Fatalne rozpoczęcie ligi. Arsenal 0-2 West Ham

Fatalne rozpoczęcie ligi. Arsenal 0-2 West Ham 09.08.2015, 15:32, Łukasz Wandzel 4452 komentarzy

Sezon Premier League powrócił na dobre, ale Arsene Wenger nie zapamięta go, jako miłe wydarzenie. Jego zespół poległ na własnym stadionie, ulegając Młotom w derbach Londynu. Piłkarzom Arsenalu wydawało się, że spokojna gra i brak pośpiechu pozwoli im wygrać spotkanie. Respekt do rywala był widoczny, ale być może Kanonierzy za bardzo chcieli nie popełnić błędu. Taka sytuacja wyraźnie się zemściła.

Świetnie spisujący się w tym meczu West Ham, na czele z Payetem, najpierw zaskoczyli The Gunners w końcówce pierwszej połowy. A wszystko po to, by zrobić to kolejny raz, kiedy Arsenal był wyraźnie nastawiony na odrabianie straty. Podopieczni Wengera grali, jakby walili głową w mur. Rzadko dochodziło do wykreowanej okazji, która zasługiwała na miano groźnej. W strzeleniu bramki nie pomogły nawet dwa, wyciągnięte w drugiej połowie, działa. Pierwsze - szybko wprowadzony Walcott oraz drugie - zasługujący na odpoczynek Sanchez.

Składy w jakich oba zespoły pojawiły się na boisku:

Arsenal: Cech - Debuchy (67. Sanchez), Mertesacker, Koscielny, Monreal - Coquelin (59. Walcott), Ramsey, Oxlade-Chamberlain, Özil, Cazorla - Giroud

West Ham United: Adrian - Tomkins, Reid, Ogbonna, Cresswell - Noble, Oxford (79. Nolan), Kouyate, Payet - Zarate (61. Jarvis), Sakho (90. Maiga)

Wydawało się, że to Arsenal przejmie inicjatywę od samego początku spotkania. Było zgoła inaczej, bo Młoty nie przestraszyły się rywala i próbowały zbliżyć się pod bramkę Petra Cecha.

Żółtą kartkę, w 7. minucie, otrzymał Ogbonna. Faulował w okolicy 20. metrów od bramki. Do rzutu wolnego podszedł Özil, lecz Niemcowi udało się uzyskać tylko rzut rożny.

Chwilę później doszło do nietypowej sytuacji, w której to Giroud znalazł się na skrzydle i starał się dośrodkować. Futbolówka znalazła się na tuż przed polem karnym, skąd uderzył, prosto z powietrza, Chamberlain. Niestety niecelnie.

W 14. minucie to obrońcy Kanonierów mieli szansę na zdobycie gola. Piłkę z rzutu wolnego wrzucił Cazorla, Mertesacker zdołał przedłużyć do Kościelnego, ale Francuzowi nie udało się strzelić, celnie, głową. Co więcej, Laurent znajdował się na spalonym.

Arsenal, przez kolejne kilkanaście minut, coraz bardziej chciał uzyskać prowadzenie. Niefortunnie dla Arsene'a Wengera, z ataków jego podopiecznych nie dochodziło do groźniejszych sytuacji. Wyróżnić można drybling Chamberlaina na prawej stronie boiska i próbę wykorzystania dośrodkowania od Anglika przez Cazorlę, a także strzał Ramsey'a z 30. minuty, kiedy to Walijczyk uderzył w poprzeczkę.

W 35. minucie, Payet zdołał podbiec z piłką blisko pola karnego The Gunners. Miał wystarczająco czasu, aby nawet przełożyć sobie piłkę na lepszą nogę, lecz po tym uderzeniu jego drużyna otrzymała rzut rożny.

1-0 dla West Hamu! Młoty niespodziewanie wykorzystały rzut wolny. Futbolówkę z dośrodkowania wykorzystał Kouyate, który wyprzedził wszystkich obrońców i zdecydowanie skierował piłkę do bramki, przy której nie zdążył interweniować już Petr Cech.

Chwilę później, Martin Atkinson zaprosił wszystkich na przerwę.

