Fabiański prowadzi Arsenal do zwycięstwa 2-1 z LFC

Fabiański prowadzi Arsenal do zwycięstwa 2-1 z LFC 16.02.2014, 17:58, Sebastian Czarnecki 2231 komentarzy

Po nieudanych meczach w Premier League, Kanonierzy musieli w końcu odpowiedzieć dobrym rezultatem, by udowodnić kibicom, że nie należy ich jeszcze skreślać. Spotkanie w Pucharze Anglii z Liverpoolem było do tego idealną okazją, bo można było je również potraktować jako zemstę za ostatnią porażkę 1-5. Podopieczni Arsene'a Wengera nie byli dzisiaj dużo lepsi od The Reds, bo mecz był bardzo wyrównany, ale jednak byli bardziej konsekwentni i to pozwoliło im w zwycięstwie 2-1.

Arsene Wenger dał odpocząć kilku podstawowym zawodnikom, jednak nie przeszkodziło to w wywalczeniu arcyważnego awansu. Arcyważnego zwłaszcza w kwestii psychologicznej, zwłaszcza że już w środę na Arsenal czeka mecz w Lidze Mistrzów z Bayernem Monachium. Kanonierzy udowodnili kibicom i przede wszystkim sobie, że wciąż należą do najmocniejszych i to jest właśnie największym pozytywem z dzisiejszego klasyku na Emirates Stadium.

Arsenal: Fabiański - Jenkinson, Mertesacker, Koscielny, Monreal - Arteta, Flamini - Chamberlain (76. Gibbs), Özil, Podolski (69. Cazorla) - Sanogo (88. Giroud)

Liverpool: Jones - Flanagan, Skrtel, Agger, Cissokho (62. Henderson) - Allen, Gerrard, Coutinho - Sterling, Sturridge, Suarez

Kanonierzy bardzo słabo rozpoczęli spotkanie i już w pierwszych pięciu minutach Daniel Sturridge dwukrotnie mógł wpakować piłkę do bramki. Za pierwszym razem zatrzymał go Łukasz Fabiański, zaś jego druga próba okazała się minimalnie niecelna.

Gra Arsenalu jednak z minuty na minutę wyglądała coraz lepiej, a podopieczni Arsene'a Wengera coraz śmielej zaczęli sobie poczynać na boisku. W 11. minucie Yaya Sanogo ciekawym i dość niekonwencjonalnym zagraniem znalazł Aleksa Chamberlaina, ale ten nie potrafił jednak zrobić użytku z tego zagrania, jako że miał za mało miejsca i asystował mu defensor The Reds.

W 17. minucie Kanonierzy obejmują prowadzenie! Dośrodkowanie z rzutu rożnego świetnie zgasił na klatce piersiowej Yaya Sanogo, który natychmiast posłał potężny strzał z wolej. Piłka została jednak zablokowana przez jednego z defensorów Liverpoolu, a chwilę później dopadł do niej Alex Chamberlain, który nie dał szans Jonesowi. 1-0!

Kolejne minuty to głównie gra w środku pola. Arsenal uspokoił grę i nie pozwalał drużynie gości na zbyt wiele. Każda ze stron próbowała od czasu do czasu wyjść z jakimś atakiem, ale obie defensywy nie dopuszczały do tego, by bramkarze musieli interweniować.

W 36. minucie The Reds dali sygnał do ataku. Coutinho wypuścił na wolne pole Joe Allena, jednak Łukasz Fabiański w porę wyszedł z bramki i przechwycił to podanie.

Minutę później z groźnym kontratakiem ruszyli gospodarze. Mesut Özil jednak zbyt długo zwlekał z oddaniem strzału i w rezultacie zaprzepaścił dobre podanie od Mathieu Flaminiego.

Na minutę przed końcem pierwszej połowy groźny i nieoczekiwany strzał oddał Luis Suarez, ale na posterunku czekał świetnie ustawiony Fabiański, który w dobrym stylu zatrzymał Urugwajczyka.

