Festiwal żenady, Arsenal 2-3 Olympiakos

Festiwal żenady, Arsenal 2-3 Olympiakos 29.09.2015, 21:43, Sebastian Czarnecki 2586 komentarzy

Co mają wspólnego Monaco, Anderlecht i Olympiakos? W ostatnich czterech meczach z Arsenalem na Emirates strzeliły po trzy bramki. To doprawdy zdumiewające, jak beznadziejnie spisują się londyńczycy przed własną publicznością w europejskich pucharach. Po serii fatalnych, upokarzających wręcz występów, podopieczni Arsene'a Wengera znajdują się na ostatnim miejscu w grupie z zerowym dorobkiem punktowym. A przed nimi dwa mecze z będącym w wybornej formie Bayernem, więc niewykluczone, że po czterech kolejkach przy nazwie londyńskiej drużyny wciąż będzie widniało wielkie, tłuste, okrągłe zero.

Naprawdę nie można powiedzieć nic dobrego o grze Arsenalu. Gra defensywna wołała o pomstę do nieba, a wszystkie pięć bramek, które londyńczycy stracili w tej edycji Ligi Mistrzów, były po indywidualnych lub drużynowych błędach w kryciu. Pięć straconych bramek z dwoma najsłabszymi przeciwnikami przed podwójnym meczem z Bayernem? To nie wróży nic dobrego. Czyżby w końcu nadszedł TEN sezon, w którym to właśnie Arsenal, a nie Chelsea, United, City czy Liverpool, dołączy do zaszczytnego grona w Lidze Europy? Czwartki z Arsenalem, brzmi przerażająco.

Arsenal: Ospina - Bellerin (85. Campbell), Koscielny (57. Mertesacker), Gabriel, Gibbs - Coquelin (60. Ramsey), Cazorla - Chamberlain, Özil, Sanchez - Walcott

Olympiakos: Roberto - Elabdellaoui, Botia, Siowas, Salino - Cambiasso, Kasami - Pardo, Fortunis (87. Wouros), Seba (73. Hernani) - Brown (46. Finnbogason)

Na pierwszą groźną akcję musieliśmy czekać do 9. minuty, kiedy to świetny kontratak wyprowadzili Kanonierzy. Pędzący Alexis Sanchez dobrze wypatrzył wybiegającego na wolne pole Chamberlaina i to właśnie jego obsłużył podanie. Anglika w porę dogonił jednak Salino, który skutecznie uniemożliwił mu oddanie dobrego strzału. W rezultacie Ox huknął w boczną siatkę.

Trzy minuty później londyńczycy wyprowadzili podobną okazję. Ponownie akcję wyprowadził Alexis Sanchez, ale tym razem Chilijczyk zdecydował się na zagranie do środka, gdzie czyhał Theo Walcott. Anglik znalazł się w dobrej okazji strzeleckiej, ale zabrakło mu siły na oddanie dobrego strzału. W rezultacie piłkę bezproblemowo przechwycił Roberto.

Kolejne minuty nie przyniosły większych emocji. Gra toczyła się głównie w środkowej części boiska, a żadna ze stron nawet nie podjęła próby zaatakowania przeciwnika.

W 22. minucie na strzał zdecydował się Kostas Fortunis, ale Grek mocno się pomylił.

Kolejne minuty to chwilowa dominacja Arsenalu. Ofensywne trio mocno nacierało na bramkę Roberto, ale każda z prób kończyła się na dobrej interwencji obrońców.

W 32. minucie goście nieoczekiwanie wyszli na prowadzenie. Dośrodkowanie z rzutu rożnego trafiło pod nogi Pardo, który mocno huknął z pierwszej piłki. Futbolówka niefortunnie odbiła się od Chamberlaina i zmyliła Ospinę. 1-0 dla Olympiakosu

Na odpowiedź Arsenalu nie trzeba było długo czekać. Trzy minuty później Alexis świetnie wypuścił Walcotta na wolne pole, który z ostrego kąta pokonał Roberto. 1-1

Dwie szybkie bramki sprawiły, że obie drużyny nieco bardziej się otworzyły i częściej szukały akcji zaczepnych.

W 40. minucie Kostas Fortunis dośrodkował piłkę z rzutu rożnego, a David Ospina nie potrafił jej złapać. Kolumbijski bramkarz odstawił prawdziwy cyrk, bo inaczej się tego nie da nazwać, i nie złapał lecącej w niego piłki, samemu pakując ją sobie do bramki. Olympiakos wychodzi na prowadzenie.

