Hat-trick Robina van Persiego! Arsenal 3:0 Wigan Athletic

Hat-trick Robina van Persiego! Arsenal 3:0 Wigan Athletic 22.01.2011, 17:03, Sebastian Czarnecki 1435 komentarzy

Dobra gra Arsenalu i fantastyczna dyspozycja Robina van Persiego sprawiły, ze Kanonierzy gładko uporali się z drużyną Wigan i pokonali ją 3:0. Wszystkie bramki zdobył wcześniej wymieniony Holender, dla którego był to pierwszy hat-trick w Premier League.

Zobacz obszerny skrót tego pojedynku!

Zawodnicy Arsenalu rozpoczęli spotkanie od mocnego uderzenia. Już w 4. minucie bliski zdobycia bramki był Samir Nasri, ale już wtedy ze świetnej strony pokazał się omański golkiper, który pewnie zatrzymał uderzenie Francuza.

Cztery minuty później Kanonierzy wyszli z kolejnym atakiem. Gael Clichy popisał się świetnym przeglądem pola i kapitalną długą piłką obsłużył Theo Walcotta. Młody Anglik zbiegł niemalże do linii końcowej boiska i dograł niską piłkę na wychodzącego van Persiego. Holender zdecydował się na strzał z pierwszej piłki, jednak znowu na posterunku czekał Al Habsi.

W 16. minucie podpieczni Arsene'e Wengera mieli kolejną okazję na objęcie prowadzenia. Prawym skrzydłem znowu uruchomiony został Theo Walcott, który następnie wycofał piłkę do okrążającego go Fabregasa. Kapitan The Gunners zdecydował się na strzał, jednak tym razem na przeszkodzie stanął Gary Caldwell.

W 22. minucie zawodnicy Arsenalu wreszcie wyszli na prowadzenie. Kapitalną wymianę podań zakończył Alex Song, do którego należało ostatnie zagranie do wybiegającego van Persiego. Holender znalazł się w sytuacji sam na sam z Al Habsim, jednak tym razem Omańczyk skapitulował. 1:0 dla Arsenalu!

Kanonierzy wciąż nie zwalniali tempa. W 31. minucie rajd prawym skrzydłem Sagny zakończył się dośrodkowaniem w stronę Samira Nasriego. Francuz natychmiast odegrał do Fabregasa, który bez namysłu huknął w stronę bramki Wigan, ale kolejną świetną paradą popisał się Al Habsi.

Cztery minuty później podopieczni Arsene'a Wengera mieli fantastyczną okazję do podwyższenia rezultatu. Van Persie kapitalnym prostopadłym podaniem uruchomił szybkiego Walcotta. Anglik znalazł się tuż przed Al Habsim i w ostatnim momencie dograł na lewo do Cesca Fabregasa. Hiszpan stracił równowagę, a futbolówka ponownie wylądowała pod nogami Walcotta. Jego strzał został jednak zablokowany przez jednego z obrońców Wigan.

Okres pomiędzy 37. i 40. minutą to trzy świetne sytuacje Arsenalu. Najpierw na strzał zza szesnastki zdecydował się Nasri, jednak Al Habsi przerzucił piłkę nad poprzeczką. Kilkanaście sekund później piłka po rozegraniu rzutu rożnego trafiła pod nogi Fabregasa, jednak znowu na posterunku czekał dobrze ustawiony golkiper z Omanu. Wreszcie w 40. minucie kontra Kanonierów zakończona strzałem Fabregasa znowu nie zaskoczyła Al Habsiego.

Wraz ze startem drugiej części spotkania, powolutku do głosu zaczęli dochodzić goście. Zawodnicy Wigan nieco bardziej się otworzyli, jednak wyprowadzane przez nich ataki nie potrafiły zagrozić bramce Wojtka Szczęsnego.

W 58. minucie Kanonierzy podwyższyli prowadzenie. Fabregas posłał świetne podanie do wybiegającego van Persiego, a ten z chirurgiczną precyzją wykończył akcję. 2:0 dla Arsenalu!

W 70. minucie Ale Song zagrał prostopadłą piłkę do Fabregasa, lecz ten został podcięty w polu karnym przez kapitana Wigan - Gary'ego Caldwella. Arbiter nie zawahał się ani przez chwilę i wskazał na wapno, a na dodatek zawodnika Wigan ukarał czerwoną kartką.

Do rzutu karnego podszedł Robin van Persie, który stanął przed szansą na pierwszego hat-tricka w Premier League. Holender jednak strzelił ponad bramką.

W 74. minucie van Persie spróbował zrehabilitować się za przestrzeloną jedenastkę i spróbował szczęścia, oddając strzał z dystansu, który okazał się minimalnie niecelny.

Stało się! W 85. minucie Robin van Persie zdobył swojego pierwszego hat-tricka w Premier League, w przepięknym stylu pokonując Aliego Al Habsiego!

Po regulaminowym czasie gry sędzia zakończył spotkanie. Kanonierzy odnieśli kolejne ligowe zwycięstwo i zgromadzili na swoim koncie trzy bardzo ważne punkty.

