Fabiański prowadzi Arsenal do zwycięstwa 2-1 z LFC

Fabiański prowadzi Arsenal do zwycięstwa 2-1 z LFC 16.02.2014, 17:58, Sebastian Czarnecki 2231 komentarzy

Po nieudanych meczach w Premier League, Kanonierzy musieli w końcu odpowiedzieć dobrym rezultatem, by udowodnić kibicom, że nie należy ich jeszcze skreślać. Spotkanie w Pucharze Anglii z Liverpoolem było do tego idealną okazją, bo można było je również potraktować jako zemstę za ostatnią porażkę 1-5. Podopieczni Arsene'a Wengera nie byli dzisiaj dużo lepsi od The Reds, bo mecz był bardzo wyrównany, ale jednak byli bardziej konsekwentni i to pozwoliło im w zwycięstwie 2-1.

Arsene Wenger dał odpocząć kilku podstawowym zawodnikom, jednak nie przeszkodziło to w wywalczeniu arcyważnego awansu. Arcyważnego zwłaszcza w kwestii psychologicznej, zwłaszcza że już w środę na Arsenal czeka mecz w Lidze Mistrzów z Bayernem Monachium. Kanonierzy udowodnili kibicom i przede wszystkim sobie, że wciąż należą do najmocniejszych i to jest właśnie największym pozytywem z dzisiejszego klasyku na Emirates Stadium.

Arsenal: Fabiański - Jenkinson, Mertesacker, Koscielny, Monreal - Arteta, Flamini - Chamberlain (76. Gibbs), Özil, Podolski (69. Cazorla) - Sanogo (88. Giroud)

Liverpool: Jones - Flanagan, Skrtel, Agger, Cissokho (62. Henderson) - Allen, Gerrard, Coutinho - Sterling, Sturridge, Suarez

Kanonierzy bardzo słabo rozpoczęli spotkanie i już w pierwszych pięciu minutach Daniel Sturridge dwukrotnie mógł wpakować piłkę do bramki. Za pierwszym razem zatrzymał go Łukasz Fabiański, zaś jego druga próba okazała się minimalnie niecelna.

Gra Arsenalu jednak z minuty na minutę wyglądała coraz lepiej, a podopieczni Arsene'a Wengera coraz śmielej zaczęli sobie poczynać na boisku. W 11. minucie Yaya Sanogo ciekawym i dość niekonwencjonalnym zagraniem znalazł Aleksa Chamberlaina, ale ten nie potrafił jednak zrobić użytku z tego zagrania, jako że miał za mało miejsca i asystował mu defensor The Reds.

W 17. minucie Kanonierzy obejmują prowadzenie! Dośrodkowanie z rzutu rożnego świetnie zgasił na klatce piersiowej Yaya Sanogo, który natychmiast posłał potężny strzał z wolej. Piłka została jednak zablokowana przez jednego z defensorów Liverpoolu, a chwilę później dopadł do niej Alex Chamberlain, który nie dał szans Jonesowi. 1-0!

Kolejne minuty to głównie gra w środku pola. Arsenal uspokoił grę i nie pozwalał drużynie gości na zbyt wiele. Każda ze stron próbowała od czasu do czasu wyjść z jakimś atakiem, ale obie defensywy nie dopuszczały do tego, by bramkarze musieli interweniować.

W 36. minucie The Reds dali sygnał do ataku. Coutinho wypuścił na wolne pole Joe Allena, jednak Łukasz Fabiański w porę wyszedł z bramki i przechwycił to podanie.

Minutę później z groźnym kontratakiem ruszyli gospodarze. Mesut Özil jednak zbyt długo zwlekał z oddaniem strzału i w rezultacie zaprzepaścił dobre podanie od Mathieu Flaminiego.

Na minutę przed końcem pierwszej połowy groźny i nieoczekiwany strzał oddał Luis Suarez, ale na posterunku czekał świetnie ustawiony Fabiański, który w dobrym stylu zatrzymał Urugwajczyka.

