Fatalne rozpoczęcie ligi. Arsenal 0-2 West Ham

Fatalne rozpoczęcie ligi. Arsenal 0-2 West Ham 09.08.2015, 15:32, Łukasz Wandzel 4452 komentarzy

Sezon Premier League powrócił na dobre, ale Arsene Wenger nie zapamięta go, jako miłe wydarzenie. Jego zespół poległ na własnym stadionie, ulegając Młotom w derbach Londynu. Piłkarzom Arsenalu wydawało się, że spokojna gra i brak pośpiechu pozwoli im wygrać spotkanie. Respekt do rywala był widoczny, ale być może Kanonierzy za bardzo chcieli nie popełnić błędu. Taka sytuacja wyraźnie się zemściła.

Świetnie spisujący się w tym meczu West Ham, na czele z Payetem, najpierw zaskoczyli The Gunners w końcówce pierwszej połowy. A wszystko po to, by zrobić to kolejny raz, kiedy Arsenal był wyraźnie nastawiony na odrabianie straty. Podopieczni Wengera grali, jakby walili głową w mur. Rzadko dochodziło do wykreowanej okazji, która zasługiwała na miano groźnej. W strzeleniu bramki nie pomogły nawet dwa, wyciągnięte w drugiej połowie, działa. Pierwsze - szybko wprowadzony Walcott oraz drugie - zasługujący na odpoczynek Sanchez.

Składy w jakich oba zespoły pojawiły się na boisku:

Arsenal: Cech - Debuchy (67. Sanchez), Mertesacker, Koscielny, Monreal - Coquelin (59. Walcott), Ramsey, Oxlade-Chamberlain, Özil, Cazorla - Giroud

West Ham United: Adrian - Tomkins, Reid, Ogbonna, Cresswell - Noble, Oxford (79. Nolan), Kouyate, Payet - Zarate (61. Jarvis), Sakho (90. Maiga)

Wydawało się, że to Arsenal przejmie inicjatywę od samego początku spotkania. Było zgoła inaczej, bo Młoty nie przestraszyły się rywala i próbowały zbliżyć się pod bramkę Petra Cecha.

Żółtą kartkę, w 7. minucie, otrzymał Ogbonna. Faulował w okolicy 20. metrów od bramki. Do rzutu wolnego podszedł Özil, lecz Niemcowi udało się uzyskać tylko rzut rożny.

Chwilę później doszło do nietypowej sytuacji, w której to Giroud znalazł się na skrzydle i starał się dośrodkować. Futbolówka znalazła się na tuż przed polem karnym, skąd uderzył, prosto z powietrza, Chamberlain. Niestety niecelnie.

W 14. minucie to obrońcy Kanonierów mieli szansę na zdobycie gola. Piłkę z rzutu wolnego wrzucił Cazorla, Mertesacker zdołał przedłużyć do Kościelnego, ale Francuzowi nie udało się strzelić, celnie, głową. Co więcej, Laurent znajdował się na spalonym.

Arsenal, przez kolejne kilkanaście minut, coraz bardziej chciał uzyskać prowadzenie. Niefortunnie dla Arsene'a Wengera, z ataków jego podopiecznych nie dochodziło do groźniejszych sytuacji. Wyróżnić można drybling Chamberlaina na prawej stronie boiska i próbę wykorzystania dośrodkowania od Anglika przez Cazorlę, a także strzał Ramsey'a z 30. minuty, kiedy to Walijczyk uderzył w poprzeczkę.

W 35. minucie, Payet zdołał podbiec z piłką blisko pola karnego The Gunners. Miał wystarczająco czasu, aby nawet przełożyć sobie piłkę na lepszą nogę, lecz po tym uderzeniu jego drużyna otrzymała rzut rożny.

1-0 dla West Hamu! Młoty niespodziewanie wykorzystały rzut wolny. Futbolówkę z dośrodkowania wykorzystał Kouyate, który wyprzedził wszystkich obrońców i zdecydowanie skierował piłkę do bramki, przy której nie zdążył interweniować już Petr Cech.

Chwilę później, Martin Atkinson zaprosił wszystkich na przerwę.

Widać było, że drugą połowę zespół Arsenalu rozpoczął ze świadomością o prowadzeniu gości. Mimo zauważalnej chęci zdobycia gola, nie przełożyło się to na groźniejsze sytuacje w pierwszych minutach drugiej połowy.

W 55. minucie, podanie z lewej strony dostał Giroud. Zawodnik świetnie obrócił się z piłką, po czym uderzył, lecz tylko w boczną siatkę. Francuz, minutę później po raz kolejny znalazł się w odpowiednim miejscu, w polu karnym i zmusił Adriana do interwencji.

Dwubramkowe prowadzenie gości! Piłkarze West Hamu po raz kolejny zostali wpuszczeni za głęboko na połowie Arsenalu. Z zaskoczenia uderzył Zarate, równie zaskoczony okazał się Petr Cech i wpuścił gola.

Gol przyćmił wejście Theo Walcotta, który zastąpił Francisa Coquelina. Dwie minuty po tym zdażeniu, boisko opuścił także strzelec bramki - Zarate. W jego miejsce pojawił się Jarvis.

