Fabiański prowadzi Arsenal do zwycięstwa 2-1 z LFC

Fabiański prowadzi Arsenal do zwycięstwa 2-1 z LFC 16.02.2014, 17:58, Sebastian Czarnecki 2231 komentarzy

Po nieudanych meczach w Premier League, Kanonierzy musieli w końcu odpowiedzieć dobrym rezultatem, by udowodnić kibicom, że nie należy ich jeszcze skreślać. Spotkanie w Pucharze Anglii z Liverpoolem było do tego idealną okazją, bo można było je również potraktować jako zemstę za ostatnią porażkę 1-5. Podopieczni Arsene'a Wengera nie byli dzisiaj dużo lepsi od The Reds, bo mecz był bardzo wyrównany, ale jednak byli bardziej konsekwentni i to pozwoliło im w zwycięstwie 2-1.

Arsene Wenger dał odpocząć kilku podstawowym zawodnikom, jednak nie przeszkodziło to w wywalczeniu arcyważnego awansu. Arcyważnego zwłaszcza w kwestii psychologicznej, zwłaszcza że już w środę na Arsenal czeka mecz w Lidze Mistrzów z Bayernem Monachium. Kanonierzy udowodnili kibicom i przede wszystkim sobie, że wciąż należą do najmocniejszych i to jest właśnie największym pozytywem z dzisiejszego klasyku na Emirates Stadium.

Arsenal: Fabiański - Jenkinson, Mertesacker, Koscielny, Monreal - Arteta, Flamini - Chamberlain (76. Gibbs), Özil, Podolski (69. Cazorla) - Sanogo (88. Giroud)

Liverpool: Jones - Flanagan, Skrtel, Agger, Cissokho (62. Henderson) - Allen, Gerrard, Coutinho - Sterling, Sturridge, Suarez

Kanonierzy bardzo słabo rozpoczęli spotkanie i już w pierwszych pięciu minutach Daniel Sturridge dwukrotnie mógł wpakować piłkę do bramki. Za pierwszym razem zatrzymał go Łukasz Fabiański, zaś jego druga próba okazała się minimalnie niecelna.

Gra Arsenalu jednak z minuty na minutę wyglądała coraz lepiej, a podopieczni Arsene'a Wengera coraz śmielej zaczęli sobie poczynać na boisku. W 11. minucie Yaya Sanogo ciekawym i dość niekonwencjonalnym zagraniem znalazł Aleksa Chamberlaina, ale ten nie potrafił jednak zrobić użytku z tego zagrania, jako że miał za mało miejsca i asystował mu defensor The Reds.

W 17. minucie Kanonierzy obejmują prowadzenie! Dośrodkowanie z rzutu rożnego świetnie zgasił na klatce piersiowej Yaya Sanogo, który natychmiast posłał potężny strzał z wolej. Piłka została jednak zablokowana przez jednego z defensorów Liverpoolu, a chwilę później dopadł do niej Alex Chamberlain, który nie dał szans Jonesowi. 1-0!

Kolejne minuty to głównie gra w środku pola. Arsenal uspokoił grę i nie pozwalał drużynie gości na zbyt wiele. Każda ze stron próbowała od czasu do czasu wyjść z jakimś atakiem, ale obie defensywy nie dopuszczały do tego, by bramkarze musieli interweniować.

W 36. minucie The Reds dali sygnał do ataku. Coutinho wypuścił na wolne pole Joe Allena, jednak Łukasz Fabiański w porę wyszedł z bramki i przechwycił to podanie.

Minutę później z groźnym kontratakiem ruszyli gospodarze. Mesut Özil jednak zbyt długo zwlekał z oddaniem strzału i w rezultacie zaprzepaścił dobre podanie od Mathieu Flaminiego.

Na minutę przed końcem pierwszej połowy groźny i nieoczekiwany strzał oddał Luis Suarez, ale na posterunku czekał świetnie ustawiony Fabiański, który w dobrym stylu zatrzymał Urugwajczyka.

