Girard o pojedynku z Arsenalem

Girard o pojedynku z Arsenalem 19.09.2012, 13:05, Michał Lach 22 komentarzy

Trener Montpellier - Rene Girard - stwierdził, że ma czego żałować po meczu z Arsenalem, w którym jego podopieczni najpierw stracili jednobramkowe prowadzenie, by ostatecznie ulec rywalowi 1-2.

Younes Belhanda wykorzystał rzut karny w stylu Panenki i wyprowadził gospodarzy na prowadzenie. Jednak gole Lukasa Podolskiego i Gervinho strzelone w ciągu dwóch minut sprawiły, że to goście wyszli na prowadzenie, które udało im się utrzymać do końca pojedynku na Stade de la Mosson.

Girard ma nadzieję, że jego gracze wyciągną wnioski z błędów popełnionych w debiucie w Champions League i poprawią swoją grę w kolejnych meczach tych rozgrywek.

- Mam sporo satysfakcji, ale również dużo zastrzeżeń - powiedział. - Objęliśmy prowadzenie już na początku meczu. Jednakże wciągu dwóch minut niemal zabiliśmy się. Straciliśmy koncentrację - obecnie zdarza się to nam zbyt często.

La Paillade znacznie poprawili swoją grę w drugiej odsłonie meczu, jednak nie udało im się wyrównać. Remy Cabella był najbliżej szczęścia, gdyż piłka po jego strzale trafiła w poprzeczkę.

- W drugiej połowie pokazaliśmy wiele determinacji. Mieliśmy kilka okazji, by doprowadzić do remisu, lecz nie udało się nam to - mówi Girard. - To będzie nowy początek sezonu. Zdominowaliśmy jedną z najlepszych europejskich drużyn, a to chyba nie zdarza się zbyt często.

- Po przerwie zaprezentowaliśmy prawdopodobnie najwyższy poziom gry od początku sezonu. Jednak nie możemy się cieszyć i myśleć, że wszystko jest w porządku (MHSC zdobyli jedynie 4 punkty w pierwszych 5. kolejkach Ligue 1 - przyp. red.)

- Powiedziałem, że nasza kwalifikacja (do fazy pucharowej - przyp. red.) zależy od naszych wyników u siebie. Jeszcze tylko dwa mecze przed nami, będzie ciężko. Jeśli uda nam się sprawić niespodziankę w jakimś wyjazdowym spotkaniu i kontynuować dobrą grę, możemy osiągnąć coś interesującego.

Liga MistrzówMontpellierRene Girard autor: Michał Lach źrodło: ESPN
DawidAFC komentarzy: 18095 newsów: 125122.09.2012, 09:07

Szybko wyszliśmy na prowadzenie, mimo, że przegrywaliśmy, a potem kontrolowaliśmy spotkanie :P

Kaczaza komentarzy: 722520.09.2012, 07:32

michal192837465

Żwirek cały czas więc jest zestresowany..

malyglod komentarzy: 648919.09.2012, 19:50

Mają kilku kapitalnie technicznie wyszkolonych graczy. Paru bym u nas chętnie zobaczył. Na pewno przed nimi wielka piłkarska przyszłość.

Simpllemann komentarzy: 52849 newsów: 52419.09.2012, 19:50

A może nie chciał pogrążać swojej byłej drużyny. No ale to jednak zawodowiec, teraz gra dla Arsenalu. W piłce nie ma miejsca na sentymenty.

michal192837465 komentarzy: 765419.09.2012, 19:48

Giroud się wczoraj za bardzo stresował, dlatego nie było gola.

crisadus komentarzy: 850719.09.2012, 19:37

Mnie wczoraj zaciekawił Remy Cabella. Świetnie wyszkolony technicznie. Za parę lat może grać na wysokim poziomie. Podobnie jak Belhanda.

fabregas1987 komentarzy: 2581919.09.2012, 19:09

trzeba im przyznać, że technicznie są wyszkoleni bajecznie, nie pamiętam kto tak zagrał, ale sitko Coquelina było wyborne ;))

jimmykanonier1886 komentarzy: 1078419.09.2012, 18:14

urwia punkty szalke i grekom

QuaresmaMiz14 komentarzy: 274819.09.2012, 17:54

Belhanda jest świetny.Chciałbym go u nas gdyby było miejsce :)

piter1908 komentarzy: 510519.09.2012, 17:05

Ten Cabella zrobił wczoraj wrażenie :) Fajnie Lekko biega z piłką nie boi się odważnych decyzji i dobrze gra z pierwszej piłki :) Może Wenger też zawiesi na nim oko ;]

niski93 komentarzy: 581619.09.2012, 16:59

Zobaczymy, czy na Emirates też nas zdominujecie... :P

mitmichael komentarzy: 4924319.09.2012, 16:43

I tacy trenerzy mi sie podobaja - nie jedzie od razu na sedziego tylko godnie przyjmuje porazke. Rzeczywiscie zdominowali Nas w 2 połowie - mam nadzieje, ze to tylko przez Nasze zmeczenie bo w koncu w niedziele mamy mecz z City

Repcak komentarzy: 32419.09.2012, 16:16

Ale doping kibiców mieli naprawdę niezły, cały stadion śpiewał a to 'tylko' 30 tys osób.

pioafc komentarzy: 4392 newsów: 219.09.2012, 14:42

Yanga Mbiva, Cabela i Belhanda. Zagrali z nami świetne zawody. Gdyby choć jeden z nich trafił z pewnością wzmocnił by znacząco skład.

kubaw2000 komentarzy: 25019.09.2012, 14:36

Ja bym chciał tego Belhandę :)

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 119.09.2012, 14:23

Jakoś jestem spokojny o wynik meczu rewanżowego. Montpellier gra ładny otwarty futbol, a nam to na rękę, bo nie musimy otwierać 'konserwy'. No i jesteśmy lepsi o 1-2 poziomy ;-)

cavlary komentarzy: 262019.09.2012, 14:10

Jak dla mnie najcięższe będzie Schalke...

Zdominowali nas? taaa.. Trzeba było się oszczędzać przed niedzielą :P...

bartosz93m komentarzy: 103519.09.2012, 14:04

Jezeli marzymy o sukcesach to za mecze z Montpelier powinniśmy sobie wpisywac 6 pkt z automatu

miki9971 komentarzy: 6549 newsów: 219.09.2012, 13:38

A według mnie spotkanie na Emirates będzie podobne do tego, kiedy to gościliśmy Brage w LM... ;)

scKanonier94sc komentarzy: 318919.09.2012, 13:23

Pewnie jak przyjada na Emirates tez sprawia wiele klopotu, jak dla mnie to najmocniejszy rywal w tej grupie i tym bardziej mnie cieczy ze wygralismy na wyjezdzie