Giroud: Remis jest sprawiedliwym wynikiem

Giroud: Remis jest sprawiedliwym wynikiem 29.01.2014, 13:08, Michał Koba 20 komentarzy

Wczoraj Kanonierzy zremisowali w wyjazdowym spotkaniu z Southamptonem 2:2. Olivier Giroud twierdzi, że Święci są jedną z najlepszych ekip z jakimi Arsenal mierzył się w tym sezonie. Napastnik jest zdania, że remis na St Mary’s Stadium to sprawiedliwy rezultat.

W pierwszej połowie wczorajszego pojedynku podopieczni Arsene'a Wengera wyglądali na zagubionych i grali dużo poniżej oczekiwań kibiców. Druga połowa była już nieco lepsza w ich wykonaniu, dzięki czemu - za sprawą bramek Oliviera Girouda i Satniego Cazorli - udało im się dwukrotnie pokonać Artura Boruca. To jednak nie wystarczyło, aby zdobyć komplet punktów. Sytuację dodatkowo skomplikowała czerwona karta, jaką obejrzał Mathieu Flamini.

Giroud wyraził swoje niezadowolenie z faktu że Arsenal opuszcza południowe wybrzeże bez zwycięstwa, ale jednocześnie przyznaje, że Kanonierzy mają za sobą jeden z najtrudniejszych sprawdzianów podczas obecnej kampanii.

- W pierwszej części gry nie potrafiliśmy grać swojej piłki. Prawdopodobnie dlatego, że Southampton w świetny sposób zamknął nas na własnej połowie.

- Na szczęście po przerwie wróciliśmy silniejsi i zaprezentowaliśmy się znacznie lepiej. Szkoda jednak, że nie udało nam się przechylić szali zwycięstwa na naszą stronę.

- Southampton to jedna z najlepszych drużyn z jakimi przyszło nam się mierzyć w tym sezonie i bezapelacyjnie zasłużyli na remis. Musimy jednak teraz wrócić na ścieżkę zwycięstw, a okazja do tego przyjdzie już w niedzielę. Gramy u siebie, więc nie możemy się już doczekać tego meczu – zakończył Francuz.

Olivier GiroudSouthampton autor: Michał Koba źrodło: arsenal.com
Oldgunner3 komentarzy: 982429.01.2014, 21:42

Nie wynik martwi lecz koszmarny styl gdy zostaliśmy stłamszeni przez drużynę która wyglądała na naszym tle jak mistrzowie świata grający z mistrzami Oceanii;patrząc na to trudno było nie odnieść wrażenia,że nasze dotychczasowe miejsce było fenomenem i nieco ponad stan,ale mimo wszystko wciąż uważam,że stać nas na skuteczną walkę o pierwszą 4 bo chelsea,a zwłaszcza city trudno będzie nam prześcignąć chyba,że posypią sie u nich kontuzje,ale to raczej nasza specjalność .Wczorajszy mecz pokazał,że strasznie potrzeba nam naszych walecznych Brytów - bez tej trójki i znowu grając Flam. i Artetą razem byliśmy strasznie podatni na ciosy i łatwi do rozgryzienia.W naszej trudnej sytuacji kadrowej która zamiast się polepszać non stop się pogarsza nawet przyjście Draxa niewiele zmieni;a Giroud nie powinien pierniczyć o zasługach bo to nie obóz harcerski tylko powinien wraz z kumplami b. zapier....ć.Trochę już zaczynają mierzić te gładkie słówka ''powrót na ścieżkę zwycięstw'' etc. - z CP czemu nie,ale co potem?!

jaque komentarzy: 124929.01.2014, 19:19

tragicznie graliśmy w 1 połowie

Rafaello16 komentarzy: 8329.01.2014, 19:04

stać było nas na lepszy wynik

BigPower komentarzy: 2672 newsów: 229.01.2014, 18:12

Giroud mówi o Soton jakby buli nie do pokonania, jakby o mistrzostwo walczyli albo o top 4 a taka chelsea 3-0 na obiekcie sotonu potrafiła wygrać...

losnumeros komentarzy: 1319029.01.2014, 17:59

pierre_afc;

Zgodzę się powinien iść za akcję, ale bez przesady on jest napastnikiem powinien zabrać się z piłką i uderzyć. Czy Suarez, Dżeko, Rooney, albo jakiś słaby napastnik podawał by w tym momencie piłkę? Raczej nie podał by tylko by strzelał.

