Gazidis: Emery ma 3-letnią umowę

Gazidis: Emery ma 3-letnią umowę 24.05.2018, 11:04, Maciej Szymkowiak 24 komentarzy

Ivan Gazidis i Unai Emery podczas konferencji prasowej poruszyli kwestię tradycji klubowej, rozwoju młodych piłkarzy, zmniejszeniu odległości między mistrzem oraz o dokonywaniu odpowiednich wyborów. Oto, co powiedzieli:

O zachowaniu tradycji klubu...

UE: Sądzę, że w tym klubie jest wiele wspaniałych momentów, tych przed erą Wengera i po niej. Tradycja jest bardzo ważna, a ja należę do ludzi, którzy ją szanują i się do niej dostosowują. Wenger pozostawił bardzo istotne dziedzictwo i dokonał wielu fantastycznych rzeczy, dlatego pragnę to kontynuować, ale też dać coś od siebie. Oczywiście, to ważne, aby zaczynać od historii.

O zniwelowaniu luki między Manchesterem City...

UE: To nasz cel. Arsenal jest klubem z fantastycznym wizerunkiem i tożsamością. Wierzę w sukces i włodarze także. Chodzi o pokazanie marki i rangi tego klubu. Nie chcemy bać się żadnego klubu z Premier League, ani z Europy. Nasz cel to być najlepszymi i pokonywać najlepszych.

O doskonaleniu piłkarzy...

UE: Sądzę, że kwestią jest odpowiednia wiara. Będziemy mieć czas, aby porozmawiać o ulepszeniach. Już trochę poruszyliśmy tę kwestię i teraz będzie trzeba uzgodnić szczegóły, ale zarys wszystkiego już mamy. Zawsze ciężko pracuję jako trener i nie dlatego, że robię to lepiej od innych, ale dlatego, że wierzę, że to najważniejsza rzecz. Dużo od siebie wymagam. Jestem pasjonatem i pragnę przekazywać innym ludziom wokół mnie, że możemy, a nawet musimy doskonalić się w przyszłości. Chcę zarażać pożądaniem do samorozwoju, które rozwinie nas w lidze angielskiej i w Europie.

O młodych piłkarzach...

UE: Ważne, żeby dostawali szansę na jaką zasługują. Jeśli ją wykorzystają, to zyskają szacunek kolegów z drużyny. W piłce nożnej nie ma nic za darmo, a patrząc na historię Arsenalu, to piłkarze zawsze zasługiwali na swoje szansy. Nie będę przed nimi zamykał drzwi, więc dam młodym zawodnikom okazje, na które zasłużyli.

O działaniach związanych z nowym trenerem...

IG: Jestem dumny z procesu jaki przeszliśmy. Nie wiedzieliśmy jak długo to zajmie, ponieważ chcieliśmy z każdym z kandydatów porozmawiać. Nie zaczynaliśmy też przed ogłoszeniem Wengera o jego odejściu. Byłem zadowolony z naszej listy kandydatów i faktu, że udało się przeprowadzić rozmowy poza mediami. Było ogromne zainteresowanie ze strony topowych kandydatów, co mnie ucieszyło. Mieliśmy przygotowane dziesiątki godzin nagrań naszej wyłonionej trójki. Oglądaliśmy je zatem w sposób profesjonalny, obserwując jak zachowują się na boisku i poza nim. Zebraliśmy szczegółowe referencje od wielu wybitnych osób związanych ze światem piłki nożnej, którym mogliśmy zaufać. Tak jak powiedziałem, byłem zaskoczony, że udało się to wszystko załatwić w sposób poufny.

