Fatalny Arsenal przegrywa w Dortmundzie. BVB 2-0 Arsenal

Fatalny Arsenal przegrywa w Dortmundzie. BVB 2-0 Arsenal 16.09.2014, 21:40, Kamil Stasiak 2945 komentarzy

Jeśli ktoś spodziewał się, że osłabiona kontuzjami Borussia nie będzie w stanie sprostać Arsenalowi, to grubo się mylił. Gospodarze całkowicie stłamsili Kanonierów i pewnie wygrali to spotkanie 2-0 po bramkach Immobile i Aubameyanga, nie dając londyńczykom żadnych złudzeń. Porażka ta pokazuje, że po raz kolejny wygranie swojej grupy w Lidze Mistrzów może okazać się dla Kanonierów zadaniem niemożliwym do wykonania

Arsenal: Szczęsny - Bellerin, Koscielny, Mertesacker, Gibbs – Arteta (77. Podolski) – Alexis, Ramsey (61. Cazorla), Wilshere, Özil (61. Chamberlain) - Welbeck

Borussia: Weidenfeller - Durm, Sokratis, Subotić, Schmelzer (79. Jojić) - Bender, Kehl (45. Ginter) - Aubameyang, Mchitarian, Großkreutz - Immobile (86. Ramos)

Od początku spotkania inicjatywę przejęli gospodarze, którzy starali się wypracować sobie sytuacje do strzelenia bramki. Nawet gdy tracili piłkę, od razu nakładali na Kanonierów wysoki pressing, dzięki czemu Arsenal nie był w stanie wyprowadzić piłki z własnej połowy.

Już w piątej minucie mamy pierwszą kontrowersję! Z szybkim atakiem wyszli gospodarze, dzięki czemu dostali się w pole karne Arsenalu. Tam Mchitarian po minięciu Koscielnego padł na murawę, lecz arbiter pokazał żółtą kartkę Ormianinowi za symulowanie. Wydaje się, że była to słuszna decyzja.

Sytuacja ta nie zniechęciła gospodarzy, którzy całkowicie zamknęli Kanonierów na własnej połowie, lecz nie przyniosło to gospodarzom wymiernych korzyści. Strzały oddane czy to przez Sokratisa, czy Immobile były dalekie od ideału.

W 27. minucie bardzo bliscy bramki gospodarze! Ze skrzydła piłkę w pole karne zagrywał Großkreutz, lecz Aubameyang strzela prosto w Szczęsnego! Dwie minuty później kolejna okazja. Tym razem ze skrzydła dogrywał Immobile, a z najbliższej odległości ponad bramkę piłkę przeniósł Mchitarian! Coraz groźniej pod bramką Arsenalu!

Dopiero w 40. minucie pierwsza świetna okazja dla Arsenalu! Prostopadłe podanie do Welbecka zaliczył Aaron Ramsey, lecz Anglik nie był w stanie skierować jej do bramki!

Kiedy wszyscy myśleli już o przerwie, BVB wychodzi na prowadzenie! Samotny rajd z piłką przeprowadził Ciro Immobile, po czym płaskim strzałem pokonał Szczęsnego. 1-0!

Tuż po bramce Włocha arbiter zakończył pierwszą część spotkania.

Ledwo zaczęła się druga połowa, a Borussia strzela na 2-0! Kapitalne zagranie Großkreutza do Aubameyanga, który minął Szczęsnego i wpakował piłkę do bramki. Kanonierzy na kolanach.

Pomimo pewnego prowadzenia zespół gospodarzy nie zwalniał tempa. Chwilę po drugiej bramce BVB bliski strzelenia golai był Immobile, lecz tym razem Wojciech Szczęsny był na posterunku. W 56. minucie kolejna akcja Borussii, zakończona strzałem Aubameyanga. Tym razem piłka wylądowała na poprzeczce.

W 61. minucie mamy pierwsze zmiany w Arsenalu. Boisko opuszczają Mesut Özil i Aaron Ramsey, a ich miejsce zajmują Alex Oxlade-Chamberlain i Santi Cazorla.

Po wejściu na boisko nowych zawodników gra Arsenalu minimalnie się poprawiła, lecz to gospodarze byli bliżsi kolejnej bramki. Fatalna strata Artety, która spowodowała wyjście trzech Dortmundczyków z szybkim atakiem. Na szczęście dla Kanonierów Mchitarian chybił.

W dalszej części meczu gra uspokoiła się, mimo lepszej gry w końcówce podopieczni Wengera nie byli w stanie poważnie zagrozić bramce Weidenfellera. Mecz zakończył się wynikiem 2-0 dla zespołu Jurgena Kloppa.

Borussia DortmundLiga MistrzówRaport pomeczowy autor: Kamil Stasiak źrodło: własne
arsenallord komentarzy: 29730 newsów: 11718.09.2014, 20:47

Ale gramy!

Dancer komentarzy: 11210 newsów: 40018.09.2014, 20:47

jakąś transmisje, która nie tnie, ktoś ma?

mar12301 komentarzy: 2313718.09.2014, 20:46

słabi ci Ruscy

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 318.09.2014, 20:41

Cysiowo
Dziala ale zacina ; /

MrArsenal007 komentarzy: 37818.09.2014, 20:39

Co do seriali to nie widze żeby ktoś The Walking Dead polecał,no chyba,ze wszyscy widzieli.mistrzostwo swiata poprostu

Czeczenia komentarzy: 1248918.09.2014, 20:39