Eksperymentalny skład Arsenalu żegna się z Pucharem Ligi

Eksperymentalny skład Arsenalu żegna się z Pucharem Ligi 23.09.2014, 21:35, Sebastian Czarnecki 1695 komentarzy

Eksperymentalny skład Arsenalu nie zdołał rozprawić się z lepiej dysponowanym pierwszym zespołem Southampton i musiał pożegnać się z rozgrywkami Pucharu Ligi. Arsene Wenger desygnował do gry głównie piłkarzy rezerwowych i młodych, a z wyjściowej jedenastki ujrzeliśmy raptem trzech zawodników. Po niektórych graczach widać było spory brak ogrania i/lub umiejętności, a błyski Sancheza nie były wystarczające do odniesienia zwycięstwa w tym spotkaniu. Żalu nie ma, bo kiedyś rezerwowi musieli wybiec na boisko i kiedyś trzeba było przetestować różne warianty w defensywie. Lepiej było to zrobić w najmniej istotnym pucharze krajowym, aniżeli w starciu z ekipami z Big Four.

Arsenal: Ospina - Bellerin (86. Akpom), Chambers, Hayden, Coquelin - Diaby (67. Cazorla), Wilshere - Alexis, Rosicky, Campbell (71. Chamberlain) - Podolski.

Southampton: Forster - Clyne, Fonte, Gardos, Targett (84. Bertrand) - Wanyama, Schneiderlin, S. Davis - Tadić, Pellè, Mané (71. Long).

Już w ósmej minucie spotkania zawodnicy z Southampton przetestowali, jak w akcji spisuje się nowy bramkarz Arsenalu, który debiutował dzisiaj w nowych barwach. Dusan Tadić świetnym podaniem uruchomił wybiegającego z głębi pola Stevena Daviesa, który stanął oko w oko z kolumbijskim bramkarzem, ale ten świetnie się zachował w tej sytuacji i wygarnął Szkotowi piłkę spod nóg.

Dwie minuty później swoją pierwszą akcję w meczu mieli gospodarze tego pojedynku. Dobre dośrodkowanie na głowę otrzymał Tomas Rosicky, ale reprezentant Czech nie jest asem przestworzy i Forster bezproblemowo złapał piłkę po jego strzale.

W trzynastej minucie Arsenal wychodzi na prowadzenie! Do rzutu wolnego z 25. metra podszedł Alexis Sanchez, który precyzyjnie umieścił piłkę w samym okienku bramki Forstera. Golkiper Southampton nawet nie próbował interweniować.

W 19. minucie fatalnie w polu karnym Arsenalu zachował się Tomas Rosicky, który w tej akcji niczym nie przypominał futbolowego weterana i jak junior sfaulował Senegalczyka Mane. Sędzia bez wahania podyktował rzut karny dla Świętych.

Wapno na gola bezproblemowo zamienił Dusan Tadić, który strzałem w sam środek bramki całkowicie zmylił Ospinę. 1-1.

Po wyrównującym trafieniu Tadicia, mecz rozgrywał się przeważnie w środkowej części boiska. Żadna ze stron wyraźnie nie dominowała i nie próbowała narzucić rywalowi swojego tempa gry.

W 30. minucie w polu karnym Arsenalu odnalazł się Graziano Pelle, który nie potrafił jednak zrobić użytku z dobrej piłki i posłał ją obok bramki.

Po dobrym okresie gry Arsenalu, nieoczekiwanie na prowadzenie wyszła drużyna gości. Nathaniel Clyne oddał strzał życia z okolicy trzydziestego metra, a David Ospina nie miał nic do powiedzenia. Potężne uderzenie i przepiękna bramka Anglika. 2-1 dla Soton.

W 42. minucie Kanonierzy stworzyli sobie świetną okazję do wyrównania. Jack Wilshere posłał dobre podanie do wybiegającego Lukasa Podolskiego, ale ten nie potrafił zakończyć akcji, mając przed sobą dobrze dysponowanego Forstera.

Tuż przed przerwą londyńczycy przeprowadzili jeszcze jedną akcję, która zakończyła się uderzeniem Wilshere'a z pierwszej piłki, ale Anglik uderzył w sam środek bramki, gdzie czekał dobrze ustawiony Forster.

Do końca pierwszej połowy wynik nie uległ już zmianie, Arsenal zszedł do szatni z jedną bramką straty do swojego rywala.

