Emocjonujący mecz Grecji i Nigerii, Grecy wygrywają 2-1

Emocjonujący mecz Grecji i Nigerii, Grecy wygrywają 2-1 17.06.2010, 18:09, Mateusz Kolebuk 64 komentarzy

Punktualnie o godzinie 16:00 Oscar Ruiz z Kolumbii rozpoczął spotkanie grupy B między Grecją a Nigerią. Mecz rozgrywany był na Free State Stadium w Bloemfontein - mieście, w którym urodził się znamy wszystkim fanom fantasy John Ronald Reuel Tolkien.

Prowadzenie w spotkaniu objęli już w 16. minucie Nigeryjczycy. Dobrym strzałem z rzutu wolnego popisał się były pomocnik Wisły Kraków - Kalu Uche, pokonując zdezorientowanego Alexandrosa Tzorvasa. Spotkanie było dość wyrównane aż do 33. minuty, w której czerwoną kartkę ujrzał reprezentant Nigerii - Sani Kaita. Piłkarza Super Eagles poniosły nerwy i przy sytuacji autowej próbował kopnąć Vasiliosa Torosidisa, z którym chwilę wcześniej walczył o piłkę. Załamany piłkarz opuścił murawę, a Grecja rozpoczęła atak.

W 40. minucie Dimitrios Salpingidis był bliski pokonania z bliskiej odległości bramkarza Nigerii - Vincenta Enyeamy, ale ten zdołał nogą obronić płaski strzał Greka. To, co nie udało się Salpingidisowi w 40. minucie, udało się cztery minuty później. Piłka po strzale reprezentanta Grecji odbiła się od jednego z nigeryjskich obrońców, całkowicie zmieniając tor lotu i ostatecznie lądując w siatce.

Druga połowa rozpoczęła się pod dyktando Greków, którzy grając w przewadze zaczęli wypracowywać sobie przewagę. W 49. minucie Kalu Uche mógł zmienić rezultat, strzelając z dystansu. Jego strzał został jednak dobrze sparowany przez greckiego golkipera.

W 59. minucie szansę na zdobycie prowadzenia miał Theofanis Gekas, ale świetną interwencją popisał się nigeryjski bramkarz. Nigeryjczycy szybko skontrowali i w ciągu kilku chwil byli już pod bramką Tzorvasa. Aiyegbeni Yakubu miał wyśmienitą okazję, żeby pokonać greckiego golkipera, lecz ten wyśmienicie sparował jego strzał. Dobitką nie popisał się będąc w pełnym biegu Chinedu Obasi i strzelił obok bramki.

W 71. minucie Enyeama w końcu skapitulował. Najpierw dość niefortunnie sparował strzał Tziolisa, a następnie nie dał rady z obroną dobitki Torosidisa. Bramka, która wisiała w powietrzu od dobrych kilkunastu minut w końcu padła.

Grecy mieli jeszcze szanse na podwyższenie rezultatu, a mocno zmęczeni graniem w dziesiątkę Nigeryjczycy ograniczali się do zrywów i kontr. Ostatecznie wynik spotkania nie zmienił się, a Grecy odnieśli pierwsze w historii zwycięstwo na Mundialu, strzelając również dwie pierwsze w historii bramki na Mistrzostwach Świata.

Mistrzostwa Świata 2010Reprezentacja GrecjiReprezentacja Nigerii autor: Mateusz Kolebuk źrodło: własne
poprzednia12następna
rol18 komentarzy: 192920.06.2010, 09:30

ciekawy mecz

luq007 komentarzy: 289918.06.2010, 20:18

Grecy wymeczyli wkoncu 3 pkt ale ja nie chce zeby wyszli z gruby bo graja marny futbol na tym mundialu. Niczym dzieci we mgle..

laskowski19051995 komentarzy: 494518.06.2010, 13:35

Nigeryjczycy byli osłabieni po stracie zawodnika i to zdecydowało o wyniku :]

Kondzior12 komentarzy: 490018.06.2010, 13:30

Szkoda mi Nigerii bo jakby ten koleś nie dostał czerwonej kartki to mogliby wygrać.

waldek_89 komentarzy: 573518.06.2010, 11:45

no ciekawy mecz, muszę przyznać że gdyby nie czerwona kartka mecz mógłby zakończyć się nawet i zwycięstwem Nigerii.