Aktywny stał się Olivier Giroud. Tym razem, w 65. minucie, uderzył piłkę głową po wrzutce, lecz blokowany przez dwóch obrońców nie miał szans aby oddać strzał wystarczająco mocno.

Kolejna, stawiająca na ofensywę, zmiana w szeregach Arsenalu. Alexis Sanchez pojawił się na boisku, a do zejścia zmuszony został Debuchy.

Obraz gry nie zmienił się, mimo zmian. Kanonierzy, po 70. minutach, nadal przegrywali. Dodatkowo, dwie minuty później, Koscielny o mały włos nie przyprawił Cecha o kolejny ból głowy. Francuski obrońca prawie pozwolił przejąć piłkę przeciwnikowi pod polem karnym, jednak czeski bramkarz zdążył do futbolówki.

Na 10 minut przed końcem spotkania doszło do pierwszego zagrożenia pod bramką Adriana od wielu minut. W zamieszaniu, groźny strzał oddał Chamberlain. Kanonierzy zamknęli na ostatnie minuty swojego przeciwnika na jego połowie, lecz Młoty skutecznie broniły dostępu do własnej bramki.

Kanonierzy pozwolili jeszcze w końcówce rywalowi między innymi na rzut rożny czy wtargnięcie Payeta w pole karne Arsenalu i jak najdłuższe przetrzymywanie piłki, aby zawodnicy Arsene'a Wengera nie mieli nic do powiedzenia.

W doliczonym czasie gry, Sanchez jeszcze dwukrotnie próbował zdobyć bramkę, ale oba jego strzały pewnie wybronił Adrian.

Pan Martin Atkinson zakończył mecz wraz z 95. minutą.

Premier LeagueRaport pomeczowyWest Ham United autor: Łukasz Wandzel źrodło: własne
sebastix11 komentarzy: 599513.08.2015, 01:51

bmwz5

Bastion Stephen'a King'a

Adu (zawieszony) komentarzy: 549813.08.2015, 01:41

bmwz5

Sci-fi? zacytuje klasyka... "Arsenal Mistrzem Anglii"

bmwz5 komentarzy: 6280 newsów: 34113.08.2015, 01:29

Poleci ktoś jakąś dystopijną albo antyutopijną książkę? Ewentualnie jakieś sci-fi :)

MarcinQT komentarzy: 260413.08.2015, 00:47

whoscored.com/Matches/958473/Preview/England-Premier-League-2015-2016-Crystal-Palace-Arsenal

No ładnie, przewidują nam porażkę, a przed West Hamem dawali 3-0 dla nas, jak to jeden mecz może zmienić sposób patrzenia na 1 zespół.

k204

Nie jest zły, ale chciałby żeby powróciły białe.

Kike Marin** ‏@Kike_Marin_ 3 min.3 minuty temu
@Arsenal According @partidodelas12 Rafa Benítez wants Fernando Llorente, but #RealMadrid didn't wants to sign another striker. And Benzema?

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 313.08.2015, 00:18

To chyba jednak tak będzie wyglądał trzeci komplet.

matt21 komentarzy: 541413.08.2015, 00:15

Dla zainteresowanych- dziś widać będzie też Marsa.
Około 4:30 będzie koniunkcja Księżyca z Marsem i do obserwacji wystarczy wyłącznie niezła lornetka!

Szkoda, że nie mogę rano pospać, bo chętnie bym poczekał.

bobocian komentarzy: 154013.08.2015, 00:11

arsenal159
Panie kochany, w nadbużańskim mam znajomego pułkownika :) Kapelana pułkownika, emerytowany co prawda, ale zawsze :)

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 313.08.2015, 00:08

arsenal159
Tu jestem!

matt21 komentarzy: 541413.08.2015, 00:07

To nie gwiazdy ;p

musisz być cierpliwy. Widzisz je tak przez około 0,5-1 sekundy.
Patrz sobie na gwiazdy, a coś zobaczysz na pewno.

arsenal159 komentarzy: 17186 newsów: 29713.08.2015, 00:03

Panowie, gdzie te gwiazdy spadające. Ja nic nie widzę :(

kamilo_oo komentarzy: 2356713.08.2015, 00:01

Ja to sobie mogę jedynie popatrzeć jak się błyska

wnw46 komentarzy: 182813.08.2015, 00:01

Szykuje sie jechac na emirates ale sie boje ze zrobie te 2000 km i zobacze jak przejebujemy z takim WHU :) a chce sie pocieszyc z bramki jak te goscie tam :0

Ewenement

Tak. Bodajże do 10 mieliśmy nabór telefoniczny i zadzwoniłem właśnie 10, to gdzieś w październiku mam termin na złożenie papierów. Ty też próbujesz się dostac?

illpadrino komentarzy: 12030 newsów: 312.08.2015, 23:53

Ja gralem w A klasie dopoki sobie kolana nie rozwalilem na meczu. I to drugie niczym u Luisa Nazario

maciekbe komentarzy: 1245812.08.2015, 23:52

@illpadrino odczep się :D mam teraz extra bezprzewodową klawiaturkę. Już drugą, tamtą ten...zalałem

maciekbe komentarzy: 1245812.08.2015, 23:51

@matt chciałbym jednak mieć możliwość jej ponownego odpalenie bez grzebania w hardłerze. Ale dzięki ;)