Fabiański prowadzi Arsenal do zwycięstwa 2-1 z LFC

Fabiański prowadzi Arsenal do zwycięstwa 2-1 z LFC 16.02.2014, 17:58, Sebastian Czarnecki 2231 komentarzy

Po nieudanych meczach w Premier League, Kanonierzy musieli w końcu odpowiedzieć dobrym rezultatem, by udowodnić kibicom, że nie należy ich jeszcze skreślać. Spotkanie w Pucharze Anglii z Liverpoolem było do tego idealną okazją, bo można było je również potraktować jako zemstę za ostatnią porażkę 1-5. Podopieczni Arsene'a Wengera nie byli dzisiaj dużo lepsi od The Reds, bo mecz był bardzo wyrównany, ale jednak byli bardziej konsekwentni i to pozwoliło im w zwycięstwie 2-1.

Arsene Wenger dał odpocząć kilku podstawowym zawodnikom, jednak nie przeszkodziło to w wywalczeniu arcyważnego awansu. Arcyważnego zwłaszcza w kwestii psychologicznej, zwłaszcza że już w środę na Arsenal czeka mecz w Lidze Mistrzów z Bayernem Monachium. Kanonierzy udowodnili kibicom i przede wszystkim sobie, że wciąż należą do najmocniejszych i to jest właśnie największym pozytywem z dzisiejszego klasyku na Emirates Stadium.

Arsenal: Fabiański - Jenkinson, Mertesacker, Koscielny, Monreal - Arteta, Flamini - Chamberlain (76. Gibbs), Özil, Podolski (69. Cazorla) - Sanogo (88. Giroud)

Liverpool: Jones - Flanagan, Skrtel, Agger, Cissokho (62. Henderson) - Allen, Gerrard, Coutinho - Sterling, Sturridge, Suarez

Kanonierzy bardzo słabo rozpoczęli spotkanie i już w pierwszych pięciu minutach Daniel Sturridge dwukrotnie mógł wpakować piłkę do bramki. Za pierwszym razem zatrzymał go Łukasz Fabiański, zaś jego druga próba okazała się minimalnie niecelna.

Gra Arsenalu jednak z minuty na minutę wyglądała coraz lepiej, a podopieczni Arsene'a Wengera coraz śmielej zaczęli sobie poczynać na boisku. W 11. minucie Yaya Sanogo ciekawym i dość niekonwencjonalnym zagraniem znalazł Aleksa Chamberlaina, ale ten nie potrafił jednak zrobić użytku z tego zagrania, jako że miał za mało miejsca i asystował mu defensor The Reds.

W 17. minucie Kanonierzy obejmują prowadzenie! Dośrodkowanie z rzutu rożnego świetnie zgasił na klatce piersiowej Yaya Sanogo, który natychmiast posłał potężny strzał z wolej. Piłka została jednak zablokowana przez jednego z defensorów Liverpoolu, a chwilę później dopadł do niej Alex Chamberlain, który nie dał szans Jonesowi. 1-0!

Kolejne minuty to głównie gra w środku pola. Arsenal uspokoił grę i nie pozwalał drużynie gości na zbyt wiele. Każda ze stron próbowała od czasu do czasu wyjść z jakimś atakiem, ale obie defensywy nie dopuszczały do tego, by bramkarze musieli interweniować.

W 36. minucie The Reds dali sygnał do ataku. Coutinho wypuścił na wolne pole Joe Allena, jednak Łukasz Fabiański w porę wyszedł z bramki i przechwycił to podanie.

Minutę później z groźnym kontratakiem ruszyli gospodarze. Mesut Özil jednak zbyt długo zwlekał z oddaniem strzału i w rezultacie zaprzepaścił dobre podanie od Mathieu Flaminiego.

Na minutę przed końcem pierwszej połowy groźny i nieoczekiwany strzał oddał Luis Suarez, ale na posterunku czekał świetnie ustawiony Fabiański, który w dobrym stylu zatrzymał Urugwajczyka.

Chwilę później kolejną akcję mieli Kanonierzy. Yaya Sanogo dobrze podał do Chamberlaina, jednak jego uderzenie zostało zablokowane przez obrońcę. Przy piłce znowu więc znalazł się Francuz, ale i on został zatrzymany przez defensywę The Reds.

