Fatalny Arsenal przegrywa w Dortmundzie. BVB 2-0 Arsenal

Fatalny Arsenal przegrywa w Dortmundzie. BVB 2-0 Arsenal 16.09.2014, 21:40, Kamil Stasiak 2945 komentarzy

Jeśli ktoś spodziewał się, że osłabiona kontuzjami Borussia nie będzie w stanie sprostać Arsenalowi, to grubo się mylił. Gospodarze całkowicie stłamsili Kanonierów i pewnie wygrali to spotkanie 2-0 po bramkach Immobile i Aubameyanga, nie dając londyńczykom żadnych złudzeń. Porażka ta pokazuje, że po raz kolejny wygranie swojej grupy w Lidze Mistrzów może okazać się dla Kanonierów zadaniem niemożliwym do wykonania

Arsenal: Szczęsny - Bellerin, Koscielny, Mertesacker, Gibbs – Arteta (77. Podolski) – Alexis, Ramsey (61. Cazorla), Wilshere, Özil (61. Chamberlain) - Welbeck

Borussia: Weidenfeller - Durm, Sokratis, Subotić, Schmelzer (79. Jojić) - Bender, Kehl (45. Ginter) - Aubameyang, Mchitarian, Großkreutz - Immobile (86. Ramos)

Od początku spotkania inicjatywę przejęli gospodarze, którzy starali się wypracować sobie sytuacje do strzelenia bramki. Nawet gdy tracili piłkę, od razu nakładali na Kanonierów wysoki pressing, dzięki czemu Arsenal nie był w stanie wyprowadzić piłki z własnej połowy.

Już w piątej minucie mamy pierwszą kontrowersję! Z szybkim atakiem wyszli gospodarze, dzięki czemu dostali się w pole karne Arsenalu. Tam Mchitarian po minięciu Koscielnego padł na murawę, lecz arbiter pokazał żółtą kartkę Ormianinowi za symulowanie. Wydaje się, że była to słuszna decyzja.

Sytuacja ta nie zniechęciła gospodarzy, którzy całkowicie zamknęli Kanonierów na własnej połowie, lecz nie przyniosło to gospodarzom wymiernych korzyści. Strzały oddane czy to przez Sokratisa, czy Immobile były dalekie od ideału.

W 27. minucie bardzo bliscy bramki gospodarze! Ze skrzydła piłkę w pole karne zagrywał Großkreutz, lecz Aubameyang strzela prosto w Szczęsnego! Dwie minuty później kolejna okazja. Tym razem ze skrzydła dogrywał Immobile, a z najbliższej odległości ponad bramkę piłkę przeniósł Mchitarian! Coraz groźniej pod bramką Arsenalu!

Dopiero w 40. minucie pierwsza świetna okazja dla Arsenalu! Prostopadłe podanie do Welbecka zaliczył Aaron Ramsey, lecz Anglik nie był w stanie skierować jej do bramki!

Kiedy wszyscy myśleli już o przerwie, BVB wychodzi na prowadzenie! Samotny rajd z piłką przeprowadził Ciro Immobile, po czym płaskim strzałem pokonał Szczęsnego. 1-0!

Tuż po bramce Włocha arbiter zakończył pierwszą część spotkania.

Ledwo zaczęła się druga połowa, a Borussia strzela na 2-0! Kapitalne zagranie Großkreutza do Aubameyanga, który minął Szczęsnego i wpakował piłkę do bramki. Kanonierzy na kolanach.

Pomimo pewnego prowadzenia zespół gospodarzy nie zwalniał tempa. Chwilę po drugiej bramce BVB bliski strzelenia golai był Immobile, lecz tym razem Wojciech Szczęsny był na posterunku. W 56. minucie kolejna akcja Borussii, zakończona strzałem Aubameyanga. Tym razem piłka wylądowała na poprzeczce.

W 61. minucie mamy pierwsze zmiany w Arsenalu. Boisko opuszczają Mesut Özil i Aaron Ramsey, a ich miejsce zajmują Alex Oxlade-Chamberlain i Santi Cazorla.

Po wejściu na boisko nowych zawodników gra Arsenalu minimalnie się poprawiła, lecz to gospodarze byli bliżsi kolejnej bramki. Fatalna strata Artety, która spowodowała wyjście trzech Dortmundczyków z szybkim atakiem. Na szczęście dla Kanonierów Mchitarian chybił.

W dalszej części meczu gra uspokoiła się, mimo lepszej gry w końcówce podopieczni Wengera nie byli w stanie poważnie zagrozić bramce Weidenfellera. Mecz zakończył się wynikiem 2-0 dla zespołu Jurgena Kloppa.