Chwilę później kolejną akcję mieli Kanonierzy. Yaya Sanogo dobrze podał do Chamberlaina, jednak jego uderzenie zostało zablokowane przez obrońcę. Przy piłce znowu więc znalazł się Francuz, ale i on został zatrzymany przez defensywę The Reds.

Po 45 minutach Howard Webb zakończył pierwszą połowę, po której Kanonierzy prowadzą z Liverpoolem 1-0.

Druga połowa zaczęła się od groźnego ataku ze strony Liverpoolu. Luis Suarez znalazł się w doskonałej okazji strzeleckiej i posłał uderzenie na bramkę Fabiańskiego, ale polski golkiper fantastycznie wyczuł intencje Urugwajczyka i zatrzymał go w mistrzowskim stylu.

Kanonierzy odpowiedzieli jednak we wspaniały sposób na tę akcję i podwyższyli prowadzenie! Mesut Özil wypuścił na prawym skrzydle Aleksa Chamberlaina, który zszedł do środka i wyłożył piłkę Lukasowi Podolskiemu. Reprezentant Niemiec nie zwykł mylić się w takich okazjach i pokonał Brada Jonesa. 2-0!

W 54. minucie Mesut Özil oddał groźny strzał z lewej strony boiska, ale Brad Jones tym razem nie dał się pokonać. Chwilę później akcja dla Liverpoolu. Z dystansu strzelał Luis Suarez, ale ponad bramką.

W 58. minucie Lukas Podolski delikatnie zahaczył Luisa Suareza w polu karnym, na co ten padł na ziemię jak rażony piorunem. Howard Webb dał się nabrać i podyktował jedenastkę dla Liverpoolu.

A tę chwilę później na bramkę zamienił Steven Gerrard, pewnie uderzając przy prawym słupku bramki Fabiańskiego. Polak bez szans.

Trzy minuty później drużyna gości mogła nawet doprowadzić do wyrównania. Łukasz Fabiański fantastycznie wyszedł jednak z bramki i powstrzymał Daniela Sturridge'a, ratując skórę swoim kolegom z zespołu. Po raz kolejny!

W 72. minucie w dobrej sytuacji strzeleckiej znalazł się Santiago Cazorla, który kilka minut wcześniej zastąpił na boisku Lukasa Podolskiego. Hiszpan dostał dobrą piłkę od kolegi z zespołu, jednak... fatalnie spudłował, strzelając na wysokość dziesiątego piętra.

Na kilka minut przed końcem drugiej połowy Liverpool mógł doprowadzić do wyrównania po pierwszym i ostatnim błędzie Fabiańskiego. Polak nieudanie wyszedł do piąstkowania, a Daniel Agger mógł, a nawet powinien skierować piłkę głową do bramki.

Do końca meczu wynik nie uległ już zmianie. Arsenal pokonał Liverpool 2-1 i awansował do ćwierćfinału Pucharu Anglii, gdzie zmierzy się z Evertonem.

FA CupLiverpoolRaport pomeczowy autor: Sebastian Czarnecki źrodło: własne
afckonrad9101 komentarzy: 783418.02.2014, 15:34

Ja mysle ze Ox niestety ale zacznie mecz na lawce, Wenger dlatego oszczedzal Rose, Wilshere, Grioud i Cazorle zeby ich jutro dac w podstawie

MikelArteta komentarzy: 1806 newsów: 418.02.2014, 15:33

@KibicTheGunners

gettyimages.com/Search/Search.aspx?assettype=image&artist=Stuart+MacFarlane

KibicTheGunners komentarzy: 192118.02.2014, 15:30

Da ktoś linka do zdjęć?

Adeusz94 komentarzy: 85918.02.2014, 15:27

No, Rosa to charakterny gość. Do tego Flamini i Alex- on by nieźle szarpał po prawej stronie.

