Falstart po przewie na kadrę: Bournemouth 2-0 Arsenal

Falstart po przewie na kadrę: Bournemouth 2-0 Arsenal 19.10.2024, 22:06, Łukasz Wandzel 358 komentarzy

Powrót do gry w Premier League po meczach reprezentacji sprawia, że zespoły muszą na nowo złapać rytm ligowy. Piłkarze Arsenalu dali tego przykład przeciwko Bournemouth. Ich rywale stosowali wysoki pressing, choć zwykle to londyńczycy naciskają swoich przeciwników. Kanonierzy znani są też ze skuteczności w rozgrywaniu stałych fragmentów, ale tym razem sami stracili po nich dwa gole. Przez czerwoną kartkę grali oraz będą grać w osłabieniu, bo niewątpliwie takim będzie brak Saliby w meczu z Liverpoolem. Do tego szansy na zastąpienie Francuza na pewno nie zwiększył swoim występem Kiwior, który zszedł z murawy po błędzie dającym Wisienkom rzut karny.

Składy obu drużyn

Bournemouth: Kepa – Araujo (46' Smith), Zabarnyi, Senesi, Milos – Scott (63' Kluivert, Cook – Semenyo, Tavernier (63' Christie), Ouattara (63' Sinisterra) – Evanilson (82' Unal)

Arsenal: Raya – White, Saliba, Gabriel, Calafiori – Rice, Partey, Merino (81' Nwaneri) – Sterling (37' Kiwior, 81' Jesus), Havertz, Trossard (64' Martinelli)

Czerwona kartka i rzut karny są skutkami, a nie powodami, przez które Kanonierzy przegrali spotkanie na Vitality Stadium. Londyńczycy prezentowali się słabiej od rywali przez pierwsze pół godziny meczu. Mieli kłopot z przeniesieniem akcji na połowę Bournemouth, a w pewnym momencie świetnemu przed przerwą reprezentacyjną Davidowi Rayi zdarzyło się nawet zagrać piłkę za lekko, co mogło poskutkować golem, gdyby Semenyo lepiej przymierzył.

W 30. minucie Saliba sfaulował Evanilsona, który był już za plecami wszystkich zawodników z pola. Arbiter najpierw ukarał francuskiego stopera żółtą kartką, lecz po analizie VAR-u, zmienił swoją decyzję, i od tej pory Arsenal grał w 10. W związku z utratą obrońcy hiszpański szkoleniowiec wprowadził Kiwiora kosztem Sterlinga.

W osłabieniu piłkarze Mikela Artety wytrzymali ponad godzinę. Mimo wszystko sami wciąż realnie liczyli się w grze o trzy punkty, choć ostatecznie to zmiennicy Bournemouth zakończyli bezbramkowy remis. W 69. minucie bliski szczęścia był Martinelli, lecz Kepa wybronił strzał Brazylijczyka. Z kolei już po chwili sytuacja obróciła się o 180 stopni i to Wisienki wyszły na prowadzenie. Dośrodkowanie z rzutu rożnego na bramkę zamienił Christie. Niecałe 10 minut później złe zagranie Kiwiora spowodowało, że Raya faulował w polu karnym. Piłkę z wapna uderzał Kluivert, który uderzeniem po ziemi ustalił wynik meczu na 2-0 dla gospodarzy.

Stracone bramki z pewnością będą miały wpływ na wybory Artety w następnych spotkaniach. Sailba nie wystąpi przeciwko Liverpoolowi, a do tej pory tworzył z Gabrielem podstawowy duet środkowych stoperów. Z kolei konsekwencją drugiej bramki był fakt, że Kiwior zszedł z murawy przed ostatnim gwizdkiem sędziego, mimo że grał od 37. minuty. Jego błąd przyczynił się do karnego, lecz jednocześnie przez niekorzystny rezultat został wymieniony na napastnika. Nie wiadomo, jak będzie to rzutować na liczbę minut, które Polak będzie dostawać od trenera.

BournemouthPremier LeagueRaport pomeczowy autor: Łukasz Wandzel źrodło: własne
Cartman_KG komentarzy: 371320.10.2024, 22:42

@Er4s: ale Ty płaczesz non stop. Matko weź melisę wypij czy coś bo same wykrywa wypisujesz jak to źle nie jest.

GreKa komentarzy: 366820.10.2024, 22:36

Vs

Jaka różnica?

Jogurt komentarzy: 180920.10.2024, 22:06

gdyby lewus byl w prime to rekord messiego bylby zagrozony

kaman17 komentarzy: 504420.10.2024, 22:05

A teraz Zalewski zrobił Kiwiora... Szkoda chłopaka.

kaman17 komentarzy: 504420.10.2024, 21:44

Lewy sam na sam nie trafił, a miałby już hattricka.

