Dzisiejszego dnia Kanonierzy pokonali u siebie broniące się przed spadkiem Crystal Palace 2:0, dzięki czemu ponownie zajęli fotel lidera. Arsenal pozostanie na pierwszym miejscu w tabeli przynajmniej do jutrzejszego pojedynku Manchesteru City z Chelsea F.C.

Pierwsza połowa meczu na pewno nie zachwyciła kibiców zebranych na Emirates Stadium. Co prawda podopieczni Wengera dominowali w posiadaniu piłki, ale nie przekładało się to na okazje bramkowe. Jedną z niewielu sytuacji mogących zakończyć się zdobyciem gola przez Kanonierów była wrzutka Mesuta Özila, po której piłka szczęśliwym trafem o mało nie znalazła się w bramce strzeżonej przez Speroniego.

Drugą część gry Arsenal zaczął jednak wyśmienicie. Już w 47. minucie meczu po fantastycznym podaniu Santiego Cazorlii prowadzenie gospodarzom dał Alex Oxlade-Chamberlain, który lobem pokonał bramkarza rywali. Kilka minut później goście mogli wyrównać, ale dobrą interwencją popisał się Wojciech Szczęsny, dla którego było to – jak się później okazało – jedenaste spotkanie w Premier League bez utraty gola. Bohaterem dzisiejszego popołudnia był jednak Ox, który w 73. minucie po świetnie rozegranej akcji z Olivierem Giroudem ponownie wpisał się na listę strzelców i ustalił wynik meczu.

Crystal PalaceGaleria autor: Michał Koba źrodło: arsenal.com
dudekns komentarzy: 605003.02.2014, 12:24