Fenerbahce na kolanach, 3:0 dla Arsenalu!

Fenerbahce na kolanach, 3:0 dla Arsenalu! 21.08.2013, 21:40, Łukasz Kęczkowski 4272 komentarzy

Pomylili się ci wszyscy, którzy przepowiadali trudne spotkanie w Stambule. Fenerbahce było dzisiaj jedynie tłem dla świetnie grających Kanonierów i końcowy wynik 3:0 dla Arsenalu to tak naprawdę najniższy wymiar kary. Podopieczni Wengera spokojnie mogli wygrać ten mecz jeszcze większą różnicą bramek, jednak nawet pomimo tego, że ta sztuka się nie udała, to i tak możemy się cieszyć. Londyńczycy stoją teraz w bardzo dobrej pozycji przed rewanżem na własnym boisku.

Obie drużyny przystąpiły do meczu w następujących składach:

Arsenal

Szczęsny, Sagna, Mertesacker, Koscielny, Gibbs; Ramsey, Wilshere; Walcott, Rosicky, Cazorla; Giroud.

Fenerbahce

Volkan, Bruno Alves, Yobo, Bekir, Kadlec, Mehmet Topal, Emre, Meireles, Kuyt, Sow, Webo.

W 14. minucie ładną, kombinacyjną akcję przeprowadzili Kanonierzy, jednak dośrodkowanie Gibbsa zostało wybite na rzut rożny.

Dwie minuty później na murawę upadł Jack Wilshere. Anglik potrzebował pomocy masażysty oraz musiał opuścić boisko, jednak po krótkiej chwili znów się na nim zameldował.

Już w następnej minucie bliski zaskoczenia własnego bramkarza był Bruno Alves. Portugalczyk próbował wybić piłkę z własnego pola karnego, jednak kopnął w Girouda, od którego futbolówka odbiła się w kierunku bramki. Volkan nie miał jednak większych problemów ze złapaniem piłki.

Chwilę później ładnym prostopadłym podaniem obsłużony został Theo Walcott, jednak Volkan uprzedził Anglika i wybił piłkę. Ta spadła jednak pod nogi jednego z graczy Arsenalu, który momentalnie wrzucił ją na głowę do Girouda, ten jednak nie trafił w światło bramki.

W 25. minucie piłkę na 16. metrze otrzymał Aaron Ramsey i bez zastanowienia oddał strzał. Gdyby tylko był on celny moglibyśmy cieszyć się z prowadzenia.

Pięć minut później żółtą kartkę za kopnięcie w twarz Laurenta Koscielnego obejrzał Webo. Francuz mocno krwawił i nie był w stanie kontynuować gry. Arsene Wenger zmuszony był do przeprowadzenia pierwszej zmiany w 32. minucie. Carl Jenkinson zmienił rannego Koscielnego.

Po trzech doliczonych minutach pan Rocchi zagwizdał po raz ostatni w tej połowie meczu i zarządził przerwę.

Zaraz po przerwie na zmianę zdecydował się trener Fenerbahce. Bekira zastąpił Gokhan Gonul.

Cztery minuty później po błędzie obrońców Arsenalu piłkę za polem karnym otrzymał Dirk Kuyt. Holender bez zastanowienia huknął w kierunku bramki Szczęsnego, jednak minimalnie przestrzelił.

W 51. minucie dryblować przed polem karnym zaczął Aaron Ramsey. Walijczyk wyglądał na dość zagubionego, biegał, biegał aż wypatrzył Theo Walcotta i wyłożył mu piłkę. Anglik doszedł do futbolówki i podał ją wzdłuż bramki, gdzie nabiegał Kieran Gibbs. Obrońca zachował się w tej sytuacji bardzo dobrze i zdobył bardzo cenną w kontekście rewanżu na własnym boisku bramkę 1:0 dla Arsenalu!

W 62 minucie dogodną szansę na podwyższenie wyniku miał Jack Wilshere. Młody Anglik przedarł się przez obronę Fenerbahce, jednak strzelił prosto w Volkana. Chwilę później nastąpiła druga zmiana w tureckim zespole. Emenike zastąpił Webo.

Dwie minuty później mamy już 2:0! Piłkę w środku pola otrzymał Ramsey, przebiegł kilka metrów i oddał strzał z dystansu w lewy róg bramki. Volkan próbował interweniować, lecz futbolówka przeleciała mu między rękami. Świetny wynik przed rewanżem!

W 68. minucie szybciej zabiły serca kibiców, gdyż bliski strzelenia bramki kontaktowej był Sow. Otrzymał on dobrą wrzutkę i strzałem głową próbował pokonać Szczęsnego, jednak piłka poszybowała minimalnie nad poprzeczką.