Chwilę później kolejną akcję mieli Kanonierzy. Yaya Sanogo dobrze podał do Chamberlaina, jednak jego uderzenie zostało zablokowane przez obrońcę. Przy piłce znowu więc znalazł się Francuz, ale i on został zatrzymany przez defensywę The Reds.

Po 45 minutach Howard Webb zakończył pierwszą połowę, po której Kanonierzy prowadzą z Liverpoolem 1-0.

Druga połowa zaczęła się od groźnego ataku ze strony Liverpoolu. Luis Suarez znalazł się w doskonałej okazji strzeleckiej i posłał uderzenie na bramkę Fabiańskiego, ale polski golkiper fantastycznie wyczuł intencje Urugwajczyka i zatrzymał go w mistrzowskim stylu.

Kanonierzy odpowiedzieli jednak we wspaniały sposób na tę akcję i podwyższyli prowadzenie! Mesut Özil wypuścił na prawym skrzydle Aleksa Chamberlaina, który zszedł do środka i wyłożył piłkę Lukasowi Podolskiemu. Reprezentant Niemiec nie zwykł mylić się w takich okazjach i pokonał Brada Jonesa. 2-0!

W 54. minucie Mesut Özil oddał groźny strzał z lewej strony boiska, ale Brad Jones tym razem nie dał się pokonać. Chwilę później akcja dla Liverpoolu. Z dystansu strzelał Luis Suarez, ale ponad bramką.

W 58. minucie Lukas Podolski delikatnie zahaczył Luisa Suareza w polu karnym, na co ten padł na ziemię jak rażony piorunem. Howard Webb dał się nabrać i podyktował jedenastkę dla Liverpoolu.

A tę chwilę później na bramkę zamienił Steven Gerrard, pewnie uderzając przy prawym słupku bramki Fabiańskiego. Polak bez szans.

Trzy minuty później drużyna gości mogła nawet doprowadzić do wyrównania. Łukasz Fabiański fantastycznie wyszedł jednak z bramki i powstrzymał Daniela Sturridge'a, ratując skórę swoim kolegom z zespołu. Po raz kolejny!

W 72. minucie w dobrej sytuacji strzeleckiej znalazł się Santiago Cazorla, który kilka minut wcześniej zastąpił na boisku Lukasa Podolskiego. Hiszpan dostał dobrą piłkę od kolegi z zespołu, jednak... fatalnie spudłował, strzelając na wysokość dziesiątego piętra.

Na kilka minut przed końcem drugiej połowy Liverpool mógł doprowadzić do wyrównania po pierwszym i ostatnim błędzie Fabiańskiego. Polak nieudanie wyszedł do piąstkowania, a Daniel Agger mógł, a nawet powinien skierować piłkę głową do bramki.

Do końca meczu wynik nie uległ już zmianie. Arsenal pokonał Liverpool 2-1 i awansował do ćwierćfinału Pucharu Anglii, gdzie zmierzy się z Evertonem.

_Dennis_Bergkamp_ komentarzy: 997317.02.2014, 18:04

na mecz z Bayernem kluczowy bedzie niestety Jack i jego mozg... i drugie niestety, Ziru bo ze dwie lub trzy sytuacje bedzie mial tylko co z tego;(

kozz10 komentarzy: 372417.02.2014, 18:02

no tak wiadomo ja napisałem w najlepszym przypadku , bo też do tego meczu za hurraoptymistycznie nie podchodzę :D ale na Emirates musimy wygrać , chociaż zremisować. A jak przegrać , to nie tak jak Barcelona czy Juventus w LM w tamtym roku albo jak borussia w tym w bundeslidze