Widać było, że drugą połowę zespół Arsenalu rozpoczął ze świadomością o prowadzeniu gości. Mimo zauważalnej chęci zdobycia gola, nie przełożyło się to na groźniejsze sytuacje w pierwszych minutach drugiej połowy.

W 55. minucie, podanie z lewej strony dostał Giroud. Zawodnik świetnie obrócił się z piłką, po czym uderzył, lecz tylko w boczną siatkę. Francuz, minutę później po raz kolejny znalazł się w odpowiednim miejscu, w polu karnym i zmusił Adriana do interwencji.

Dwubramkowe prowadzenie gości! Piłkarze West Hamu po raz kolejny zostali wpuszczeni za głęboko na połowie Arsenalu. Z zaskoczenia uderzył Zarate, równie zaskoczony okazał się Petr Cech i wpuścił gola.

Gol przyćmił wejście Theo Walcotta, który zastąpił Francisa Coquelina. Dwie minuty po tym zdażeniu, boisko opuścił także strzelec bramki - Zarate. W jego miejsce pojawił się Jarvis.

Aktywny stał się Olivier Giroud. Tym razem, w 65. minucie, uderzył piłkę głową po wrzutce, lecz blokowany przez dwóch obrońców nie miał szans aby oddać strzał wystarczająco mocno.

Kolejna, stawiająca na ofensywę, zmiana w szeregach Arsenalu. Alexis Sanchez pojawił się na boisku, a do zejścia zmuszony został Debuchy.

Obraz gry nie zmienił się, mimo zmian. Kanonierzy, po 70. minutach, nadal przegrywali. Dodatkowo, dwie minuty później, Koscielny o mały włos nie przyprawił Cecha o kolejny ból głowy. Francuski obrońca prawie pozwolił przejąć piłkę przeciwnikowi pod polem karnym, jednak czeski bramkarz zdążył do futbolówki.

Na 10 minut przed końcem spotkania doszło do pierwszego zagrożenia pod bramką Adriana od wielu minut. W zamieszaniu, groźny strzał oddał Chamberlain. Kanonierzy zamknęli na ostatnie minuty swojego przeciwnika na jego połowie, lecz Młoty skutecznie broniły dostępu do własnej bramki.

Kanonierzy pozwolili jeszcze w końcówce rywalowi między innymi na rzut rożny czy wtargnięcie Payeta w pole karne Arsenalu i jak najdłuższe przetrzymywanie piłki, aby zawodnicy Arsene'a Wengera nie mieli nic do powiedzenia.

W doliczonym czasie gry, Sanchez jeszcze dwukrotnie próbował zdobyć bramkę, ale oba jego strzały pewnie wybronił Adrian.

Pan Martin Atkinson zakończył mecz wraz z 95. minutą.

Premier LeagueRaport pomeczowyWest Ham United autor: Łukasz Wandzel źrodło: własne
mic_now komentarzy: 218912.08.2015, 19:56

@Gunner
Powiedz to Wengerowi ktory zmieniając tą świetnie działającą układankę w ostatnim meczu sprawił że w pierwszej połowie mieliśmy problemy żeby nawet zbliżyć się do pola karnego WHU.

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747412.08.2015, 19:56

illpadrino

jesli je kupisz bedzie zdrajca

michalm1 komentarzy: 702012.08.2015, 19:56

Nie zebym bral do siebie te rankingi do siebie, wrecz przeciwnie.

Hazard 19 goli i 13 asyst
Tevez 30 goli i 10 asyst

Oczywiscie przykladow jest multum...
Wybrali go najlepszym pilkarzem ligi, ale co z tego skoro bylo wielu pilkarzy ktorzy wedlug niektorych byli lepsi albo na tym samym poziomie co Eden. Wiec za co sa te punkty ?? Za dryblingi ? To w takim razie Ronaldo nie powinno byc w pierwszej trojce nawet...

illpadrino komentarzy: 12030 newsów: 312.08.2015, 19:55

Pisałem rano ale ponowię pytanie,

Koleżanka chce mi opchnąć Korki Johna Terrego, w których grał na mistrzostwach europy w Polsce i Ukrainie. Z autografem na tych butach.

simplle
Nie znam statystyk Grześka z ligi francuskiej, więc opieram się na tym jednym w Hiszpanii. Dla mnie jeden sezon na wysokim poziomie to jest krótko. Było wielu co sezon dobrze grali a potem gasnęli i słuch po nim zaginął.

