Fantastyczny Giroud prowadzi Arsenal do zwycięstwa

Fantastyczny Giroud prowadzi Arsenal do zwycięstwa 26.01.2013, 16:50, Sebastian Czarnecki 5363 komentarzy

Nadmorska przeprawa w Brighton wcale nie okazała się spacerkiem dla podopiecznych Arsene'a Wengera. Kanonierzy wcale nie byli dużo lepsi od ekipy z Championship, która dzielnie dotrzymywała kroku o wiele bardziej wymagającemu rywalowi. Ostatecznie londyńczycy zdołali się jednak rozprawić z Mewami 3-2, w czym ogromna zasługa Oliviera Girouda, który strzelił dwa gole i wywalczył rzut rożny, po którym padło decydujące trafienie.

Brighton pokazało, że jest bardzo wymagającym rywalem, który coraz śmielej myśli o awansie do Premier League. Jak widać wyeliminowanie w poprzedniej rundzie Newcastle nie było wcale wypadkiem przy pracy, gdyż w pojedynku z Kanonierami zaprezentowali się bardzo dobrze i potrafili wykorzystać największe słabości przeciwnika. Podopieczni Arsene'a Wengera mają więc za sobą niezwykle trudny sprawdzian, który udało im się zaliczyć. W niedzielę londyńczycy poznają swojego rywala w 5. rundzie Pucharu Anglii, do której awansowali.

Brighton: Ankergren - Calderon, Greer (38. Dicker), El-Abd, Bridge - Hammond, Bridcutt - Buckley (46. LuaLua), Lopez, Barnes - Ulloa (74. Mackail-Smith)

Arsenal: Szczęsny - Jenkinson, Mertesacker, Koscielny, Santos (78. Gibbs) - Diaby, Ramsey - Chamberlain (68. Walcott), Rosicky (68. Wilshere), Podolski - Giroud

Pierwsze minuty meczu nie przyniosły nam żadnych ciekawych sytuacji, ale na boisku częściej widoczni byli zawodnicy gospodarzy, którzy świetnie znajdowali miejsce między formacjami The Gunners.

Na pierwszą groźną okazję musieliśmy czekać do 15. minuty. Świetne podanie na wolne pole otrzymał Buckley, który wyszedł między niezorganizowaną obronę Arsenalu i znalazł się w sytuacji sam na sam ze Szczęsnym. Anglik oddał strzał z pierwszej piłki, ale Polak popisał się fantastyczną interwencją.

Rzut rożny w wykonaniu Brighton nie przyniósł zagrożenia, a piłkę pewnie złapał Szczęsny. Polak w ekspresowym tempie zapoczątkował kontratak Arsenalu, który szybko przeniósł się pod bramkę Brighton. Rosicky przeprowadził samotny rajd, podał Podolskiemu, a ten wycofał do Girouda, a ten potężnym strzałem lewą nogą trafił w samo okienko bramki Ankergrena.

W 31. minucie mogło być 1-1, kiedy to fatalnie przed własnym polem karnym stracił Andre Santos. Futbolówkę przechwycił Barnes, który natychmiast podał na wolne pole do Ulloi, a ten strzelił do pustej bramki wcześniej nieporadnie interweniującego Szczęsnego. Sędzia liniowy podniósł jednak chorągiewkę - spalony.

Dwie minuty później Mewy doprowadziły w końcu do wyrównania, na co zapracowali sobie dobrą grą w poprzednich minutach. Dośrodkowanie z rzutu rożnego trafiło na głowę Barnesa, który wykorzystał fatalne ustawienie Szczęsnego i umieścił piłkę w jego bramce. Koszmarne krycie - a w zasadzie jego brak - obrońców Arsenalu i ogromny błąd polskiego golkipera, 1-1.

W 38. minucie Bloom musiał przeprowadzić zmianę, gdyż jego środkowy obrońca - Greer - odniósł kontuzję. W jego miejsce na murawę wszedł Dicker.

Do końca pierwszej połowy nie wydarzyło się już nic godnego uwagi - obie drużyny zeszły na przerwę przy wyniku 1-1.

Druga połowa rozpoczęła się od mocnego ciosu ze strony Kanonierów. Rosicky został sfaulowany przed polem karnym Brighton, ale londyńczycy nie byli pewni czy sędzia odgwiżdże faul, więc Jenkinson skorzystał z przywileju korzyści i huknął ponad bramką.

