Fenerbahce na kolanach, 3:0 dla Arsenalu!

Fenerbahce na kolanach, 3:0 dla Arsenalu! 21.08.2013, 21:40, Łukasz Kęczkowski 4272 komentarzy

Pomylili się ci wszyscy, którzy przepowiadali trudne spotkanie w Stambule. Fenerbahce było dzisiaj jedynie tłem dla świetnie grających Kanonierów i końcowy wynik 3:0 dla Arsenalu to tak naprawdę najniższy wymiar kary. Podopieczni Wengera spokojnie mogli wygrać ten mecz jeszcze większą różnicą bramek, jednak nawet pomimo tego, że ta sztuka się nie udała, to i tak możemy się cieszyć. Londyńczycy stoją teraz w bardzo dobrej pozycji przed rewanżem na własnym boisku.

Obie drużyny przystąpiły do meczu w następujących składach:

Arsenal

Szczęsny, Sagna, Mertesacker, Koscielny, Gibbs; Ramsey, Wilshere; Walcott, Rosicky, Cazorla; Giroud.

Fenerbahce

Volkan, Bruno Alves, Yobo, Bekir, Kadlec, Mehmet Topal, Emre, Meireles, Kuyt, Sow, Webo.

W 14. minucie ładną, kombinacyjną akcję przeprowadzili Kanonierzy, jednak dośrodkowanie Gibbsa zostało wybite na rzut rożny.

Dwie minuty później na murawę upadł Jack Wilshere. Anglik potrzebował pomocy masażysty oraz musiał opuścić boisko, jednak po krótkiej chwili znów się na nim zameldował.

Już w następnej minucie bliski zaskoczenia własnego bramkarza był Bruno Alves. Portugalczyk próbował wybić piłkę z własnego pola karnego, jednak kopnął w Girouda, od którego futbolówka odbiła się w kierunku bramki. Volkan nie miał jednak większych problemów ze złapaniem piłki.

Chwilę później ładnym prostopadłym podaniem obsłużony został Theo Walcott, jednak Volkan uprzedził Anglika i wybił piłkę. Ta spadła jednak pod nogi jednego z graczy Arsenalu, który momentalnie wrzucił ją na głowę do Girouda, ten jednak nie trafił w światło bramki.

W 25. minucie piłkę na 16. metrze otrzymał Aaron Ramsey i bez zastanowienia oddał strzał. Gdyby tylko był on celny moglibyśmy cieszyć się z prowadzenia.

Pięć minut później żółtą kartkę za kopnięcie w twarz Laurenta Koscielnego obejrzał Webo. Francuz mocno krwawił i nie był w stanie kontynuować gry. Arsene Wenger zmuszony był do przeprowadzenia pierwszej zmiany w 32. minucie. Carl Jenkinson zmienił rannego Koscielnego.

Po trzech doliczonych minutach pan Rocchi zagwizdał po raz ostatni w tej połowie meczu i zarządził przerwę.

Zaraz po przerwie na zmianę zdecydował się trener Fenerbahce. Bekira zastąpił Gokhan Gonul.

Cztery minuty później po błędzie obrońców Arsenalu piłkę za polem karnym otrzymał Dirk Kuyt. Holender bez zastanowienia huknął w kierunku bramki Szczęsnego, jednak minimalnie przestrzelił.

W 51. minucie dryblować przed polem karnym zaczął Aaron Ramsey. Walijczyk wyglądał na dość zagubionego, biegał, biegał aż wypatrzył Theo Walcotta i wyłożył mu piłkę. Anglik doszedł do futbolówki i podał ją wzdłuż bramki, gdzie nabiegał Kieran Gibbs. Obrońca zachował się w tej sytuacji bardzo dobrze i zdobył bardzo cenną w kontekście rewanżu na własnym boisku bramkę 1:0 dla Arsenalu!

W 62 minucie dogodną szansę na podwyższenie wyniku miał Jack Wilshere. Młody Anglik przedarł się przez obronę Fenerbahce, jednak strzelił prosto w Volkana. Chwilę później nastąpiła druga zmiana w tureckim zespole. Emenike zastąpił Webo.