Chwilę później kolejną akcję mieli Kanonierzy. Yaya Sanogo dobrze podał do Chamberlaina, jednak jego uderzenie zostało zablokowane przez obrońcę. Przy piłce znowu więc znalazł się Francuz, ale i on został zatrzymany przez defensywę The Reds.

Po 45 minutach Howard Webb zakończył pierwszą połowę, po której Kanonierzy prowadzą z Liverpoolem 1-0.

Druga połowa zaczęła się od groźnego ataku ze strony Liverpoolu. Luis Suarez znalazł się w doskonałej okazji strzeleckiej i posłał uderzenie na bramkę Fabiańskiego, ale polski golkiper fantastycznie wyczuł intencje Urugwajczyka i zatrzymał go w mistrzowskim stylu.

Kanonierzy odpowiedzieli jednak we wspaniały sposób na tę akcję i podwyższyli prowadzenie! Mesut Özil wypuścił na prawym skrzydle Aleksa Chamberlaina, który zszedł do środka i wyłożył piłkę Lukasowi Podolskiemu. Reprezentant Niemiec nie zwykł mylić się w takich okazjach i pokonał Brada Jonesa. 2-0!

W 54. minucie Mesut Özil oddał groźny strzał z lewej strony boiska, ale Brad Jones tym razem nie dał się pokonać. Chwilę później akcja dla Liverpoolu. Z dystansu strzelał Luis Suarez, ale ponad bramką.

W 58. minucie Lukas Podolski delikatnie zahaczył Luisa Suareza w polu karnym, na co ten padł na ziemię jak rażony piorunem. Howard Webb dał się nabrać i podyktował jedenastkę dla Liverpoolu.

A tę chwilę później na bramkę zamienił Steven Gerrard, pewnie uderzając przy prawym słupku bramki Fabiańskiego. Polak bez szans.

Trzy minuty później drużyna gości mogła nawet doprowadzić do wyrównania. Łukasz Fabiański fantastycznie wyszedł jednak z bramki i powstrzymał Daniela Sturridge'a, ratując skórę swoim kolegom z zespołu. Po raz kolejny!

W 72. minucie w dobrej sytuacji strzeleckiej znalazł się Santiago Cazorla, który kilka minut wcześniej zastąpił na boisku Lukasa Podolskiego. Hiszpan dostał dobrą piłkę od kolegi z zespołu, jednak... fatalnie spudłował, strzelając na wysokość dziesiątego piętra.

Na kilka minut przed końcem drugiej połowy Liverpool mógł doprowadzić do wyrównania po pierwszym i ostatnim błędzie Fabiańskiego. Polak nieudanie wyszedł do piąstkowania, a Daniel Agger mógł, a nawet powinien skierować piłkę głową do bramki.

Do końca meczu wynik nie uległ już zmianie. Arsenal pokonał Liverpool 2-1 i awansował do ćwierćfinału Pucharu Anglii, gdzie zmierzy się z Evertonem.

FA CupLiverpoolRaport pomeczowy autor: Sebastian Czarnecki źrodło: własne
LucasStrike komentarzy: 7318.02.2014, 00:06

Kysio

ręka ręke myje, polak jest pazerny, nie wiesz?

Kysio2607 komentarzy: 1336018.02.2014, 00:04

Nie wiem panowie jak możecie postawić na porażkę Arsenalu u buka. ja bym tak po prostu nie mógł. Bardziej by mi zależało na wygranej Arsenalu w stosunku do wygranej u buka. A jak typ się sprawdzi do radość podwójna :)

mar12301 komentarzy: 2310118.02.2014, 00:03

illpadrino

mam nadzieje, że przegrasz :)

Kowalczyk11 komentarzy: 325318.02.2014, 00:03

W chwilach desperacji zastanawiam się czy nie wolałbym zagrać Ozilem na szpicy a dać do środka Rose czy Santiego ;D

illpadrino komentarzy: 12030 newsów: 318.02.2014, 00:02

Arsenal dostabie bencki 1-3 we srode niestety a Milan 1-2 z Atletico. City zremisuje z Barca 1-1, a PSG wygra 3-0/1 z Bayerem.
Jak tak sie potoczy ta kolejka LM to do wakacji jestem ustawiony.