Kiedy usiedliśmy do rozmów, to minął cały dzień, zanim wszystko zostało uzgodnione. Odbyliśmy szeroko zakrojoną dyskusję, podczas której kontrargumentowaliśmy siebie nawzajem. Swoją drogą podczas całego tego procesu, ja, Raul i Sven nie rozmawialiśmy ze sobą zbyt wiele, ponieważ nie chcieliśmy wpływać na czyjąś wizję przed zaplanowaną dyskusją. Mieliśmy ośmiu kandydatów i po rozmowie z nimi chcieliśmy mieć niczym nie zmącone pomysły. Listę kandydatów ostatecznie zawęziliśmy do trzech i cały dzień ich omawialiśmy. Na koniec wzięliśmy kartki, które ponumerowaliśmy 1, 2, 3 i położyliśmy je na środku stołu. Kolejność naszych kandydatów była zgodna. Unai był na pierwszym miejscu naszej listy.

O kontrakcie Emery'ego...

IG: Jest to trzyletnia umowa.

Ivan GazidisUnai Emery autor: Maciej Szymkowiak źrodło: arsenal.com
Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany. Załóż konto lub zaloguj się w serwisie.
poprzednia1 następna
dudekns komentarzy: 605025.05.2018, 20:36

Taki standard. Oby Unai okazał się strzałem w dziesiątkę.

zly_kanonier komentarzy: 511125.05.2018, 13:42

3 lata to taka standardowa umowa, jak dobrze sobie będzie radził to pewnie po dwóch przedłużą

Chlopek komentarzy: 3605 newsów: 125.05.2018, 07:48

@kappapakap:
Raul Sanllehi - były detektor sportowy FCB u nas będzie podobną funkcje pełnił (negocjacje, umowy piłkarzy, rozmowy transferowe)
Sven Mislintat - były skaut BVB u nas też skaut (Znalazł nam Mavropanosa dla BVB sporo talentów)

IanWright komentarzy: 70125.05.2018, 05:59

@Marioht:
A ja rozumiem, że rozczarowanie Artety wynika wyłącznie z braku profesjonalizmu, i tego że brak mu doświadczenia, skoro nie przewidział tego że negocjacje mogą być prowadzone z innymi kandydatami jednocześnie. Więc chyba bardzo dobrze się stało, że Arteta dostanie więcej czasu na naukę.

kappapakap komentarzy: 14225.05.2018, 00:06

Kto to jest wspomniany Raul Sven i co znaczą dla klubu?

Chlopek komentarzy: 3605 newsów: 124.05.2018, 20:22

@Elastico07:
AW = po przegranej z MCI
UE = przed sezonem

Chlopek komentarzy: 3605 newsów: 124.05.2018, 20:20

Było 8, więc:
- Luis Enrique
- Massimiliano Allegri
- Unai Emery
- Mikel Arteta
- Thierry Henry
- Patrick Vieira
- Carlo Ancelotti
- Julian Nagelsmann/Jardim albo Asystent Kloppa.

Obstawiam, że tak wyglądała lista, a tych 3 to:
- Unai Emery
- Mikel Arteta
- Patrick Vieira

Marioht komentarzy: 611424.05.2018, 20:13

Czyli pewnie Arteta był w tej trójce.
Może jemu się wydawało, że zostanie trenerem, ale zarząd po prostu prowadził zaawansowane rozmowy z trzema kandydatami.
Do końca nie wiem jak było, ale coś mi się wydaje na podstawie tego co czytam, że wszystko odbyło się profesjonalnie.
Rozumiem z drugiej strony rozczarowanie Artety.

Elastico07 komentarzy: 1257324.05.2018, 16:15

@12Titi14: i o to mam do niego wielkie pretensje,wielu ludzi z tym zemną na czele czekało na wywiady zeby uslyszec jakies konkrety,zeby zaczął wkoncu mowic na czym stoimy a on typowo nas wszystkich zlewał i wjeżdzał ze swoimi tekstami które przewijały sie milion pięcset razy.

Elastico07 komentarzy: 1257324.05.2018, 16:12

@12Titi14: Ciężko było brać na poważnie to co on mowił bo w kółko powtrzał to samo które zupelnie nie trafiały w sedno i nie pokrywały sie z rzeczywistościa,jego wywiady były wyuczoną regułą.