Arsenalfcfan komentarzy: 1320717.02.2014, 18:00

ja tam jakoś wątpiłbym w nasze zwycięstwo z Aaronem i Walcottem. Obaj byli dostępni np. na City czy Chelsea i tak sobie nie poradziliśmy... Bayern to aktualnie zespół na poziomie obu tych zespołów jak nie lepszy.

kozz10 komentarzy: 372417.02.2014, 17:59

kowalczyk

no niewiem zobaczymy jak to będzie z tymi terminami , ale wydaje mi się że Polacy mają grać z kimś chyba w marcu co nie :D ?

kozz10 komentarzy: 372417.02.2014, 17:57

dobra ok już wiem 11 marca chyba więc jest szansa na Aarona na AA , tylko żeby Aaron był w tym meczu w ogóle potrzebny a nie że Bayern nam zaprzepaści szanse na awans już po 1 meczu :D myśle , że możemy z nimi wygrać i jest na to duża szansa , chociaż te 2:1 , 1:0 u nas i do nich jechać na kontre .

Kowalczyk11 komentarzy: 325317.02.2014, 17:57

kozz
No własnie 3tyg później , dziwna sprawa zawsze było 2tyg może tam jakieś repry są czy coś ?

kozz10 komentarzy: 372417.02.2014, 17:53

simon

a rewanż 2 tyg później ?

arsenallord komentarzy: 29722 newsów: 11717.02.2014, 17:48

Polacy na 3. miejscu na treningu w skokach. Oby tak w konkursie :D

nobody komentarzy: 7817.02.2014, 17:48

Z Aaronem i Theo w składzie byłbym dużo bardziej optymistycznie nastawiony przed środą. Biednemu zawsze wiatr w oczy :/

illpadrino komentarzy: 12030 newsów: 317.02.2014, 17:30

Taki barek... :D Otwierasz a tam same zajebiste alko.

Master10 komentarzy: 9225 newsów: 317.02.2014, 17:30

rivaldo - kto bedzie pokazywal ufc?

nie ukrywam ze dosyc czesto ogladalem i bylo spoko bez zbednych reklam

Kariera muzyka zakończyła się na tym ,że granie na saksofonie kolidowało mi z treningami w A klasie, i wybrałem piłkę. Później przez piłkę miałem rekonstrukcję więzadeł krzyżowych no i teraz sobie tak czasem pobiegam z kumplami na treningu. :)

Mico17 komentarzy: 6910 newsów: 117.02.2014, 17:29

illpadrino
półka na browary? wiesz takie pijanino ;d

illpadrino komentarzy: 12030 newsów: 317.02.2014, 17:28

Robie sobie remoncik pokoju a pianino służyło mi jako półka, bo nie moje.

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747417.02.2014, 17:24

do fanow UFC , orange sport traci prawa do pokazywania UFC,.

Marchwik komentarzy: 868 newsów: 10817.02.2014, 17:20

Na Highbury.pl Ćwierkający Kanonierzy :) Tym razem odezwali się m.in. Yaya Sanogo, Ray Parlour, Laurent Koscielny, Lukas Podolski i wielu innych :)

Mesut Özil: Tak. Po bardzo trudnym meczu jesteśmy w ćwierćfinale Pucharu Anglii. Finał na Wembley coraz bliżej.

Chuba Akpom: Świetna wygrana, co za występ Oxa! Zawsze mówiłem, że ten facet jest świetnym piłkarzem! #AFC

highbury.pl/2014/02/cwierkajacy-kanonierzy-27.html

Barney komentarzy: 2094017.02.2014, 17:20

gra ktos w FCL ??

AlexVanPersie komentarzy: 806417.02.2014, 17:20

@Kowalczyk

To wiadomość od Bilda a nie sport.pl, więc warta uwagi

Co do słów Helda, to zaprzeczł jeszcze niedawno ofercie z Arsenalu, więc też nie warto wierzyć w co mówi teraz.

Jeśli Arsenal dawał 35 teraz a Bayern 45 w lecie to można mówić o przyblokowaniu.