lukasz19031989 komentarzy: 136218.06.2010, 11:29

Gdyby nie czerwona kartka dla Nigeryjczyka mecz potoczył by się zapewne inaczej.

ynus1993 komentarzy: 5218.06.2010, 11:07

liczyłem że Nigeria wyjdzie z grupy

ynus1993 komentarzy: 5218.06.2010, 11:06

gracja nie istniała do 33 minuty później czerwona kartka i Enyeama mógł udowodnić że to nie przypadek że tak dobrze bronił z Argentyną!! Barwo Enyeama!!!

wronka25 komentarzy: 224518.06.2010, 06:12

Boze zeby bramkarze Arsenalu popelniali tylko takiebledy jak Enyeama to bedzie dobrze . triche to zawalil bo mogl wybic ta pilke a nie probowac lapac tym bardziej ze wszyscy narzekaja na ta pilke

pedro61 komentarzy: 219918.06.2010, 00:50

Mimo dzisiejszej (przepraszam-już wczorajszej) "wpadki" Enyeama jest bramkarzem godnym pozyskania przez Arsenal.

howareyou komentarzy: 6048 newsów: 718.06.2010, 00:11

@IceMan
Almunia też w kilku meczach dobrze bronił, a nikt nie pisał, że wpadka "nie powinna przysłonić jego wspaniałych interwencji". Fakt faktem, że było tych wpadek tak wiele, ale nie mamy pewności, że jakiś afrykański bramkarz będzie ich robił mniej. Tak, tak, sorry wielkie za mój straszliwy rasizm, ale afrykańscy bramkarze z reguły są o wiele mniej solidni, niż ci europejscy. Może to wyjątek, ale wątpię, żeby Wenger zaryzykował. Jeżeli chcemy pozyskać bramkarza - to musi być solidny golkiper, który błędów będzie się ustrzegał - ja tak to widzę.

szwarcekruper komentarzy: 89318.06.2010, 00:08

Jak dla mnie to Enyeama jak na razie pokazuję się z świetnej strony i ta druga bramka dla Grecji nic w tej kwestii nie zmienia.

pietraz komentarzy: 158817.06.2010, 23:50

Enyama? Bardzo chętnie i bez zastanowienia widzę go w wyjściowej 11 Kanonierów w przyszłym sezonie. Niby to tylko 2 mecze, ale swoimi interwencjami pokazał jak świetnie radzi sobie w meczach o dużą stawkę. Niektóre piłki wybronione były po prostu fenomenalnie. Takiego bramkarza właśnie brakuje. A ta wpadka? Takie "wpadki" Fabian i Almunia zaliczają po kilkanaście w sezonie w spotkaniach o dużo mniejszym znaczeniu. A gdyby musieli bronić tą szatańską Jabulani to ta liczba była by jeszcze większa. 5-8mln myślę będzie wart ten bramkarz po zakończonych mistrzostwach. Chociaż poczekajmy jeszcze co najmniej 1 mecz i wtedy będziemy oceniali jego występ na imprezie jako całokształt.

sebasz komentarzy: 4984 newsów: 52017.06.2010, 23:31

Zauważcie jednak że gra dla Nigerii
to presja nieporównywalnie mniejsza niż
dla Arsenalu gdzie w 60 meczach w sezonie trzeba trzymać formę.

To będzie rzeź faworytów na tym turnieju.
Min Anglii Francji Włochy czy Portugalia może nawet Hiszpania.

Prawie każdy zawodnik z tego grona w sezonie zaliczył po 55-60 meczy na bardzo wysokim jak nie najwyższym poziomie grając w klubach które zachodziły w pucharach bardzo daleko ,które
wygrywały ligi zdobywały krajowe puchary.

Co innego zawodnicy z takich krajów jak Chile
Urugwaj Meksyk czy Paragwaj. Oni grali w dobrych klubach ale max 40-45 meczy do tego sporo jest rezerwowych ale na co dzień trenujących z najlepszymi.

Dlatego teoretyczni faworyci z Europy
nie mają sił po wyczerpującym sezonie
ani na walkę a już na pewno nie na grę kombinacyjną.

po 55-60

Szogun komentarzy: 28734 newsów: 317.06.2010, 23:05

Ja bym chciał tego bramkarza bo ta bramka też padła z niezupełnie jego winy ta piłka lubi płatać figlę, a wybronił kilka strzałów takich,że nawet Schmaichel by się nie powstydził.

sebasz komentarzy: 4984 newsów: 52017.06.2010, 22:59

Sorry że się zapytam ale gdzie są
wszyscy ci co chcieli Eneyamę ???