12Titi14 komentarzy: 4302 newsów: 57024.05.2018, 15:43

@Elastico07: Myślę, że różnica jest taka, że wyśmiewane było cokolwiek mówił Wenger.

UE: Sądzę, że kwestią jest odpowiednia wiara [odnośnie piłkarzy].
AW: Wierzę w mój zespół.
Typowy Janusz: Taa, Siwy graj Welbeckiem i Iwobim to spadniesz do Championship.

Elastico07 komentarzy: 1257324.05.2018, 15:11

UE:"Nie chcemy bać się żadnego klubu z Premier League, ani z Europy. Nasz cel to być najlepszymi i pokonywać najlepszych.""

AW: ''Manchester City to lepsza od nas drużyna""

Rozumiem ze to na ten moment prawda,ale widzicie różnice w mentalności ?

Leehu komentarzy: 1049624.05.2018, 13:44

@Traitor: Ok jeśli to była ironia to wybaczam co nie zmienia faktu że pojawiają się głosy krytyki tego wyboru, a moim zdaniem on najgorszy nie jest. :)

Traitor komentarzy: 10342 newsów: 2424.05.2018, 12:14

@Leehu
Poczucie humoru? Wyczuj żart, halo! Ja jestem bardzo zadowolony z tego, że Emery został naszym trenerem :)

Leehu komentarzy: 1049624.05.2018, 12:06

@Traitor: Kurde jak mnie tacy rozbrajają człowiek nawet meczu nie rozegrał a ten chce już go zwalniać, nie wiesz jakim trenerem Arsenalu będzie Emery, nie wiesz jakim byłby Allegri, nie jesteś w stanie przewidzieć jak w Arsenalu poradziłby sobie Enrique. Każdy trener to zagadka jeden mniejsza, drugi większa z ocenami raczej warto się wstrzymać przynajmniej do 5. kolejki, choć to też jest głupie bo było wiele przykładów gdzie po 5. kolejce kluby były już skreślane z listy kandydatów do tytułu, a później te zespoły łapały formę. Tak czy inaczej powiem wam tyle że każdy kto teraz domaga się zwolnienia Emery'ego nie może nazwać się kibicem Arsenalu, bo kibicowanie to nie jest ciągłe kwestionowanie decyzji zarządu, a wiara w to że zespół będzie kroczył od zwycięstwa do zwycięstwa. Bo można wydać 300 mln i zdobyć tytuł co pokazał jeden zespół z Manchesteru, ale można też wydać prawie tyle samo pieniędzy i ledwo zająć drugie miejsce co pokazał drugi klub z tego miasta. :)

Forever_gunner komentarzy: 255524.05.2018, 11:59

No proszę jaka zgodność w zarządzie. Gdy czytałem o tych kartkach to też najpierw pomyślałem, że rzucali na stół i która się odwróciła to tego trenera wybiorą. xD Wygląda na to, że to tak długo trwało, bo rzeczywiście rozmawiali z wieloma kandydatami. Pewnie Allegri też był wśród nich, ale widocznie nie satysfakcjonowała go oferta pracy u nas i chciał zostać we Włoszech. Z tych wszystkich kandydatur i tak uważam, że dokonali dobrego wyboru. Dobrze, że Arteta jednak został odstawiony. Teraz można trochę odetchnąć, czekać aż Unai porobi transfery i zbuduje nić porozumienia z drużyną, a my siądziemy głęboko w fotelach przy mundialu.

ozzy95 komentarzy: 2014 newsów: 124.05.2018, 11:58

@rev:

W końcu jakiś głos rozsądku na tej stronie. Pomiędzy komentarzami z oskarżeniami o defraudację, nieudolność i skąpstwo czasem trafi się ktoś widzi szerszy kontekst. Kto nigdy nie pracował wewnątrz dużej organizacji nie zrozumie do końca jak wielka odpowiedzialność jest po stronie zarządzających. Przede wszystkim to oni dysponują najlepszą informacją, która pozwala im na podejmowanie decyzji. A błędów nie popełnia tylko ten kto nic nie robi. Jeśli to Gazidis jest autorem tych zmian lub przynajmniej głównym ich inicjatorem to należy mu się za to duży plus.