W 53. minucie mogło być 2-1 dla Arsenalu. Lukas Podolski oddał potężny strzał z rzutu wolnego, ale trafił w poprzeczkę. Spore zamieszanie pod bramkę Mew, ale ostatecznie Ankergren nie musiał wyciągać piłki z bramki.

Trzy minuty później Duńczyk jednak skapitulował. Fantastyczne podanie Abou Diaby'ego trafiło do Girouda, który odnalazł się w polu karnym, ograł El-Abda, i z trudnej sytuacji strzelił gola. 2-1!

Niewiele zabrakło, a cztery minuty później Francuz mógł mieć hat-tricka. Giroud otrzymał kolejne znakomite podanie na wolne pole, ale tym razem dobrze interweniował Ankergren.

Kanonierzy długo nie nacieszyli się prowadzeniem. Prawym skrzydłem ruszył Barnes, który w dziecinny sposób ograł Santosa i dośrodkował w pole karne. Najwyżej wyskoczył Ulloa, który wykorzystał koszmarne ustawienie Pera Mertesackera i pokonał równie źle ustawionego Szczęsnego. 2-2!

W 69. minucie nastąpiła podwójna zmiana w Arsenalu. Jack Wilshere i Theo Walcott zastąpili Tomasa Rosicky'ego i Aleksa Chamberlaina. 9 minut później Wenger dokonał ostatniej zmiany, a za nieporadnego Santosa wpuścił Gibbsa.

W 82. minucie Giroud kolejny raz spróbował swoich sił, by ustrzelić hat-tricka. Fantastyczne podanie Wilshere'a na lewe skrzydło do Podolskiego, a Niemiec dośrodkował w pole karne. Giroud oddał ekwilibrystyczny strzał nożycami, ale nie trafił czysto w piłkę.

Giroud najwyraźniej odczuwał niezwykłą radość z tego meczu i całkiem dobrze się bawił, gdyż dwie minuty później oddał kolejny strzał nożycami. Tym razem został zablokowany i piłka wyszła na rzut rożny.

Korner wykonywany przez Wilshere'a został wypiąstkowany przez Ankergrena prosto pod nogi Walcotta, który szybko zareagował i oddał strzał z pierwszej piłki w środek bramki. Duński bramkarz odbił jednak piłkę, która wpadła w samo okienko. 3-2 dla Arsenalu!

Kilka chwil później Walcott mógł strzelić kolejnego gola. Anglik ruszył prawym skrzydłem, wbiegł między dwóch obrońców, przewrócił się, wstał i znowu ruszył na bramkę Ankergrena. Duński bramkarz zdołał jednak obronić jego uderzenie.

Do końca meczu wynik nie uległ już zmianie, a Kanonierzy, choć nie bez kłopotów, awansowali do 5. rundy FA Cup.

Brighton & Hove AlbionFA CupRaport pomeczowy autor: Sebastian Czarnecki źrodło: własne
TakKrzysiu komentarzy: 893629.01.2013, 19:36

Panowie mam pytanie - czy dzis nie gra Chelsea? Bo w tym naszym kalejdoskopie jest ze tak a gdzie indziej ze nie i sam juz nie wiem i wystraszyłem sie ze nie wiem o co wgl w tym wszystkim chodzi:(

Wielo komentarzy: 147429.01.2013, 19:33

Mohammed Diame is currently 5/4 to join Arsenal before the transfer deadline. The Gunners are clear favourites for his signature, with QPR a distant second (12/1).

Wielo komentarzy: 147429.01.2013, 19:30

Po 1 Wenger powiedział, że Barcelona nie chce się pozbywać Villi a to nie znaczy że już definitywnie go nie sprzeda. Czy my chcieliśmy sprzedawać RVP czy Songa? No właśnie.
Po 2 Wenger to troll więc może się okazać że tak samo jak w przypadku Artety czy Cazorli.
Po 3 nie śmieszne ploty z Twittera tylko ze SKY SPORTS I GOAL.COM.
A po 4 sami zobaczcie i tym obrazkiem uciszam hejterów:

;)

oli_12 komentarzy: 12729.01.2013, 19:29

TheDogg
Jeśli masz konto XboxLive (nawet bez golda) to nabij jak największy poziom, później możesz na EAS FC kupić dużo monet do FUT'a

maniek56 komentarzy: 300729.01.2013, 19:29

Prawda jest taka że Wenger musi być ostro przyparty do muru i mieć przystawiony nóż do gardła żeby zmusił się do zrobienia jakiegoś transferu ;)