Co zawalił bramkę i już szału nie ma ???

Szogun komentarzy: 28734 newsów: 317.06.2010, 22:49

Zgadzam się w zupełności pierwszy sezon miał rewelacyjny.Teraz nie jest już niestety na poziomie Arsenalu.

gooner80 komentarzy: 129317.06.2010, 22:47

Sagna grał słabo lub po prostu nijako przez cały zeszły sezon - ja go nie oceniam tylko po tym meczu, od dłuższego czasu widzę, że jest cieniem siebie sprzed paru lat.

evelred komentarzy: 369117.06.2010, 22:43

a co kogo obchodzi, że Sagna zagrał gorzej w kadrze. Ważne, że w klubie gra dobrze

Gunner_995 komentarzy: 655017.06.2010, 22:40

Co wy za przeproszeniem piep***??! Sprzedać Sagne??! Człowiek to nie maszyna i każdy ma gorszy dzień! Zobaczycie tylko że ktoś ma słabszy moment to od razu go sprzedać... Żal mi was!!!!

evelred komentarzy: 369117.06.2010, 22:39

Samir i tak by nie chciał grać z amatorami :D

Oldgunner3 komentarzy: 977117.06.2010, 22:36

No i Ameryka górą - pewnie Mex. z Urusami remisik i po wszystkim.Żabki do domku.

polandblood komentarzy: 12006 newsów: 117.06.2010, 22:30

Jak ja widzę takiego Govou czy Gignaca to ja się pytam gdzie jest Samir do ciężkiej cholery!?Bez pytań...
:(

Gunner_995 komentarzy: 655017.06.2010, 22:27

gooner80---->To miał być dobry żarcik?:D

howareyou komentarzy: 6048 newsów: 717.06.2010, 22:27

Szkoda patrzeć na to, co się dzieje z jedną z moich ulubionych reprezentacji. Ale to było oczywiste i do przewidzenia - zresztą sam o tym pisałem przed mundialem i to nie raz. Brawo Raymond, brawo Francjo.

klinka12 komentarzy: 4912 newsów: 117.06.2010, 22:27

No to Trójkolorowi z małymi szansami na wyjście z grupy.. cóż, oliwa sprawiedliwa ( ręka Titiego).

Szogun komentarzy: 28734 newsów: 317.06.2010, 22:26

Wstyd,żenada,katastrofa.Domenech jest beznadziejny a obrona francuska okropna. Niestety w połowie ta obrona składa się z mam nadzieje już byłych graczy Arsenalu bo jeśli jeszcze ktoś chce Sagne kupić to powinniśmy go sprzedać i w to miejsce dać solidnego obrońcę.

kamil_malin komentarzy: 933217.06.2010, 22:24

Papa Francja? Czyżby powtórka z 2002r? Dobrze, że Domenech odchodzi, może w końcu Francuzi będą drużyną z prawdziwego zdarzenia.

Gunner_995 komentarzy: 655017.06.2010, 22:23

Brawo Meksyk.Są poprostu lepsi. Szkoda mi Carlosa. Arsene jak nadawał komentarz:D Ale widać było że jak tylko zobaczył kontuzję Carlosa to go serce zabolało...

gooner80 komentarzy: 129317.06.2010, 22:22

Oczywiście Sagna ;)

gooner80 komentarzy: 129317.06.2010, 22:10

Sagan daje przedsmak tego co będzie prezentował w następnym sezonie - sprzedawać go póki go ktoś chce i to za niezłe pieniądze! Kupimy 2 talenty za jego transfer i będzie git!

AlexSong17 komentarzy: 100017.06.2010, 22:08

GOOOOOL ! PIĘKNIE !!!!

AlexSong17 komentarzy: 100017.06.2010, 22:06

Dlaczego Domenech upiera się tak na ten beznadziejny duet Anelka - Govou zamiast wystawić od 1 min np. Henry - Cisse (świetny ostatni sezon w barwach Panathinaikosu) ;/

howareyou komentarzy: 6048 newsów: 717.06.2010, 21:40

@Zephi
Oj, łączę się z tobą w bólu. Mam podobny problem - oglądać mecz ze starszymi to jak ciąć się baaardzo tępą żyletką... Ale niektóre mogę na szczęście oglądać sam.