W 75. minucie żółtą kartkę za opóźnianie gry obejrzał Szczęsny.

Dwie minuty później Kadlec faulował w polu karnym Theo Walcotta, a sędzia bez wahania wskazał na wapno. Jedenastkę bez problemu na gola zamienił Olivier Giroud. 3:0 dla Arsenalu!

W 82. minucie Arsene Wenger przeprowadził kolejną zmianę. Na placu gry zameldował się Podolski, który zastąpił Girouda. Na ostatnią roszadę zdecydował się też trener Fenerbahce. Za Meirelesa wszedł Alper Potuk.

Chwilę później szansę na honorową bramkę miał Kadlec, który w trudnej sytuacji oddał dobry strzał. Szczęsny spisał się jednak znakomicie i sparował uderzenie Czecha.

W 86. minucie na ostatnią zmianę zdecydował się Wenger. Theo Walcotta zastąpił Monreal. Chwilę później pan Rocchi zakończył spotkanie.

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 123.08.2013, 14:23

When asked if the Willian to Chelsea deal was completed, José Mourinho said: "We have to do a medical."

Arsenal23 komentarzy: 21312 newsów: 223.08.2013, 14:23

Po uj mu on ?

Shinev komentarzy: 11405 newsów: 123.08.2013, 14:22

@ArsenalAl

Taylora wcześniej miałem, zmieniłem na Hudsona. Tak czy inaczej jestem oszukany. On chyba chce spaść..

Proponuję taką akcję - Rivaldo ciśnie Rudzkiego na twitterze i całe k.com klika Retweet. Jak dobijemy do setki to mu się głupio zrobi i przestanie ^^

okania5 komentarzy: 40 newsów: 323.08.2013, 14:21

Siema, wie ktoś gdzie jutro w Łodzi puszczają mecz Arsenalu ?

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 123.08.2013, 14:20

More of Vincent Kompany's injury on #SSN - Manchester City captain ruled out for at least four weeks

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747423.08.2013, 14:19

Ciekawe kto bedzie nowym napadziorem , bo z Ziru i Sanogo to Wenger tak jakby juz ukladal glowe do sciecia pod gilotyne , ktora spadnie jak Ziru zlapie kontuzje.

ArseneAl komentarzy: 2341723.08.2013, 14:18

@Shinev
Też tego nie ogarniam.
Hudson to kapitan, a on wprowadza Turnera.
Jeszcze Connolly na PO był do zrozumienia bo często tam grał i może Brayford jeszcze się z drużyną nie zgrał.
Ale to na bank będzie podstawowy PO u nich bo został uznany za najlepszego piłkarza Derby ostatniego sezonu bodajże.
A z tym Taylorem też zdziwko. Koleś musi mieć jakąś kontuzję o której nikt nic nie wie bo to absolutny pewniak na LO.

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 123.08.2013, 14:18

i bardzo mnie cieszy, że ciśniecie Rudzkiego, na darmo tych twitterów nie pozakładaliscie

TheKomar komentarzy: 69623.08.2013, 14:17

fabik
Czego się spodziewałeś po typie który cisnął Rudzkiemu :D.

fabik komentarzy: 2954 newsów: 2723.08.2013, 14:16

Ech, liczyłem na Benzemę, ale Rivaldo brutalnie sprowadził mnie na ziemię :/

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 123.08.2013, 14:16

Richards kiedyś ładnie koksił. Jak już mamy mu przypisać jakąś łatkę to na chwilę obecną najodpowiedniejsza będzie - szklanka.

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747423.08.2013, 14:15

Z benzema na pewno nie wypali ,tym bardziej wkurza mnie ze nie slychac nic o innych napastnikach.

W przeciagu tygodnia Benzema/Arsenal/-Suarez/Real/ powymieniaja sie klubami ? bullshit.

Shinev komentarzy: 11405 newsów: 123.08.2013, 14:15

@ArsenalAl

Bo trener Cardiff to jakiś debil, mnie oszukał Hudsonem. Najpierw gada że od typa rozpoczyna ustalanie składu, a później go sadza na ławce. To taki FPLowy troll.

ArsenalArshawin komentarzy: 2024 newsów: 723.08.2013, 14:14

Arseneal
Wenger złożył za nich oferty i byli tak zszokowani że pojechali do domu

Conrado888 komentarzy: 4085 newsów: 923.08.2013, 14:14

pewnie Briggs zagra na LB

Pinguite komentarzy: 1502023.08.2013, 14:14

Shinev, wreszcie coś normalnego, a nie jakieś Williamsy szroty. A Richards to bardzo ciekawy zawodnik. I tak go nie sprzedadzą, po takiej ilości u nich kontuzji.