Borussia DortmundLiga MistrzówRaport pomeczowy autor: Kamil Stasiak źrodło: własne
pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 118.09.2014, 22:11

Co z Mariuszem, bo mi przerwało?

arsenallord komentarzy: 29724 newsów: 11718.09.2014, 22:09

Wygrać z Rosją i później prawdopodobnie z Niemcami. Tylko w siatce i piłce ręcznej takie wspaniałe rzeczy :D

P_95 komentarzy: 66118.09.2014, 22:06

Spirydonow tak się zachował. w ogóle wygwizdanie hymnu Rosjan wywołało uśmiech na mojej twarzy.Choć nie wrzucam wszystkich do jednego koszyka

mar12301 komentarzy: 2313718.09.2014, 22:04

2-1 będzie na razie. Ale na koniec będzie 3-1, tak jak mówiłem :p

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 318.09.2014, 22:03

Do Algierii czolg wyslali to moze i do nas jedzie..

Czeczenia komentarzy: 1248918.09.2014, 22:03

Przesadzasz z tym ginięciem.

schnor25 komentarzy: 1854618.09.2014, 22:01

simplle

ciekawe na co tym razem :d ale dobrze tak, ponoć jakiś zawodnik rusków bardzo nieładnie zachował się wobec polskiej publiczności naśladując żołnierza strzelającego z karabinu (debil, niech ginie frajer)

Simpllemann komentarzy: 52843 newsów: 52418.09.2014, 22:00

Putin szykuje już kolejne embargo po porażce.

danielosik (zawieszony) komentarzy: 1698218.09.2014, 21:59

I jak tu nie kochać Polski ^^ Polska > Rosja i tak ma być !!!

schnor25 komentarzy: 1854618.09.2014, 21:56

Legia miała dobry kwadrans, potem kilka niewymuszonych błędów przy wyprowadzaniu piłki, Lokeren tym samym przestało się obawiać Legii, mecz się wyrównał, lekka przewaga Belgów.

daniel
jest to sprawdzenie na powtórce przez sedziego technicznego czy decyzja głównego sędziego jest zgodna z prawdą. drużynie przysługuje 3 na set. tak mi się zdaje

amadeo komentarzy: 514918.09.2014, 21:44

@ danielosik
Coś podobnego jak w tenisie (nie challenger, tylko challange). Każda drużyna może chyba w jednym secie 2-krotnie zgłosić ów challange jeśli nie zgadza się z decyzją pierwszego sędziego - wtedy drugi sędzia ogląda powtórkę danej akcji na podglądzie, gdy drużyna która wnioskowała ma rację, to nie traci challange'u.

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 118.09.2014, 21:42

Ma3ie21, a ile ma Mariusz dziś skuteczności 90%? hehe :p

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 118.09.2014, 21:41

Ma3ie21, drugiej i trzeciej części mistrzostw na pewno, bo w pierwszej wracał do formy po kontuzji.

danielosik (zawieszony) komentarzy: 1698218.09.2014, 21:41

Sory bo ja nie w temacie ... wyjasni mi ktoś co to jest ten Challenger ( czy jak to się pisze ...) nie mam pojęcia ... :/

P_95 komentarzy: 66118.09.2014, 21:40

@simpllemann
zdecydowanie się z Tobą zgadzam.

Ma3ie21 komentarzy: 160218.09.2014, 21:39

Właśnie spojrzałem na staty Wlazłego.
Nie wiem jak inni(z pozostałych drużyn) ale jak dla mnie na razie MVP mistrzostw.

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 318.09.2014, 21:39

Aha fajnie bylo :DD

Dobra macie jeszcze tamte przeciez ; d

transmisjewhd.in/trans/

Chyba najlepsze co mi sie udalo znalezc.

XandeR komentarzy: 968518.09.2014, 21:38

mateusz

Szkoda zycia , lepiej juz pojsc spac wczesniej niz takie filmy ogladac

Hans_Zimmer komentarzy: 594618.09.2014, 21:37

sop://broker.sopcast.com:3912/174022 Macie sopa do siatki.

Alonso komentarzy: 1282418.09.2014, 21:35

mateusz19191010
W sumie to nic ale jak bym miał jedno wybrać to Adwokat.

Czeczenia komentarzy: 1248918.09.2014, 21:33

Ja nie widzę innej możliwości niż 3:0. No, chyba że całkowicie się położą po zapewnieniu awansu.

Simpllemann komentarzy: 52843 newsów: 52418.09.2014, 21:33

Swędrowki i Drzyzga to jedni z najlepszych komentatorów bez podziału na kategorie.

Ma3ie21 komentarzy: 160218.09.2014, 21:31