Zephi komentarzy: 28217.06.2010, 21:29

Dlaczego zadnego sopcastu nie ma? Cholera, jeszcze zadnego mundialowego meczu nie udalo mi sie obejrzec, a telewizora w pokoju brak.

polandblood komentarzy: 12006 newsów: 117.06.2010, 21:10

Vela był najlepszy na boisku.Dominował pod względem szybkości i techniki.Widać, że dobrze wszedł w ten mecz.Niestety kontuzja.Oby to nie bło nic poważnego

klak komentarzy: 4517.06.2010, 21:10

papa wenger komentuje mecz...pewnie mu wstyd za bledy gallasa i sagny

Szogun komentarzy: 28734 newsów: 317.06.2010, 21:06

Vela zszedł jakoś nie idą mu te mistrzostwa.
Gra obrońców Arsenalu szczególnie Sagny tragedia.

Szogun komentarzy: 28734 newsów: 317.06.2010, 20:17

Ten bramkarz jest naprawdę dobry.Przy tej drugiej bramce winę chyba bardziej ponosi piłka która jest trudna do obrony.Taki człowiek przydałby się u Nas i jeszcze nie kosztuje milionów.

Merowingster komentarzy: 74617.06.2010, 19:51

Drużyny Afryki dają dupy. jutro plamę da Ghana i Kamerun ponownie za 2 dni.

szwarcekruper komentarzy: 89317.06.2010, 19:50

Enyeama bronił dzisiaj świetnie , z resztą w meczu z Argentyną nie gorzej. Naprawdę wyciągał piłki w zasadnie nie do obrony. Nie rozumiem dlaczego Kaita faulował tego Greka, nie było tam żadnej przepychanki ani nic, po prostu podbiegł i zawalił mu kopa... Gdyby nie to, to pewnie Nigeria cieszyłaby się teraz z 3 pkt.

IronHide_AFC komentarzy: 164217.06.2010, 19:46

przecież nie może ma 2 porażki !
co im dadzą 3 pkt ... ?
bezpośrednie starcie już było, Grecja po zrównaniu pkt ma czystszą sytuacje ;D
odpadli

stefcio15 komentarzy: 13022 newsów: 223717.06.2010, 19:38

Spokojnie , Nigeria jeszcze wyjdzie z grupy :) Licze na nich bo naprawde graja fajna pilke i dobrze sie pokazali szczegolnie w meczu z Argentyna , wystarczy im jednobramkowa wygrana i porazka Grekow tez wystarczy jednobramkowa:)

jacobsen9214 komentarzy: 26017.06.2010, 19:10

Co jak co.. ale piłkę meczową na nodze miał Yakubu, a chwile po nim Obasi, nie wiem jak oni mogli tego nie strzelić. Przy 2-1 dla Nigerii myślę, że ustawiliby się wystarczająco dobrze żeby dowieźć ten rezultat do końca, było jednak inaczej, wielka szkoda !

howareyou komentarzy: 6048 newsów: 717.06.2010, 19:06

@vP7
Ofc, my bad. Dzięki za poprawienie.

Cudi komentarzy: 12754 newsów: 9817.06.2010, 18:57

Ehhh jedna z niewielu drużyn, których naprawdę nie znoszę pokonuje Nigerie... Szkoda mi zawodników z Afryki bo przegrali pewnie przez czerwoną kartkę, która w połączeniu z bramką do szatni w pierwszej połowie dodało Grekom skrzydeł i jednocześnie zdołowało Nigeryjczyków co zmieniło przebieg spotkania. Teraz w tej grupie liczę, że Albicelestes rozgromią Greków i Korei uda się awansować.

IronHide_AFC komentarzy: 164217.06.2010, 18:56

Nigeria mikolaj nie ma już nic, odpadła ...
Afrykanie mogą jeszcze w statystykach zamącić ten ich bramkarz Enyeama na tą chwile bryluje jako bramkarz i ma szanse zostać goalkiperem turnieju ?
dlaczego tak sadze,jest coraz bardziej zle, Nigeryjczyk przetrwał ale piłka jabulani serio ma prawo zepsuć opinie innym bramkarzom a mundial już zgorszyła