Kowalczyk11 komentarzy: 325318.02.2014, 00:01

No niestety muszę się zgodzić nie ma zbyt dużej różnicy między poldim a żiru na szpicy bo i tak żaden z nich nie dotknie piłki więcej niż 5 razy w meczu. Poldi na lewą i będzie dobrze .

LucasStrike komentarzy: 7318.02.2014, 00:01

@Przyszly

słownik do ręki... :)

powiem, ze Poldi nie sprawdził sie na tej szpicy, ale nie ma co go tam skreślać, ja bym go wystawił, bo z żiru i tak kupa nie zysk

Topek komentarzy: 13913 newsów: 12618.02.2014, 00:00

Nie ugramy czystego konta, bo wyjdziemy obsrani. Znowu będzie chaos, dopiero później się ogarniemy. Zawsze oddajemy pole utytułowanym drużynom.

Misq komentarzy: 88217.02.2014, 23:59

Vegeta
Widzę, że chcesz poddać mecz wystawiając Lukasa na szpicy.

PrzyszlyKanonier97 komentarzy: 36017.02.2014, 23:59

VegetaSSJ2

Poldi na szpicy przcierz on sie nie nadaje gdybys obejrzal chociarz 1 mecz z nim na szpicy bys sie przekonal

PrzyszlyKanonier97 komentarzy: 36017.02.2014, 23:58

Nie sadzilem ze sa tutaj komentarze bardziej zalosne niz moje xD

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747417.02.2014, 23:57

Poldi zacznie na lawce, 100 procentowe info

VegetaSSJ2 komentarzy: 3917.02.2014, 23:56

Proszę, tylko nie na 3 ŚPO... Z Bayernem to nie przejdzie! Wenger, no proszę... Ja typuje skład:

Szczęsny
Sagna - Kościelny - Per - Gibbs
Flamini - Jack
Ox - Ozil - Cazorla
Poldi

TaYekARS komentarzy: 2474 newsów: 3417.02.2014, 23:56

Imo najważniejsze jest to, żebyśmy zagrali na zero z tyłu. W tym sezonie na Emirates tracimy bardzo mało bramek. Wierzę, że uda nam się zachować w środę czyste konto. Mamy bardzo dobrą defensywę, która już niejednokrotnie była nie do przejścia dla świetnych ofensywnych zawodników. Ważna także będzie rola środkowych pomocników, którzy będą musieli często pomagać w defensywie. Bardzo chciałbym, żeby Wojtek nie musiał wyciągać w najbliższym spotkaniu piłki z siatki. Wszyscy chyba widzimy, jak to jest u nas ze zdobywaniem bramek, więc jeśli Bayern nam wpakuje jedną czy dwie bramki, może już być nam bardzo ciężko awansować.

Kysio2607 komentarzy: 1336017.02.2014, 23:55

Chambo musi grać na skrzydle od początku, bo inaczej dupa po całości. Rosicky powinien wejść na zmianę na szarpnięcie.

Kowalczyk11 komentarzy: 325317.02.2014, 23:55

AOC wyjdzie bankowo , ale liczyłem na to że Podolski także a jak widzę mogę się przeliczyc.

LucasStrike komentarzy: 7317.02.2014, 23:54

lays - dałbym wszytsko, zeby Twoje przypuszczenia sie sprawdziły. Chodź nie wiem czy Santi na ławie to aż tak całkowicie dobry wybór. chodź nie powiem, jest tu dylemat.

lays komentarzy: 3987117.02.2014, 23:52

Ja pier.... jessli wenger az te 7 zmian wrzuci to nie mamy na co liczyc z fcb.

