim zdaniem jest programowanie. Pascal oraz C++ latwe nie jest ale moze ci sie uda to ogarnac bo ja to odpadlem na tym. Systemy Operacyjne na pierwszych lekcjach to byla czysta gra w Cs 1.6 bo facet tlumaczyl jak sie robi formata..

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 325.09.2014, 23:10

DzejCoop
Dobry kierunek. Bylem i polecam. Przygotuj sie na nauke gry w Csa 1.6 ; D

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 325.09.2014, 23:09

kaziu
Ta niedosyt. Ciekaw jestem ktory to ci taki kit wcisnal. Fakt faktem mialby przesrane :D

DzejCoop komentarzy: 326425.09.2014, 23:09

MaciekGooner
No ja technikum informatyczne. Też źle nie jest. Mamy tech-lic (1 klasa lic artystyczne gdzie są same dziewczyny)
Ale od 2 klasy bedzie (z tego co slyszalem od starszych znajomych) niezłe tempo :D

kaziu874 komentarzy: 673025.09.2014, 23:08

No właśnie trudny mecz do wytypowania, więc pewnie sobie odpuszczę, ale kurs na 1 jest kuszący.

Kanonier204 --> nie powiem ze się nie cieszę, bo gdyby Crystal wygrało to byłby niedosyt :d

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 325.09.2014, 23:01

kaziu
Jak tam kamien spadl z serca ze Newcastle wygralo? :D

skrobinho komentarzy: 3810 newsów: 225.09.2014, 23:00

@kaziu874
Obie drużyny grają poniżej oczekiwań. No ale to derby, więc specjalna motywacja, także tak czy siak szykuje się dobry mecz!

royal87 komentarzy: 142425.09.2014, 23:00

kaziu874 stawiałbym na 1 patrząc na fulham ktore dotychczas zdobylo 1 plt zle to wyglada

kaziu874 komentarzy: 673025.09.2014, 22:54

skrobinho --> czy Everton jest w słabszej formie od live to nie wiem, mimo tej porażki w pucharze.

kaziu874 komentarzy: 673025.09.2014, 22:51

Ponawiam swoje pytanie, bo w godzinach popołudniowych chyba nikt nie napisał - co myślicie o meczu Birmingham - Fulham? Będzie 1?

MikelArteta komentarzy: 1806 newsów: 425.09.2014, 22:50

Da rade jakoś sprzedać tą moją Fife jeśli ją zaistalowałem? Jestem troche laikiem w tych sprawach

kanapka komentarzy: 3033 newsów: 725.09.2014, 22:47

Verminator97
My też czasem gramy, ale to tak wciąga, że potrafi ukraść kilka godzin :P
Ogólnie to najlepiej grać po 3/4 bo jak sie gra po 5/6 to ciągnie się to niesamowicie długo, a mecze wychodzi grać po 5 min co nie zbyt mi się podoba ;D

skrobinho komentarzy: 3810 newsów: 225.09.2014, 22:47

nie ma*

skrobinho komentarzy: 3810 newsów: 225.09.2014, 22:46

Ja sobie dałem 120 zł na FIFE na ps3. Nie są to jakieś wielkie pieniądze, a demo mi pasowało. Fakt, niema IGNITE, ale i taj jest zajebiście :P

@GKS_AFC
No w demo to są bugi czasem :D Ale szybko wyjdą łatki, albo już w oficjalnej wersji ich nie ma.

A Ci bramkarze to rzeczywiście przesadzeni. No może to też wina cięższego strzelania niż w 14 imo. Trudniej jest oddać precyzyjny strzał w róg.

No ale ja nie wiem jak będzie bronił Neuer - 90! Tylko 2vs1 jak wyjdę to mu strzelę :D Już w 14 w fucie wszystko wyjmował :D

skrobinho komentarzy: 3810 newsów: 225.09.2014, 22:41

Szkoda, że Everton ostatnio w bardzo słabej formie, jeszcze gorzej niż L'pool.

Ale derby to wyjątkowe spotkanie, mogę zagrać zupełnie inaczej. Oby. Niech Everton zagra jak trzeba i pociśnie Liverpool!

GKS_AFC komentarzy: 871725.09.2014, 22:39

pogralem w demo na padzie w końcu i nie cholery mnie ta gra nie przekonuje. Po pierwsze mimo plynnej animacji gra sama z siebie sie zawiesza na kilka sekund co pewien czas.
Po drugie Ci bramkarze doslownie wszystko lapia co strzelam. Bardzo zadko udaje sie strzelic gola. Moim zdaniem to lekkie przegiecie ich umiejętności
Po 3 buggggi np mi sie zdarzyło ze kontuzjowany zdjety zawodnik chodzil sobie po murawie obok bocznej lini.
Albo podczas podania pilka przez zawodnika przeniknela jakby go tam nie bylo.
Zobacze jeszcze pelna wersje jak wyjdzie na torrentach. I jak mnie przekona to wtedy kupie. Poki co gram w 14.

Kowalczyk11 komentarzy: 325325.09.2014, 22:34

Rudzki wiecznie krytykuje Arsenal , chociaż po meczu z villa pochwalił nas komentując mecz city z chelsea , ale pewnie teraz wróci do krytyki po soton

DexteR_000 komentarzy: 762525.09.2014, 22:33

Rudzki... nie lubie go, każdy inny tylko nie on.
To tak jak mnie kiedys irytowal na meczach LM w Nce caly ekspert Jagoda.

Kowalczyk11 komentarzy: 325325.09.2014, 22:32

Znajdzie ktoś gifa tego filmiku ? youtube.com/watch?v=6nCYYeIk5vc

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 325.09.2014, 22:32

mrsomebody*

DexteR_000 komentarzy: 762525.09.2014, 22:31

I jeszcze ten podpis :This boy can ASSIST you to choose your disk.

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 325.09.2014, 22:31

marsomebody
Na Twaro feat Nahorny trzeba niestety poczekac.

mrsomebody komentarzy: 602125.09.2014, 22:30

Kanonier204
Kurcze, ten mecz zasługuje na lepszy duet.

Verminator
Ja tak samo wlasnie nad tym mysle, bo troche bez sensu wywalac tak spora kase w kompa. Do gier typu fifa albo jakies wyscigowki jak znalazl, ale w fpsy nie mogl bym grac na padzie.

Verminator97 komentarzy: 1490025.09.2014, 22:27

kanapka > Wiem.^^ My z kumplami zawsze pykamy na xboxie turnieje i gra się kozacko. Teraz też mam w planach kupno xboxa. Trochę kasy już mam, dużo mi nie brakuje. Może rodzicie mi dołożą. :P