Gunner48 komentarzy: 792912.08.2015, 19:52

@mic_now
Na tę chwilę i z tym składem nie wyobrażam sobie innej ary w pomocy jak Coquelin - Cazorla. Obaj świetnie sie uzupełniają.

Simpllemann komentarzy: 52856 newsów: 52412.08.2015, 19:51

DzAno
Krychowiak gra na wysokim poziomie 2 lata, Coquelin pół roku.

arsenallord komentarzy: 29760 newsów: 11712.08.2015, 19:51

michalm---> Spokojnie. Przecież Hazard to poziom Ronaldo i Messiego.

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747412.08.2015, 19:49

Sam nie widze nic wielkiego w hazardzie , ale pamietajcie ze pilkarze wybrali go najlepszym pilkarzem ligi sezon temu, dlatego jest wysoko w tym rankingu.

DzAno komentarzy: 35512.08.2015, 19:49

Prawda jest taka, że i Coq i Krycha mają coś do udowodnienia, oboje grają krótko na wysokim poziomie i dla nich najważniejsze jest utrzymanie formy dlatego Krychowiak w tym okienku nie opuści Sevilli.

Simpllemann komentarzy: 52856 newsów: 52412.08.2015, 19:48

Daj już spokój temu Hazardowi. Nie jego wina, że ludzie go wybierają.

KingOfLoyal komentarzy: 12774 newsów: 112.08.2015, 19:48

Ajax youth academy assistant coach Ronald de Boer: "When i see Yaya Sanogo, I still have my doubts. I found no qualities in Sanogo"

mic_now komentarzy: 218912.08.2015, 19:47

Jeżeli obok Coqa będzie grał Cazorla to jego słabe umiejętności rozgrywania piłki nie będą widoczne jak to miało miejsce w zeszłym sezonie. Ale jeżeli Wenger tak jak w ostatnim meczu będzie ustawiał obok Coqa - Ramseya który ma ciągoty do przodu a cazorle na skrzydle albo nawet na ławce tylko po to żeby Ramseya i Alexisa zmieścić w składzie to przepowiadam wam że ludzie niedługo będą się śmiać z przewidywań przedsezonowych że mamy być pretendentami do tytułu.

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 312.08.2015, 19:47

Już wiadomo kto będzie komentował mecz w C+

CP v AFC

Można zgadywać. Pozwalam.

Ashburton komentarzy: 452912.08.2015, 19:47

Hazard tam jest tylko i wyłącznie za nazwisko, i grę w Chelsea pod wodzą Mou.

InArseneWeTrust123 komentarzy: 267212.08.2015, 19:46

michalm1
Naprawde interesują cie takie rankingi i nagrody? Ja przestałem się tym interesować jakoś tak z 5 lat temu.

Gunner48 komentarzy: 792912.08.2015, 19:45

DzAno
Z tym się muszę zgodzić. Morgan jest o klasę lepszy w tym aspekcie.

michalm1 komentarzy: 702012.08.2015, 19:44

Poniżej prezentujemy Wam listę dziesięciu najlepszych piłkarzy w Europie w minionym sezonie. Przypominamy, że triumfator zostanie wybrany 27 sierpnia podczas losowania grup Ligi Mistrzów.

10. Paul Pogba – 5 pkt

Hazard 6 miejsce - poplakalem sie ze smiechu :))

Gunner48 komentarzy: 792912.08.2015, 19:43

InArsene
Czasem zdarzy mu się podać do kolegi biegnącego na pełnym sprincie zbyt słabą piłkę, przy czym trzeba się po nią wracać. Jednak do stojącego zawodnika potrafi posłać futbolówkę co do milimetra, to nie podlega wątpliwości.

InArseneWeTrust123 komentarzy: 267212.08.2015, 19:43

OFFO
Wczorajszego meczu nie widziałem. Długie podania to nie są zawsze przerzuty tak w ogóle. Co do techniki to Arsenal jest na wyższym poziomie technicznym niż Sevilla.