Dwie minuty później mamy już 2:0! Piłkę w środku pola otrzymał Ramsey, przebiegł kilka metrów i oddał strzał z dystansu w lewy róg bramki. Volkan próbował interweniować, lecz futbolówka przeleciała mu między rękami. Świetny wynik przed rewanżem!

W 68. minucie szybciej zabiły serca kibiców, gdyż bliski strzelenia bramki kontaktowej był Sow. Otrzymał on dobrą wrzutkę i strzałem głową próbował pokonać Szczęsnego, jednak piłka poszybowała minimalnie nad poprzeczką.

W 75. minucie żółtą kartkę za opóźnianie gry obejrzał Szczęsny.

Dwie minuty później Kadlec faulował w polu karnym Theo Walcotta, a sędzia bez wahania wskazał na wapno. Jedenastkę bez problemu na gola zamienił Olivier Giroud. 3:0 dla Arsenalu!

W 82. minucie Arsene Wenger przeprowadził kolejną zmianę. Na placu gry zameldował się Podolski, który zastąpił Girouda. Na ostatnią roszadę zdecydował się też trener Fenerbahce. Za Meirelesa wszedł Alper Potuk.

Chwilę później szansę na honorową bramkę miał Kadlec, który w trudnej sytuacji oddał dobry strzał. Szczęsny spisał się jednak znakomicie i sparował uderzenie Czecha.

W 86. minucie na ostatnią zmianę zdecydował się Wenger. Theo Walcotta zastąpił Monreal. Chwilę później pan Rocchi zakończył spotkanie.

FenerbahçeLiga MistrzówRaport pomeczowy autor: Łukasz Kęczkowski źrodło: własne
Dawid04111 komentarzy: 13296 newsów: 1423.08.2013, 14:57

Marzag,
Z tego co pamiętam, to Bale i tak nie zagra z Arsenalem, bo ma "kontuzje", który wykluczy go z gry do połowy września. :d

lukipuki komentarzy: 28723.08.2013, 14:56

kolejny dzień bez wzmocnień...ciężki żywot kibica Arsenalu

Oggy komentarzy: 948923.08.2013, 14:56

Pytanie takie: Willian nie dla Kur. To na kogo oni zapolują teraz? Di Maria? Mają jeszcze jakieś opcje?

Belzebub666 komentarzy: 280123.08.2013, 14:56

@Pauleta19, widziałeś Dembele w tamtym sezonie ? Sorry, ale Rosickyego to on zjada na śniadanie, mega się Belg rozwinął, straszna szkoda, że o Capoue nie powalczyliśmy, zobaczycie jak będzie wymiatał w PL, Rosicky 32 lata kontuzjogenny, Ramsey zatrzymał się w rozwoju od kontuzji, Diaby ciągle szpital, Coqulen jest za słaby na Arsenal, za 3-4 lata wyląduje w Bastii albo Sochaux, bieda w środku i tyle, tylko Santi trzyma poziom

Marzag komentarzy: 41271 newsów: 123.08.2013, 14:55

jak bale odejdzie przed derbami to sie zapowiadaja najlatwiejsze derby od lat, spurs nie umieja bez niego grac

RvPersie komentarzy: 1145823.08.2013, 14:54

[PD] Arsenal rezygnuje z walki o Guaitę. Anglicy nie są skłonni zapłacić Valencii 15M€, których klub oczekuje już teraz za bramkarza.

Radzę wszystkim iść się napić. Lepszej informacji w tym okienku nie dostaniecie.

Jokullus komentarzy: 29723.08.2013, 14:53

Jakieś potwierdzenie tego Bendtnera?

Maciek_AFC komentarzy: 248623.08.2013, 14:52

wiecie co, tak wygladam jak widze to co sie dzieje:

youtube.com/watch?v=wdYPxFMhEkE

Camillo144 komentarzy: 3356 newsów: 50323.08.2013, 14:52

Leehu, Bale nic im nie da w meczu z nami, bo myślami będzie już w Madrycie.

