Fatalny Arsenal przegrywa na Goodison Park 1-2

Fatalny Arsenal przegrywa na Goodison Park 1-2 13.12.2016, 21:51, Sebastian Czarnecki 1310 komentarzy

W ostatnich latach Everton był bardzo wygodnym przeciwnikiem dla Arsenalu. Kanonierzy przegrali tylko jedno z ostatnich osiemnastu spotkań z The Toffees i wszystko wskazywało na to, że dzisiejszego wieczora na Goodison Park londyńczycy również odniosą zwycięstwo.

Wszystko przecież się zgadzało - Arsenal odzyskał pewność siebie i ponownie zaczął zdobywać dużo bramek, podczas gdy Everton walczył z własnymi słabościami i nie potrafił ustabilizować bardzo nierównej formy. Ronald Koeman jednak ponownie znalazł sposób na Arsene'a Wengera i stał się dla Francuza jednym z najbardziej niewygodnych przeciwników. Holenderski menedżer nie przegrał żadnego z sześciu spotkań, które prowadził na własnym stadionie z Arsenalem, wygrywając aż cztery z nich.

Należy tutaj również zauważyć, że Everton wcale nie rozegrał nie wiadomo jak wybitnych zawodów. The Toffees zagrali konsekwentnie i wyeliminowali zagrożenie ze strony Arsenalu, który walił głową w mur i nie potrafił znaleźć żadnego sposobu na strzelenie gola. Gospodarze byli po prostu bardziej skuteczni i zdeterminowani do ostatniego gwizdka sędziego, czego zabrakło londyńczykom.

Everton: Stekelenburg - Coleman, Jagielka, Williams, Baines - McCarthy (90. Mori), Gueye - Lennon (68. Mirallas), Barkley, Valencia (79. Calvert-Levin) - Lukaku

Arsenal: Čech - Bellerin, Gabriel, Koscielny, Monreal - Coquelin (88. Perez), Xhaka - Walcott (71. Giroud), Özil, Chamberlain (71. Iwobi) - Sanchez

Początek spotkania wskazywał jednak na to, że Kanonierzy gładko i przyjemnie przejadą się po Evertonie. Już od pierwszych minut pokaz wspaniałych umiejętności w defensywie dawał Ashley Williams, który najpierw potknął się o własne nogi w całkowicie niegroźnej akcji (miał szczęście, że nikt go wtedy nie atakował), a w 20. minucie spóźnił się ze wślizgiem na Coquelinie i o mało nie wyeliminował z gry kluczowego zawodnika swojego zespołu - Idrissę Gueyego. Ostatecznie faulem przed szesnastką musiał ratować się Phil Jagielka, a Arsenal otrzymał dogodną sytuację do strzelenia gola z rzutu wolnego.

Tam również nie popisał się Ashley Williams. Alexis Sanchez tak uderzył piłkę ze stałego fragmentu gry, jakby celowo chciał nabić walijskiego stopera i tak też się stało. Williams zmienił tor lotu piłki i całkowicie zmylił interweniującego już Stekelenburga. Kanonierzy wyszli na prowadzenie i pewnie zmierzali po kolejne ligowe zwycięstwo. Nie spodziewali się jednak, że to właśnie były kapitan Swansea okaże się ich katem...

Jeszcze przed końcem pierwszej połowy londyńczycy oddali inicjatywę rywalowi i pozwalali mu bezkarnie przedzierać się we własne pole karne. Kanonierzy za bardzo cofnęli się pod własną bramkę i zostali stłamszeni przez wysoki pressing przeciwnika. Tuż przed końcem pierwszej połowy Everton zdołał doprowadzić do wyrównania, a wszystko to za sprawą bocznych obrońców. Leighton Baines w dziecinny sposób ograł Walcotta i swoją słabszą nogą dośrodkował prosto na głowę zupełnie niepilnowanego Seamusa Colemana, który pewnie pokonał Petra Čecha.

W drugiej połowie Kanonierzy stali się całkowicie bezpłciową drużyną. Na początku wyprowadzili akcję, którą wzorowo zmarnował koszmarny tego dnia Mesut Özil, a później oddali pole gry rywalowi. Everton nie miał jednak pomysłu na stworzenie sobie zagrożenia. Mądrzej operowali piłką przy nodze i ograniczali poczynania Arsenalu, jednak nie przynosiło to żadnych rezultatów. Dopiero w 86. minucie stały fragment gry przyniósł im wyczekiwane zwycięstwo. Ross Barkley dośrodkował na głowę Ashleya Williamsa, a ten odpłacił się kibicom za fatalną pierwszą połowę i zapewnił Evertonowi cenne trzy punkty.

