Fenerbahce na kolanach, 3:0 dla Arsenalu!

Fenerbahce na kolanach, 3:0 dla Arsenalu! 21.08.2013, 21:40, Łukasz Kęczkowski 4272 komentarzy

Pomylili się ci wszyscy, którzy przepowiadali trudne spotkanie w Stambule. Fenerbahce było dzisiaj jedynie tłem dla świetnie grających Kanonierów i końcowy wynik 3:0 dla Arsenalu to tak naprawdę najniższy wymiar kary. Podopieczni Wengera spokojnie mogli wygrać ten mecz jeszcze większą różnicą bramek, jednak nawet pomimo tego, że ta sztuka się nie udała, to i tak możemy się cieszyć. Londyńczycy stoją teraz w bardzo dobrej pozycji przed rewanżem na własnym boisku.

Obie drużyny przystąpiły do meczu w następujących składach:

Arsenal

Szczęsny, Sagna, Mertesacker, Koscielny, Gibbs; Ramsey, Wilshere; Walcott, Rosicky, Cazorla; Giroud.

Fenerbahce

Volkan, Bruno Alves, Yobo, Bekir, Kadlec, Mehmet Topal, Emre, Meireles, Kuyt, Sow, Webo.

W 14. minucie ładną, kombinacyjną akcję przeprowadzili Kanonierzy, jednak dośrodkowanie Gibbsa zostało wybite na rzut rożny.

Dwie minuty później na murawę upadł Jack Wilshere. Anglik potrzebował pomocy masażysty oraz musiał opuścić boisko, jednak po krótkiej chwili znów się na nim zameldował.

Już w następnej minucie bliski zaskoczenia własnego bramkarza był Bruno Alves. Portugalczyk próbował wybić piłkę z własnego pola karnego, jednak kopnął w Girouda, od którego futbolówka odbiła się w kierunku bramki. Volkan nie miał jednak większych problemów ze złapaniem piłki.

Chwilę później ładnym prostopadłym podaniem obsłużony został Theo Walcott, jednak Volkan uprzedził Anglika i wybił piłkę. Ta spadła jednak pod nogi jednego z graczy Arsenalu, który momentalnie wrzucił ją na głowę do Girouda, ten jednak nie trafił w światło bramki.

W 25. minucie piłkę na 16. metrze otrzymał Aaron Ramsey i bez zastanowienia oddał strzał. Gdyby tylko był on celny moglibyśmy cieszyć się z prowadzenia.

Pięć minut później żółtą kartkę za kopnięcie w twarz Laurenta Koscielnego obejrzał Webo. Francuz mocno krwawił i nie był w stanie kontynuować gry. Arsene Wenger zmuszony był do przeprowadzenia pierwszej zmiany w 32. minucie. Carl Jenkinson zmienił rannego Koscielnego.

Po trzech doliczonych minutach pan Rocchi zagwizdał po raz ostatni w tej połowie meczu i zarządził przerwę.

Zaraz po przerwie na zmianę zdecydował się trener Fenerbahce. Bekira zastąpił Gokhan Gonul.

Cztery minuty później po błędzie obrońców Arsenalu piłkę za polem karnym otrzymał Dirk Kuyt. Holender bez zastanowienia huknął w kierunku bramki Szczęsnego, jednak minimalnie przestrzelił.

W 51. minucie dryblować przed polem karnym zaczął Aaron Ramsey. Walijczyk wyglądał na dość zagubionego, biegał, biegał aż wypatrzył Theo Walcotta i wyłożył mu piłkę. Anglik doszedł do futbolówki i podał ją wzdłuż bramki, gdzie nabiegał Kieran Gibbs. Obrońca zachował się w tej sytuacji bardzo dobrze i zdobył bardzo cenną w kontekście rewanżu na własnym boisku bramkę 1:0 dla Arsenalu!

W 62 minucie dogodną szansę na podwyższenie wyniku miał Jack Wilshere. Młody Anglik przedarł się przez obronę Fenerbahce, jednak strzelił prosto w Volkana. Chwilę później nastąpiła druga zmiana w tureckim zespole. Emenike zastąpił Webo.

