Eksperymentalny skład Arsenalu żegna się z Pucharem Ligi

Eksperymentalny skład Arsenalu żegna się z Pucharem Ligi 23.09.2014, 21:35, Sebastian Czarnecki 1695 komentarzy

Eksperymentalny skład Arsenalu nie zdołał rozprawić się z lepiej dysponowanym pierwszym zespołem Southampton i musiał pożegnać się z rozgrywkami Pucharu Ligi. Arsene Wenger desygnował do gry głównie piłkarzy rezerwowych i młodych, a z wyjściowej jedenastki ujrzeliśmy raptem trzech zawodników. Po niektórych graczach widać było spory brak ogrania i/lub umiejętności, a błyski Sancheza nie były wystarczające do odniesienia zwycięstwa w tym spotkaniu. Żalu nie ma, bo kiedyś rezerwowi musieli wybiec na boisko i kiedyś trzeba było przetestować różne warianty w defensywie. Lepiej było to zrobić w najmniej istotnym pucharze krajowym, aniżeli w starciu z ekipami z Big Four.

Arsenal: Ospina - Bellerin (86. Akpom), Chambers, Hayden, Coquelin - Diaby (67. Cazorla), Wilshere - Alexis, Rosicky, Campbell (71. Chamberlain) - Podolski.

Southampton: Forster - Clyne, Fonte, Gardos, Targett (84. Bertrand) - Wanyama, Schneiderlin, S. Davis - Tadić, Pellè, Mané (71. Long).

Już w ósmej minucie spotkania zawodnicy z Southampton przetestowali, jak w akcji spisuje się nowy bramkarz Arsenalu, który debiutował dzisiaj w nowych barwach. Dusan Tadić świetnym podaniem uruchomił wybiegającego z głębi pola Stevena Daviesa, który stanął oko w oko z kolumbijskim bramkarzem, ale ten świetnie się zachował w tej sytuacji i wygarnął Szkotowi piłkę spod nóg.

Dwie minuty później swoją pierwszą akcję w meczu mieli gospodarze tego pojedynku. Dobre dośrodkowanie na głowę otrzymał Tomas Rosicky, ale reprezentant Czech nie jest asem przestworzy i Forster bezproblemowo złapał piłkę po jego strzale.

W trzynastej minucie Arsenal wychodzi na prowadzenie! Do rzutu wolnego z 25. metra podszedł Alexis Sanchez, który precyzyjnie umieścił piłkę w samym okienku bramki Forstera. Golkiper Southampton nawet nie próbował interweniować.

W 19. minucie fatalnie w polu karnym Arsenalu zachował się Tomas Rosicky, który w tej akcji niczym nie przypominał futbolowego weterana i jak junior sfaulował Senegalczyka Mane. Sędzia bez wahania podyktował rzut karny dla Świętych.

Wapno na gola bezproblemowo zamienił Dusan Tadić, który strzałem w sam środek bramki całkowicie zmylił Ospinę. 1-1.

Po wyrównującym trafieniu Tadicia, mecz rozgrywał się przeważnie w środkowej części boiska. Żadna ze stron wyraźnie nie dominowała i nie próbowała narzucić rywalowi swojego tempa gry.

W 30. minucie w polu karnym Arsenalu odnalazł się Graziano Pelle, który nie potrafił jednak zrobić użytku z dobrej piłki i posłał ją obok bramki.

Po dobrym okresie gry Arsenalu, nieoczekiwanie na prowadzenie wyszła drużyna gości. Nathaniel Clyne oddał strzał życia z okolicy trzydziestego metra, a David Ospina nie miał nic do powiedzenia. Potężne uderzenie i przepiękna bramka Anglika. 2-1 dla Soton.

W 42. minucie Kanonierzy stworzyli sobie świetną okazję do wyrównania. Jack Wilshere posłał dobre podanie do wybiegającego Lukasa Podolskiego, ale ten nie potrafił zakończyć akcji, mając przed sobą dobrze dysponowanego Forstera.

Tuż przed przerwą londyńczycy przeprowadzili jeszcze jedną akcję, która zakończyła się uderzeniem Wilshere'a z pierwszej piłki, ale Anglik uderzył w sam środek bramki, gdzie czekał dobrze ustawiony Forster.

Do końca pierwszej połowy wynik nie uległ już zmianie, Arsenal zszedł do szatni z jedną bramką straty do swojego rywala.

Druga cześć meczu rozpoczęła się od dobrego ataku ze strony Southampton. Dusan Tadić dobrze dograł do wybiegającego Davisa, ale jego uderzenie z pierwszej piłki nie sprawiło Ospinie większego problemu. Dobra interwencja Kolumbijczyka.

