Hat-trick Robina van Persiego! Arsenal 3:0 Wigan Athletic

Hat-trick Robina van Persiego! Arsenal 3:0 Wigan Athletic 22.01.2011, 17:03, Sebastian Czarnecki 1435 komentarzy

Dobra gra Arsenalu i fantastyczna dyspozycja Robina van Persiego sprawiły, ze Kanonierzy gładko uporali się z drużyną Wigan i pokonali ją 3:0. Wszystkie bramki zdobył wcześniej wymieniony Holender, dla którego był to pierwszy hat-trick w Premier League.

Zobacz obszerny skrót tego pojedynku!

Zawodnicy Arsenalu rozpoczęli spotkanie od mocnego uderzenia. Już w 4. minucie bliski zdobycia bramki był Samir Nasri, ale już wtedy ze świetnej strony pokazał się omański golkiper, który pewnie zatrzymał uderzenie Francuza.

Cztery minuty później Kanonierzy wyszli z kolejnym atakiem. Gael Clichy popisał się świetnym przeglądem pola i kapitalną długą piłką obsłużył Theo Walcotta. Młody Anglik zbiegł niemalże do linii końcowej boiska i dograł niską piłkę na wychodzącego van Persiego. Holender zdecydował się na strzał z pierwszej piłki, jednak znowu na posterunku czekał Al Habsi.

W 16. minucie podpieczni Arsene'e Wengera mieli kolejną okazję na objęcie prowadzenia. Prawym skrzydłem znowu uruchomiony został Theo Walcott, który następnie wycofał piłkę do okrążającego go Fabregasa. Kapitan The Gunners zdecydował się na strzał, jednak tym razem na przeszkodzie stanął Gary Caldwell.

W 22. minucie zawodnicy Arsenalu wreszcie wyszli na prowadzenie. Kapitalną wymianę podań zakończył Alex Song, do którego należało ostatnie zagranie do wybiegającego van Persiego. Holender znalazł się w sytuacji sam na sam z Al Habsim, jednak tym razem Omańczyk skapitulował. 1:0 dla Arsenalu!

Kanonierzy wciąż nie zwalniali tempa. W 31. minucie rajd prawym skrzydłem Sagny zakończył się dośrodkowaniem w stronę Samira Nasriego. Francuz natychmiast odegrał do Fabregasa, który bez namysłu huknął w stronę bramki Wigan, ale kolejną świetną paradą popisał się Al Habsi.

Cztery minuty później podopieczni Arsene'a Wengera mieli fantastyczną okazję do podwyższenia rezultatu. Van Persie kapitalnym prostopadłym podaniem uruchomił szybkiego Walcotta. Anglik znalazł się tuż przed Al Habsim i w ostatnim momencie dograł na lewo do Cesca Fabregasa. Hiszpan stracił równowagę, a futbolówka ponownie wylądowała pod nogami Walcotta. Jego strzał został jednak zablokowany przez jednego z obrońców Wigan.

Okres pomiędzy 37. i 40. minutą to trzy świetne sytuacje Arsenalu. Najpierw na strzał zza szesnastki zdecydował się Nasri, jednak Al Habsi przerzucił piłkę nad poprzeczką. Kilkanaście sekund później piłka po rozegraniu rzutu rożnego trafiła pod nogi Fabregasa, jednak znowu na posterunku czekał dobrze ustawiony golkiper z Omanu. Wreszcie w 40. minucie kontra Kanonierów zakończona strzałem Fabregasa znowu nie zaskoczyła Al Habsiego.

Wraz ze startem drugiej części spotkania, powolutku do głosu zaczęli dochodzić goście. Zawodnicy Wigan nieco bardziej się otworzyli, jednak wyprowadzane przez nich ataki nie potrafiły zagrozić bramce Wojtka Szczęsnego.

W 58. minucie Kanonierzy podwyższyli prowadzenie. Fabregas posłał świetne podanie do wybiegającego van Persiego, a ten z chirurgiczną precyzją wykończył akcję. 2:0 dla Arsenalu!