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 318.02.2014, 15:24

Z takim składem Newcastle to byłoby coś :D

KibicTheGunners komentarzy: 192118.02.2014, 15:22

Gdzie znajdę zdjęcia z treningu?

Shinev komentarzy: 11405 newsów: 118.02.2014, 15:21

Z piłką przy nodze się zapomina o wszystkich problemach.

Ja bym chciał Rosicky'ego zobaczyć, obojętnie na jakiej pozycji.

Adeusz94 komentarzy: 85918.02.2014, 15:21

Ja też do Oliviera nic nie mam, ale nadzieja raczej w pomocnikach na bramki.

Adu (zawieszony) komentarzy: 549818.02.2014, 15:20

A jest jakaś inna opcja niż Giroud w ataku? innej opcjii nie widze, z Podolem na szpicy lepiej nie ryzykować w takim meczu jak z Bayernem, o Lordie nie wspomne.. jesteśmy skazani na Oliego a nóż wystrzeli, ja tam w niego wierze ;)

illpadrino komentarzy: 12030 newsów: 318.02.2014, 15:20

Obiektywnie dostaniemy w dupe jutro i to tak ciezko.
Serce mowi 2-1, albo chociaz remis. Zobaczymy ile znaczy dla naszych grajkow LM. Wszyscy stawiaja na Bayern ale w sumie nie wiadomo, bo my mozemy zagrac mecz dnia a rywale nie miec dnia.

Adeusz94 komentarzy: 85918.02.2014, 15:18

A ciekawe, kto w ataku? Giroud ma problemy osobiste i będzie trudno mu się skupić...

Adeusz94 komentarzy: 85918.02.2014, 15:10

Jak myślicie chłopaki, zagra jutro Alex w pierwszym składzie? Kupiłem go w FCL, ale nie wiem, czy nie zmienić...

Adu (zawieszony) komentarzy: 549818.02.2014, 15:03

facebook. com/ photo.php?fbid=10152053888457713&set=pcb.10152053889167713&type=1&theater

DzejCoop komentarzy: 326418.02.2014, 15:01

adu

link? :)

VegetaSSJ2 komentarzy: 3918.02.2014, 15:01

haxball.com/?roomid=~2e6477fb332094233409c15f135118767efdf779211135b198fe9bd10874a7994

Gutowski komentarzy: 44418.02.2014, 14:59

fcbayern.pl/news/Guardiola-quotSzanuje-Wengeraquot-3538 haha, widze ze specjalisci zajmuja sie tłumaczeniem na polskim forum bayernu

VegetaSSJ2 komentarzy: 3918.02.2014, 14:59

Ktoś się pisze na haxa?

Kowalczyk11 komentarzy: 325318.02.2014, 14:58

Adu
No dobre dobre , w ogóle wszyscy jacyś weseli chyba dobre nastawienie mamy na bawarczyków oby się potwierdziło na boisku ;d

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747418.02.2014, 14:58

oficjalka Realu podala ile goli w 2014 roku strzelil dany pilkarz- Bale tylko 2 gole.

Adu (zawieszony) komentarzy: 549818.02.2014, 14:56

Zerknijcie sobie na zdjęcia z dzisiejszego treningu Arsenalu, i mine Kościelnego... :D

Shinev komentarzy: 11405 newsów: 118.02.2014, 14:55

@Kaczaza

Ale tylko 3 z tych goli zostało strzelonych w poważnych rozgrywkach :)

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747418.02.2014, 14:52

Szczesny i Fabian tez powolani

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747418.02.2014, 14:49

Nawalka powolal Obraniaka do kadry, wielki powrot

Kaczaza komentarzy: 719218.02.2014, 14:48

24 gole i 3 asysty w tym sezonie, taka forma.

Adu (zawieszony) komentarzy: 549818.02.2014, 14:47

Wpis Szczęsnego odnosi się do nie jakiej Korwin-Piotrowskiej ^^ pocisneła Marine i dostała odpowiedź od Wojtka i tyle.