OFFO komentarzy: 354512.08.2015, 19:41

InArseneWeTrust123

to chyba nie widziałes podan krychowiaka we wczorajszym meczu długich podan 5 na 6 celnych
oczywiscie to nie poziom playmakera ale napewno lepsze niz cog
co do techniki jak w hiszpani mu jakos nie przeszkadzała to w anglii chyba tez nie :P

ale jak napisałe mi Piotr Kozminski na twitterze transfer a raczej brak transferu raczej pewny :(

arsenallord komentarzy: 29760 newsów: 11712.08.2015, 19:41

Coquelin ma katastrofalne przerzuty.

DzAno komentarzy: 35512.08.2015, 19:39

Gunner48
Porównaj sobie przerzuty Morgana a Coqa , odpowiedź nasunie Ci się sama ;)

InArseneWeTrust123 komentarzy: 267212.08.2015, 19:39

Gunner48
Twoim zdaniem nie? Na kolana nie powalają.

3rdpitch komentarzy: 458212.08.2015, 19:38

lays

Ja po ostatnim odcinku miałem łzy w oczach :D

DzAno komentarzy: 35512.08.2015, 19:38

InArsene
Fakt, ale z dwojga złego wolę aby miał więcej dobrych odbiorów aniżeli więcej dobrych przerzutów (z powodu pozycji na której gra). Zawsze może się w tym elemencie poprawić z resztą jak Coq. Krycha i tak lepiej wygląda technicznie aniżeli na początku swojej przygody z Sevillą

arsenallord komentarzy: 29760 newsów: 11712.08.2015, 19:38

Krychowiak byłby idealnym transferem.

pierre_afc komentarzy: 1207112.08.2015, 19:37

Pewne jest jedno. Potrzeba nam dwóch zawodników: DM i ST. Jeśli przyjdą to będą grać Ci co na daną chwilę są najlepsi i nie ma co patrzeć na nazwiska.

PS BEKA! Piast wygrywał 2:1 ze Stalą Stalowa Wola, stracili bramkę w 92 minucie, potem przerżnęli 3:0 w karnych.. :D

Gunner48 komentarzy: 792912.08.2015, 19:37

InArseneWeTrust
Twoim zdaniem Francis ma słabe przerzuty?

InArseneWeTrust123 komentarzy: 267212.08.2015, 19:34

DzAno
Tylko technicznie kiepski, przerzuty słabe (jak u naszego Francuza) i równowaga kuleje. Poza tym jest dobry.

marimoshi komentarzy: 473012.08.2015, 19:33

polsatsport.pl/Film/Puchar-Polski-Swiderski-Nie-Do-Obrony-Jagiellonia-Otwiera-Wynik-Z-Pogonia_6323973/index.html

Piękna brameczka ;d

InArseneWeTrust123 komentarzy: 267212.08.2015, 19:33

Flaminiego podobnoż nie będzie przecież

DzAno komentarzy: 35512.08.2015, 19:32

Krycha to jest transfer idealny, zawodnik waleczny, silny, agresywny i na pozycję na której potrzebujemy zawodnika, poza tym młody, niestety transfer na dzień dzisiejszy nie realny. Grałby ten który byłby lepszy, Krycha na pewno nie jest gorszy od naszego francuza, nie przez przypadek wymieniany w 11 sezonu la liga.

lays komentarzy: 3987112.08.2015, 19:32

Idę ogladac ostatni odcinek breaking bad, bede potem. Oby jakies ciekawe ploteczki sie pojawily.

Bez nowego DM będziemy płakać, zobaczycie. Żaden piłkarze nie utrzymuje formy przez cały sezon i ma dołki. Niektórych da sie zastapic np. skryzdłowych ŚP, ale nie DM, gdy ma sie na ławce Flaminiego.

Chelsea ma niby ten sam problem, ale jednak zgoła inny. Matic to typ gracza, który po 1. nie biega tyle co Coq bo nie musi, walczy, natomiast ma takie warunki fizyczne, że nie musi sie tak gimnastykowac jak nasz Francuz, nie gra tak ostro wslizgami, Coq gra na pograniczu faulu zawsze i kontuzji.

InArseneWeTrust123 komentarzy: 267212.08.2015, 19:30

lays
O tym właśnie mówię. Cały tekst poświecony porównaniu Coqa i Krychowiaka jest bez sensu z tego powodu.

lays komentarzy: 3987112.08.2015, 19:29

In

Dlatego go nie kupi proste.