Dwie minuty później mamy już 2:0! Piłkę w środku pola otrzymał Ramsey, przebiegł kilka metrów i oddał strzał z dystansu w lewy róg bramki. Volkan próbował interweniować, lecz futbolówka przeleciała mu między rękami. Świetny wynik przed rewanżem!

W 68. minucie szybciej zabiły serca kibiców, gdyż bliski strzelenia bramki kontaktowej był Sow. Otrzymał on dobrą wrzutkę i strzałem głową próbował pokonać Szczęsnego, jednak piłka poszybowała minimalnie nad poprzeczką.

W 75. minucie żółtą kartkę za opóźnianie gry obejrzał Szczęsny.

Dwie minuty później Kadlec faulował w polu karnym Theo Walcotta, a sędzia bez wahania wskazał na wapno. Jedenastkę bez problemu na gola zamienił Olivier Giroud. 3:0 dla Arsenalu!

W 82. minucie Arsene Wenger przeprowadził kolejną zmianę. Na placu gry zameldował się Podolski, który zastąpił Girouda. Na ostatnią roszadę zdecydował się też trener Fenerbahce. Za Meirelesa wszedł Alper Potuk.

Chwilę później szansę na honorową bramkę miał Kadlec, który w trudnej sytuacji oddał dobry strzał. Szczęsny spisał się jednak znakomicie i sparował uderzenie Czecha.

W 86. minucie na ostatnią zmianę zdecydował się Wenger. Theo Walcotta zastąpił Monreal. Chwilę później pan Rocchi zakończył spotkanie.

FenerbahçeLiga MistrzówRaport pomeczowy autor: Łukasz Kęczkowski źrodło: własne
ArseneAl komentarzy: 2341723.08.2013, 13:52

@A23
Czymam za słowo.

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747423.08.2013, 13:52

jak by przyszedl na ES 5 pilkarzy w tydzien.

To pasowalby cytat Siary z Killera

Arsenal23 komentarzy: 21312 newsów: 223.08.2013, 13:51

W ogóle Cornelius który nie zagrał meczu w PL ma przeważyć w meczu z City ? Co oni tam pala w Swansea ?

Traitor komentarzy: 10308 newsów: 2423.08.2013, 13:51

Arsha w fifie 11 mial rating 88, to dowod, ze mial potencjal.. :P

Dreamcast komentarzy: 104223.08.2013, 13:50

@Pauleta

Coś jak Poldi ;)

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 123.08.2013, 13:50

afckonrad9101; statystyki to miał 2-3 razy lepsze niż grę.

Arsenal23 komentarzy: 21312 newsów: 223.08.2013, 13:49

Jak Cardiff urwie punkty City to usuwam konto.

Master10 komentarzy: 9225 newsów: 323.08.2013, 13:49

marcinafc -- przeciez to sa wszystkie pozycje, gdzie najbardziej sa potrzebne transfery ;)

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747423.08.2013, 13:48

belzebub

jeszcze do tego Messi co chwila ostatnio kontuzja , podobno moze opuscic teraz 2 mecze

Shinev komentarzy: 11405 newsów: 123.08.2013, 13:48

@dando

Ustawiłeś po prostu za dużo meczów. Niby stawiasz na faworytów, ale jestem przekonany że będą co najmniej dwie niespodzianki.
Nie znam się za bardzo na innych ligach, ale Anglia :
Cornelius wraca do składu Cardiff, przegrali pierwszy mecz więc mogą powalczyć chociaż o remis. Swansea też mierzy wysoko i są w gazie po LE, stawiam że urwą chociaż punkt Tottenhamowi. Na Arsenal bez Artety to też nie ma co stawiać, choć myślę że wygramy. Nawet na te trzy bym nie postawił ;]

ArseneAl komentarzy: 2341723.08.2013, 13:47

@pauleta19
Bo taka prawda. Arsha w najwyższej formie miał niesamowitą technikę i piłkę przyklejoną do nogi.
Bardzo mi wtedy przypominał prowadzenie piłki przez Messiego. Oczywiście zachowując pewne proporcje.
No i grał dobrze trochę więcej niż pół roku.

