Godne pożegnanie legendy. Arsenal gromi Burnley 5-0!

Godne pożegnanie legendy. Arsenal gromi Burnley 5-0! 06.05.2018, 23:58, Patryk Bielski 1184 komentarzy

Kanonierzy spisali się na piątkę w pożegnalnym meczu Arsene'a Wengera w północnym Londynie. Podopieczni francuskiego szkoleniowca nie pozostawili złudzeń, kto zakończy obecny sezon Premier League na szóstej lokacie w tabeli i rozgromili Burnley aż 5-0. Rywale wyraźnie odstawali dzisiaj od gospodarzy i zasłużenie schodzili z boiska pokonani.

Arsene Wenger dokonał kilku zmian w składzie w porównaniu z ostatnim meczem Ligi Europy przeciwko Atletico. Nie licząc Bellerina, cała defensywa łącznie z bramkarzem została przebudowana. W wyjściowej jedenastce mogliśmy oglądać też długo wyczekiwany duet Lacazette - Aubameyang.

Arsenal: Cech, Bellerin, Chambers (77' Mertesacker), Mavropanos, Kolasinac, Xhaka, Wilshere (72' Ramsey), Mchitarian, Iwobi, Aubameyang, Lacazette (72' Welbeck).

Burnley: Pope, Lowton, Long, Tarkowski, Ward, Lennon (71' Koudou), Cork, Hendrick, Westwood, Gudmundsson (89' Wells), Barnes (22' Vokes).

Strzelaninę na The Emirates rozpoczął Pierre-Emerick Aubameyang. Gabończyk wykorzystał dobre dogranie piłki w pole karne przez Lacazette'a i z najbliższej odległości umieścił piłkę w siatce. Ten drugi tuż przed przerwą podwyższył stan spotkania na 2-0 po dograniu Hectora Bellerina. Hiszpan tego popołudnia spisywał się naprawdę dobrze, co rusz napędzając stracha defensywie The Clarets.

Pierwszą groźną akcję goście przeprowadzili dopiero po przerwie, kiedy Sam Vokes był bliski pokonania Cecha po strzale głową z bliskiej odległości. To by było jednak na tyle. Te popołudnie należało do Arsenalu i Arsene'a Wengera.

W 54. minucie przy akompaniamencie pełnych trybun potężnym uderzeniem ze skraju pola karnego popisał się Sead Kolasinac i było już 3-0. Bośniak wykorzystał dobrą akcję Jacka Wilshere'a, który oszukał jednego z rywali w środku pola i świetnie rozrzucił futbolówkę na lewą flankę. Nie minęło dziesięć minut, a Arsenal prowadził 4-0. Tym razem w roli głównej wystąpił Alex Iwobi. Skrzydłowy Arsenalu soczystym strzałem pod poprzeczkę z okolic jedenastki nie dał szans Pope'owi.

Kwadrans przed końcem wynik meczu ustalił Aubameyang. Ponownie w roli asystenta wystąpił Bellerin, dobrze dogrywając futbolówkę z prawej strony boiska. W końcówce meczu bliski zdobycia bramki był jeszcze Danny Welbeck, jednak strzał Anglika z woleja wylądował na spojeniu bramki.

W tym meczu próżno szukać słabych ogniw wśród Kanonierów, bo cały zespół zagrał bardzo dobrze, prezentując kombinacyjny futbol, pełen polotu i bramek. Można wyróżnić jednak kilku piłkarzy, a wśród nich na pewno znaleźliby się Aubameyang, Lacazette, Bellerin czy Alex Iwobi, który dzisiejszego dnia świetnie czuł się w rozprowadzaniu akcji ofensywnych. Pewnie zagrała też obrona, co w obecnym sezonie nie zdarzało się zbyt często.