Do końca pierwszej połowy wynik nie uległ zmianie. Arsenal dał kolejny pokaz żenady w Lidze Mistrzów i po własnych błędach przegrywa z Olympiakosem 1-2.

Druga część meczu zaczęła się od nieco bardziej odważnej gry ze strony gospodarzy. Kanonierzy próbowali przedrzeć się w pole karne Olympiakosu, ale nie mieli żadnego pomysłu na sforsowanie ich linii defensywnej.

W 54. minucie ostrzegawczy strzał w środek bramki oddał Pajtim Kasami. David Ospina z trudem łapie piłkę, wrzawa na trybunach.

Laurent Koscielny z powodu kontuzji nie mógł kontynuować meczu. W jego miejsce w 57. minucie wszedł Per Mertesacker. Trzy minuty później Coquelina zastąpił Ramsey.

Zaledwie minutę po wejściu na boisko były reprezentant Niemiec mógł strzelić gola. Dośrodkowanie Walcotta zostało wybite przez Roberto przed pole karne, gdzie czekał właśnie Mertesacker, ale i jego dobitkę pewnie odbił hiszpański bramkarz. Z kolejną dobitką czyhał Santi Cazorla, ale tym razem piłkę sprzed linii bramkowej wybił Elabdellaoui.

W 64. minucie kolejna podwójna akcja Arsenalu. Roberto w świetnym stylu obronił strzał Cazorli, z kolei dobitka Alexisa Sancheza nie znalazła już drogi do bramki. Piłka przeleciała nad poprzeczką.

W 67. minucie Arsenal doprowadza do wyrównania. Theo Walcott dośrodkował w pole karne na głowę Alexisa Sancheza, a Chilijczyk się nie pomylił. 2-2!

Minuta radości i to by było na tyle. Olympiakos w bardzo prosto sposób rozmontował katastrofalną linię defensywną Arsenalu, a Alfred Finnbogason z najbliższej odległości pokonał Ospinę. 3-2 dla mistrzów Grecji!

W 75. minucie Mesut Özil dośrodkował z rzutu wolnego w pole karne, ale jedynym, kto wyskoczył do lecącej piłki, był Roberto. Pięć minut później mocny strzał z dystansu oddał Aaron Ramsey. Oczywiście ponad bramką.

W 85. minucie Arsene Wenger przeprowadza ostatnią desperacką zmianę. Za Bellerina pojawił się Joel Campbell.

Na kilka minut przed końcem meczu Mesut Özil posłał dośrodkowanie z linii bocznej, a opadająca piłka nieoczekiwanie mogła wpaść do bramki. Roberto sprytnie przeniósł jednak futbolówkę nad poprzeczką.

Do końca meczu wynik nie uległ już zmianie, a Arsenal kolejny raz upokorzył się w Lidze Mistrzów przed własną publicznością.

Liga MistrzówOlympiakos PireusRaport pomeczowy autor: Sebastian Czarnecki źrodło: własne
karmel567 komentarzy: 346602.10.2015, 19:28

Słabym punktem United są boki obrony, Rojo i Shaw kontuzjowani, Valencia i Young nie wyglądają zbyt pewnie w roli bocznych obrońców, Darmian przesunięty na lewą stronę nie gra już tak dobrze. Mam nadzieję, że Wenger to wykorzysta, potrzebujemy szybkich skrzydeł.
Oczywiście trzeba uważać na Mate, gość jest w gazie, Martial i Depay też potrafią wyrządzić krzywdę, szczególnie ten pierwszy.

karmel567 komentarzy: 346602.10.2015, 19:23

Nie mogę doczekać się niedzieli, mam dziwne przeczucie, że łatwo pokonamy United.

schnor25 komentarzy: 1854602.10.2015, 19:16

Zwolnić trenera przez fejsa, to trzeba mieć tupet :)

meczyki.pl/newsy/zwolnili-trenera-przy-pomocy-facebooka/8703-n

TakKrzysiu komentarzy: 893802.10.2015, 19:14

Ale trzeba przyznać, że Ox ma niesamowitego pecha. Ciekawe czy ktoś zrobił już jakąś niechlubną kompilacje. Wgl wiecie przy ilu bramkach rywala miał on już udział w tym sezonie?

Simpllemann komentarzy: 52855 newsów: 52402.10.2015, 19:13

Came4Fame
Dlatego widać, że Doumbia najlepiej czuje się w Rosji. W CSKA znów strzela jak na zawołanie.

SirAlex komentarzy: 100002.10.2015, 19:11

.pl *
Sorry za pomyłkę.

