Godne pożegnanie legendy. Arsenal gromi Burnley 5-0!

Godne pożegnanie legendy. Arsenal gromi Burnley 5-0! 06.05.2018, 23:58, Patryk Bielski 1184 komentarzy

Kanonierzy spisali się na piątkę w pożegnalnym meczu Arsene'a Wengera w północnym Londynie. Podopieczni francuskiego szkoleniowca nie pozostawili złudzeń, kto zakończy obecny sezon Premier League na szóstej lokacie w tabeli i rozgromili Burnley aż 5-0. Rywale wyraźnie odstawali dzisiaj od gospodarzy i zasłużenie schodzili z boiska pokonani.

Arsene Wenger dokonał kilku zmian w składzie w porównaniu z ostatnim meczem Ligi Europy przeciwko Atletico. Nie licząc Bellerina, cała defensywa łącznie z bramkarzem została przebudowana. W wyjściowej jedenastce mogliśmy oglądać też długo wyczekiwany duet Lacazette - Aubameyang.

Arsenal: Cech, Bellerin, Chambers (77' Mertesacker), Mavropanos, Kolasinac, Xhaka, Wilshere (72' Ramsey), Mchitarian, Iwobi, Aubameyang, Lacazette (72' Welbeck).

Burnley: Pope, Lowton, Long, Tarkowski, Ward, Lennon (71' Koudou), Cork, Hendrick, Westwood, Gudmundsson (89' Wells), Barnes (22' Vokes).

Strzelaninę na The Emirates rozpoczął Pierre-Emerick Aubameyang. Gabończyk wykorzystał dobre dogranie piłki w pole karne przez Lacazette'a i z najbliższej odległości umieścił piłkę w siatce. Ten drugi tuż przed przerwą podwyższył stan spotkania na 2-0 po dograniu Hectora Bellerina. Hiszpan tego popołudnia spisywał się naprawdę dobrze, co rusz napędzając stracha defensywie The Clarets.

Pierwszą groźną akcję goście przeprowadzili dopiero po przerwie, kiedy Sam Vokes był bliski pokonania Cecha po strzale głową z bliskiej odległości. To by było jednak na tyle. Te popołudnie należało do Arsenalu i Arsene'a Wengera.

W 54. minucie przy akompaniamencie pełnych trybun potężnym uderzeniem ze skraju pola karnego popisał się Sead Kolasinac i było już 3-0. Bośniak wykorzystał dobrą akcję Jacka Wilshere'a, który oszukał jednego z rywali w środku pola i świetnie rozrzucił futbolówkę na lewą flankę. Nie minęło dziesięć minut, a Arsenal prowadził 4-0. Tym razem w roli głównej wystąpił Alex Iwobi. Skrzydłowy Arsenalu soczystym strzałem pod poprzeczkę z okolic jedenastki nie dał szans Pope'owi.

Kwadrans przed końcem wynik meczu ustalił Aubameyang. Ponownie w roli asystenta wystąpił Bellerin, dobrze dogrywając futbolówkę z prawej strony boiska. W końcówce meczu bliski zdobycia bramki był jeszcze Danny Welbeck, jednak strzał Anglika z woleja wylądował na spojeniu bramki.

W tym meczu próżno szukać słabych ogniw wśród Kanonierów, bo cały zespół zagrał bardzo dobrze, prezentując kombinacyjny futbol, pełen polotu i bramek. Można wyróżnić jednak kilku piłkarzy, a wśród nich na pewno znaleźliby się Aubameyang, Lacazette, Bellerin czy Alex Iwobi, który dzisiejszego dnia świetnie czuł się w rozprowadzaniu akcji ofensywnych. Pewnie zagrała też obrona, co w obecnym sezonie nie zdarzało się zbyt często.

Po spotkaniu odbyło się huczne pożegnanie Arsene'a Wengera. Kiedy Francuz wreszcie pojawił się na murawie, długo nie mógł zabrać głosu, gdyż na trybunach słychać było tylko gromkie "One Arsene Wenger.". W swoich pierwszy słowach życzył swojemu przyjacielowi, odwiecznemu rywalowi na murawie - Sir Alexowi Fergusonowi - zdrowia po wczorajszych, smutnych wydarzeniach. Chapeau bas! Pełne pożegnanie Bossa, jak i skrót meczu, znajdziecie w poniższych filmikach. Merci Arsene.