Druga cześć meczu rozpoczęła się od dobrego ataku ze strony Southampton. Dusan Tadić dobrze dograł do wybiegającego Davisa, ale jego uderzenie z pierwszej piłki nie sprawiło Ospinie większego problemu. Dobra interwencja Kolumbijczyka.

W 63. minucie Southampton wywalczyło sobie rzut wolny z groźnej pozycji. Do strzału podszedł Dusan Tadić, który mocno i precyzyjnie kopnął futbolówkę, ale kolejny raz na wysokości zadania stanął David Ospina, który świetnie sparował piłkę.

W 66. minucie Arsene Wenger przeprowadził pierwszą zmianę. Za rozgrywającego dobre spotkanie Abou Diaby pojawił się Santiago Cazorla.

Trzy minuty później londyńczycy wypracowali sobie dobrą okazję do wyrównania. Z prawego skrzydła dogrywał Bellerin, a Alexis Sanchez z najbliższej odległości został zatrzymany przez Frasera Forstera.

W 75. minucie strzał z dystansu oddał Isaac Hayden, ale nie była to dobra próba angielskiego stopera.

Do końca meczu nie wydarzyło się już nic godnego uwagi. Kanonierzy pożegnali się z Pucharem Ligi w przeciętnym stylu, przegrywając na własnym podwórku z Southampton 1-2.

Capital One CupRaport pomeczowySouthampton autor: Sebastian Czarnecki źrodło: własne
TakKrzysiu komentarzy: 893825.09.2014, 14:40

thide@
Zgoda! Jeszcze ebne sobie iglo.

GenzoArs komentarzy: 1981 newsów: 925.09.2014, 14:39

@TakKrzysiu
Sprawdź gdzie masz wejście powietrza do lapka. Wszyscy zostawiają przestrzeń na wylocie, gdzie leci ciepłe powietrze, a mało kto wie, że na wlocie (skąd wiatrak pobiera powietrze do chłodzenia) też trzeba miejsca. Ja tą kratkę wlotową miałem pod lapkiem i najlepsze chłodzenie miałem, kiedy trzymałem lapka w 70% na stoliku, a resztę w powietrzu, tak, że był dostęp do kratki wlotowej

kaziu874 komentarzy: 673825.09.2014, 14:38

TakKrzysiu --> aa to taki trik, zazdroszcze ;d

mallen --> nie pomylili sie tylko oszukali, zeby miec te kilkaset zl wiecej i mysleli, ze nikt sie nie skapnie a jak juz to sie nie upomni, taka rozkmina!

thide komentarzy: 32389 newsów: 185225.09.2014, 14:38

@TK, zrób jak ruscy, czyli jak spadnie śnieg to wyjdź na dwór i graj

thide komentarzy: 32389 newsów: 185225.09.2014, 14:36

youtube.com/watch?v=n6UdQG2tMz4

klasyczny komentarz

mallen komentarzy: 2123925.09.2014, 14:35

Gadałem z babką z RTVeuroAGD i pomylili się i wysłali ludziom co zamawiali Fifę z dodatkiem FUT taką zwykłą (w tym mi).
Dzisiaj mają jakiegoś maila wysłać i wymyślą jak rozwiązać ten problem :/

TakKrzysiu komentarzy: 893825.09.2014, 14:35

kaziu874@
Już próbowałem z suszarką ale tylko zyskałem prądowe supermoce!

kaziu874 komentarzy: 673825.09.2014, 14:31

TakKrzysiu --> w wannie z zimna woda lepiej, koniecznie z podlaczonym laptopem do gniazdka!

TakKrzysiu komentarzy: 893825.09.2014, 14:30

Albo te podkładki chłodzące kupie bo troche szkoda lodówki.

TakKrzysiu komentarzy: 893825.09.2014, 14:25

Panowie, dzieki wielkie za odpowiedzi, zapewne macie racje.
Co prawda 13 i 14 chodziły bez problemu ale tutaj ma prawo sie bardziej umęczyć.
Faktycznie był gorący jak niegdyś britnej dla małolat. Może grać w lodówce? hehe

anty_pzpn_ komentarzy: 337025.09.2014, 14:22

A ja w UK musze czekać do jutra na fife koedy inni już grają :(

kaziu874 komentarzy: 673825.09.2014, 14:21

Co myslicie o meczu Birmingham - Fulham na weekend? Bedzie 1?