Po spotkaniu odbyło się huczne pożegnanie Arsene'a Wengera. Kiedy Francuz wreszcie pojawił się na murawie, długo nie mógł zabrać głosu, gdyż na trybunach słychać było tylko gromkie "One Arsene Wenger.". W swoich pierwszy słowach życzył swojemu przyjacielowi, odwiecznemu rywalowi na murawie - Sir Alexowi Fergusonowi - zdrowia po wczorajszych, smutnych wydarzeniach. Chapeau bas! Pełne pożegnanie Bossa, jak i skrót meczu, znajdziecie w poniższych filmikach. Merci Arsene.

Oceń piłkarzy Arsenalu po meczu z Burnley

Skrót spotkania:

Pożegnanie Wengera:

Arsene WengerBurnley autor: Patryk Bielski źrodło: własne
Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany. Załóż konto lub zaloguj się w serwisie.
michalal komentarzy: 1040608.05.2018, 22:43

@ChatCrapGetBanged:

Bardzo podobnie jak z Arsenalem, ale każda drużyna inaczej określa "spadek" :)

mistiqueAFC komentarzy: 2676908.05.2018, 22:43

Brawo Soton!

michalal komentarzy: 1040608.05.2018, 22:41

No to WBA poleciało :)

ChatCrapGetBanged komentarzy: 492508.05.2018, 22:40

"Dziecku najtrudniej takie sprawy wytłumaczyć"

Słuchaj synek, nasz klub pluje nam w twarz. Od miesiąca w wywiadach gadają, że każdy mecz będzie jak finał pucharu, ale nawet nie chce im się biegać i zbierają oklep co tydzień. Tak wygląda życie. Będziesz rozczarowywany cały czas, więc nie uzależniaj szczęścia od czegoś, na co nie masz wpływu. Pewnie spadniemy, ale przynajmniej można liczyć na nowego trenera. I bilety będą tańsze :>

Nic trudnego.

Ranczomen komentarzy: 1069608.05.2018, 22:39

@praptak: Uważaj, bo Ci zaraz obrońcy praw umęczonych bobrów pod chatę wbiją i dopiero zobaczysz!

ZelGrey komentarzy: 252408.05.2018, 22:39

No to Święci realnie patrząc zapewnili sobie utrzymanie.

Jacek1s komentarzy: 469508.05.2018, 22:38

@Witowo95: To wyznanie tak mi się z Wykopem mocno skojarzyło.

Kysio2607 komentarzy: 1335708.05.2018, 22:38

no to Southampton zostaje z nami!

SowinhoO komentarzy: 100708.05.2018, 22:37

Jest jutro nasz mecz w TV ?

praptak (zawieszony) komentarzy: 668408.05.2018, 22:35

Taaak? To przez cały tydzien mnie nie będzie i zobaczymy jak sobie poradzicie. Nie zapominajcie że jestem hakerem i pozablokuje Wam komputery

ChatCrapGetBanged komentarzy: 492508.05.2018, 22:33

Huddersfield nie powinno zdobyć nawet punktu, ale zwycięstwo Swansea z kimkolwiek jest dla mnie obecnie nieprawdopodobne. Jeden efekt nowej miotły to za mało, żeby utrzymać się w tej lidze. Nie zasłużyli.

arsenallord komentarzy: 20900 newsów: 11708.05.2018, 22:32

No i w walce o utrzymanie to Arsenal może jeszcze rozdawać karty.

Ranczomen komentarzy: 1069608.05.2018, 22:32

I sie Soton utrzyma. A tak byłoby 9 punktów łatwiejszych o 90% eh.............

ZelGrey komentarzy: 252408.05.2018, 22:31

Gdyby WBA się uratowało jakimś cudem przed spadkiem - mając naprawdę trudny terminarz w końcówce sezonu i ogrywając United i Tottki i remisując z Live , to byłaby naprawdę fajny finał walki o utrzymanie :)

Elastico07 komentarzy: 866308.05.2018, 22:31

Mustafi w najgorszej 11 sezonu wg goal.com zgadzacie się? Wg mnie patrząc na jego cenę i potencjał zasługuję

michalal komentarzy: 1040608.05.2018, 22:29

@praptak:

Daj już spokój.

praptak (zawieszony) komentarzy: 668408.05.2018, 22:28

dobra nie umiem ide bo bana wylapie

praptak (zawieszony) komentarzy: 668408.05.2018, 22:28

a botoks jest znieczulany?