Po 45 minutach Howard Webb zakończył pierwszą połowę, po której Kanonierzy prowadzą z Liverpoolem 1-0.

Druga połowa zaczęła się od groźnego ataku ze strony Liverpoolu. Luis Suarez znalazł się w doskonałej okazji strzeleckiej i posłał uderzenie na bramkę Fabiańskiego, ale polski golkiper fantastycznie wyczuł intencje Urugwajczyka i zatrzymał go w mistrzowskim stylu.

Kanonierzy odpowiedzieli jednak we wspaniały sposób na tę akcję i podwyższyli prowadzenie! Mesut Özil wypuścił na prawym skrzydle Aleksa Chamberlaina, który zszedł do środka i wyłożył piłkę Lukasowi Podolskiemu. Reprezentant Niemiec nie zwykł mylić się w takich okazjach i pokonał Brada Jonesa. 2-0!

W 54. minucie Mesut Özil oddał groźny strzał z lewej strony boiska, ale Brad Jones tym razem nie dał się pokonać. Chwilę później akcja dla Liverpoolu. Z dystansu strzelał Luis Suarez, ale ponad bramką.

W 58. minucie Lukas Podolski delikatnie zahaczył Luisa Suareza w polu karnym, na co ten padł na ziemię jak rażony piorunem. Howard Webb dał się nabrać i podyktował jedenastkę dla Liverpoolu.

A tę chwilę później na bramkę zamienił Steven Gerrard, pewnie uderzając przy prawym słupku bramki Fabiańskiego. Polak bez szans.

Trzy minuty później drużyna gości mogła nawet doprowadzić do wyrównania. Łukasz Fabiański fantastycznie wyszedł jednak z bramki i powstrzymał Daniela Sturridge'a, ratując skórę swoim kolegom z zespołu. Po raz kolejny!

W 72. minucie w dobrej sytuacji strzeleckiej znalazł się Santiago Cazorla, który kilka minut wcześniej zastąpił na boisku Lukasa Podolskiego. Hiszpan dostał dobrą piłkę od kolegi z zespołu, jednak... fatalnie spudłował, strzelając na wysokość dziesiątego piętra.

Na kilka minut przed końcem drugiej połowy Liverpool mógł doprowadzić do wyrównania po pierwszym i ostatnim błędzie Fabiańskiego. Polak nieudanie wyszedł do piąstkowania, a Daniel Agger mógł, a nawet powinien skierować piłkę głową do bramki.

Do końca meczu wynik nie uległ już zmianie. Arsenal pokonał Liverpool 2-1 i awansował do ćwierćfinału Pucharu Anglii, gdzie zmierzy się z Evertonem.

AlexVanPersie
Sport pl to tak żałosny portal że na prawdę nie warto sobie zawracać głowy tym co tam piszą , jedynie można się z tego pośmiać. Własnie zamieściłem swój komentarz pod tym ich newsem z du py wziętym o Draxlerze. Bayern zablokował transfer xD Wyśmienicie to brzmi , to Bayern umie mówić ? Rozumiem gdyby została zacytowana wypowiedź kogoś z zarządu , ale jak można napisać Bayern zablokował transfer ? Niedługo Bayern będzie prezydentem Niemiec. Heldt się wypowiadał już tyle razy że Draxler nie chce odejść do bayernu ale niestety widzę że dopiero oficjalka o jego transferze do nas na Arsenal com zamknie ryje tym stronniczym prowadzącym nagonke na Arsenal dziennikarzynom.

DzejCoop komentarzy: 326417.02.2014, 16:37

Ile jeszcze Gamzej będzie sie leczył?