Oceń piłkarzy Arsenalu po meczu z Burnley

Skrót spotkania:

Pożegnanie Wengera:

Arsene WengerBurnley autor: Patryk Bielski źrodło: własne
Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany. Załóż konto lub zaloguj się w serwisie.
adriangazda komentarzy: 21308.05.2018, 20:35

Chłopaki... Sorka ale jak czytam jaki to licencjat ciężki o do napisania to troszkę smiechłem. Trzeba tylko usiąść na dupie i napisać. Jak ktoś mi pisze na studiach "nie miałem czasu" to jest to tak tania wymówka, która od razu jest skazana na wybrechanie :D tym bardziej że to "tylko" licencjat

dami494 komentarzy: 3463 newsów: 208.05.2018, 20:33

@Argudo: Mi to rozszerzenie średnio poszło chyba

Barney komentarzy: 1437508.05.2018, 20:33

Zaraz mecz Swansea że świętymi, mam nadzieję na dobre meczycho. Walka musi być o utrzymanie

Kysio2607 komentarzy: 1335708.05.2018, 20:29

@mikowhy: dzieki wielkie za slowa otuchy :D

thide (redaktor) komentarzy: 32059 newsów: 185208.05.2018, 20:21

to Les Herbiers ma w składzie... Alexisa Mane xD

thide (redaktor) komentarzy: 32059 newsów: 185208.05.2018, 20:21

@Jacek1s: Arsenij Wengerenko

RoMbi komentarzy: 1186 newsów: 208.05.2018, 20:20

@Jacek1s:
Źródła mówią, że to niejaki Warsene Enger, ostatnio prowadził drużynę, którą dumnie nazwano „The Invisibles” („Niewidzialni” - przyp. red.), podobno bardzo lubi barszcz.

mikowhy komentarzy: 2227 newsów: 1008.05.2018, 20:20

@Kysio2607: wyrobisz się, większość moich znajomych z uczelni w tydzień to pisała. Najwyżej wrzesień, a jak nie, to pójdziesz moją drogą i rok przerwy :D studia to nie wyścig jak to mówią.

mistiqueAFC komentarzy: 2676908.05.2018, 20:19

@lordoftheboard: Dobry dokument.Warto obejrzeć żeby rozeznać się w tym co robi tam Allegri :D także serial na czasie
Dokument o Zlatanie też bardzo dobry

Kysio2607 komentarzy: 1335708.05.2018, 20:16

@mikowhy: noo ale i tak mogę pozazdrościć, bo już wiesz na czym stoisz, masz najgorsza robotę za sobą :P

Jacek1s komentarzy: 469508.05.2018, 20:16

@RoMbi: Kim jest ten Pan? Coś o nim więcej wiadomo?

lordoftheboard komentarzy: 490408.05.2018, 20:15

@mistiqueAFC: A widziałeś First Team Juventus?

mikowhy komentarzy: 2227 newsów: 1008.05.2018, 20:14

@Kysio2607: teraz sobie tak wyliczyłem, bo też mnie czeka jeszcze sporo pisania. Mam póki co prawie dwa rozdziały napisane, zostały jeszcze dwa. A co do tamtej olewki, to jeszcze pod koniec czerwca się łudziłem, że napiszę we wakacje i obronię się we wrześniu. Nie dało rady jednak xd

RoMbi komentarzy: 1186 newsów: 208.05.2018, 20:11

Arsenal przedstawił nowego, tajemniczego trenera!
https://pbs.twimg.com/media/DcoNhGOWAAAMToL?format=jpg

Kysio2607 komentarzy: 1335708.05.2018, 20:10

@mikowhy: chodzi o ten raz kiedy nie dało rady? A kiedy powiedziałeś sobie "nie no dobra za rok"? :D

kamilo_oo komentarzy: 2351608.05.2018, 20:09

Les Herbiers na tv, a Święci na lapku i jazda ;d

mikowhy komentarzy: 2227 newsów: 1008.05.2018, 20:08

@Kysio2607: haha, dokładnie tak samo sobie to wyliczyłem :D

grzegorz1211 komentarzy: 740508.05.2018, 20:07

@kamilo_oo:
Szlagier o utrzymanie bedzie bardziej emocjonujący

Kysio2607 komentarzy: 1335708.05.2018, 20:06

@kamilo_oo: jutro idę do promotorki w odwiedziny, :D ogarnę z nią do końca na który model statystyczny mam się zdecydować i rura :D terminu narzuconego nie mam, o obronie jeszcze nic nie wiadomo. Wiem tylko tyle, że tydzień przed muszę oddać już ostateczna wersje uczelni xd tak więc powiedzmy będę się bronic koło 10 lipca, to mam jeszcze niecałe dwa miechy. Biorac 2 tygodnie na poprawki to został mi dobry miesiąc :D