Shinev komentarzy: 11405 newsów: 118.02.2014, 14:46

@Kaczaza

Jaka forma?

A na co wskazuje fakt, że walczyły o niego TYLKO takie drużyny jak Fulham i West Ham?

kaziu874 komentarzy: 671118.02.2014, 14:46

RIVALDO --> jeżeli serio tak powiedział to niech to jutro udowodnia na boisku.

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747418.02.2014, 14:43

"We are in a much better mental shape than one year ago," says Arsene Wenger ahead game against Bayern. /bbc/

Kaczaza komentarzy: 719218.02.2014, 14:42

Shinev
Jego forma wskazuje co innego, ale spox, lepszy Draxler co nie?

Kowalczyk11 komentarzy: 325318.02.2014, 14:42

No możliwe , chyba że go kogoś konkretnego ale zapewne nigdy się nie dowiemy

marcin51997 komentarzy: 2218.02.2014, 14:42

BAYERNGOL
Weż daj spokój Muller jutro tylko z lawki wejdzie najwyżej jest w zasłabej formie żeby grać od początku :) Mówie to jako kibic Bayernu :)

Mam 43 lata,wyglądam na 60.
"Przeżywam kryzys wieku średniego. Mam podwójny podbródek i fryzure inspirowaną Backstreet Boys oraz początkami Westlife. Wszyscy się ze mnie smieją,a ja nie lubie swojego życia. O! Wiem! Wyładuje swoją frustracje obrażając młodych,szcześliwych ludzi,którym w życiu sie powodzi. Tak! To sprawi,ze poczuje sie znacznie lepiej!"

Szczesny jaka aluzja na fb.

KingOfLoyal komentarzy: 12774 newsów: 118.02.2014, 14:27

kurde:/ pomyłka

Hector Bellerin has been recalled by Arsenal from his loan at #watfordfc

BayernGOL komentarzy: 1718.02.2014, 14:26

a ja mam nadzieje, ze na szpicy w Bayernie wyjdzie Muller i wam namiesza troche w obeonie, bo Mandzukic jest za wolny

WilSHARE;
skad masz info na temat nieobecnych w milanie?

Shinev komentarzy: 11405 newsów: 118.02.2014, 14:21

@Kaczaza

I prawdopodobnie już nigdy w życiu takiego gola nie strzeli. No i w Premier League nie miałby tyle czasu i miejsca.

Jakiś gościu z Borussi nam walnął ładną bramkę w LM. Nie chce mi się szukać jak się nazywał, ale 50% kibiców chciało go kupić. Kpina.

Kaczaza komentarzy: 719218.02.2014, 14:17

Shinev;
Nie ważne kto tam był, strzał nie do obrony.

KingOfLoyal komentarzy: 12774 newsów: 118.02.2014, 14:11

OFFICIAL: Hector Bellerin has been recalled by Arsenal from his loan at #watfordfc

All the players have recovered well from Sunday. There are no new injuries, Rosicky will come back in"

Adu (zawieszony) komentarzy: 549818.02.2014, 14:10

Zawsze sie zastnawiałem czy Ci piłkarze którzy je*na taką brameczke z 40 metrów w okno, czy celują czy to poprostu fart :D

pronik komentarzy: 517318.02.2014, 14:07

.transfery.info/63032,rmy-zostanie-kanonierem

WilSHARE (zawieszony) komentarzy: 17921 newsów: 818.02.2014, 14:03

W Milanie nieobecni na Atletico:

Bonera, Matias, Emanuelson, Muntari, Montolivo, Cristante, Birsa, El Sharaawy, Robinho

Mico17 komentarzy: 6910 newsów: 118.02.2014, 14:02

Wilshare
też nie rozumiem, jak to półtora gola?

a co do mojego wczesniejszego pytania to już rozumiem, stawiam na PSG to muszą wygrać min. 2 bramkami, stawiam na remis to tylko jedną bramką (na remis kurs 3.44)

fabik komentarzy: 2954 newsów: 2718.02.2014, 14:00