LucasStrike komentarzy: 7317.02.2014, 23:52

@Traitor

ja na stronie jestem może od miesiąca, ale śledze ją już od niepamietnych czasów.

btw. może mi ktoś pomoc określić rok, miesiąc kiedy to zacząłem byc prawidzym kanonierem? jestem na tel i strasznie ciezko mi wertowac.
Pamietam, ze gralismy wtedy z PSV w lidze mistzów, graliśmy też bodajże wtedy z Bayernem? bylo to dawno, bylem dzieckiem, moge sie mylić.

Arsenalfcfan komentarzy: 1320717.02.2014, 23:52

Ma ktoś linka do tego info ze sky sports o rzekomej walce z Chelsea o Cavaniego?

ZIRU

Znow 5 klepaczy, bardzo przewidywalna gra i zero zagrozen.

Licze na taki sklad;

Szczesny
Flam-Jack
Ox-Ozil-Poldi
Giriud

tomekafc95 komentarzy: 413617.02.2014, 23:50

Telegraph: Arsène Wenger prepares to make 7 changes v Bayern. Wilshere, Cazorla, Gibbs, Rosicky, Sagna, Giroud, Szczesny set to start.

LucasStrike komentarzy: 7317.02.2014, 23:50

chlopaki - strasznie żaluje Aarona. On był w tak niesamowitym gazie, a teraz musi na wstrzymaniu. Strasznie by sie teraz przydał.

Traitor komentarzy: 10272 newsów: 2417.02.2014, 23:50

Dziwne, ale jak widze tutaj typy, to kazdy kto pisze o naszej wygranej jest zarejestrowany na stronie od 2013 w gore, a osoby piszace o remisie i porażce, przewaznie od 2012 w dol :P

wisnia28 komentarzy: 13317.02.2014, 23:49

dobra ja tez bede sie zwijal. dobranoc wszystkim :-)

mar12301 komentarzy: 2310117.02.2014, 23:48

Marzag

też bym wolał Jaja na ławce. Benio rzeczywiście mam nadzieje że odejdzie, bo nie ma sensu trzymać takiego gracza w klubie. Zresztą podobno mamy kupić jakiegoś ŚN latem, więc tym bardziej..

Arsenalfcfan komentarzy: 1320717.02.2014, 23:46

RIVALDO700

Robben jak pogra trochę bez kontuzji jest jednym z najlepszych (jak nie najlepszym) prawym skrzydłowym na świecie.

wisnia28 komentarzy: 13317.02.2014, 23:46

@daniho
wszystko okaze sie na boisku ;d

Kowalczyk11 komentarzy: 325317.02.2014, 23:45

Nikt nie wie jak ten mecz będzie wyglądał , jedno jest pewne musimy się ogarnąć i zacząć grać. Z live daliśmy im dojść w tak prosty i dziecinny sposób do dwóch 200% sytuacji w 5 czy 10min. Teraz będzie grał Jack więc licze że w środku bayern sobie tak łatwo z nami nie pogra , trzeba wyjść z motywowanym i na nich usiąść od początku a nie czekać aż nam je bną tak jak rok temu , dlatego ma wyjść Podolski a nie Cazorla , ewentualnie Rosa ale najlepiej Poldi.

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747417.02.2014, 23:45

remis na ES nie bylby zly, nie ma co sie oszukiwac. Ciekawe co pokaze Robben , prywatnie moj top 5 Zlotej pilki z tamtego sezonu.

wisnia28 komentarzy: 13317.02.2014, 23:44

Oby sie nie zaczelo tak jak z live.uwaznie w obronie i bedzie ok.