Argudo komentarzy: 10867 newsów: 608.05.2018, 20:05

@dami494:

Nie mogę narzekać, na podstawie wszystko dobrze, a na rozszerzeniu ok. 5 błędów. No ale zobaczymy jeszcze jak ocenią prace pisemne.

kamilo_oo komentarzy: 2351608.05.2018, 20:05

Dzisiaj trzecioligowe Les Herbiers powalczy w finale Pucharu Francji z PSG

new_star komentarzy: 6601 newsów: 908.05.2018, 20:03

@Kysio2607:
Właśnie najlepiej raz przysiąść a dobrze. Niż codziennie po jednej stronie stukać

dami494 komentarzy: 3463 newsów: 208.05.2018, 20:03

@Argudo: Bo ja tylko 37/40 z zamkniętych ;/

kamilo_oo komentarzy: 2351608.05.2018, 20:03

@Kysio2607:

to ile czasu Ci zostało? :D

dami494 komentarzy: 3463 newsów: 208.05.2018, 20:02

@Argudo: A jak punkty? XD

Kysio2607 komentarzy: 1335708.05.2018, 20:01

@mikowhy: kurde stary duża dawka jak na jeden dzień :/ ale nie poddam się! :D

Argudo komentarzy: 10867 newsów: 608.05.2018, 20:01

Ale fantazja dzisiaj kogoś na maturze z angielskiego poniosła xD
W listeningu było o psie, który dzięki trampolinie wyskoczył przez płot i wsiadł za właścicielem do pociągu.
Było też o staruszce, która obroniła się przed złodziejem za pomocą selfie-sticka.
W czytaniu była natomiast historia gościa, któremu słoń wlazł do ogrodu ;D

Arsenal4Ev3R komentarzy: 1068708.05.2018, 19:59

@Kysio2607: Wiadomo, trzeba obejrzeć Polaków rodaków.

mistiqueAFC komentarzy: 2676908.05.2018, 19:58

Les Bleus - historia Francji inaczej, 1996 - 2016 świetny dokument.Nie oczekiwałem niczego nadzwyczajnego, a tutaj takie coś.Obok Ikara najlepszy dokumencik o tematyce sportowej jaki widziałem

mikowhy komentarzy: 2227 newsów: 1008.05.2018, 19:57

@Kysio2607: Ty licencjat lepiej pisz :)

Kysio2607 komentarzy: 1335708.05.2018, 19:54

Ogladacie dziś Swansea-Soton? Ciekawy mecz, duża stawka, dwóch Polaków w składzie. Zapowiada się dobrze :)

new_star komentarzy: 6601 newsów: 908.05.2018, 19:50

Remis w Niecieczy jeszcze bardziej przybliża Lechia do utrzymania.

Witowo95 (zawieszony) komentarzy: 12773 newsów: 108.05.2018, 19:44

@new_star: Sam także obstawiłem ten mecz zgodnie ze wskazaniem, więc podwójna lipa wyszła. Ech :(

new_star komentarzy: 6601 newsów: 908.05.2018, 19:42

@Witowo95:
Radziłbym Tobie nie chodzić samemu po mieście po zmroku. Piast przegrywa, więc Twój typ, który komuś polecales się nie sprawdzi.

Swoją drogą, szkoda że Lechia się utrzyma.

Kaczaza komentarzy: 567708.05.2018, 19:42

Polski jako podmiotu pisze się z dużej

Witowo95 (zawieszony) komentarzy: 12773 newsów: 108.05.2018, 19:39

@mar12301: Wolałbym grającego Białkowskiego, ale pewnie pojedzie Skorupski.

new_star komentarzy: 6601 newsów: 908.05.2018, 19:36

@Elastico07:
Jakieś realne propozycje?

mar12301 komentarzy: 2197908.05.2018, 19:31

A trzeci GK kto będzie jechał u nas?

mikowhy komentarzy: 2227 newsów: 1008.05.2018, 19:25

@Redzik: nie będzie. Szczesny zacznie, tak jak zaczynał Euro 2012 i Euro 2016. Oby tym razem bez kartki i kontuzji.

ChatCrapGetBanged komentarzy: 492508.05.2018, 19:22

Tylko gdzie tego Toure zmieścić? Jak dla mnie powinien pójść do jakiegoś średniaka i bawić się piłką jako ofensywny pomocnik. Spacerować, czarować techniką i uderzać z dystansu.