SirAlex komentarzy: 100002.10.2015, 19:10

A tak swoją drogą czemu nikt nie dodał u Was na stronie konferencji pomeczowej Wengera po LM, ani teraz żadnego przedmeczowego wywiadu z nami?

Jeśli ktoś chce przeczytać co sądzi Wasz Boss to na manutd.com jest wywiad.

Came4Fame komentarzy: 1422 newsów: 30902.10.2015, 19:09

shark31
Dlatego że w Romie sobie nie poradził, to jest słaby? Odsyłam do napastnika Claudio Pizarro, który jest legendą Bundesligi, a w Chelsea grał przeciętnie.

shark31 komentarzy: 601302.10.2015, 19:04

Came4Fame na Doumbie sie pokusila AS Roma i widzimy jak na tym wyszli. Poprostu skauci widza wiecej niz Ty.

Qarol komentarzy: 1450202.10.2015, 19:02

To nie fifa, Doumbia nie będzie kozakiem.

DzejCoop komentarzy: 326402.10.2015, 19:02

Panowie, poradzi ktoś na wywalanie połączenia w FUT'cie po KAŻDYM meczu online? Wygrałem każdy mecz jak narazie i z każdego mnie wyrzuciło..

Came4Fame komentarzy: 1422 newsów: 30902.10.2015, 19:00

Nie rozumiem, czemu Wenger nie kupi kogoś w stylu Love'a lub Emenike. Przecież przez ostatnie dwa lata był do wyjęcia Doumbia, rok temu Lukaku, a w tym oknie Benteke. Tak, mamy Girouda, który jest silny fizycznie i wysoki, mamy Walcotta, który jest szybki i zwrotny, ale każdy wyżej wymieniony piłkarz łączy te cechy...

SirAlex komentarzy: 100002.10.2015, 18:53

Witowo

Dzięki wielkie, ta informacja na pewno mi się przyda! :D
Kurde żałuję, że mnie akurat w Bsotku nie ma bo bardzo chętnie obejrzał bym ten mecz z kimś od Was :c

Simpllemann komentarzy: 52855 newsów: 52402.10.2015, 18:50

11. kolejka już a Pogoń pewnie dalej niepokonana będzie.

Witowo95 (zawieszony) komentarzy: 12773 newsów: 102.10.2015, 18:48

@SirAlex: Ja od siebie polecam Massey Pub na Waszyngtona. Na środku pokazywany mecz z projektora ze stolikami na ok.30 osób, na każdej ścianie prawie telewizor, stoły do bilardu oraz można zamówić pizzę z zaprzyjaźnioniej z pubem pizzerii (pizza spoczko, jadłem polecam). Oczywiście o zimnym browcu nie muszę wspominać.

marimoshi komentarzy: 473002.10.2015, 18:45

W Billard House są meczyki.

SirAlex komentarzy: 100002.10.2015, 18:38

A tak swoją drogą w Bstoku mamy jakiś taki typowo sportowy pub, gdzie można obejrzeć na spokojnie BPL i LM popijając sobie smacznie piwko? :)
Kiedyś takie coś chyba w maculaturze było na Malmeda, ale nie jestem pewny.

marimoshi komentarzy: 473002.10.2015, 18:36

afckonrad9101
Jeszcze przed meczem się zgadamy co i jak na priv. Ewentualnie damy tutaj ogłoszenie dla pozostałych. Może ktoś jeszcze wbije na meczyk ;)

afckonrad
Nie głupi pomysł :P Wcześniej do mnie pisał na priv chłopak czy nie oglądamy meczy Arsenalu w towarzystwie.
Fajnie byłoby taką ekipę stworzyć ;d

afckonrad9101 komentarzy: 783402.10.2015, 18:19

Na Bayern mozna cos pokminic

SirAlex komentarzy: 100002.10.2015, 18:18

Marimoshi

Akurat do tego nie trzeba mnie namawiać ;D
Szkoda, że złapałem zakaźną teraz bo byśmy w ndz się gdzieś na mecz ustawili w pubie.

marimoshi komentarzy: 473002.10.2015, 18:17

afckonrad

Trzeba koniecznie ;) Jest trochę osób z Białego i trzeba jakoś się zorganizować

marimoshi komentarzy: 473002.10.2015, 18:16

Kiedys wypijemy :D

afckonrad9101 komentarzy: 783402.10.2015, 18:15

O prosze widze Kanonierzy z Bialegostoku trzebba sie kiedys ustawic na jakis meczyk w pubie

SirAlex komentarzy: 100002.10.2015, 18:13