Festiwal żenady, Arsenal 2-3 Olympiakos

Festiwal żenady, Arsenal 2-3 Olympiakos 29.09.2015, 21:43, Sebastian Czarnecki 2586 komentarzy

Co mają wspólnego Monaco, Anderlecht i Olympiakos? W ostatnich czterech meczach z Arsenalem na Emirates strzeliły po trzy bramki. To doprawdy zdumiewające, jak beznadziejnie spisują się londyńczycy przed własną publicznością w europejskich pucharach. Po serii fatalnych, upokarzających wręcz występów, podopieczni Arsene'a Wengera znajdują się na ostatnim miejscu w grupie z zerowym dorobkiem punktowym. A przed nimi dwa mecze z będącym w wybornej formie Bayernem, więc niewykluczone, że po czterech kolejkach przy nazwie londyńskiej drużyny wciąż będzie widniało wielkie, tłuste, okrągłe zero.

Naprawdę nie można powiedzieć nic dobrego o grze Arsenalu. Gra defensywna wołała o pomstę do nieba, a wszystkie pięć bramek, które londyńczycy stracili w tej edycji Ligi Mistrzów, były po indywidualnych lub drużynowych błędach w kryciu. Pięć straconych bramek z dwoma najsłabszymi przeciwnikami przed podwójnym meczem z Bayernem? To nie wróży nic dobrego. Czyżby w końcu nadszedł TEN sezon, w którym to właśnie Arsenal, a nie Chelsea, United, City czy Liverpool, dołączy do zaszczytnego grona w Lidze Europy? Czwartki z Arsenalem, brzmi przerażająco.

Arsenal: Ospina - Bellerin (85. Campbell), Koscielny (57. Mertesacker), Gabriel, Gibbs - Coquelin (60. Ramsey), Cazorla - Chamberlain, Özil, Sanchez - Walcott

Olympiakos: Roberto - Elabdellaoui, Botia, Siowas, Salino - Cambiasso, Kasami - Pardo, Fortunis (87. Wouros), Seba (73. Hernani) - Brown (46. Finnbogason)

Na pierwszą groźną akcję musieliśmy czekać do 9. minuty, kiedy to świetny kontratak wyprowadzili Kanonierzy. Pędzący Alexis Sanchez dobrze wypatrzył wybiegającego na wolne pole Chamberlaina i to właśnie jego obsłużył podanie. Anglika w porę dogonił jednak Salino, który skutecznie uniemożliwił mu oddanie dobrego strzału. W rezultacie Ox huknął w boczną siatkę.

Trzy minuty później londyńczycy wyprowadzili podobną okazję. Ponownie akcję wyprowadził Alexis Sanchez, ale tym razem Chilijczyk zdecydował się na zagranie do środka, gdzie czyhał Theo Walcott. Anglik znalazł się w dobrej okazji strzeleckiej, ale zabrakło mu siły na oddanie dobrego strzału. W rezultacie piłkę bezproblemowo przechwycił Roberto.

Kolejne minuty nie przyniosły większych emocji. Gra toczyła się głównie w środkowej części boiska, a żadna ze stron nawet nie podjęła próby zaatakowania przeciwnika.

W 22. minucie na strzał zdecydował się Kostas Fortunis, ale Grek mocno się pomylił.

Kolejne minuty to chwilowa dominacja Arsenalu. Ofensywne trio mocno nacierało na bramkę Roberto, ale każda z prób kończyła się na dobrej interwencji obrońców.

W 32. minucie goście nieoczekiwanie wyszli na prowadzenie. Dośrodkowanie z rzutu rożnego trafiło pod nogi Pardo, który mocno huknął z pierwszej piłki. Futbolówka niefortunnie odbiła się od Chamberlaina i zmyliła Ospinę. 1-0 dla Olympiakosu

Na odpowiedź Arsenalu nie trzeba było długo czekać. Trzy minuty później Alexis świetnie wypuścił Walcotta na wolne pole, który z ostrego kąta pokonał Roberto. 1-1

Dwie szybkie bramki sprawiły, że obie drużyny nieco bardziej się otworzyły i częściej szukały akcji zaczepnych.

W 40. minucie Kostas Fortunis dośrodkował piłkę z rzutu rożnego, a David Ospina nie potrafił jej złapać. Kolumbijski bramkarz odstawił prawdziwy cyrk, bo inaczej się tego nie da nazwać, i nie złapał lecącej w niego piłki, samemu pakując ją sobie do bramki. Olympiakos wychodzi na prowadzenie.