Tak w ogóle to powiem teraz coś bardzo niepopularnego ale nie mam jakiegoś wielkiego ciśnienia na transfery bo mamy w miarę dobry skład i jeśli obędzie się bez kontuzji to mamy jak najbardziej jakość aby być w top4. Po sezonie trzeba zabrać się za czyszczenie składu ze szrotu i kupowanie klasowych następców a w tej chwili jakieś gwałtowne ruchy mogłyby zburzyć zgranie i ducha zespołu ;)

ArseneAl komentarzy: 2341729.01.2013, 19:28

@Klama
Miałem 2 free transfery ale zrobiłem 1. Obrona mi słabo punktuje i trzeba coś z tym zrobić.
Na razie zmieniłem O'Briena na Daviesa ze Swansea.
Nie wiem na kogo zmienić Camerona ze Stoke bo drwale w obronie od jakiegoś czasu są żałośni.

TheDogg komentarzy: 72029.01.2013, 19:27

@maciekbe
No tak ale najpierw też trzeba mieć jakieś fundusze na start. Ja mam może z 6k.

oli_12 komentarzy: 12729.01.2013, 19:27

TheDogg
maciekbe dobrze prawi, też szukam popularnych piłkarzy po tanich cenach, wyrabiam im kontrakty i kondyche (mam tych kart od cholery :D) i sprzedaje drożej, dziennie robie po 70/80 k :)

mrsomebody komentarzy: 602129.01.2013, 19:26

Uśmiałem się po pachy.

Arsenal23 komentarzy: 21312 newsów: 229.01.2013, 19:25

BBC: "Dick Law has been spotted on Antarctica to sign Eskimos stiker Yer Ikpikpak" - David Ornstein

maciekbe komentarzy: 1245829.01.2013, 19:24

@TheDogg nie musisz grać, żeby zarabiać kasę. Ja robię koło 50k dziennie bez żadnego meczu. Kupuj tanio popularnych grajków i sprzedawaj po konkurencyjnych cenach, to tak w skrócie :D
Ja gram często w ten sezon ultimate (nie online tylko z kompem), z meczy i nagrody masz razem koło 10k a do tego wpada złota paczka (ta z 3 rzadkimi kartami)

ArseneAl komentarzy: 2341729.01.2013, 19:24

Bo Wielo to wczoraj już miał pełne gacie od jakiejś śmiesznej ploty z tłitera.

Midgardsorm komentarzy: 15336 newsów: 41229.01.2013, 19:24

maniek56

Thauvin ponoć latem ma iść do Lille, bo chciał zostać w kraju - a Bastia chciała za niego 6 mln funtów, których my nie chcieliśmy zapłacić.

Czytałem też, że ponoć zaoferowaliśmy 6 mln funtów za jakiegoś 20-letniego Urugwajczyka.

Klama komentarzy: 3971 newsów: 229.01.2013, 19:24

ArseneAl
Zrób transfery, bo pewnie znowu zapomnisz ;d

mrsomebody komentarzy: 602129.01.2013, 19:23

A pomyśleć, że mieliśmy czelność oczekiwać przyjscia Cavaniego, badź Jovetica. ;x

maniek56 komentarzy: 300729.01.2013, 19:21

No. Chyba że Wenger szykuje jakąś niespodziankę i zaskoczy nas jakimś transferem last minute ;)

W tej chwili piłkarz który jest z nami najczęściej łączony (chociaż itak stosunkowo mało) to ten cały małolat z Francji - niejaki Thauvin (nie wiem czy dobrze napisałem) a tak poza tym to cisza.

ArseneAl > Wenger już zdementował transfer Villi.

TheDogg komentarzy: 72029.01.2013, 19:21

Jakie mecze grać w FUT 13 zeby szybko zarabiać kase? I kupowac zlotych zawodników, bo kontrakty sa drogie?

maciekbe komentarzy: 1245829.01.2013, 19:18

@oli mi też nie potrzebny, ale taka okazja to jest coś. Balo odchodzi z City, kart z Balo w City już nie będzie w paczkach więc będzie można go sprzedawać za sporo kasy. Cena już poszła 15,000 w górę.