GreKa komentarzy: 366820.10.2024, 21:36

Ja widzę, że nadal jest grupa która uwaza sędziego za winnego wyniku.
Pragnę tylko przypomnieć, że Saliba wyleciał w 30min. Do tego czasu można było coś strzelić. Pytanie po co? Lepiej grać składem bez nastawienia ofensywnego. Nawet gdyby, po czerwonej kartce było 60min. Po co ta ostrożność? Co było do stracenia. 6 strzałów z takim przeciwnikiem mówi samo za siebie. Napewno sędzia?

tomaszszef komentarzy: 170420.10.2024, 21:31

@Dziadyga napisał: "@arsenallord napisał: "Mam wrażenie, że nasze problemy z sędziami i FA są przez Wengera. Te jego wieczne krytykowanie i wojny z FA teraz wychodzą"

A) Francuz a to obowiązek przez Angola ich nie cierpieć
B) Przeszedł sezon bez porażki - FRANCUZ(!)

Od tamtej pory same jaja."

Wenger mial racje co do sedziow i FA.

Marcel90 komentarzy: 845420.10.2024, 20:58

@cobi90: w 5 min obrońca Chelsea upadł na niego i coś tam go w żebrach zabolało. Grał jeszcze z 30 minut ale nie dał rady dokończyć meczu

Er4s komentarzy: 350120.10.2024, 20:55

Spoczko że City i Lpool wygrały bo to tylko 3 i 4 punkty. Za tydzień jak nie pójdzie w meczu na szczycie bez kluczowych piłkarzy to będzie tylko 6 i 7. Fajnie grać w październiku mecz który może zmniejszyc do wielkości bledu matematycznego szanse na tytuł. Nie ma co się denerwować.

cobi90 komentarzy: 130820.10.2024, 20:32

Ktoś coś wie czemu Jota opuścił boisko przed przerwą, bo nie oglądałem początku ? Zagra z nami ?

damianARSENAL komentarzy: 873820.10.2024, 20:20

Fatalny weekend, dobrze że już się kończy..

Dziadyga komentarzy: 879320.10.2024, 20:09

Od tamtej pory same jaja.

hetfield88 komentarzy: 41020.10.2024, 20:01

Czy była już pomeczowa konferencja Artety? Wiem że mogę to sprawdzić, ale jestem prawie pewien, że nie, bo Garfield na pewno by już tu wstawił. I się dziwię

mar12301 komentarzy: 2321020.10.2024, 19:45

No niezbyt ciekawy weekend dla nas. Niestety. Zmierza to w złym kierunku, ale jeszcze możemy się odbić.

cobi90 komentarzy: 130820.10.2024, 19:38

@damianARSENAL: Ja to bardziej im zazdroszczę pełni składu. Brak kontuzji kluczowych zawodników.

Koroniarz komentarzy: 1034620.10.2024, 19:33

Jak gra Live ?

damianARSENAL komentarzy: 873820.10.2024, 19:32

Zazdroszczę ducha walki Liverpoolowi.
2min. do końca, mają wynik a chcą jeszcze zdobyć 3 bramkę.

Rosomak komentarzy: 257020.10.2024, 19:24

@Gofer999: Ehh mi bardziej chodzi że niektórzy użytkownicy strony nie zależnie za co nam gwizdną czerwo/karnego itp. to zawsze znajdą jakiś przepis gdzie sędzia mógł nas w ten sposób ukarać, a później przychodzi praktyka meczowa i wychodzi że na 10 takich zagrań tylko do nas zastosowano najwyższy wymiar kary. Bo ile drużyn w tym sezonie otrzymało druga żółtą za odkopnięcie piłki albo ilu zawodników otrzymało dwie żółte w jednej akcji jak np. Martinelli? Oczywiście wszystko zgodnie z przepisami tylko jakoś rzadko stosowanymi w praktyce do innych drużyn.

cobi90 komentarzy: 130820.10.2024, 19:18

Na Live bez Ode, Saki i Saliby? Tamten sezon bez kontuzji kluczowych zawodników za to ten słabo wygląda pod tym względem.

tomaszszef komentarzy: 170420.10.2024, 19:12

Prosze nie plakac. Styl ostatnio sredni u nas ale zbieralismy ptk. Fakt szkoda stary ptk i city znow w ostatnich sekundach meczu sie ratuje ale jest sporo czasu do konca sezonu. Kazdy zalicza wpadki . Gramy dalej i miejmy nadzieje ze ogarniemy szybko nasz atak !

sonic komentarzy: 83720.10.2024, 19:11

Ten liverpool nie jest wcale taki dobry jak zagramy za tydzień na swoim standardowym poziomie to myślę że z Liverpoolu nie będzie co zbierać.

arsenallord komentarzy: 30274 newsów: 11720.10.2024, 19:06

Jak z LFC nie wygramy to już zrobi się słabo w tabeli.