Do końca pierwszej połowy wynik nie uległ zmianie. Arsenal dał kolejny pokaz żenady w Lidze Mistrzów i po własnych błędach przegrywa z Olympiakosem 1-2.

Druga część meczu zaczęła się od nieco bardziej odważnej gry ze strony gospodarzy. Kanonierzy próbowali przedrzeć się w pole karne Olympiakosu, ale nie mieli żadnego pomysłu na sforsowanie ich linii defensywnej.

W 54. minucie ostrzegawczy strzał w środek bramki oddał Pajtim Kasami. David Ospina z trudem łapie piłkę, wrzawa na trybunach.

Laurent Koscielny z powodu kontuzji nie mógł kontynuować meczu. W jego miejsce w 57. minucie wszedł Per Mertesacker. Trzy minuty później Coquelina zastąpił Ramsey.

Zaledwie minutę po wejściu na boisko były reprezentant Niemiec mógł strzelić gola. Dośrodkowanie Walcotta zostało wybite przez Roberto przed pole karne, gdzie czekał właśnie Mertesacker, ale i jego dobitkę pewnie odbił hiszpański bramkarz. Z kolejną dobitką czyhał Santi Cazorla, ale tym razem piłkę sprzed linii bramkowej wybił Elabdellaoui.

W 64. minucie kolejna podwójna akcja Arsenalu. Roberto w świetnym stylu obronił strzał Cazorli, z kolei dobitka Alexisa Sancheza nie znalazła już drogi do bramki. Piłka przeleciała nad poprzeczką.

W 67. minucie Arsenal doprowadza do wyrównania. Theo Walcott dośrodkował w pole karne na głowę Alexisa Sancheza, a Chilijczyk się nie pomylił. 2-2!

Minuta radości i to by było na tyle. Olympiakos w bardzo prosto sposób rozmontował katastrofalną linię defensywną Arsenalu, a Alfred Finnbogason z najbliższej odległości pokonał Ospinę. 3-2 dla mistrzów Grecji!

W 75. minucie Mesut Özil dośrodkował z rzutu wolnego w pole karne, ale jedynym, kto wyskoczył do lecącej piłki, był Roberto. Pięć minut później mocny strzał z dystansu oddał Aaron Ramsey. Oczywiście ponad bramką.

W 85. minucie Arsene Wenger przeprowadza ostatnią desperacką zmianę. Za Bellerina pojawił się Joel Campbell.

Na kilka minut przed końcem meczu Mesut Özil posłał dośrodkowanie z linii bocznej, a opadająca piłka nieoczekiwanie mogła wpaść do bramki. Roberto sprytnie przeniósł jednak futbolówkę nad poprzeczką.

Do końca meczu wynik nie uległ już zmianie, a Arsenal kolejny raz upokorzył się w Lidze Mistrzów przed własną publicznością.

Liga MistrzówOlympiakos PireusRaport pomeczowy autor: Sebastian Czarnecki źrodło: własne
InArseneWeTrust123 komentarzy: 267203.10.2015, 10:59

Śmiechne, śmiechne.pytanie "Czemu nie?", słowa wyrażające chęć tego zawodnika, po czym stwierdził, że za drogi i sam zaprzeczył swojemu pytaniu na początku. Ot taka rozmowa JA vs JA.

Sam piłkarz tu nie miał nic do rzeczy.

thide komentarzy: 32389 newsów: 185203.10.2015, 10:54

śmiechnij na koniec sezonu, bo ADM też miał super start

InArseneWeTrust123 komentarzy: 267203.10.2015, 10:53

"Martial w AFC? Czemu nie? Natomiast forsa nieadekwatna do umiejętności. Nie, nie i jeszcze raz nie."

Śmiechłem.

thide komentarzy: 32389 newsów: 185203.10.2015, 10:44

@arsenal, tia, to Wenger może ich zwolnić, a nie oni jego

Simpllemann komentarzy: 52855 newsów: 52403.10.2015, 10:32

JanikK
Piłkarz miesiąca całej ligi czy Arsenalu?

JanikK komentarzy: 16816 newsów: 203.10.2015, 10:30

3pkt

JanikK komentarzy: 16816 newsów: 203.10.2015, 10:29

Pamietam jak dwa sezonu temu ramsey wystrzelił forma, był wielokrotnie zawodnikiem miesiąca i byliśmy 1rwsi w tabeli.
Brakuje kogoś kto z niczego dawałby 4pkt.

karmel567 komentarzy: 346603.10.2015, 10:20

Są już nominacje do zawodnika miesiąca w Premier League? Jest ktoś z naszych?