Daniho komentarzy: 9765 newsów: 117.02.2014, 23:44

Sporo ludzi mysli ze jak Ribery nie gra to juz ich gra jest slabsza o polowe. Bzdury. Oni maja bardzo dobrych zmiennikow

mar12301 komentarzy: 2310117.02.2014, 23:44

Obejrzałem V jk vendetta. Jak Natalie Portman mogła się tak upitolić na łyso. Wiem, że rola ale odważnie. Dobrze, że szybko jej te włosy odrosły

Sathiss komentarzy: 195117.02.2014, 23:44

Dobra, pora spać, bo rano na uczelnie. Trzymajcie się, już się nie mogę doczekać jutrzejszego wieczora i środy.

Marzag komentarzy: 40954 newsów: 117.02.2014, 23:42

mar, bendtner i tak sie zegna w czerwcu, mam nadzieje że wenger nie jest głupi i zacznie chamberlainem, a sanogo miast duńczyka będzie na ławce

mar12301 komentarzy: 2310117.02.2014, 23:42

Ja przypomina, że Bayern to najlepsza drużyna na świecie. Niektórzy są chyba zbyt pewni. Choć z drugiej strony to dobrze, że wierzycie w Kanonierów. To też się ceni.

wisnia28 komentarzy: 13317.02.2014, 23:41

Niech Arsene wystawi Lorda :-)

Sammer komentarzy: 617.02.2014, 23:41

Dziwni mnie to, bo uważacie, że Bayern to gorsza drużyna niż ta z zeszłego roku (przynajmniej takie można wrażenie odnieść). Szczerze jeszcze miesiąc temu uważałem, że ten mecz może być dosyć równy, ale od dwóch tygodni czuje, że będzie to strasznie jednostronne widowisko i nie z powodu słabszej postawy Kanonierów, ale z faktu iż Bawarczycy złapali forme. Gra wyjątkowo zaczęła mi się podobać, bo skuteczność wzrosła, nie ma takiego marnowania akcji.

FadeIn komentarzy: 354717.02.2014, 23:40

Wygramy 2-0 po golach giroud i Ozila

Daniho komentarzy: 9765 newsów: 117.02.2014, 23:40

wisnia
zobacz na City ktore wygrywa wszystkie mecze na Etihad (oprocz chelsea) , a Bayern po nich sie przejechal ;d

wisnia28 komentarzy: 13317.02.2014, 23:40

czytaj nizej.

@mico17
ok ok :D

Kowalczyk11 komentarzy: 325317.02.2014, 23:38

Wyjście Cazorla na ten mecz nas zupełnie przekreśli. Potrzebujemy walczaka który pomoże Gibbsowi z Robbenem a Santi nie daje nic w defensywie poza tym jest dużo wolniejszy niż Poldi. Jeśli chodzi o środek to będzie to prawdziwy pojedynek młodych talentów Jack vs Gotze. Akurat ja wam powiem że nie boje sie o walkę w środku bo Flamini z Jackiem to dwóch największych zabijaków jakich mamy i na pewno będą walczyć z bawarczykami. Z przodu licze na to żę ox trafi piłą w żiru i padnie z tego gol bo z tym kołkiem na ataku za dużo niestety możemy nie ugrać.

Arsenalfcfan komentarzy: 1320717.02.2014, 23:38

Bendtner w formie to nie jest połowa Adebayora. Togijczyk jest lepszy we wszystkim.

wisnia28 komentarzy: 13317.02.2014, 23:37

licze na to ze Sanogo wejdzie na ostatnie 10 minut. z live zaprezentowal sie super.

wisnia28 komentarzy: 13317.02.2014, 23:35

@rivaldo
niby skad to mozesz wiedziec?

VegetaSSJ2 komentarzy: 3917.02.2014, 23:35

Ja to bym Giroud wysłał do rezerw, w tej chwili Lord i Sanogo go miażdżą poziomem. Gdyby tak Wenger zaufał Bendtnerowi... w formie to jest taki Adebayor. Potrafi z niczego strzelić bramkę.

Daniho komentarzy: 9765 newsów: 117.02.2014, 23:34

imo mecz bedzie tez troche podobny do tego z Borussia u nas . Duzy pressing i bedziemy sie gubic