W 70. minucie Ale Song zagrał prostopadłą piłkę do Fabregasa, lecz ten został podcięty w polu karnym przez kapitana Wigan - Gary'ego Caldwella. Arbiter nie zawahał się ani przez chwilę i wskazał na wapno, a na dodatek zawodnika Wigan ukarał czerwoną kartką.

Do rzutu karnego podszedł Robin van Persie, który stanął przed szansą na pierwszego hat-tricka w Premier League. Holender jednak strzelił ponad bramką.

W 74. minucie van Persie spróbował zrehabilitować się za przestrzeloną jedenastkę i spróbował szczęścia, oddając strzał z dystansu, który okazał się minimalnie niecelny.

Stało się! W 85. minucie Robin van Persie zdobył swojego pierwszego hat-tricka w Premier League, w przepięknym stylu pokonując Aliego Al Habsiego!

Po regulaminowym czasie gry sędzia zakończył spotkanie. Kanonierzy odnieśli kolejne ligowe zwycięstwo i zgromadzili na swoim koncie trzy bardzo ważne punkty.

Premier LeagueWigan Athletic autor: Sebastian Czarnecki źrodło: własne
Endrjum komentarzy: 1356 newsów: 224.01.2011, 16:32

@Arsenal_1886 - myślę, że jesteś blisko tylko pomoc u Ciebie wyszła jakaś taka ultradefensywna. Podejrzewam, że jako playmaker wyjdzie Rosa (zamiast Songa).

concrete13 komentarzy: 869824.01.2011, 16:32

Arsenal_1886 - > Boss ostatnio się wypowiedział , że raczej już nie zobaczymy razem na boisku dwie kłody

szymon7697 komentarzy: 15324.01.2011, 16:31

bmwz5 - wydawało mi się, że napisałem wyraźnie, iż chodzi o mecz otwarcia Euro, a nie stadionu, a z tego wynika, że w grupie będziemy właśnie z Niemcami;)

TomekAFC komentarzy: 53324.01.2011, 16:28

Mam pytanie Gra ktoś z was w Unreal Tournament (1999) w LMS albo CTF ?

szymon7697 komentarzy: 15324.01.2011, 16:27

concrete13 - a po co chcesz to wiedzieć jak po 1 meczu będzie koniec świata...:)

bmwz5 komentarzy: 6280 newsów: 34124.01.2011, 16:26

@concrete13
Wiem o tym, to oczywiste jest.
Ale koledze Szymonowi mogła pomylić się ta terminologia.

kamil_9414 komentarzy: 282824.01.2011, 16:25

Arsenal--- mam nadzieje ze nie bedzie takiej potrzeby choc jak pomysle o naszych skrzydlach jutro (Benek i Arsza) to juz sie boję.

concrete13 komentarzy: 869824.01.2011, 16:25

bmwz5 - > mecz otwarcia nowego stadionu narodowego a mecz otwarcia Euro to chyba nie to samo ..:)

Eboue44 komentarzy: 3224.01.2011, 16:24

nie ale Titi na zawsze ;D

Arsenal_1886 komentarzy: 1952124.01.2011, 16:24

kamil_9414 > Wiadomo ,że ich nie da od początku ,ale ja niczego takie nie napisałem ,że zagrają od początku . Napisałem ,że są zdrowi i mogą zagrać jutro ,ale większe szanse są na to ,że zasiądą na ławce , wrazie jak się nie będzie układać spotkanie (pfuu) to wejdą wrazie co ,jednak sądzę ,że nie będzie takiej potrzeby ;p

bmwz5 komentarzy: 6280 newsów: 34124.01.2011, 16:23

@Eboue44
Tzn że teraz jesteś wielkim fanem New York Red Bulls? Bo tam Henry gra?

szymon7697 komentarzy: 15324.01.2011, 16:22

kamil_9414 - naprawdę mi przykro, że Cię nie rozbawiłem...:( ale koniec świata to poważna sprawa...