Xeliath komentarzy: 1317.02.2014, 16:33

Z tego co słyszałem to odchodzi, bo niby jest skłócony z Pepem i nie chcą dać mu tyle kasy ile zarabia "elita" Bayernu.

iwasaq komentarzy: 26617.02.2014, 16:32

Drodzy koledzy kanonierzy! :)
Założyłem jakiś czas temu stronkę z typami na facebooku. Mogę liczyć na wasze polubienia?

facebook.com/pages/Kupon-dnia/1460719654139884?fref=ts

PS: To nie reklama

BayernGOL komentarzy: 1717.02.2014, 16:32

@NBW
Nie zdziwie sie jak odejdzie - ma lekką kose z Guardiolą, pozatym bardzo ciasno jest w pomocy, a wrocili z kontuzji Sweinsteiger i Alcantara oraz Martinez..

songoku95 komentarzy: 2348617.02.2014, 16:23

gunner
oby, oby bo niestety nie zna się tego uczucia zwycięstwa :|

AlexVanPersie komentarzy: 806417.02.2014, 16:22

Widzieli? Transfer był już dopięty, ale Bayern obiecał Draxlerowi transfer w lecie...

sport.pl/pilka/1,65081,15473279,Transfery__Bayern_powstrzymal_transfer_Draxlera___Nie.html#BoxSportTxt

rafi_i komentarzy: 421817.02.2014, 16:21

Widzę, że i niektórych nienawiść do Barcy przeradza się w głupotę, 4;1 ? chyba w snach... Jak dla mnie to będzie 2;1 dla Barcelony.

gunner1704 komentarzy: 131917.02.2014, 16:14

Jeszcze więcej przed tobą, niekoniecznie straconych, długo raczej nie będziesz na mistrza czekał.

Marchwik komentarzy: 868 newsów: 10817.02.2014, 16:12

Katharsis, czyli na Highbury.pl piszemy o wczorajszym zwycięstwie nad Liverpoolem w FA Cup :)

gunner1704 komentarzy: 131917.02.2014, 16:07

Pewnie jak miałes 13 lat to Arsenal zdobywał mistrzostwo?

gunner1704 komentarzy: 131917.02.2014, 16:05

Ale oczywiscie teraz Bayern gra niesamowity football.

songoku95 komentarzy: 2348617.02.2014, 16:04

też tak sądziłem jak miałem 13 lat, potem rzeczywistość zniweczyła mój światopogląd :

Simpllemann komentarzy: 52843 newsów: 52417.02.2014, 16:03

meczyki.pl/obrazki,12159

gunner1704 komentarzy: 131917.02.2014, 16:02

Songoku95

Niezhodze sie z tobą. Najlepszy na świecie jest Arsenal ;)

kamilo_oo komentarzy: 2356717.02.2014, 15:50

Gdyby było wiadomo że Fernandinho zagra na 100 % i do tego jeszcze zdrowy Aguero to bez wahania obstawił bym na City, no ale niestety Kun nie zagra a Fernandinho niewiadomo.

TakKrzysiu komentarzy: 893617.02.2014, 15:50

Możliwe że póki co bedziemy grać w ten sposób (coś w stylu Chelsea tylko skuteczniej) a w przyszłym sezonie jednocześnie wygrywać i grać ładnie dla oka. Barca, City, Bayern czy BvB potrafią, wiec nie sądze by bylo to dla nas nieosiągalne. Mamy wielu techników a Arsenal to nie napis na dropsie.

Co do Środy - wygrana może podnieść nam morale jak w zeszłym sezonie. Wiadomo jak wówczas to na nas wpłynęło i na jak długo.

songoku95 komentarzy: 2348617.02.2014, 15:49

Bayern jest najlepszy obecnie na świecie i tyle. Jednak ja uważam że przy jakiś szczęściu możemy awansować. Aleeee to przy bardzooo dużym.

BayernGOL komentarzy: 1717.02.2014, 15:47

@Kamilo
co roku sie mowi, ze Bayern w lidze gra z samymi ogórkami, stad same wygrane po 3:0, ale 3 finały w przeciągu 4 lat swiadczą o tym, ze rowniez w LM radzą sobie swietnie

kamilo_oo komentarzy: 2356717.02.2014, 15:46

Wiadomo coś czy Fernandinho zagra jutro ?