ArsenalChampion komentarzy: 812603.10.2015, 09:38

zarząd musi postawić wengerowi ultimatum mistrzostwo albo zwolnienie
z reszta ja wengera zwolniłbym już po sezonie 13-14

Redzik komentarzy: 15391 newsów: 9203.10.2015, 09:28

A według mnie potrzebujemy kogoś o "parametrach" Welbecka tylko z lepszym przyjęciem i wykończeniem. I zdrowy, żeby był

RionMU komentarzy: 5603.10.2015, 09:01

Panowie,przez wiekszaśc okienka Lui próbował sciagnąc Mullera a Martial przyszedl gdzy sie nie udało go zakontraktować. Jakby United zaczeli rozmowy na poczatku lub w srodku okienka to kwota bylaby o wiele nizsza. Słaba forma Rooneya i Chicharito skutkowała sprowadzeniem na duch mlodego Francuza.

Simpllemann komentarzy: 52855 newsów: 52403.10.2015, 08:29

Wiem, że to zwykłe gdybanie ale ciekawy jestem jakie byłyby tu opinie, gdyby Matrialowi zaczęto liczyć minuty bez gola.

Czeczenia komentarzy: 1249803.10.2015, 04:13

Prognozy, że to będzie drugi TH14, nieustannie mnie bawią.

I jeszcze jedno. To, że w United strzelił trzy gole (1/4 w życiu) wcale nie oznacza, że w Arsenalu wpasowałby się w styl gry i byłby równie skuteczny. To proste.

WilSHARE (zawieszony) komentarzy: 17921 newsów: 803.10.2015, 04:13

My to tylko aglomerat domniemań, a Wenger ma od tego swój niezawodny nos i skauting, który składa raporty z zakończonych działań.

Fanatic komentarzy: 599103.10.2015, 02:35

A po za tym liczne grono fanów talentu martiala zauważyłem tutaj dopiero po meczach kwaliwikacyjnych LM, na początku okna nie zdołałem tutaj wyczytać osób usilnie chących martiala, a co niektórzy płaczą dlaczego to niby Wenger na początku okna go nie kupił.....

Fanatic komentarzy: 599103.10.2015, 02:30

Hehe 30 mln to o wiele za dużo, co mówić o 50 dlatego w tym onkie zakup martiala dla afc był niemożliwy, ale rok temu jak najbardziej mógł się Wenger o martiala pokusić, lecz Boss uznał, że to raczej skrzydłowy.... A przecież mamy liczne grono zdolnych mlodzików - skrzydłowych.

lays komentarzy: 3987103.10.2015, 02:22

fanatic

A myslisz ze Martial by tyle kosztowal ma poczatku albow polowie okna??? Nie!

To bylo dd wiec przeplacili w chokere.

Gdybysmy starali sie o Martisla w czerwcu/lipcu to poszedlby za 30 mln ojro nawet.

Wtedy Monaco wyciagneloby wiecej ale za kondogbie i kurzawe.

Zadnej hipokryzji tu nie ma.

Ide spac, branoc

WilSHARE (zawieszony) komentarzy: 17921 newsów: 803.10.2015, 02:12

Jallet wygrywa rywalizację z Rafaelem, Sagna z Zabaletą [choć kwestią czasu nim Argentyńczyk wróci do optymalnej dyspozycji] to przeprowadzka do innego klubu nie załatwi wszystkiego.

Choć Debuchy u nas szybko się zaaklimatyzował, zwykle taka adaptacja w nowym klubie trwa okres paru tygodni, a nawet miesięcy. Nim to nastąpi, może być już po ME.

Gra w słabszym klubie - bo chyba Francuz nie wyobraża sobie walki w topowym klubie, a i taki raczej by go nie chciał - unifikuje się z tym, że i poziom będzie nie na skalę reprezentowania narodowości.

lays, to mój komentarz odnośnie Debuchy, ale chciałem popisać o tych dziadkach. Ja wiem, u nas to drugi garnitur powinien być, ale średnia dziewiątki Juventusu z finał Champions League bez Pogby i Moraty wyniosła 3O,8. Mnie to przeraża ta liczba.

Fanatic komentarzy: 599103.10.2015, 02:11

Lays

Najpierw piszesz coś takiego: "Wenger nie potrafi wyciągnąć podstawowego gracza, któy błyszczy nawet z Monaco..."

a później:

"A i 60 mln za Martiala bym nei dał.