Nie rozumiem
W sensie czy obszar poddawany zabiegowi jest znieczulany?

Nie, wstrzykiwany materiał
jasne że obszar;p

Myślę że tak

Freo98 komentarzy: 238208.05.2018, 22:27

Jacy braci Ayew sa tragiczni

praptak (zawieszony) komentarzy: 668408.05.2018, 22:27

jak tu wysac calą rozmowe bo jest fajna?

arsenallord komentarzy: 20900 newsów: 11708.05.2018, 22:26

Dawać Swansea na remis. Niech WBA się uratuje.

LordPrettyFlacko (zawieszony) komentarzy: 49808.05.2018, 22:24

LSD

Witowo95 (zawieszony) komentarzy: 12773 newsów: 108.05.2018, 22:24

@Jacek1s: Paaaaaanie, to nie wykop.pl

Jacek1s komentarzy: 469508.05.2018, 22:24

@praptak: #logikarozowychpaskow oznaczaj to albo usuń konto! :v

michalal komentarzy: 1040608.05.2018, 22:23

@Witowo95:

Mam taką nadzieję, nie życzyłem im przed sezonem (Huddersfield) ale wolę Swansea. Spadek Stoke i WBA mnie bardzo cieszy :)

rreddevilss (zawieszony) komentarzy: 448308.05.2018, 22:22

@youngboy:

Wiem z kim grają, wiem też jak Arsenal spisuje się na wyjazdach, 1 punkcik wyszarpia jak na moje

praptak (zawieszony) komentarzy: 668408.05.2018, 22:22

nie przesyla sie cala to olewam.

praptak (zawieszony) komentarzy: 668408.05.2018, 22:21

Ciekawe czy to boli trochę;p

Pewnie jak naklucie igła

adamkanonier komentarzy: 98108.05.2018, 22:21

Brać Fabiana :P A tak swoją drogą... lepszy Fabian czy Butland? xD

praptak (zawieszony) komentarzy: 668408.05.2018, 22:21

Moja rozmowa:

a botoks jest znieczulany?

Nie rozumiem
W sensie czy obszar poddawany zabiegowi jest znieczulany?

Nie, wstrzykiwany materiał
jasne że obszar;p

Myślę że tak

youngboy komentarzy: 162808.05.2018, 22:20

@rreddevilss
Ale zobacz z kim grają. Chelsea będzie bardzo zmotywowana, bo walczy o top 4. My zapewne też zagramy na 100%, bo nie wierzę, że piłkarze odpuszczą ostatni mecz Wengera.

Witowo95 (zawieszony) komentarzy: 12773 newsów: 108.05.2018, 22:20

@rreddevilss: Mam nadzieję, że na finiszu wywalą się i rozwalą sobie głupi ryj. Przynajmniej spełniłoby się moje ciche marzenie związane ze spadkiem trójki WBA, Stoke i Huddersfield.

rreddevilss (zawieszony) komentarzy: 448308.05.2018, 22:19

Huddersfield przy tym wyniku * słownik szaleje

rreddevilss (zawieszony) komentarzy: 448308.05.2018, 22:19

@Witowo95:
Huddersfieldbprsy tym wyniku potrzebuje 1 punkciku, do zrobienia

Kysio2607 komentarzy: 1335708.05.2018, 22:19

Spokojnie. Swansea ma Stoke u siebie i lepszy bilans niz Huddersfield. W takim wypadku jak jutro Chelsea wygra to los Swansea w naszych nogach :D a skoro to ostatni mecz Wengera to wątpię, żeby Francuz nie chciał się pożegnać zwycięstwem :)