Arsenal23 komentarzy: 21312 newsów: 223.08.2013, 14:13

Richardson ma kontuzje...

Shinev komentarzy: 11405 newsów: 123.08.2013, 14:12

@LTG

Zagra razem z Nastasiciem.

Podobno Arsenal odpuszcza Williamsa i koncentruje się na Richardsie. Dalej, nazwijcie go szrotem z City.

Marzag komentarzy: 41271 newsów: 123.08.2013, 14:12

arseneal, peja odwolal ich wystepy

ArseneAl komentarzy: 2341723.08.2013, 14:11

Ma ktoś jakieś info czemu w meczu z WHU w Cardiff nie grał Brayford i Taylor?

LoveTheGunners komentarzy: 914023.08.2013, 14:10

shinev

fuck, akurat wzialem Lescotta, ale chyba i tak zagra? Kompnay kontujza

Conrado888 komentarzy: 4085 newsów: 923.08.2013, 14:09

Podolski's Agent on exit rumours: "I have never been out to comment on speculation like this. And Lukas is under contract with Arsenal."

jimmykanonier1886 komentarzy: 1078423.08.2013, 14:07

Pinguite
to chyba świetna informacja, bo on zbyt pewny to nie jest

Pinguite komentarzy: 1502023.08.2013, 14:07

Ponadto Jol stawia na lewej obronie Richardsona, który ostatnio gra koszmarnie. Theo nie powinien mieć z nim problemów. Powinien go zmiażdżyć. Dlatego wystawiam go w FPL, niech nabija mi punkty ;] Z drugiej strony na lewą stronę Jol wystawia Taarabta. Wiem, że Kościelny nie zagra, więc Jenkinson będzie naszym RB, a Bacary będzie ŚO. Ciężka sprawa ;)

Shinev komentarzy: 11405 newsów: 123.08.2013, 14:07

INJURY NEWS: Boss also confirms Nastasic could be fit for Cardiff, Micah may be available next week while Jovetic is not yet 100% fit.

O, akurat przed chwilą się pojawiło.

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 123.08.2013, 14:05

WilkSzary, Rodwella nie pobije. Każdy wiedział, że się nie sprawdzi nim przyszedł, a gruba kasa za niego poszła.

CrasheD komentarzy: 150323.08.2013, 14:03

taki rynek niestety

Belzebub666 komentarzy: 280123.08.2013, 14:02

Javi Garcia to szrot jakich mało, menadżer dużo zdziałał przy jego tranferze, wrzuciliby go do Almerii czy Getafe to nikt by się na niego nie spojrzał a że to wychowanek Realu i gracz benfiki to zaraz poszła oferta gruba, mało jest według mnie piłkarzy na świecie, którzy są warci 20-30 mln, reszta to przepłaceni goście, w ogóle to mnie dziwi zawsze, płacic setki mln złotych za gości, którzy raz na tydzień pare razy prosto piłke kopną

Pinguite komentarzy: 1502023.08.2013, 14:02

Stekelenburg ma kontuzję. Jutro na bramce Fulham stanie Stockdale ;)

@Wilk

Znowu mu się coś stało? Ostatnio mówił że wraca po kontuzji i jest gotów do walki o pierwszy skład ;p

Arsenal23 komentarzy: 21312 newsów: 223.08.2013, 13:58

WilkSzary

Javi Garcia ta sobie rade.

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 123.08.2013, 13:58

poprzednio link się źle wkleił:
GOAL Arsenal po Di Marię
goal.com/en-gb/news/2892/transfer-zone/2013/08/23/4207215/arsenal-open-26m-di-maria-talks-but-wait-on-benzema-as-real

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747423.08.2013, 13:57

a jak oczywiscie ,ze ten.

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 123.08.2013, 13:57

Arsenal23, skopiowałem od kogoś listę

United-Chelsea X

Shinev komentarzy: 11405 newsów: 123.08.2013, 13:56

Lescott-Richards, ta para będzie siała postrach na środku. Hue hue...

Shinev komentarzy: 11405 newsów: 123.08.2013, 13:54

Coś czuję że będzie kibicowanie Cardiff w weekend :) Mam w bramce Harta, ale niech mu Cornelius dowali nawet 6 goli, jak mamy pożegnać tego trolla :)

Midgardsorm komentarzy: 15336 newsów: 41223.08.2013, 13:54