Alonso komentarzy: 1282425.09.2014, 14:09

zippy.gfycat.com/BaggyFirstAsiaticlesserfreshwaterclam.webm

20 mln :>

maciek987 komentarzy: 296625.09.2014, 14:06

Doktor
Nie chodzi o to, ze sobie pójdize, ale to, że rusek go zwolni ja bedzie mało sukcesów. Tamten rok dla Abramowicza był stracony i juz kręcił nosem

mallen komentarzy: 2123925.09.2014, 14:03

Kupił ktoś tę Fifę z przedsprzedaży z dodatkami?

GenzoArs komentarzy: 1981 newsów: 925.09.2014, 14:00

@TakKrzysiu
Miałem taki problem z kilkoma grami, m.in. Skyrim. Objaw typowego przegrzania. Wyczyściłem sobie wiatrak na grafice, i usunąłem z obudowy (spód lapka) taką siatkę, która ograniczała dostęp powietrza. Temperatura spadła i gry śmigały. Teraz już nie mam tego problemu, bo lapek już fo gier się nie nadaje, a kupiłem sobie X360.

Sprawdź w trakcie grania jakimś programikiem temperaturę na GPU, to Ci odpowie, czy to przegrzanie, czy szukać innych problemów

Doktor komentarzy: 770625.09.2014, 13:55

maciek987

Jeśli nie dostanie propozycji prowadzenia reprezentacji Portugalii lub Anglii to pewnie zostanie. Bo gdzie indziej mógłby pójść?

Robizg1 komentarzy: 8506 newsów: 125.09.2014, 13:54

Jak tam wrażenia z fifki? U mnie super :)

mallen komentarzy: 2123925.09.2014, 13:53

Pytanie do ludzi co ogarniają FIFE.
Czy pudełko z tymi dodatkami do FUT z przedsprzedaży różni się od tego bez dodatku.

Bo kupiłem z dodatkami, a widzę że pudełko nie różni się niczym od normalnej...

maciek987 komentarzy: 296625.09.2014, 13:51

Doktor
wątpie, żeby Mou był jeszcze trenerem Chelsea za dwa lata ;p

Doktor komentarzy: 770625.09.2014, 13:51

maciek987

Spokojnie, przecież jest to wypowiedź w stylu Mourinho. On tak ma, lubi być za wszelką cenę kontrowersyjny, często prowokuje. Znając życie, to za dwa lata sam zaprosi Lamparda do pomocy przy zespole.

Doktor komentarzy: 770625.09.2014, 13:49

TakKrzysiu

Pewnie za wysoka temperatura wewnątrz sprzętu, wiele laptopów ma spieprzone chłodzenie. A wiadomo, gdy się osiągnie temperaturę krytyczną, to sprzęt się po prostu wyłącza, by nic się nie zepsuło.

maciek987 komentarzy: 296625.09.2014, 13:48

Doktor
Ja sie nie oburzam. Stwierdzam fakt, który chyba i tak wszyscy znają

Doktor komentarzy: 770625.09.2014, 13:46

Mourinho trolluje, jak zresztą ma od zawsze w zwyczaju, nie wiem czemu się tak oburzacie.

maciek987 komentarzy: 296625.09.2014, 13:42

Mourinho to idiota. *******i od rzeczy. Nie raz mówił słowa które mijały się z inteligentnymi szerokim łukiem. To, że ten człowiek ma chorobę psychiczną wie chyba każdy kto interesuje sie piłką nożną.

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747425.09.2014, 13:40

illpadrino

ten mecz to niezla loteria, tak jak pisza na lfc.pl to beda derby pod tytulem ,,słaby vs słaby''

Godzilla komentarzy: 23925.09.2014, 13:39

Tak.. nie ma milosci pomiedzy Lampardem a Chelsea.. co ten rumun *******i. w meczu City z Chelsea bylo widac

illpadrino komentarzy: 12030 newsów: 325.09.2014, 13:37

Krzysiu..

może się przegrzewa i wyłącza z automatu? Lapki mogą tak mieć.