Witowo95 (zawieszony) komentarzy: 12773 newsów: 108.05.2018, 22:17

*wrócą

Witowo95 (zawieszony) komentarzy: 12773 newsów: 108.05.2018, 22:17

Wszystko idzie zgodnie z planem. Święci dziś wygrają, Swansea w niedzielę ogra Stoke, a Huddersfield 2 razy w plecy z londyńskimi ekipami i wróciły tam gdzie ich miejsce.

youngboy komentarzy: 162808.05.2018, 22:17

@schnor25
Niekoniecznie. Do utrzymania wystarczy, że ograją Stoke, a Hudd przegra oba mecze. Grają z nami i z Chelsea.

schnor25 komentarzy: 1819808.05.2018, 22:16

No to Swansea jedną nogą w Championship. I dobrze, bo sportowo byli słabi w tym sezonie, a Łukasz i tak z powodzeniem znajdzie pracodawcę w PL, albo może uda się w innym kierunku.

mistiqueAFC komentarzy: 2676908.05.2018, 22:15

Gabba!!

Nara Swansea!

Slaviola komentarzy: 464808.05.2018, 22:15

Moim zdaniem Swansea może spaść, Fabian i tak znajdzie sobie nowego pracodawcę w PL.

Slaviola komentarzy: 464808.05.2018, 22:14

i 0:1 dla Świętych

michalal komentarzy: 1040608.05.2018, 22:14

Lipa... :/

Slaviola komentarzy: 464808.05.2018, 22:14

Gabiadinhi xD

Slaviola komentarzy: 464808.05.2018, 22:13

@praptak:

I to jest prawdziwy facet!
Polać Mu!
:D

Slaviola komentarzy: 464808.05.2018, 22:12

He he he... Bendarek to prawdziwy twardziel!
Po takim knockoucie koniecznie chciał zostać na boisku i dalej walczyć z kolegami na placu boju.

Podoba mi się taka postawa.
Mogą być z Niego ludzie!

schnor25 komentarzy: 1819808.05.2018, 22:12

Może jakiś wstrząs mózgu, wiadomo chce grać, pokazać, że nie jest "miętką fają", ale lepiej spasować. Jeszcze wiele spotkań przed Nim, czy to w PL czy w Repce. Swoje dzisiaj i tak wybiegał.

mistiqueAFC komentarzy: 2676908.05.2018, 22:10

Jednak nosze nie są potrzebny.Doszedl chłopak do siebie

Witowo95 (zawieszony) komentarzy: 12773 newsów: 108.05.2018, 22:10

Bednarek wkurzony, bo chce zostać na boisku.

mistiqueAFC komentarzy: 2676908.05.2018, 22:09

Bednarek znokautowany.Będą go znosili na noszach.

Następny mecz
Ostatni mecz
Tabela ligowa
Tabela strzelcówStrzelcy
DrużynaMWRPPkt
1. Manchester City19125241
2. Manchester United19124340
3. Leicester19122538
4. West Ham20105535
5. Liverpool1997334
6. Tottenham1896333
7. Everton17102532
8. Arsenal2093830
9. Aston Villa1792629
10. Chelsea1985629
11. Southampton1985629
12. Leeds1982926
13. Crystal Palace2065923
14. Wolves1964922
15. Burnley1854919
16. Newcastle20541119
17. Brighton1938817
18. Fulham18261012
19. West Brom20251311
20. Sheffield Utd1912165
ZawodnikBramkiAsysty
Mohamed Salah Ghaly133
H. Kane1211
Heung-Min Son126
Bruno Fernandes117
J. Vardy115
D. Calvert-Lewin110
P. Bamford102
Callum Wilson83
W. Zaha82
M. Rashford75
SondaMusisz być zalogowany, aby posiadać dostęp do ankiety.
0
Gracz grudnia wybór redaktorów
7.15
Gracz grudnia wybór użytkowników Emile Smith Rowe
Emile Smith Rowe
Publicystyka
Wywiady
Piłka nożna
Części samochodowe Ucando.pl