Kanonierzy w samej końcówce ruszyli jeszcze do ataku, ale było już za późno. W ostatniej akcji meczu, w której udział wziął również Petr Čech, londyńczycy dali kolejny koncert zmarnowanych okazji i dwukrotnie spudłowali z najbliższej odległości. Można się jeszcze spierać o niepodyktowaną jedenastkę na Alexisie Sanchezie, ale to już jest zamknięta historia. Podopieczni Arsene'a Wengera sami prosili się o taki rezultat i nikt nie zrobił niczego, by ten mecz wygrać. Alexis Sanchez nie może i nie potrafi grać w pojedynkę, zwłaszcza z rywalem, który miał coś do udowodnienia i chciał pokazać, że jednak potrafi grać w piłkę. Kanonierzy muszą teraz przyjąć ten kubeł zimnej wody, otrząsnąć się i jak najlepiej przygotować do weekendowego starcia z Manchesterem City.

Redzik komentarzy: 15391 newsów: 9217.12.2016, 08:57

Pumeks, czyli według Ciebie nie warto oglądać?

pumeks komentarzy: 2080816.12.2016, 23:18

Redzik

Lost w 1 sezonie się rozkręci na koniec ale drugiego sezonu i kolejnych już nie musisz oglądać.

arsenallord komentarzy: 29685 newsów: 11716.12.2016, 23:05

Po raz kolejny po meczu BVB jestem pod wrażeniem gry Dembele. Dać im Oxa + 20 mln i brać bo będzie wymiatacz. On i Brandt to takie perełki w Bundeslidze.

zaloze sie ze podpisza kontrakty

tak jak dostosowali sie do kwot transferowych przynajmniej czesciowo tak samo przystosuja sie do tygodniowek, moze nie 200 ale tak 170 mysle ze zadowoli obie strony no chyba ze zadecyduja wzgledy sportowe w co watpie bo oni grali juz w wielkich firmach...sry za bledy klawiatura ekranowa...

Simpllemann komentarzy: 52838 newsów: 52416.12.2016, 22:22

Odkąd Stępiński gra w Nantes, jego drużyna strzeliła 10 bramek w lidze. Przy 7 z nich udział miał Polak. Do tego gol w Pucharze Francji. Całkiem przyzwoity wynik.

mistiqueAFC komentarzy: 2676916.12.2016, 22:08

@aguero

To nie powinno nikogo dziwić, bo ich tygodniówki wyglądają dosyć śmiesznie na tle innych z czołówki.Taki Sanchez w wywiadzie nawet jasno daje do zrozumienia, że czeka na ruch ze strony.Jaki ruch to jest chyba wiadome :P

matek95 komentarzy: 79016.12.2016, 21:56

Już się nagrał ... na noszach go znoszą;)

aguero10 komentarzy: 854416.12.2016, 21:48

Jesli Ozil i Sanchez nie przedłużą do Maja bedzie out . Wątpię żeby AFC sobie pozwolilo żeby tacy gracze odeszli za free. Kogos dziwi ze chca ponad 200k/tyg ? Czolowi gracze PL którzy ciągną ten klub.
Nie wspomnę o Pogbie który ma prawie 300 k.

Redzik komentarzy: 15391 newsów: 9216.12.2016, 21:47

Dembele ma dobry drybling ale brakuje mu zimnej krwi pod bramką.

matek95 komentarzy: 79016.12.2016, 21:43

Ale ten O. Dembele z BvB kręci rywalami dziś ;p będą z niego ludzie :D

praptak komentarzy: 880816.12.2016, 21:20

Gra ktoś w FIFE? Ja nadal nie mogę zrozumieć, dlaczego w trybie kariery zawodnicy są az tak wycieńczeni już na początku drugiej połowy, kiedy gracze komputera mają uszczknięty ledwo centymetr paska. A warto dodać że nie forsuję ich, rzadko sprintuję.

Po prostu trochę to dziwne, kiedy turbo-Sanchez na początku drugiej połowy jest już nieefektywny.