Dominik11 komentarzy: 2023029.01.2014, 16:50

trzeba napastnika bo giroud ok na te slabsze zespoły ale nie na najlepszych

Infanter komentarzy: 112829.01.2014, 16:38

Czasami idioci lepiej grają niż mądrzy...
Po prostu nie idzie Nam od kilku sezonów w Southampton (dawno tam nie wygraliśmy, z tego co pamiętam). Statystyki wzięły górę, jakiś pechowy dla Nas ten stadion w ostatnich latach. Na szczęście w drugiej połowie zaczęli grać. Wniosek: Kanonierzy mają cały czas formę, tylko muszą grać bez na luzie, bez tremy :)

pierre_afc komentarzy: 1207129.01.2014, 16:36

@losnumeros - Tutaj się z Tobą nie zgodzę. Giroud sądził, że Gibbs będzie wbiegał w pole karne za akcją i Francuz chciał mu odegrać piłkę, ale Gibbs zamiast biec dalej to zatrzymał się. Gdyby na jego miejscu był Cazorla czy Wilshere to by biegli za akcją i zapewne by dostali tą piłkę.

Paniu76 komentarzy: 1246429.01.2014, 15:27

w 1 połowie zagraliśmy jak idioci...

losnumeros komentarzy: 1319029.01.2014, 15:27

Giroud naucz się w końcu w polu karnym przyjmować piłkę i uderzać na bramkę. Sytuacja z Gibbsem dostał piłkę i zamiast ją przyjmować i uderzyć a do tego jest lewo nożny to idealna sytuacja to nie celnie odgrywa piłkę. Nawet napastnicy z polskiej ekstraklasy by to przyjeli i uderzyli. Jedny plus należy mu sie za bramkę bo wbił ładną. Niech wenger go w końcu czegoś nauczy na tym ataku. On nie moze cały czas po piłkę się cofać bo nie mamy wtedy napastnika.

kamo99111 komentarzy: 693129.01.2014, 14:27

Hmm... Według mnie to: "Arsenal powinien się cieszyć z 1 pkt". Wczoraj pierwsza połowa to była do dupy... Stworzyliśmy sobie tylko jedną sytuację z rzutu rożnego w 47 minucie :/ Druga połowa to było takie pół na pół. W pierwszej połowie drugiej odsłony meczu przeważaliśmy my, potem inicjatywę przejęli na nowo gracze Soton!

CesK komentarzy: 210729.01.2014, 14:19

Ameryki nie odkrył;p

slepywenger komentarzy: 262929.01.2014, 13:45

To prawda , mozna bylo sie spodziewac ze gdzies zgubimy pkt tak samo jak jeszcze zgubią je pozostale drużyny , tylko znajac nasz terminarz i nasza gre z tymi najmocniejszymi , do tego tylko z Giroudem w ataku i innymi kontuzjami moze byc bardzo ciezko zeby znow powalczyc o trofeum

Szogun komentarzy: 28850 newsów: 329.01.2014, 13:41

Bez przesady akurat remis jest sprawiedliwy.

bmwz5 komentarzy: 6280 newsów: 34129.01.2014, 13:34

Cóż.. Teraz trzeba liczyć na koguty i West Ham. Głupio stracone dwa punkty, ale to jeszcze nie koniec świata, jeszcze dużo spotkań do końca sezonu.

lays komentarzy: 3987129.01.2014, 13:28