Dawid04111 komentarzy: 13296 newsów: 1423.08.2013, 14:52

Leehu
Prawda jest tak, że ani Walcott, ani Żiru powyżej 20 goli nie strzelą. Choć bardzo bym tego chciał :D Znów wszystko sie rozłoży na kilku zawodników. Theo i Żiru 15-18, Poldi, Cazorla 10-13 i reszta po trochu :D A A wiadomo, że Persie 20 przekroczy :D

josephik komentarzy: 46323.08.2013, 14:51

Tottki celowo przedłuzaja transfer Bale'a abysmy mieli jak najmniej czasu na ewentualne zakupy w Realu bo oni pewnie tez czekaja na 100% potwierdzenie

Arsenal4Ev3R komentarzy: 1068723.08.2013, 14:50

Bendtner? Rly? ..

Leehu komentarzy: 1049623.08.2013, 14:49

@OFFO: Bale moim zdaniem na 90% jest już w Realu i na 90% przejdzie tam po meczu Arsenalu z Tottenhamem w ostatni dzień okna transferowego.

Oggy komentarzy: 948923.08.2013, 14:48

pauleta19- Dembele jest dość podobny do Jacka, nie umniejszajmy ich umiejętnościom.

josephik komentarzy: 46323.08.2013, 14:48

jeszcze Park i bedzie gitara

Traitor komentarzy: 10308 newsów: 2423.08.2013, 14:48

Bendtner jak transfer

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 123.08.2013, 14:47

Belzebub666, spoko do zamurowania się, zapomnieli o kreatywności w środku pola. Nie mają kogoś takiego jak u nas Rosicky, Cazorla czy nawet Wilshere.

Leehu komentarzy: 1049623.08.2013, 14:46

@Dawid04111: Ja bym bardziej obstawiał Giroud, Francuz jest w formie, a Wenger widząc to chyba sprowadzi mu jedynie zmiennika skoro z Suarezem nie wyszło.

Mikko komentarzy: 47423.08.2013, 14:45

Szkoda mi niketórych piszecie, że nic nie będzie za ufajmy że jednak będzie!

Maciek_AFC komentarzy: 248623.08.2013, 14:44

Wenger smieje nam sie w twarz :D

josephik

Niech on tu nawet nie wraca :D litosci ..

pioafc komentarzy: 4390 newsów: 223.08.2013, 14:44

No to są transfery. Wróci Flamini, wróci Bendtner, i co niedowiarki? Jest DM i napastnik? Jest. Nie ma to jak transfery wewnątrz klubowe i stabilizacja.

josephik komentarzy: 46323.08.2013, 14:42

@Shinev

nie wiem ale patrząc na pozostałe zdjęcia wydaje się ze tak

petroniusz7 komentarzy: 1651 newsów: 223.08.2013, 14:42

A czego ma sie chlop spodziewac zdziwilbym sie jakby byl zaskoczony takimi komentarzami ;] a i tak sa lajtowe wg mnie.

Belzebub666 komentarzy: 280123.08.2013, 14:40

Koguty to mają teraz pomoc : Dembele, Capoue, Sandro, Paulinho, rewelka jak dla mnie

Dawid04111 komentarzy: 13296 newsów: 1423.08.2013, 14:40

Haha, Walcott królem strzelców. Bez przesady. Strzeli pewnie w lidze 15-18 goli, a to zdecydowanie za mało :D

OFFO komentarzy: 354523.08.2013, 14:39

co to wczorajszego info o szprzedazy koszulek realu z nazwiskiem bale(patrz w górne lewo)

paw3u komentarzy: 563023.08.2013, 14:39

Czesć nygusy! Jakieś nowe ploteczki transferowe się pojawiły?

Oggy komentarzy: 948923.08.2013, 14:39

Ale Di Maria w KFC to wiele tańszy Bale dlatego Perez może zechcieć go tam wepchnąć. Da mu alternatywę: rezerwy RM albo KFC. I tyle po naszym super skrzydłowym.

petroniusz7 komentarzy: 1651 newsów: 223.08.2013, 14:37

Ze co Bendtner znowu u nas? Jaaa xd btw trudno zeby Di Maria chcialby trafic do Spurs. Ani Ligi Mistrzow ani zadnego prestizu. U nas lepiej ;)

turysta komentarzy: 608923.08.2013, 14:37