A na sport.pl jakoś specjalnie po nas nie jadą, nawet mam wrażene że nawet nas lubią, ale to już najmniej ważne z tego wszystkiego

illpadrino komentarzy: 12030 newsów: 317.02.2014, 17:17

Taki dzień jakiś. Ja jestem bardziej zmęczony jak senny jak przetargałem 160kg pianino z jednego końca domu na drugi... uf.

Me3mber komentarzy: 256117.02.2014, 17:11

CZajnik - u mję początek więc nie odczuwam tak tego ^^

zejaz komentarzy: 175617.02.2014, 17:11

Ja tam mam ferie cały rok, a też jestem senny.

Barney komentarzy: 2094017.02.2014, 17:09

cze wie ktos dlaczego w fcl przy kliknięciu complete transfer wyskakuje mi ,,please complete yu 15man team line up

WofFootball komentarzy: 11217.02.2014, 17:09

@Czajnik

Zdecydowanie koniec ferii.

Xeliath komentarzy: 1317.02.2014, 17:07

Wiem, pisemko lekko stronnicze. Same informacje od Heldta i Bilda są "lekko" sprzeczne.

Czajnik17 komentarzy: 4688 newsów: 7217.02.2014, 17:06

Też jesteście dzisiaj tacy senni? Nie wiem czy to przez pogodę (początek wiosny i te sprawy) czy koniec ferii...

zejaz komentarzy: 175617.02.2014, 17:05

ok już działa, już polubione.

Wystarczyło przeglądarkę otworzyć na nowo.

Kowalczyk11 komentarzy: 325317.02.2014, 17:02

Xeliath

Jedyne prawdziwe słowa w tym artykule Bilda to :Draxler zu BILD: „Lassen wir es ein Gerücht sein. Wir haben jetzt ja auch keine Transferperiode.“

dlatego że zostały rzeczywiście powiedziane przez Draxlera a nie wymyślone przez gazetkę. Przypominam że Bild to niemiecka gazeta która do końca będzie kibicować temu żeby Julian poszedł do bayernu a ten znowu był najlepszy na świecie przez 10 lat.

zejaz komentarzy: 175617.02.2014, 17:02

To nie wiem co jest u mnie, rano działał mi fejs.

WofFootball komentarzy: 11217.02.2014, 17:02

@Marzag

A no tak, jak mogłem zapomnieć..

Ziebka komentarzy: 265917.02.2014, 17:01

Panowie juz sie nie moge doczekac rewanzu na bayernie za ubiegloroczny remis w dwumeczu ! No i wierze, naprawde jestesmy w stanie wygrywac z kazdym, kiedys musi przyjsc ten moment ! IN ARSENE WE TRUST ! :D

Marzag komentarzy: 41260 newsów: 117.02.2014, 16:59

WofFootball, Bo Boenisch gra w Leverkusen

na sport pl to redakcja z moich komentarzy robiła newsy w okienku transferowym :D Taka tam jest redakcja profesjonalna :d

WofFootball komentarzy: 11217.02.2014, 16:58

Co taki wysoki kurs na PSG o.O ze słabym Leverkusen kurs 2.25 oo

mskafc komentarzy: 579617.02.2014, 16:54

Bayern zabawi sie z nami jakchelsea sie zabawilo sie z iverpoolem.

kamo99111 komentarzy: 690717.02.2014, 16:53

zrobi ktos haxrooma?? ja bym zrobil ale obecnie nie jestem u siebie i jak zaloze to beda lagi :(

BayernGOL komentarzy: 1717.02.2014, 16:50

Dzieki, zapamietam na przyszłosc :)

iwasaq komentarzy: 26617.02.2014, 16:48

ja jestem normalnie zalogowany

zejaz komentarzy: 175617.02.2014, 16:46

@iwasaq

Wszystko fajnie tylko nie mogę się na fejsa od kilku minut zalogować, wczoraj też tak miałem.