Premier LeagueWigan Athletic autor: Sebastian Czarnecki źrodło: własne
kamil_9414 komentarzy: 282824.01.2011, 19:07

no tak, ale nawet znalezc sie wspolnie z tymi kolegami nowymi, on w ogole nie jest zgrany z ta druzyna.
A swoja drogą Lech ma bardzo szeroką kadrę
Lech Poznań (I połowa): Jasmin Burić - Marcin Kikut, Bartosz Bosacki, Manuel Arboleda, Luis Henriquez - Jan Zapotoka, Dimitrije Injac, Wojciech Golla, Semir Stilić, Jacek Kiełb - Artjoms Rudnevs.
(II połowa): Jasmin Burić - Grzegorz Wojtkowiak, Hubert Wołąkiewicz, Ivan Djurdjević, Seweryn Gancarczyk - Mateusz Możdżeń, Tomasz Bandrowski, Marcin Kamiński, Siergiej Kriwiec, Bartosz Ślusarski - Vojo Ubiparip.

stefcio15 komentarzy: 13022 newsów: 223724.01.2011, 19:05

Jak na Lecha to napewno egzotyczny piłkarz , jednak Polska liga to nie EPL , tam nie tak trudno się zaaklimatyzowac

kamil_9414 komentarzy: 282824.01.2011, 19:03

Jak po ok tygodniu czasu potrafil sie na tyle zaaklimatyzowac ze juz strzela gole wiec moze faktycznie bedie to strzal w 10 podobnie jak przy Rudnevsie i Lewym wczesniej

stefcio15 komentarzy: 13022 newsów: 223724.01.2011, 19:00

kamil - nazwisko conajmniej "rzadkie" , ale rzeczywiscie to nie powod zeby sie nabijac , gadalem z kumplem fanem Lecha , mowil ze calkiem obiecujacy :D

kamil_9414 komentarzy: 282824.01.2011, 18:58

Vito-AFC
Jest to nowy napastnik Lecha, ktory dopiero co dolączyl za ok 650k euro czyli mniej wiecej tyle co Rudnevs. Czasem mozna sie zainteresowac innymi druzynami albo sprawdzic zawodnika a nie wysmiewac.

arsenallord komentarzy: 29742 newsów: 11724.01.2011, 18:53

A Cesc i Robin w jedenastce kolejki.

stefcio15 komentarzy: 13022 newsów: 223724.01.2011, 18:50

Vpr - ja wlasnie slyszalem i czytalem chyba na footylatest , ze obserwowalismy Bougherre i sam zainteresowany stwierdzil ze tylko czeka na transfer do EPL

footylatest.com/bougherra-issues-come-and-get-me-plea-to-wenger/19343

vitoAFC komentarzy: 31424.01.2011, 18:46

a Lech sie chyba wzmocnił na europejskie puchary,bramke dzisiaj w towarzyskim z rumunami strzelił UBIPARIP,buahaha,co to jest??

Vpr komentarzy: 8702 newsów: 56724.01.2011, 18:43

Nasi skauci obserwowali ostatni mecz Rangersów. Zdaniem mediów przyglądali się Allanowi McGregorowi, ale to nie ma żadnego sensu - mamy dwóch bramkarzy walczących o numer 1, Almunię na liście płac i nieźle radzącego sobie w Hull Don Vito, a ostatnie głosy z obozu są takie, że Wenger jest oczarowany Emilio Martinezem.

Jeżeli już, obserwowaliśmy raczej Bougherrę.

@Joker_224
Z tego co pamiętam to Hazard wypowiadał się raczej, że Arsenal to "tylko" przejściówka na drodze Jego kariery i marszu ku Realowi czy Barcelonie.

Spaććć....

Joker_224 komentarzy: 521524.01.2011, 18:21

młodości**

Joker_224 komentarzy: 521524.01.2011, 18:20

@G995
Arsenal to jego ulubiony klub z młodość (młody to on ciągle jest ;p), jeszcze niedawno wypowiadał się, że gra z armatką na piersi to jego marzenie. Jestem ciekaw, czy Wenger kiedykolwiek wypowiadał się publicznie, że jest kimś zainteresowany, tak jak to uczynił z Hazardem. Według mnie Eden jest nasz, a dokładniej latem

Gunner48 komentarzy: 792924.01.2011, 18:01

sport.interia.pl/raport/transfery/news/demba-ba-z-hoffenheim-do-west-hamu,1587449,5719
Ba młotem ;D

Cudi komentarzy: 12754 newsów: 9824.01.2011, 17:46

O, dzięki wielkie :)

Gunner_995 komentarzy: 655024.01.2011, 17:41

patryk--->
sport.onet.pl/pilka-nozna/liga-angielska/sekretne-zycie-skauta,1,3785701,wiadomosc.html

Cudi komentarzy: 12754 newsów: 9824.01.2011, 17:39

Kiedyś ktoś wstawiał link z artykułem jak działają skauci w Europie i było również o Wengerze. Ma ktoś może zapisany czy coś? Bo szukałem u siebie w zakładkach i niestety nie mam :(

Kredens komentarzy: 370024.01.2011, 17:38

wykop.pl/link/599461/poziom-kobiecej-pilki-noznej/

Jesli kogoś ciekawi to tutaj jest finał Pucharu Anglii kobiet z 98 r. z udziałem naszych Pań.