Bayern
kurcze ja nawet w ich zwycięstwo na SS nie wierze.
jak Atletico zagra pressingiem to Milan nie będzie wiedział co się dzieje.
Zagrali padake z Realem bo po prostu Real jest lepszy :>

BayernGOL komentarzy: 1717.02.2014, 15:43

@sangoku
w zwycięstwo Milanu u siebie tak - w awans nie.
Milan to padaka, ale doswiadczenie w pucharach zawsze wieksze niz Atletico, zreszta strasznie zagrali w pucharze z Realem, nie wiem czego sie po nich spodziewac teraz stad taki , a nie inny typ :)

LoveTheGunners komentarzy: 914017.02.2014, 15:42

hax?

kamilo_oo komentarzy: 2356717.02.2014, 15:42

Tak na prawde to nie wiadomo na co ten bayern stać w lidze nie maja praktycznie wymagajacych rywali a w fazie grupowej LM z mocnych zespołów mieli tylko City, które zreszta potrafiło wygrac na Allianz Arena tak więc nie ma sie co bać

songoku95 komentarzy: 2348617.02.2014, 15:40

Wierzysz w zwycięstwo Milanu?
Jakie to słodkie i naiwne ;>

Simpllemann komentarzy: 52843 newsów: 52417.02.2014, 15:39

Pora na brzydkie zwycięstwa a nie kolejne piękne porażki.

BayernGOL komentarzy: 1717.02.2014, 15:36

@Kamilo_oo
Bayer 1:1 PSG
City 2:0 Barca
Arsenal 1:2 Bayern (i nie dlatego ze jestem fanem Bayernu :P)
Milan 2:1 Atletico

Master10 komentarzy: 9225 newsów: 317.02.2014, 15:36

bayern gol - prosze nie spamuj nas tym co mozemy sobie przeczytac na kazdej stronie - mamy juz pare userow od wklejania statystyk - mozemy pogadac o bayernie i arsenalu

LoveTheGunners komentarzy: 914017.02.2014, 15:35

w doopie mam piekny styl, kiedyś graliśmy ładnie i uja to znaczyło, wolę żebyśmy wygrywali każdy mecz bez żadnego stylu niż grac piekny futbol i nic z tego nie mieć...

Master10 komentarzy: 9225 newsów: 317.02.2014, 15:35

bayerngol
no wlasnie ozil zagral bardzo dobrze, ox man of the match - a oceniamy sanogo pod wzgledem tego, ze byl to jego....debiut

Ma chlop potencjal.

Zagrali na +, Ox, Fabianski, Monreal, Sanogo, Koscielny - reszta srednio, ale to wystarczylo

Jesli zapytalbys sie o gre Podolskiego, to gra slabo, ale strzela i to jest najwazniejsze

Ogolnie nie byl to super mecz, ale paru pilkarzy mozna pochwalic - nie idzie jednemu, to drugi stara sie naprawic blad i o to w tym wszystkim chodzi.

Gdybysmy mieli grac dobrze i przegrac, to by to bylo slabe, a tak wynik jest dobry no i po gadaniach glupot jakie mozna wyczytac z komentarzy niektorych kibicow na stronie lfc.pl bardzo nam zalezalo na zwyciestwie, stad taka radosc.

Grac Arsenal potrafi, co pokazywal juz w Lidze Mistrzow i w bpl, ale teraz brakowalo wlasnie zwyciestwa, aby pilkarze dostali troche pewnosci siebie.

songoku95 komentarzy: 2348617.02.2014, 15:32

ee ja uważam że CFC nie będzie miało łatwo z Galatasaray.
Tak samo wszystko może się wydarzyć w meczu Utd- Olympiakos City- Barca i ofc Arsenal- Bayern :>

Real Madrid

Jesli chodzi o typowanie w LM, to stawiam na awans wszystkie 2 :)

KibicTheGunners komentarzy: 192117.02.2014, 15:26

@BayernGOL

Ox mega zagrał, Ozil nie grał nic specjalnego, ale walczył i mega prostopadłe piłki dawał. :)

kamilo_oo komentarzy: 2356717.02.2014, 15:25

Ciężkie mecze do obstawienia w LM teraz. A w naszym meczu stawiam 1x, jak myslicie co z innymi meczami ?

songoku95 komentarzy: 2348617.02.2014, 15:25

bayern
żeby wybitnie zagrać nie trzeba biegać cały czas po boisku wymieniając podania ;>