Aż tak dobry na wolnego elektrona za Ozila nie jest. Jako b2b tyle co Ramsey nie da na pewno. W defensywie raczej nie będzie mu się chciało pracować na miejscu Xhaki. Na rezerwowego za drogi.

Redzik komentarzy: 15390 newsów: 9208.05.2018, 19:21

Fabiański będzie na bramce. A szkoda. Wojtek lepiej gra nogami.

Kysio2607 komentarzy: 1335708.05.2018, 19:18

Kuba to klasa sama w sobie, i jak klubowo on już kariery nie zrobi tak na ten turniej jego doświadczenie będzie bezcenne. Przy 4-4-2 na skrzydło tak, ale jak mamy grać dwójką to na wahadło tylko Piszczek.

Kysio2607 komentarzy: 1335708.05.2018, 19:16

@mistiqueAFC: no kurde Maksiu, nie czaj się tyle. Jakoś nie chce mi się wierzyć, że po dekadzie we Włoszech gościu nie chce spróbować swoich sił gdzieś indziej. Klub do tego idealny. Bring it on!

Elastico07 komentarzy: 866308.05.2018, 19:13

@Tevez: 1 słaby punkt,Pazdan

Elastico07 komentarzy: 866308.05.2018, 19:13

@new_star: za stary i bylby jedynie chwilowym pół środkiem,wolalbym kogoś młodszego bardziej dynamicznego na lata

mistiqueAFC komentarzy: 2676908.05.2018, 19:12

Allegri: “Marotta spoke highly of me and for that I’m grateful. I have a great relationship with the club and at the end of the season we will sit and plan for the future.”

RIVALDO700 komentarzy: 3461708.05.2018, 19:10

Jesli nie kuba to pewnie makuszewski lub peszko, szału nie ma.

Tevez komentarzy: 403608.05.2018, 19:09

---- Grosicki - Lewandowski - Milik ----
Rybus - Zieliński - Krychowiak - Kuba
--------- Pazdan - Glik - Piszczek ---------
-------------------- Szczęsny ---------------------

Kysio2607 komentarzy: 1335708.05.2018, 19:08

@Witowo95: ja bym nie powiedział że ma rok w plecy. Może potrzebował tego czasu, żeby przystosować się do tempa i intensywnosci angielskiej piłki? Takie mamy realia ekstraklasy. Dlaczego Kownas ma ciąże spożywcza w Lechu, jedzie do Włoch i w pół roku ma sylwetkę do pozazdroszczenia? To nie jest tak że Janek przez te 3/4 sezonu leżał na kanapie i teraz zachciało mu się grać. Trenował, gral w rezerwach, zasuwal na siłowni. Szansa w Soton przyszła w idealnym dla niego momencie.

RIVALDO700 komentarzy: 3461708.05.2018, 19:08

My tak piszemy błaszczu błaszczu, ale nie wiadomo czy on...zagra na tym mundialu. Facet ciagle ma kontuzje za kontuzjami, a w tym sezonie dla wilków zagrał...10 meczów. Jego forma to wielkie -? .

Następny mecz
Ostatni mecz
Tabela ligowa
Tabela strzelcówStrzelcy
DrużynaMWRPPkt
1. Manchester City19125241
2. Manchester United19124340
3. Leicester19122538
4. West Ham20105535
5. Liverpool1997334
6. Tottenham1896333
7. Everton17102532
8. Arsenal2093830
9. Aston Villa1792629
10. Chelsea1985629
11. Southampton1985629
12. Leeds1982926
13. Crystal Palace2065923
14. Wolves1964922
15. Burnley1854919
16. Newcastle20541119
17. Brighton1938817
18. Fulham18261012
19. West Brom20251311
20. Sheffield Utd1912165
ZawodnikBramkiAsysty
Mohamed Salah Ghaly133
H. Kane1211
Heung-Min Son126
Bruno Fernandes117
J. Vardy115
D. Calvert-Lewin110
P. Bamford102
Callum Wilson83
W. Zaha82
M. Rashford75
SondaMusisz być zalogowany, aby posiadać dostęp do ankiety.
6
Gracz grudnia wybór redaktorów Bernd Leno
Bernd Leno
7.15
Gracz grudnia wybór użytkowników Emile Smith Rowe
Emile Smith Rowe
Publicystyka
Wywiady
Piłka nożna
Części samochodowe Ucando.pl