Wenger ma od lat sentyment do piłkarzy i nie kupuje lepszych graczy na pozycje pilarskie po swietnych sezonach. Wyjatek to Cazorla i Ozil, natomiast mial w tym plan taki, że Cazorle przestawi sobie na skrzydlo. W przypadku Coqa inaczej nie bedzie

Mihex komentarzy: 2360412.08.2015, 19:29

Grzegorz Krychowiak ‏@GrzegKrychowiak 23 min.23 minuty temu

@13Szczesny13 moze spac spokojnie z powodu plecow nie sprawdze go w piatek ale na pierwszy mecz ligowy bede gotowy.

Miało być to :C niechcący skopiowałem to po hiszpańsku.

InArseneWeTrust123 komentarzy: 267212.08.2015, 19:28

lays
Za takie pieniądze jakie podobno są oferowane, raczej by grał. Jak Wenger kupuje za spore pieniądze to nie sadza na ławkę, bo kogoś ma na tej pozycji. Jak kogoś ma, to nie kupuje (no chyba, że jest okazja, a Krychowiak mega okazjanei jest). Ale o czym my tutaj piszemy. To tylko ktoś żarty sobie robi.

Simpllemann komentarzy: 52856 newsów: 52412.08.2015, 19:28

3rdpitch
Normalnie przychodzi. Powinien pojawić się chwilę po włączeniu telefonu.

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747412.08.2015, 19:27

lays

bedziesz miał taka mine jak przyjdzie benzema?

Mihex komentarzy: 2360412.08.2015, 19:27

Szczesny puede estar tranquilo. No podre comprobar su forma viernes pero estaré preparado para el primer partido de la liga.

Lolz :P

Simpllemann komentarzy: 52856 newsów: 52412.08.2015, 19:26

3rdpitch
Odniosłem się jedynie do Twoich słów:
"Krycha zjada Coqa? Chyba tylko według Januszy"

A, gdyby przyszedł to niech gra lepszy. Nie ma "11" za zasługi.

pierre_afc komentarzy: 1207112.08.2015, 19:26

@3rdpitch - Jesteś jakiś tępy czy jak? Nie widzisz, że tak i tak potrzebny jest ktoś do pomocy? Wcześniej wszyscy tutaj krzyczeli żeby kupić Morgana bo potrzebny DM, więc w czym problem? Jak Krychowiak przyjdzie to super, a będzie grać ten, który według Wengera jest lepszy i tyle. A to, że według kogoś Krychowiak jest lepszy niż Le Coq to żadna zbrodnia - każdy ma prawo mieć swoje zdanie.

lays komentarzy: 3987112.08.2015, 19:26

In

Nie grałby na początku, potem nie wiadomo. Coq to numer 1 u Wengera i zyskal ogromne zaufanie.

3rdpitch komentarzy: 458212.08.2015, 19:26

Wie ktoś co się dzieje z SMSem kiedy ktoś do ciebie napisał a ty miałeś wyłączony telefon? Przepadada, przychodzi po włączeniu czy przychodzi po jakimś czasie? Pytam bo czekałem na ważny SMS, a przez jakiś czas miałem wyłączony telefon.

InArseneWeTrust123 komentarzy: 267212.08.2015, 19:21

lays
Bo piszesz o Giroud. Nie ma kogo kupić z najwyższego poziomu to nie kupuje. Gdyby sfinalizował transfer jakiegoś średniego zawodnika to byś takzę był niezadowolony, bo przecież w Arsenalu musi być TOP STRIKER.

Druga sprawa to łaczenie Krychowiaka z Arsenalem. Krychowiak jest tak samo szczęśliwy w Sevilli jak Hugh Hefner w otoczeniu króliczków. A poza tym skąd twierdzenie, że by nie grał kosztem Coqa?

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747412.08.2015, 19:21

Adam johnson wypada na 2 miesiace przez kontuzje barku , do ktorej doszlo na treningu , a Krychowiak ma pekniete zebro i wypada na 2 tygodnie.

3rdpitch komentarzy: 458212.08.2015, 19:20