Jest na to jakaś rada (oprócz dokonania zmiany:P)?
Może o czymś nie wiem. Bo nie pamiętam a tak wymuszonych rotacji w poprzednich wersjach (gram tylko w FIFĘ)

kamilo_oo komentarzy: 2356716.12.2016, 21:11

Reus czerwo

Redzik komentarzy: 15391 newsów: 9216.12.2016, 21:10

Ja właśnie zaczynam oglądać Lostów, jestem na 8 odcinku pierwszej serii i powiem Wam, że na razie akcja wolno się toczy i mało się dzieje. Z czasem serial się rozkręci?

sebastix11 komentarzy: 599216.12.2016, 20:52

royal

ja mam gdzies na dysku ten film tylko ciagle nie mam czasu zeby obejrzec go, to ogladam cos innego, albo praca;/

Simpllemann komentarzy: 52838 newsów: 52416.12.2016, 20:50

kamilo_oo
Brać go do Arsenalu. Będzie mógł tu być przez 40 lat. Prawie jak Guy Roux w Auxerre.

royal komentarzy: 41716.12.2016, 20:42

O, też go ostatnio szukałam żeby w końcu obejrzeć

royal komentarzy: 41716.12.2016, 20:41

A o czym? Może po opisie powiem ci o jaki chodzi xD
A pociąg z zombiakami podobał mi się bardzo, tylko ja jestem przyzwyczajona do koreańskich przeciągniętych, melodramatycznych scen nic nie wnoszących do filmu, zupełnie nie pasujących i mających tylko wyciskać łzy, które tu niestety są wyjątkowo beznadziejne. Ale ogólnie bardzo fajna rozrywka, mnie wciągnął mocno i idzie się spoko wczuć

royal

mowisz wlasnie sie czaje żeby go obejrzec, niezle noty ma, jeszcze jeden dosyc nowy koreanski mam w planach obejrzec ale tytul wylecial mi z glowy calkiem

sebastix11 komentarzy: 599216.12.2016, 20:19

oglądał ktos moze ten nowy koreański film Train to Busan ?

praptak
Platforma z Nowoczesna zawsze przypał robią. Nawet jak nic nie robią.

praptak komentarzy: 880816.12.2016, 20:03

Ale przypał w tym sejmie. Ten Orzeł u góry pewnie żałuje że nie spierdzielił do ciepłych krajów

@pb

Długo się zastanawiałem czy nie odpalić, bo po zwiastunie widziałem, że klimat będzie mi odpowiadał.Jak skończę The Expanse to się za OA wezmę.Pewnie do świąt zdążę obejrzeć

mitmichael komentarzy: 4924316.12.2016, 19:47

A moze byłem zaskoczony zakonczeniem bo nie do konca go zrozumiałem tak teraz czytajac to z wikipedii :D zreszta ogladałem to bardzo dawno wiec nie do konca mogłbym pamietac. Ale serial strasznie mnie wciagnal.

polandblood komentarzy: 12006 newsów: 116.12.2016, 19:43

mistiqueAFC

Ok, daj znać jak wrażenia o ile będziesz się za niego zabierał.

Witowo95 (zawieszony) komentarzy: 12773 newsów: 116.12.2016, 19:42

@simson16: Na Wikipedii sprawdź streszczenie
pl.wikipedia.org/wiki/Zagubieni_(seria_6)

simson16 komentarzy: 461416.12.2016, 19:41

mitmichael

a mozesz napisac jakie bylo zakonczenie serialu Lost? opuscili w koncu wyspe?;D

mistiqueAFC komentarzy: 2676916.12.2016, 19:41

@pb

Już jest.Mam odpalonego Netflixa i wyskoczyło mi powiadomienie o tym OA.

mistiqueAFC komentarzy: 2676916.12.2016, 19:40

Widzieli?

@Gunner012

Westworld, bo jest nieco lepsze :P jestem świeżo po obejrzeniu jednego i drugiego, a teraz właśnie startuję z serialem sci-fi - The Expanse

Mihex komentarzy: 2360416.12.2016, 19:39

Ja sobie oglądam ostatnio Lostów. Jestem na 4 sezonie i chłonę go z zapartym tchem. Coś tam kiedyś łyknąłem jak starsza siostra go maniaczyła, ale pamiętałem tylko kilka scen. Teraz żałuję, że w podstawówce nie zacząłem oglądać tego pierwszego sezonu z nią :D

polandblood komentarzy: 12006 newsów: 116.12.2016, 19:39