Poziom wymiata ;D

Gunner_995 komentarzy: 655024.01.2011, 17:30

Znalazłem coś takiego :) Ale niestety nie znam francuskiego...

bacary komentarzy: 2294 newsów: 1124.01.2011, 17:25

@Gunner
No to jeśli choCi Ci oto, to przyznam Ci rację, bo tak trochę przypomina stylem gry żelusia, ale ogólnie to ja nie mam pewności co do niego, bo niby tak dobrze gra, ale w lidze francuskiej, a liga angielska jest inna, bardziej fizyczna. No niby przyszedł do nas z Ligue 1 Nasri, ale tak od razu nie grał dobrze, tylko potrzebował tej aklimatyzacji.

Ale pożyjemy, zobaczymy :P

BOSS89 komentarzy: 208 newsów: 124.01.2011, 17:25

@kamil_malin

"Prawdopodobnie bardzo solidny obrońca, nic więcej."

Właśnie, solidny gracz, ale bez błysku, do poziomu swojego klubowego partnera Luisao z najlepszych czasów trochę Davidowi brakuje (tworzyli kilka lat parę stoperów w Benfice, więc można obu porównać), ale jak zapewne wiesz, Chelsea lubi przepłacać.

@Gunner_995

Nie wiesz co myśleć o Edenie, dla mnie jest oczywiste, że Wenger nie powinien się długo zastanawiać i powalczyć o zakontraktowanie Hazard'a.
Ten gracz to przyszły Fabregas, bądź też Nasri, już trochę przypomina obu w boiskowych ruchach i zagraniach.

adam3462 komentarzy: 273224.01.2011, 17:23

fabri04 to jest dobre i trochę ośmieszajace.

migus11 komentarzy: 131424.01.2011, 17:23

Jakie znacie najlepsze strony o angielskiej piłce? Jak np. guardian/skysports.

Gunner_995 komentarzy: 655024.01.2011, 17:20

No choci mi o to, że kiwkami i stylem gry przypomina trochę CR7 :)

bacary komentarzy: 2294 newsów: 1124.01.2011, 17:19

@Gunner
Chodzi o umiejętności itd. czy oto, że jest taki, co by było, gdyby nie ja ?:P

Gunner_995 komentarzy: 655024.01.2011, 17:17

Powiem wam, że z niego to taki trochę Krysialdo :)

bacary komentarzy: 2294 newsów: 1124.01.2011, 17:14

@fabri04
Oczywiście tylko w lidze :P A tak w ogóle, to nasz Filar strzelił samobója ?! Jakim cudem, przecież to taki genialny stoper :D.

Gunner_995 komentarzy: 655024.01.2011, 17:14

Dla mnie najważniejszy jest w tej chwili obrońca... Ale już sam nie wiem co myśleć o tym chłopaku...

skysports.com/story/0,19528,11670_6698501,00.html

Eboue44 komentarzy: 3224.01.2011, 17:12

Teraz też będą jakies testy?

fabri04 komentarzy: 338524.01.2011, 17:10

Taka mała anegdotka :d

369 - Arsenal nie stracił gola od 369 minut. Ostatni raz piłka znalazła się w bramce Kanonierów po samobójczym trafieniu.........

@ BOSS89
Tak myślałem, że nie jest wart takiej kwoty. Prawdopodobnie bardzo solidny obrońca, nic więcej. Chyba, że nagle jego talent eksploduje.

concrete13 komentarzy: 869824.01.2011, 16:58

patryk - > to chyba tak jak większość ..typa kojarzymy ale nic o nim konkr..nie powiemy ..

BOSS89 komentarzy: 208 newsów: 124.01.2011, 16:56

Pytasz o Davida Luiz'a, tak?
Pamiętam tego gracza już od sezonu 2006/2007, jak debiutował w Benfice wydawał się taki niepewny, ale ostatnio poczynił znaczące postępy, choć uważam, że nadal nie jest wart dwudziestu milionów euro.
Jak na Brazylijczyka nie imponuje techniką, swoją drogą, kto z osób śledzących początki jego europejskiej kariery, pomyślałby w 2007 roku, że ten gracz może zrobić taką karierę?

Czytaliście?:

"Arsenal attacker Nicklas Bendtner on speculation linking him with Ajax.
"Ajax are a great club but I prefer to stay at Arsenal, " he says. "I have an ongoing contract and I want to stay."

Cudi komentarzy: 12754 newsów: 9824.01.2011, 16:55

Wiem kto to jest David Luiz, widziałem go nawet akcji w jakimś meczu Benfici, ale nic konkretnego na temat jego gry powiedzieć nie mogę :P

Endrjum komentarzy: 1356 newsów: 224.01.2011, 16:50

@kamil-malin - a Abramowicz podobno włączył tryb oszczędnościowy i miał nie szastać pieniędzmi a tu nagle taki transfer.