DzejCoop komentarzy: 326425.09.2014, 13:35

"Pomiędzy Lampardem a Chelsea nie ma już żadnej miłości. Kiedy przechodzisz do zespołu największego rywala, to wszystko co było w przeszłości przestaje mieć znaczenie"
- Jose Mourinho

No, no :')

TakKrzysiu komentarzy: 893825.09.2014, 13:35

Siema, ja do fifofcuf-informatykuf. Fifa chodzi mi dość płynnie, wszystko ok. Lapek ma 2 latka i spełnia wymagania. Problem w tym, że podczas meczu (zwykle w 2 połowie) nagle wyłącza sie cały sprzęt :| podczas gry w demo było to samo. Z innymi giercami nie było kłopotów. Jakieś pomysły?

royal87 komentarzy: 142425.09.2014, 13:32

anty_pzpn z tego co pamietam to wszedł za Evansa;)
na anglia.goal.pl napisali ze kontuzja na treningu :P

DzejCoop komentarzy: 326425.09.2014, 13:32

kaziu

Tak czy inaczej 35 melonów poszło a On meczu nie zagrał.

Simpllemann komentarzy: 52849 newsów: 52425.09.2014, 13:28

kaziu874
No trochę czasu może im to jeszcze zająć.

illpadrino komentarzy: 12030 newsów: 325.09.2014, 13:27

Rivaldo

Liverpol z Evertonem jak obstawiasz?

kaziu874 komentarzy: 673825.09.2014, 13:24

simpllemann --> z tym ''calkiem niemozliwy'' nie bylbym taki pewny, bramke nam juz strzelili, przegrali tylko 5:1, a nie tak jak kiedys 10:0. Ida w dobra strone ;)

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747425.09.2014, 13:23

Dzejcoop

higuain na dobra sprawe nie oczarowal serie A, co prawda w sezonie 13/14, strzelil 17 goli, ale ze 3,4 gole to byly karne, wiec z gry strzelil raptem z 14 goli.

Simpllemann komentarzy: 52849 newsów: 52425.09.2014, 13:21

kaziu874
Tam byłby bardzo wysoki kurs. I całkiem niemożliwy do spełnienia. WHU jednak ma większa szansę.

kaziu874 komentarzy: 673825.09.2014, 13:20

Jak to się wszystko szybko zmienia, na euro Tytoń bohater i nawet nastolatki które nigdy meczu nie widziały w tv się nim jarały, a teraz ławeczka w elche, hehe.

royal87 komentarzy: 142425.09.2014, 13:20

obrona united zapewne bedzie taka
shaw-blind-rjo-rafael

kaziu874 komentarzy: 673825.09.2014, 13:17

simpllemann --> chodzi o wysoki kurs, tylko przykład podałem.

Dzej --> było coś chyba że nie pasuje do jego taktyki i ma słabą kondycję, ale że nie ceni go sobie to nie słyszałem.

Simpllemann komentarzy: 52849 newsów: 52425.09.2014, 13:17

"Ciężkie czasy nadchodzą dla Przemysława Tytonia. Transfer do Elche FC miał być dla Polaka odbiciem się po miesiącach spędzonych na ławce PSV Eindhoven. Tymczasem nasz bramkarz w Hiszpanii też stracił miejsce w składzie i z zapowiedzi trenera wynika, że szybko może go nie odzyskać."

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747425.09.2014, 13:16

,,Ludzi ktorzy chca zarobic łatwe pieniadze uprasza sie do soboty postawic duza sume na whu.''

hehe

DzejCoop komentarzy: 326425.09.2014, 13:15

Kaziu874

Tzn. czytałem, że van Żal powiedział, że nie ceni go sobie :D

anty_pzpn_ komentarzy: 337025.09.2014, 13:14

Royal
Nic mi o tym nie wiadomo, w meczu z Lisami wszedł za Jonesa i komentatorzy mówili że wraca PO kontuzji wiec dlaczego miałby nie zagrać??

Simpllemann komentarzy: 52849 newsów: 52425.09.2014, 13:14

kaziu874
A czemu z San Marino?

kaziu874 komentarzy: 673825.09.2014, 13:13

DzejCoop --> jak można mówić o zawodnik swojej drużyny że jest wtopą transferową? Proste że fejk.

DzejCoop komentarzy: 326425.09.2014, 13:11

Van Gaal mówił, że transfer Shawa to wtopa. Prawda to czy fejk?

kaziu874 komentarzy: 673825.09.2014, 13:11

Amatorów czytaj San Marino, bo zaraz będziecie poprawiać.

royal87 komentarzy: 142425.09.2014, 13:10