Jestem szanującym się tu użytkownikiem... nie wbijam w ostatni dzień okienka jak zbillu i wypisuje bzdury typu. NIKOGO NIE KUPIŁEŚ SIWY DZIADZIE, WIEC KUP NAWET TEGO LESZCZA za 90 MLN!

Martial fajny zawodnik i podobał mi się jako gracz już w Monaco, ale sznaujmy sie... wart to on nawet nie byl 40 mln euro, 30 mln euro mogloby byc lekko kontrowersyjne."

weź się chłopie zdecyduj, bo mi hipokryzją zalatuje

WilSHARE (zawieszony) komentarzy: 17921 newsów: 803.10.2015, 02:03

lays
Bo potrzebna jest tu świeża krew, która wskrzesi stan euforyczny w zespole. Ostatnio Wieszczycki to powiedział właśnie, że Chelsea czy Lech popełnili błąd nie sprowadzając nikogo nowego do drugiej linii. Tak samo Arsenal.

lays komentarzy: 3987103.10.2015, 02:01

Debuchy oby odszedł i Jenkie wrócił. Francuz, że teraz jest fatalny to jeszcze myślał, że Bellerin m uza darmo miejsce w składzie odda. Niech idzie grać bo Arsenal to za wysoki próg na niego.

Jenkie natomiast niczym mu w tym momencie nie ustępuje i jest zagorzałym fanem Arsenalu.

Błagam Arsene, pozbądz się po sezonie dziadków tj. Arteta, Flamini i Mertesacker i kup w ich miejsce porządnych graczy.

Do tego Joel out i skrzydlowy...

lays komentarzy: 3987103.10.2015, 01:58

Łilszer

Spójrzmy prawdzie w oczy, przy naszych dzisiejszych problemach i naciąganym Walcottem na szpicy to moim zdaniem i Welbeck zdrowy byłby lekkim zbawieniem... co dopiero Higuain!

lays komentarzy: 3987103.10.2015, 01:57

A i 60 mln za Martiala bym nei dał.

Niby mamy skrzydła obsadzone, a ich nie mamy.

Myślałem, że Walcott to dla Wengera pomocnik i wtedy byłby on tym drugim obok Sancheza od nabijania cyferek, ale jeżeli Boss zdecydowal sie dawac go na szpice, to dlaczego nie kupil skrzydlowego?

No tak... Mamy OXA, JOELA! Ox sie rozwinac moze, ale Joel to jest absolutna pomylka. Chciałem byśmy sprzedali go po MŚ, gdy był cośwart i mozna bylo wyciagnac za niego nawet 10-15 mln funciakow.

Teraz nie dadza za niego nawwet 8 mln funtow.

Ja jestem zakochany w tych skrzydłowych: Bellarabi, Reus i Griezmann, marze o którymś w AFC

WilSHARE (zawieszony) komentarzy: 17921 newsów: 803.10.2015, 01:55

lays
Do wyjęcia był ponoć Higuain. Nie był na wylocie, ale sam chciał kapitulować. Nie jestem jego fanem, ale teraz to byłaby świetna sprawa.

lays komentarzy: 3987103.10.2015, 01:53

mrs

Napisałem, że Cech, Sanchez i Ozil to gracze, którzy byli na WYLOCIE.

On czeka na te kąski, w tym roku czegoś takiego nie było poza Piterem i nikogo nie kupił.

Nie chec mu się negocjować, czy nie potrafi?

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 103.10.2015, 01:36

Donyell Malen has been training with the Arsenal first team this week. 16-year-old Dutch plucked from Ajax in July.

Ajax head of youth Wim Jonk: “Donyell is a great talent. It is extremely unfortunate that he is leaving Ajax.”

WilSHARE (zawieszony) komentarzy: 17921 newsów: 803.10.2015, 01:18

mrsomebody
Cech był chciany, ale sam nie chciał, bo był rezerwowym. Była oferta z PSG, ale on chciał zostać w Londynie, więc Abramovic dał mu pozwolenie na transfer do Arsenalu.

Ozil był już nie chciany, bo zaklepany był już Isco i Bale. Arsene miał już kontakt z Mesutem, gdy ten grał jeszcze dla Werderu.

Sanchez był na wylocie po przyjściu Enrique. A, że po Chilijczyka zgłosił się tylko Liverpool i Arsenal, ten wybrał lepszy klub.