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 123.08.2013, 13:47

Co do Malagi to już nie ten zespół, co dwa lata temu czy nawet rok temu. Barca i Real będą kroczyły od zwycięstwa do zwycięstwa w tym sezonie. Jedynie wyjazdy na Atletico, Athletic, Ossasunę czy Valencię mogą sprawić jakieś kłopoty.

Midgardsorm komentarzy: 15336 newsów: 41223.08.2013, 13:47

traitor

To wyglądało jak tekst z "Fight Club"-u, tylko zamiast "the first rule of fight club is: you do not talk about fight club" byłoby "the first rule of betting is: you do not bet on arsenal"

:]

pioafc komentarzy: 4390 newsów: 223.08.2013, 13:47

Belzebub666

Przecież Barca ma teraz super duo Lessi - Najman. Oni mieli wszystkich niszczyć, jak możesz wątpić w tiki takę? Szpakowski z gronem ekspertów ci nie wybaczą. ;_;

Oggy komentarzy: 948923.08.2013, 13:47

Hola Hola Di Maria jest podatny na kontuzje dość, spokojnie 1/3 sezonu będzie poza grą (zwłaszcza że to BPL). Potrzeba dobrego benczmena.

Marcinafc93 komentarzy: 32837 newsów: 123.08.2013, 13:46

Stacja ESPN utwierdza w tym, iż Arsenal złożył oficjalną ofertę w wysokości 40 mln funtów za Karima Benzemę. Niektóre źródła (czyt. wpisy hiszpańskich dziennikarzy na Twitterze) sugerują, że Real jest skłonny sprzedać swojego napastnik zaraz po sprowadzeniu Garetha Bale'a.
- The Telegraph podaje, iż Arsenal do końca okna transferowego planuje pozyskać aż 5 graczy! Ma to być napastnik (Benzema), skrzydłowy (di Maria), prawy obrońca, środkowy pomocnik i bramkarz.

WilSHARE (zawieszony) komentarzy: 17921 newsów: 823.08.2013, 13:46

ArsenalAl, do czego dążysz z tym Podolskim? Osobiście w ostatnim czasie stawiałbym nawet na Gnabrego niż na Niemca. Czekam na powrót Ryo

maciej598598 komentarzy: 184523.08.2013, 13:45

nie wierze w transfer Di Marii ale gdyby przyszedł to nie było by problemów z Poldim gdyby Wega robił rotacje...

Belzebub666 komentarzy: 280123.08.2013, 13:45

Pierwsza połowa meczu z Atletico pokazała, że Barca nie ma czego szukac w w LM o PD też będzie ciężko, Messi został wyłączony bo co chwile do niego 3-4 ludzi na pressingu leciało, od dwumeczu z Bayernem tiki taka legła w gruzach

afckonrad9101 komentarzy: 783423.08.2013, 13:44

pauleta19
Nie przesadzajmy ze tylko 0,5 roku, gosc nabil ponad 30 bramek i 40 asyst, taki NAsri pod wzgledem statystyk moze mu buty czyscic..

Belzebub666 komentarzy: 280123.08.2013, 13:43

aż nie wiem co oglądac w weekand, o 21 dochodzi do sytuacji, że 3 mecze sie na na siebie nakładają :O

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 123.08.2013, 13:43

Widzę, że Arshavin ledwo odszedł, a już powstają o nim bajki. Pograł 0.5 roku b.dobrze, a już porównywany do Messiego. Najs!

dando1234 komentarzy: 43423.08.2013, 13:43

Shinev@ a co twoim zdaniem jest najmniej pewne ?