Joker_224 komentarzy: 521524.01.2011, 16:22

@samir87
już 3... a ostatnio jest bardzo trafne ;)

Eboue44 komentarzy: 3224.01.2011, 16:22

a co do Fabregasa to wolę żeby został ;)

bmwz5 komentarzy: 6280 newsów: 34124.01.2011, 16:22

@concrete13
Polacy mają podobno grać mecz otwarcia stadionu narodowego z Niemcami :)

samir87 komentarzy: 259324.01.2011, 16:22

Eboue44

musisz odpowiedzieć na dwa pytania, które są pod spodem

concrete13 komentarzy: 869824.01.2011, 16:21

ferie są a wy robicie koledzy jakieś testy ... co to jest ! :P

Eboue44 komentarzy: 3224.01.2011, 16:21

po odejściu Henrego trochę moja miłość do Ars spadła i Barcelona stała się tą 1 ;)

Endrjum komentarzy: 1356 newsów: 224.01.2011, 16:20

@Eboue44 - test3:

Ile razy Arsenal zagra w tym sezonie na Wembley?

concrete13 komentarzy: 869824.01.2011, 16:20

szymon - > Ty już znasz naszych rywali grupowych na ME2012 ? chętnie się dowiem ..

kamil_9414 komentarzy: 282824.01.2011, 16:20

Arsenal a myslisz ze Wenger wystawi tych 3 pierwszych jutro? Bo ja jestem pewien ze nie. Co do DJ to nie ma wyjscia.

Eboue44 komentarzy: 3224.01.2011, 16:20

czemu?

TomekAFC komentarzy: 53324.01.2011, 16:19

Eboue44 ma teraz dylemat :p

Arsenal_1886 komentarzy: 1952124.01.2011, 16:18

Theo Walcott , Samir Nasri , Cesc Fabregas i Johan Djourou są cali i zdrowi , nie mają żadnego urazu i będą mogli jutro zagrać ;p Świetna wiadomość ,a teraz jeszcze lepsza ;p Trójka SQUILLACI , Diaby i Rosicky mają szanse zagrać w niedziele z Huddersfield ;p Ta trójka zacznie treningi od czwartku i największą szanse na grę w ramach FA CUP mają dwaj francuscy piłkarze . Rosicky jeszcze jest chory ,ale ma jakąś tam szansę zagrać w niedziele .

kamil_9414 komentarzy: 282824.01.2011, 16:17

Szymon--- moze w ciebie walnie, cos ci sie poprzestawia i zaczniesz pisac smieszne rzeczy ^^

titi_henry komentarzy: 357024.01.2011, 16:16

samir87 - mozesz miec racje :) To prawda, ze po jakims czasie musialo stac sie cos, co mozna przypasowac do jego opowiadan :) Choc tym razem to chyba jacys specjalisci twierdza, ze ta gwiazda juz wybuchla :P

szymon7697 komentarzy: 15324.01.2011, 16:15

Muszę was zmartwić, ale koniec świata niestety będzie... i to już w 2012! Mianowicie mecz otwarcia Euro w Polsce pomiędzy nami, a Niemcami. 0-0, końcowe minuty i piłkę do siatki rywali po dośrodkowaniu kieruje... Manuel Arboleda!!! Wtedy wielki piorun uderza w środek stadionu narodowego, ziemia się rozstępuje i zaczyna się koniec świata...:(

Arsenal_1886 komentarzy: 1952124.01.2011, 16:13

footylatest.com/bougherra-issues-come-and-get-me-plea-to-wenger/19343

Marzeniem Bougherry jest gra w Premier League , pomóżmy mu ,a raczej Wenger ;p
Bardziej się nadaje na nasz numer cztery jako środkowy obrońca niż nasz EL Filaro .

samir87 komentarzy: 259324.01.2011, 16:05

Do tych historyjek Nostradamusa, z biegiem czasu, musiały pasować jakieś fakty, a niektórzy robią z tego wielkie halo. Ja tam nie wierze w żadne wizje końca świata. Nostradamus może palił jakieś tajemnicze ziółka (Bóg wie co wtedy rosło na ziemi) i mu się przestawiało

kamil_malin komentarzy: 933224.01.2011, 16:02