W 63. minucie Southampton wywalczyło sobie rzut wolny z groźnej pozycji. Do strzału podszedł Dusan Tadić, który mocno i precyzyjnie kopnął futbolówkę, ale kolejny raz na wysokości zadania stanął David Ospina, który świetnie sparował piłkę.

W 66. minucie Arsene Wenger przeprowadził pierwszą zmianę. Za rozgrywającego dobre spotkanie Abou Diaby pojawił się Santiago Cazorla.

Trzy minuty później londyńczycy wypracowali sobie dobrą okazję do wyrównania. Z prawego skrzydła dogrywał Bellerin, a Alexis Sanchez z najbliższej odległości został zatrzymany przez Frasera Forstera.

W 75. minucie strzał z dystansu oddał Isaac Hayden, ale nie była to dobra próba angielskiego stopera.

Do końca meczu nie wydarzyło się już nic godnego uwagi. Kanonierzy pożegnali się z Pucharem Ligi w przeciętnym stylu, przegrywając na własnym podwórku z Southampton 1-2.

Capital One CupRaport pomeczowySouthampton autor: Sebastian Czarnecki źrodło: własne
skrobinho komentarzy: 3810 newsów: 224.09.2014, 22:18

Nie cieszycie się z bramki Totków? Właśnie dobrze ja będzie remis i dogrywka to będą bardziej zmęczeni. Na dodatek mają mniej czasu na odpoczynek przed sobotnim meczem.

Kanapka

O tym właśnie mówiłem... Strasznie go potraktowali. Karny jak nic.

Chickenos komentarzy: 27324.09.2014, 22:11

wie ktoś o co może chodzić,wyskakuje mi taki błąd "add on does not have the correct structure" jak próbuje zainstalować wtyczke do XBMC ?

Mihex komentarzy: 2360424.09.2014, 22:04

Widzieliście ten brutalny faul na Pedro przed chwilą?

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747424.09.2014, 22:00

hamburg SV w lidze niemieckiej nie strzelil jeszcze gola , a to juz 5 kolejka.

KingOfLoyal komentarzy: 12774 newsów: 124.09.2014, 22:00

Z tym Lampardem to City sobie poleciało... JUz teraz zapowiedizeli,ze jego wypożyczenie sie przedłuży do konca stycznia,a potem wszystko jest możliwe....

Chickenos komentarzy: 27324.09.2014, 21:59

gdy instaluje wtyczke na XBMC pojawia mi sie blad add on does not have the correct structure wiecie o co moze chodzic?

schnor25 komentarzy: 1854624.09.2014, 21:58

właśnie nie wiem, chciałem Seville, nawet na nc+ dają, ale streamów brak z pl komentem

Simpllemann komentarzy: 52854 newsów: 52424.09.2014, 21:58

AS Roma straciła pierwszego gola w sezonie.

schnor25 komentarzy: 1854624.09.2014, 21:51

To przeciwnik Ajaxu z co najmniej 3 ligi tamtejszej.

rafi_i komentarzy: 421824.09.2014, 21:50

Milik strzelil dzisiaj 6 goli w pucharze holandii ;p

schnor25 komentarzy: 1854624.09.2014, 21:48

Panowie, jaki meczyk warto odpalić ? :D Kilka ciekawych pojedynków, czy to w COC, Serie A czy też La Lipie i bądź tu mądry człowieku...

Simpllemann komentarzy: 52854 newsów: 52424.09.2014, 21:48

No to Borussia ratuje punkt.

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747424.09.2014, 21:47

2-2 immobile

dawidsk komentarzy: 245124.09.2014, 21:44

ktoś tu pisał o konkursie z książką Pirlo? Wziąłem udział, wpisałem Juve 3-0 Cassena i że Vidal zdobędzie 1. bramkę w 19 minucie... Vidal strzelił w 18, jest przerwa, oby tak dalej :D

dawidsk komentarzy: 245124.09.2014, 21:41

thide

ciesz się, że pomogłeś ludziom xd

mrsomebody komentarzy: 602124.09.2014, 21:39

haxball.com/?roomid=~2e86bf7e24b066b189b76c4ecc3b67bcfe8a85e32d50d9ab74b5d55ed9548a728

kaziu874 komentarzy: 675324.09.2014, 21:35

simpllemann --> aa, myslalem ze to jakis odtwarzacz zeby mecze na androidzie dzialaly czy cos.

dawidsk komentarzy: 245124.09.2014, 21:34