ArseneAl komentarzy: 2341723.08.2013, 13:42

No jeśli przyjdzie Di Maria to Podolski będzie dopiero 4 skrzydłowym w kolejności po Angelu, Walcocie i Cazorli. Także chłop będzie przyspawany do ławki, a zarabia najwięcej w klubie.
Także wypożyczenie lub nawet sprzedaż mnie wcale nie zdziwi. Tylko, że przy kontuzji OX'a przydałby się jeszcze ktoś ograny na tej pozycji..

dando1234 komentarzy: 43423.08.2013, 13:42

nie, stawiam na wygrana barcy, toz to logiczne haha pomylka

Shinev komentarzy: 11405 newsów: 123.08.2013, 13:42

@dando

Moim zdaniem nie ma najmniejszych szans że wejdzie.

Belzebub666 komentarzy: 280123.08.2013, 13:42

Ciekawe po co PG szuka skrzydłowego ? Pastore, Moura, Lavezzi, Ibra, Cavani, Menez, od cholery tego mają

Traitor@

no ale wiesz, teraz jesteśmy pod scianą to mysle ze wygramy;d

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747423.08.2013, 13:41

Malaga remis z Barca? bedzie ciezko moim zdaniem.

Arsenal23

"Jeśli" Di Maria przyjdzie, to bedizemy prawdopodobnie grać z nim i Theo na skrzydłach i Santim lub Rosą w środku.

dando1234 komentarzy: 43423.08.2013, 13:40

Witam wszystkich planuje postawic kupon pomoze ktos w analizie ? kupon będzie wygladal tak :

slepywenger komentarzy: 262923.08.2013, 13:39

ciekawe co z obrona... pewnie Papeć liczy na Flaminiego i bedzie go ustawial tam gdzie bedzie brakowalo a szkoda bo mozna by bylo jakiegos solidnego defensora sciagnac tez i do tego dwojka z galaktykoz ;p

Camillo144 komentarzy: 3356 newsów: 50323.08.2013, 13:37

Di Maria nie przyjdzie i Walcott będzie grał.

GregoriPedaljenko komentarzy: 15223.08.2013, 13:36

Di Maria ? hahahahahahahahaahahahahahahahaahahahahahahahahahaahahahahahahahahahaahahahahaahahah
Za wysokie progi.

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 123.08.2013, 13:36

Arsenal open £26m preliminary Di Maria talks but wait on Benzema as Real Madrid consider Suarez swoop #AFC goal.com/en-gb/news/289

slepywenger komentarzy: 262923.08.2013, 13:36

@midgadsorm
hehe dobre :D szczegolnie ten drugi ^.-

Pegaz komentarzy: 57723.08.2013, 13:35

"Ponoć Arsenal szuka nowego bramkarza. Według El Mundo Deportivo ma nim zostać Kiko Casilla z Espanyolu."

Jakiś substytut Casillasa?:)

Arsenal23 komentarzy: 21312 newsów: 223.08.2013, 13:34

Jak Di Maria przyjdzie to mam nadzieje ,że Walcott usiądzie na ławie a nie Rosicky

ToMo_18 komentarzy: 13140 newsów: 1523.08.2013, 13:34

No #11 jest wolna przecież.

Midgardsorm komentarzy: 15336 newsów: 41223.08.2013, 13:33

pioafc

No też tak właśnie myślę.

josephik komentarzy: 46323.08.2013, 13:31

a to z przegladu sportowego - prawie jak Iker Casiilas :)

pioafc komentarzy: 4390 newsów: 223.08.2013, 13:31

U nas chyba 11 jest wolna po odejściu Santosa, co nie? W sam raz dla Anioła Podwójnej Maryi.

ToMo_18 komentarzy: 13140 newsów: 1523.08.2013, 13:29

Wypożyczenie Podolskiego ? wtf.

Midgardsorm komentarzy: 15336 newsów: 41223.08.2013, 13:29

Dwa powody, dla których Podolski odejdzie:

1. Po przyjściu Di Marii Podolski prawdopodobnie nie grałby zbyt wiele, a chce walczyć o miejsce w kadrze na Mundial;