Może to nie czas na hurraoptymizm, ale na pewno wielu kibiców w końcu zerka z nadzieją na przyszłość.

lordoftheboard komentarzy: 824524.05.2018, 11:36

Ciekawe, czy Allegri był w ogóle na liście :D

Pewnie to byli: Arteta, Vieira, Henry, Rodgers, Ancelotti, Pelegrini, Luis Enrique i Emery :D

Womanizer komentarzy: 995424.05.2018, 11:33

@mikowhy:

Na pewno nie. Raczej chodziło o Enrique, Artete, Ancelottiego, Vieire/Henryka i może z Sarrim też gadali (bo odszedł z Napoli)

Traitor komentarzy: 10342 newsów: 2424.05.2018, 11:27

O kontrakcie Emery'ego...
IG: Jest to trzyletnia umowa.

@ejmati - wiesz co robić xD

Sykooo (zawieszony) komentarzy: 4924.05.2018, 11:22

Ja wierzę i sądzę, że nie jest to zły wybór jeśli chodzi o Emery'iego. Ale każdy dobrze wie, że tutaj trzeba zrobić 3-4 dobre transfery i wzmocnić pomoc, obronę i bramkę, jeśli tego dokonamy, to o top4 jestem spokojny i mam nadzieję, że LE będzie nasza. Wierzę mocno i nie mogę doczekać się sezonu! go go go.

rev komentarzy: 161524.05.2018, 11:15

Ale hejterzy i znawcy z Twittera dalej będą prowadzić swoją ofensywę przeciwko klubowi, który - zgodnie z fantazyjną rzeczywistością, jaką sobie zaprojektowali w swoich umysłach o wątpliwym potencjale - wyboru kandydata na trenera dokonywał w panice, bez pomysłu i planu.

mikowhy komentarzy: 3217 newsów: 1024.05.2018, 11:10

Czyli Allegri mógł być jednym z tych ośmiu kandydatów i mógł być zainteresowany pracą, a oni i tak woleli Emery’ego

roni komentarzy: 91624.05.2018, 11:10

Trochę się przestraszyłem z początku. Nie doczytawszy do końca, myślałem, że oni po prostu wylosowali kandydata z tych kartek :D

poprzednia1 następna
Następny mecz
Ostatni mecz
Arsenal - Everton 19.05.2024 - godzina 17:00
2 : 1
Tabela ligowa
Tabela strzelcówStrzelcy
DrużynaMWRPPkt
1. Manchester City38287391
2. Arsenal38285589
3. Liverpool382410482
4. Aston Villa382081068
5. Tottenham382061266
6. Chelsea381891163
7. Newcastle381861460
8. Manchester United381861460
9. West Ham3814101452
10. Crystal Palace3813101549
11. Brighton3812121448
12. Bournemouth381391648
13. Fulham381381747
14. Wolves381371846
15. Everton381391640
16. Brentford381091939
17. Nottingham Forest38992032
18. Luton38682426
19. Burnley38592424
20. Sheffield Utd38372816
ZawodnikBramkiAsysty
E. Haaland255
C. Palmer2110
A. Isak201
O. Watkins1913
D. Solanke193
Mohamed Salah1810
Son Heung-Min179
P. Foden178
B. Saka168
J. Bowen166
SondaMusisz być zalogowany, aby posiadać dostęp do ankiety.
redbox.pl
Publicystyka
Wywiady
Piłka nożna
Probukmacher.pl
UdanaRandka.com