Gamechanger of the Season - Nelson wśród nominowanych

Gamechanger of the Season - Nelson wśród nominowanych 01.06.2023, 07:16, Dominik Kwacz 10 komentarzy

Reiss Nelson został nominowany do nagrody Premier League Gamechanger of the Season za bramkę strzeloną w ostatnich sekundach zwycięskiego pojedynku z Bournemouth w marcu.

Nagroda ta przyznawana jest za wybitny indywidualny występ, który odmienił losy danego spotkania. W meczu z Bournemouth Arsenal przegrywał na własnym stadionie już dwa do zera i wiele wskazywało na ogromną niespodziankę. Po kontaktowej bramce Bena Whita, w 69 minucie na boisku zameldował się Nelson, który już chwilę później asystował przy golu Thomasa Parteya. Rozstrzygający gol padł jednak w ostatnich sekundach meczu, kiedy po rzucie rożnym piłka wylądowała na skraju szesnastki pod nogami Anglika, który idealnie przymierzył lewą nową i wprawił cały stadion w ekstazę.

O nagrodę poza rezerwowym graczem Kanonierów powalczą Jordan Pickford, Riyad Mahrez, Son Heung-Min, Erling Haaland i Rodrigo Bentancur. Zdobywcą nagrody w poprzednim sezonie został Ilkay Gundogan.

Głosowanie kończy się w piątek, a spośród głosujących wylosowana zostanie osoba, która wręczy zwycięzcy nagrodę przed meczem inaugurującym przyszły sezon Premier League.

Link do głosowania

BournemouthPremier LeagueReiss Nelson autor: Dominik Kwacz źrodło: Arsenal.com
notopyk komentarzy: 344112.06.2023, 15:53

gol nelsona wtedy wzor ale kitajec jak strzelil 3 gole w kilka minut.. raczej on to wygra

Kredens komentarzy: 369401.06.2023, 21:24

@sickstick napisał: "Większym gamechangerem był IMO gol Nketiaha w ostatniej minucie na Old Trafford"

to chyba było na Emirates

gawri90 komentarzy: 13301.06.2023, 17:48

@fabregas1987: zdecydowanie tak, będę zdziwiony jeśli Son nie wygra

Leehu komentarzy: 1049601.06.2023, 16:44

@sickstick: No nie koniecznie ten mecz musiałbyć wygrany bo jak Reiss wchodził na boisko to było 2-1 dla Bou, a potem poza bramką zaliczył przecież asystę przy bramce na 2-2. Nelson zdecydowanie zmienił oblicze tego meczu i nominacja jak najbardziej słuszna.

sickstick komentarzy: 275901.06.2023, 15:20

To była wspaniała chwila, ale żaden z niej geamcheanger of the season. Lider wygrał mecz który musiał wygrać, dzięki czemu pozostał w tym miejscu w którym był.

Większym gamechangerem był IMO gol Nketiaha w ostatniej minucie na Old Trafford, bo to właśnie po tej wygranej o Arsanlu zaczęto głośno mówić że będzie w walce o mistrza do samego końca, gdzie wcześniej ludzie tylko odliczali kiedy słoń wreszcie spadnie z drzewa.

BolekCorpse komentarzy: 22601.06.2023, 11:34

Bez chwili namysłu oddaję głos na tego Pana. Takie momenty nieczęsto się ogląda. Tak mi się skojarzyło z momentem jak Welbeck strzelał Leicester :)

kuzguwu komentarzy: 538401.06.2023, 11:25

Niesamowity moment

fabregas1987 komentarzy: 2577001.06.2023, 10:36

Ten hattrick w 13 minut po wejściu z ławki Sona chyba bardziej imponuje, ale dla kibica Kanonierow gol Nelsona to niesamowita chwila

gawri90 komentarzy: 13301.06.2023, 10:08

Z naszego punktu widzenia nagroda jak nic dla Nelsona, ależ to były emocje w tamtym spotkaniu

Gonzo92 komentarzy: 19201.06.2023, 09:24