Gabriel o braku przerwy świątecznej

Gabriel o braku przerwy świątecznej 20.12.2016, 21:37, Kamil Garczorz 14 komentarzy

Premier League jest jedyną ligą w Europie, gdzie piłkarze nie dostają wolnego na okres świąteczno-noworoczny. Terminarz ligi angielskiej zakłada, że w drugi dzień Świąt Bożego Narodzenia oraz Nowy Rok gracze Arsenalu będą musieli wybiec na boisko.

Gabriel przyznał, że grając w La Lidze mógł ten czas świętować wraz z rodziną, lecz w Anglii w tym okresie nie przestaje się pracować

- Gdy przybyłem do Europy, wiedziałem, że Anglia jest jedynym krajem, w którym rozgrywa się mecze w okresie świątecznym. Grając w Hiszpanii miałem kilka dni wolnego, by móc spędzić ten czas z rodziną, lecz tutaj nie ma przerwy, cały czas trzeba pracować. Jako piłkarze nie możemy myśleć o zabawie, musimy być skupieni na naszej pracy.

- Brazylijczycy celebrują okres świąt. To trochę dziwne grać w dzień Bożego Narodzenia lub Nowy Rok. To dla nas niespotykane, ale przyzwyczaiłem się już do nowej rzeczywistości i skupiam się na pracy, a zabawę odłóżmy na później.

Gabriel PaulistaPremier League autor: Kamil Garczorz źrodło: arsenal.com
Henryk14 komentarzy: 84921.12.2016, 22:08

A ja nie popieram meczy w święta. Cały świat się spotyka z rodziną, żyją podniosłą atmosferą, a tu mecze w tv. Jeszcze, żeby było faktycznie na co popatrzeć, ale jak sięgam pamięcią spotkania świąteczne są zawsze słabe, bo piłkarze na boisku są tylko fizycznie, ale mentalnie też świętują.

bialysul komentarzy: 369921.12.2016, 19:24

Przynajmniej facet mentalnie ogarnięty.

PawloPro komentarzy: 65821.12.2016, 16:16

Nie wyobrażam sobie świąt bez BPL ;).

Rafson95 komentarzy: 1053321.12.2016, 11:32

Mark, Fabregas
No i właśnie przez to np Barcelona, Atleti czy Real grają w sezonie więcej spotkań niż Arsenal, poza przerwą świąteczną mają w terminarzu jeszcze większy ścisk niż my i tam nikt się nie zasłania wymówkami typu ''Słabo nam idzie w Europejskich pucharach bo mamy napięty terminarz''. Teraz rozgrywamy swoje mecze i właśnie dzięki temu mamy np. więcej czasu na odpoczynek przed fazą pucharową LM, a jakbyśmy teraz mieli 3 tyg przerwy jak wszyscy to akurat na pucharową LM mielibyśmy jeszcze większe napięcie, a jakby ktoś grał jeszcze w krajowych pucharach które mamy przecież 2 to już w ogóle by wtedy nie było czasu na odpoczynek

stahustaszku komentarzy: 66521.12.2016, 11:22

Wg. mnie idealnym wyjściem sytuacji (przemęczenia w wiosennych meczach europejskich pucharów wynikających właśnie z braku przerwy świątecznej i ogólnej intensywności wszystkich meczów PL) byłoby rozegranie zgodnie z tradycją (bo wiadomo tradycja rzecz ważna, szczególnie dla Brytyjczyków no i kasa też jest b.ważna) meczów w okresie świątecznym a potem zrobienie 2 tyg. przerwy w styczniu na regenerację.

Uważam, że poziom ligi poszedł by w górę, podobnie jak forma w europejskich pucharach a co za tym idzie więcej punktów w rankingu, co daje większe możliwości etc.

Na plus też zmniejszenie ryzyka kontuzji czy też zainteresowania kibiców meczami (wiadomo mała przerwa spowodowała by większy głód PL wśród kibiców szczególnie po b. intensywnym okresie świątecznym).

chelsea989 komentarzy: 26721.12.2016, 11:00

Nikt nie broni wystawienia trenerom w jednym z tych 3 spotkan drugiej 11. Brak przerwy by zawsze, dopiero od momentu kiedy druzynom Angielskim przestalo isc w pucharach zaczeto mowic jaki ten okres jest zly. Ja np. uwielbiam w swieta usiasc przed telewizorem z rodzina i obejrzec meczyk, przegraja trudno jest atmosfera swiat a wygraja to tylko nastroj sie polepszy. Od zawsze tak bylo i mam nadzieje ze nic sie w tej kwestii nie zmieni :)

kosbat komentarzy: 45421.12.2016, 09:39

@Adi przykładowo Kevina po raz enty. :D

Adi17 komentarzy: 299821.12.2016, 09:18

@mizio2
Przede wszystkim hajs. Według mnie jest za dużo tego w tym okresie, ale z drugiej strony jest co oglądać w czasie wolnym.

mizio2 komentarzy: 7021.12.2016, 07:43

Moim zdaniem jest to podyktowane mamoną.

Oglądalność w tym okresie jest bardzo duża, tym bardziej, że jest to jedyna liga.

Przede wszystkim kasa

fabregas1987 komentarzy: 2579321.12.2016, 00:33

No właśnie, w lidze hiszpańskiej, francuskiej czy włoskiej również rozgrywa się 38 kolejek, a tam jakoś udaje się wygospodarować parę dni wolnego na odpoczynek i świętowanie. Czym to jest niby podyktowane?

MarkOvermars komentarzy: 913421.12.2016, 00:25

rafson

jakoś w innych ligach radzą sobie z tym problemem

Rafson95 komentarzy: 1053321.12.2016, 00:14

simpllemann
A wyobraź sobię, że jakby była kilkutygodniowa przerwa świąteczna, to wszystkie spotkania sezonu trzeba by było upchnąć zamiast w 9 miesiącach, to w 8, więc w jakimś okresie przerwy byłyby jeszcze mniejsze niż aktualnie są.

Necro komentarzy: 243420.12.2016, 23:40

Częściowo się zgodzę. Jest to zbyt mało odpoczynku dla piłkarzy, ale jest to też sprawdzian jakości całej kadry zespołu. Poza tym ludzie pracują w dużo gorszych warunkach, a jednak 140 tys funtów nie zarabiają. Cóż, może taki Ozil nie padnie na zawał od zbyt intensywnego biegania...

Simpllemann komentarzy: 52841 newsów: 52420.12.2016, 22:42

Wiem, że to tradycja, ale chore już jest, jeśli mecze nie dzieli nawet 48 godzin.