Byli niechciani, uwierz.
Też bym chciał, bo nie wydaliśmy nic, a te bańki to nie z mojego konta.

mrsomebody komentarzy: 602103.10.2015, 01:09

Wilshare
Cech był chciany, a pozostali dwaj, trzeba sie zgodzić, niechciani. Niemniej jednak to duże gwiazdy i nie byliśmy pewnie jedynym klubem, który starał się o nie. Postać Wengera była magnesem na tych piłkarzy. Stad troche dziwne wydaje mi się stwierdzenie, że Wenger nie umie ściągnąć klasowych graczy.
Mam jeszcze wrażenie, że lays chciałby, żeby Arsenal zaplacił te ponda 60 mln za Martiala.

WilSHARE (zawieszony) komentarzy: 17921 newsów: 803.10.2015, 01:03

mrsomebody
Lays miał do tego powody. Przecież oczywistą racją jest, że Ci zawodnicy byli wówczas niechciani w danym klubie.

WilSHARE (zawieszony) komentarzy: 17921 newsów: 803.10.2015, 01:01

lays
W tym wywiadzie Wenger przypomina mi Małego Księcia. Mały Książę miał repulsję odnośnie liczb. Arsene wytyka, że eksperci patrzą tylko na liczby.

mrsomebody komentarzy: 602103.10.2015, 00:56

lays
Piszesz, że Wenger nie potrafi wyciągać klasowych graczy, po czym wymieniasz klasowych Sancheza, Cecha i Ozila, który sprowadził. Coś tu nie gra.

WilSHARE (zawieszony) komentarzy: 17921 newsów: 803.10.2015, 00:52

Ja na miejscu Wengera powiedziałbym, że Coquelin jest niedostępny na mecz. LvG by miał mętlik w głowie.

lays komentarzy: 3987103.10.2015, 00:38

Widzieliscie to? Wenga strasznie zdenerwowany był.

O Martialu to co powiedział utwierdziło mnie w przekonaniu, że on nie potrafi wyciagać klasowych graczy. On wyciaga takich, ktorzy sa na wylocie... Cech, Ozil, Sanchez. Gwiazdy 1 zespoly nie wycaignie niestety.

devilpage.pl/index/news/komentarze/44203/wenger-jestesmy-w-stanie-pokonac-united/

MarcinQT komentarzy: 260403.10.2015, 00:37

Pochodzi z Manchesteru, więc możliwe, że fan MU. Dean, fan Chelsea się nie popisał :P

WilSHARE (zawieszony) komentarzy: 17921 newsów: 803.10.2015, 00:35

W tym sezonie sędziował 8 meczów, wyjął 33 żółte kartki i jedną czerwoną. Był sędzią meczu Arsenal - Chelsea w Community Shield.

arsenal159
Chciałbym, by ktoś wydarł mi wspomnienia z tamtego wieczoru. Nagle pojawiasz się Ty.

MarcinQT komentarzy: 260403.10.2015, 00:25

@WilSHARE

Winnymi goli byli Cech i właśnie on. Cechowi zostało wybaczone bo jest nowy i musi się zgrywać z obroną.

WilSHARE (zawieszony) komentarzy: 17921 newsów: 803.10.2015, 00:23

MarcinQT
Masz na myśli mecz z W.H.U? A kto tam zagrał ciekawie.. Co najlepsze, pierwszoplanowi delikwenci zagrali w następnym meczu, tj. z Crystal Palace, a Ox już wtedy grzał ławkę.

arsenal159 komentarzy: 17186 newsów: 29703.10.2015, 00:22

ostatnio nie miałem dostępu do neta, więc właśnie obejrzałem bramki stracone z Olympiakosem. Ospina się nie popisał :p

WilSHARE (zawieszony) komentarzy: 17921 newsów: 803.10.2015, 00:19

Kordian, stare baby nie chcą zdychać.

MarcinQT komentarzy: 260403.10.2015, 00:17

@WilSHARE

Ale OX przecież zanim Sanchez wrócił zagrał w 1 meczu, w którym to nawalił, przez niego padł gol a sam nic w ataku ciekawego nie zdziałał.

WilSHARE (zawieszony) komentarzy: 17921 newsów: 803.10.2015, 00:17

Griezmann to piłkarz wybitny. W każdym klubie dałby dwucyfrówkę.

JanikK komentarzy: 16816 newsów: 203.10.2015, 00:16

A kim w Waszej opinii mozna zastąpić oxa na skrzydle? Reus i Griezmann, Konoplyanka mogą byc gwarancją dwucyfrowej liczby?

arsenal159 komentarzy: 17186 newsów: 29703.10.2015, 00:15