Socjopata komentarzy: 21820.10.2024, 19:06

Nunez niedawno skakał do kibiców na trybunach, a teraz pada jak leszcz xDD

Nicsienieda komentarzy: 942 newsów: 120.10.2024, 19:03

Heh ludzie wczoraj płakali, że przecież oczywista czerwona, jak mówiłem, że było wiele podobnych sytuacji na żółtą. I oczywiście kolejna dzisiaj. Zgodnie z prawem, jak sędzia postąpił zgodnie z prawem i zgodnie z duchem gry, jak sędzia postąpił zgodnie z duchem gry. Dawajcie się dalej pukać :)

Marcel90 komentarzy: 845420.10.2024, 18:48

Ale zaspał bramkarz Chelsea

Marcel90 komentarzy: 845420.10.2024, 18:44

Prawidłowy gol

XandeR komentarzy: 996620.10.2024, 18:42

Fajny weekendzik dla arsenalu, City w 95, Live leci po swoje, my w pizdeczke. Pieknie

Artu komentarzy: 196820.10.2024, 18:37

Już otwarcie mówię, sędziowska mafia, zbieranina przeplaconych klaunów.
Wczoraj Saliba wyłapał czerwo, a dziś w dokładnie takiej samej sytuacji, to samo przewinienie Tosin z Chelsea tylko żółtą.
Mistrzostwo jest juź ustawione- City lub Chelsea.

Czeczenia komentarzy: 1256420.10.2024, 18:35

@arsenallord: wiadomo, Wenger out!

arsenallord komentarzy: 30274 newsów: 11720.10.2024, 18:32

Gofer999 komentarzy: 1487320.10.2024, 18:20

CO oni znowu sprawdzają, normalna przybitka, nie ma karnego.

ostriket komentarzy: 672620.10.2024, 18:19

Eeee wesoły ten drugi karny dla Lpoolu...

Socjopata komentarzy: 21820.10.2024, 18:17

@Marcel90: To raczej nieźle wybrała Chelsea takiego cieniasa, jak usłyszałem ile za niego Arsenal chciał dać to się za łeb łapałem i modliłem się żeby ktoś go sprzątnął

Marcel90 komentarzy: 845420.10.2024, 18:16

Widzę, że Mudryk się nawet na lawke nie łapie xD niezle wybrał z tą Chelsea

Gofer999 komentarzy: 1487320.10.2024, 18:15

@Rosomak: W naszym meczy sędzia dobrze użył przepisów a w tym meczu źle. Nikt nie uważa żę to jest ok, gdybyś przeczytał kilka komentarzy to byś wiedział. Ale widzę jesteś oporny.

sWinny komentarzy: 805720.10.2024, 18:12

Na miejscu Arsenalu bym napisał do tej śmiesznej mafijnej sędziowskiej organizacji o sytuację Saliby i teraz Tosina. Niech kara będzie równa (chociaż już nie jest), ale albo Saliba odwieszony albo Tosin zawieszony na 1 mecz

Rosomak komentarzy: 257020.10.2024, 18:11

@minio7: Ale ponarzekać sobie mogę.

@Gofer999: O to że jawnie sędziowie robią nam pod górę, a niektórzy uważają że jest to ok bo to niby zgodnie z dość szeroko interpretowanymi przepisami.

Socjopata komentarzy: 21820.10.2024, 18:07

@minio7: Palmer chociaż jest spoko rozmówcą

minio7 komentarzy: 320220.10.2024, 18:05

@Socjopata napisał: "Jackson to wygląda na takiego, co by żarówki nie wkręcił xDD"
Palmer też z wyglądu na doktora nauk nie wygląda a jednak kopnąć coś potrafi czasem

minio7 komentarzy: 320220.10.2024, 18:03

@Rosomak: napisałem w komentarzu niżej, że owszem, jest coś nie tak, ale co my możemy z tym zrobić? Ludzie się mylą, nawet Tobie się pewnie zdarza. Musimy z tym żyć, to tylko piłka nożna

Rosomak komentarzy: 257020.10.2024, 18:01

@minio7: cóż jak za takie same zagrania są dwie różne interpretacje to chyba widać że jest coś nie tak niezależnie komu kibicujesz XD. Zresztą niech oceniają to dobrze opłacani fachowcy a nie parodyści zatrudniani obecnie przez PL.